www.sudzibas.lv MAXIMA Veikala vadības attieksme | Lielveikals "Maxima" R770 Rīga, Grostonas iela 1

Maxima - Veikala vadības attieksme | Lielveikals "Maxima" R770 Rīga, Grostonas iela 1

Labdien, cienījamā Sia Maxima Latvija vadība!

Vēlos iesniegt sūdzību par veikala "Maxima Xxx" administrāciju pēc adreses - Rīga, Grostonas Iela 1.
Sūdzības iemesls - amata atņemšana.
31. Janvārī 2019. Gadā vērās vaļā jaunais veikals "Maxima Xxx" Rīgas centrā, pēc adreses - Rīga, Grostonas Iela 1. No paša sākumā dotajā veikalā strādāju par vecāko kasieri. Rezultātā nostrādāju divus mēnešus. Pēc diviem mēnešiem saņēmu izziņu no administrācijas par to, ka kasieru trūkuma dēļ man būs jāstrādā pēc īpaša grafika - gan par vecāko kasieri, gan par jaunāko kasieri (kasieri-pārdevēju) , vai jāizvēlas otro variantu – beigt strādāt un aiziet. Administrācijas pieņemtais lēmums mani neapmierināja, jo es esmu augstskolas students, tāds grafiks un slodze man diemžēl neder. Kad otkrobrī 2018. Gadā es iekārtojos darbā, es tieši norādīju savā cv, ka es esmu augstskolas students un varu strādāt pilnu slodzi pēc „klasiska” grafika – divas darba dienas un četras brīvdienas, bet arī piebildu, ka vasaras sezonā būšu gatavs palīdzēt un strādāt vairāk, jo es strādāju jūsējā tīklā pēdējos sešus gadus (no 10. Klases) un katru gadu vasarā, kad man studijas nenotiek un brīvā laika ir vairāk, es strādāju vairāk virsstundu, līdz 240 stundām mēnesī. Pašā pirmajā intervijā es tieši atgādināju un precīzi atkārtoju veikala direktorei visu informāciju no iepriekšējā teikuma. Darba devēja (veikala direktora) reakcija uz maniem vārdiem un uz nosūtīto cv bija laba un es saņēmu pozitīvu atbildi par savu kandidatūru. Kad es saņēmu no administrācijas jaunus darba nosacījumus un prasības, biju spiests beigt strādāt un aiziet. Kopš mana pēdējā darba dienas pagājuši jau divi mēneši. Tomēr es nevaru samierināties ar netaisnību un sliktu attieksmi no vadības puses, jo darba attiecību izbeigšana notika pēc vadības vēlēšanās. Veikala administrācijai ir tiesības piedāvāt darbiniekiem strādāt vairāk virsstundu, bet nav tiesību piespiest darbiniekus strādāt vairāk virsstundu. Divu mēnešu periodā es veiksmīgi pildīju savus darba pienākumus, ievēroju amata prasības un neskatoties uz to, ka februāra mēnesī biju ļoti aizņemts sesijas laikā, es nostrādāju 221 stundu. Vēlos uzzināt, kā jūs varat tik aktīvi piedāvāt un reklamēt darbu maxima veikalos studentiem un vidusskolniekiem, jā veikala vadība aizliedz studentam strādāt pilnu slodzi, un ļauj strādāt tikai 1,5 slodzi? Es secināju, ka dotajā veikalā strādā nesolīdi cilvēki ar nekorektu attieksmi.

Dotajā situācijā vēlos palūgt jūs atsaukt atpakaļ manu amatu un piedāvāt darbu vienā no xx vai xxx veikaliem Rīgā. Sākt strādāt būšu gatavs no 5. Jūlija 2019. Gada.

Paldies par veltīto laiku!
Gaidīšu jūsu atbildi!

N nikita1998lnh 03.05.2019
Хороший сервис в плавниках

Надоело читать негативный отзывы, капли добра наро :)

Очень хорошие сотрудники работают в максиме на салнас. Подсказали с товаром и не ошибились, было очень вкусно.

Students12 12.06.2019

Благодарю за ваш ответ, но пост под которым вы оставили сообщение, посвящён совершенно другой теме. Вы, должно быть, ошиблись.

Students12 22.05.2019

Nē, vairāk. Kasieru trūkuma dēļ man bija aizliegts strādāt stundu normu un bija piedāvāts vienīgais variants - strādāt vairāk virsstundu.

M Mego izmeklētājs 22.05.2019

Bet virsstundas taču apmaksā labak par pamatstundām?

Students12 22.05.2019

Jā, protams. Par virsstundām ir piemaksa.

R RXX 22.05.2019

Studentiem NAV nemaz tik daudz brīva laika, īpaši sesijā! Un tas gan Maximai būtu jānem vērā.

Students12 22.05.2019

Pilnīgi nepiekrītu. Kāpēc tik kategoriski ? Kas nozīme "studentiem NAV nemaz tik daudz brīva laika" ?! Daudzi studenti strāda un veiksmīgi apvieno mācības ar darbu. Pats jau trešo gadu veiksmīgi macos pilna laikā par valsts budžeta līdzekļiem un apvienoju mācības ar darbu. Neskatoties uz to, ka esmu pilna laika students, lekcijas notiek tikai 2-3 dienas nedēļā un personīgi man vienmēr bija iespēja strādāt.

R RXX 22.05.2019

Sveiki, mums situācijas ir (man bija) identiskas. Tad iedomājieties, 221 h mēnesī+studijas (dažiem 4 pilnas dienas, atkarībā no programmas) + VĒL 110,5 stundas, vai laimīgu tacinu normālam darbiniekam.

Bez_vārda, Sveicināti !
Izlasīju jūsu komentāru un ļoti ilgi smējos. :)
Kāpēc man ir jāmaksā par studijām, ja manas atzīmes ļauj man mācīties bezmaksas ? :-)
Par kādu jūsu nodokļu maksātāja rēķina iet runa ?! Mācos tieši par jūsu naudu ? :-D
Es pats maksāju nodokļus jau sešus gadus, no 16 gadu vecuma !
Kas nozīme "ej mācies” ? :-))
Es veiksmīgi macos un mācīšos vēl.
Ja es uzrakstīju, ka lekcijas notiek 2-3 dienas nedēļā, tas nenozīmē ka kopumā vienā nedēļā es tērēju tikai divas dienas uz studijām. Vakaros (brīvdienās) es mācos patstāvīgi un pildu mājas darbus. Ja jums ir pretenzijas pie mana lekciju saraksta, es jums varu nosūtīt Latvijas Universitātes studiju daļas tālruni. Jums būs iespēja uzdot interesējošos jautājumus. Pēc jūsu reakcijas var secināt, ka mans lekciju saraksts ietekmē uz jūsu dzīvi un spēle svarīgu lomu.

really? 23.05.2019

Kaada jega vsp studet, ja pedejos 6! gadus esi piestradajis Maxima un vieta nemekle neko labaku,nekadas izaugsmes iespejas?!

Labvakar !
Man nav jāmeklē labāku darba vietu, jo kā students es esmu apmierināts ar savu tagadējo darbu. Es zinu, ka nestrādāšu MAXIMA visu mūžu, jo jau no pašas bērnības sapņoju strādāt par skolotāju skolā un realizēšu savu sapni pēc universitātes beigšanas.

M melkaja22 23.05.2019

Tu esi augstākās izglītības students un nezini savas tiesības darba tirgū? Tas gan ir bēdīgi.
Pirmām kārtām, ja ir maiņu darbs, tas nozīmē, ka ir stundu tarifa likme. Ja ir stundu tarifa likme, tad darba devējs nedrīkst pārkāpt likumu un dot darbiniekam strādāt vairāk nekā noteikts katrā konkrētā mēnesī (pēc labklājības ministrijas mājas lapā publicētās informācijas).
Ja mainās Tavi darba pienākumi vai nāk klāt, jābūt rakstiskai vienošanās par to, ka abas puses piekrīt. Nevis atnāca tante un pateica, ka man būs jādara. Tam ir domāts darba likums.
Vēl varu ieteikt, darba attiecības beidzot, arī vajadzīga rakstiska vienošanās par darba tiesisko attiecību izbeigšanu.
Un, ja vienu reizi jau esi uzrakstījis iesniegumu par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu vai jums ir bijusi abpusējā vienošanās - stipri šaubos, ka maxima ņems atpakaļ. Viņiem nav izdevīgi nodarbināt strādniekus mazāk, jo tad attiecīgi arī algai jābūt vismaz tādai, kāda ir noteikta ministru kabineta noteikumos. Bet priekš kam maksāt minimālo algu par normālu darba laiku, ja var maksāt pavisam nedaudz vairāk, bet jau par 1,5 darba slodzes.
Te ir ļoti daudz nianses. Es neieteiktu iet atpakaļ :(

Labvakar !
Liels paldies par jūsu komentāru ! :)