www.sudzibas.lv MAXIMA Slikts serviss

Maxima Ved Uz Rīgu Darbiniekus No Laukiem, Kuri Neprot Runāt Ne Latviski, Ne Krieviski - Slikts serviss

Jau kuru reizi apmeklējot veikalu Maxima Dzelzavas Ielā 6A, Rīga esmu pamanījis, ka tajā strādā darbinieki, kuri nesaprot ne vārda ne latviski, ne krieviski. Protams, kā arī angliski prasmju līmenis ir 0. Ko es ar to gribēju pateikt: darbiniekus ved no laukiem, kur vietējie runa dīvainā valodā, kura nevienam, izņemot viņu ciemata iemītniekiem nav saprotama. Vakar kasiere man kaut-ko ir pateikusi. Es, domādams, ka neesmu sadzirdējis pārprasīju viņai latviski "atvainojos, kas? " viņa man atkal kaut-ko ir pateikusi kaut-kāda dīvainā valodā. Domāju, ka sieviete kautrējas runāt latviski tāpēc kā esot krievvalodīga. Pajautāju viņai krieviski "izvinite, što? " viņa man atkal kaut-ko stāsta nezināma valodā. Neko nesapratu. Piegāja viņas kolēģis un ar ļoti stipru latgaļu vai lietuviešu akcentu man ir teicis "Viņā Esītčangaļā. Nīpruot latvēska". Nabagi cilvēki. Vairs nav ko teikt. Bet lūgums, ņemiet darbā vai nu vismaz lai cilvēki varētu runāt latviski un/vai krieviski, jo tas tiešām neder! Vai nu apmaksājiet logopēdu vai latviešu valodas kursus vismaz.

I

Komentāri (11)

Saivii 21.11.2019

Un tu saprai,ko koleegjis teica "changalju" valodaa, bet ne to,ko paardeveeja?

I IvoRT 21.11.2019

Šorīt darba kolēģiem stāstīju situāciju Maximā. Viens saka, ka tā bija valoda, kurā sava starpā runa Latgales iedzīvotāji. Viņam prababka tā runāja 19.gadsimtā, kad dzīvoja pie Režicas.

L Lailailai 21.11.2019

Kādā valodā tie Latvijas lauku laucinieki runā?

I IvoRT 21.11.2019

Lauku latviešu valodas dialektā, visticamāk.

Pacco_al 21.11.2019

Nu kronis, smalkajiem rīdzeniekiem pat savas valsts iedzīvotāji vairs neder. Ko tad tu iedomājies, ka Anglijas karaliene te nāks strādāt pie kases?
Varētu jau atvest filipīniešus, kuriem otrā valsts valoda ir angļu, bet nedomāju, ka Maximas klienti ir tas kontingent, kurš pārvalda angļu valodu un atkal būs problēma ar gonoru.
Nu kurš lai te strādā pat tām nožēlojamajām kapeikām?

⛔️ 21.11.2019

Laikam esi bijis piekauts Latgalē un apdauzītajā galvā maz kas saglabājies, neviens vārds nav ne tuvu tai izloksnei. Un tagad te fantazē. Ja jau esi latvietis, tad iepazīsties vairāk ar visiem latviešu valodas dialektiem.

I IvoRT 21.11.2019

Ko tu saki?

R RXX 21.11.2019

Jezus Marija, latgaliešu valoda nav nekāds dialekts, bet gan VALODA!

G Galdnieka Dēls 21.11.2019

@RXX, nē, dialekts. :)

O Otis 21.11.2019

Mahimas prosrochku saēdās, un panesās pļūtīzeris cilvēkam. Pilsētnieks pats strādāt negrib, un negrib arī citiem ļaut to darīt. Pilnīgs Dienvidparks.
Nav gadījies satikt latgali, kurš neprastu ne latviešu, ne krievu valodu. Izraki vienu eksemplāru, un personīgo nesaskaņu pēc cep te ''traģēdiju'' sūdzībās. ''They took our joooobs!'' (hihihi)

Latviešu valodas latgaliešu dialekts, kuru runā laucinieki un latgales dzērāji vai abi kopā

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes