LV RU
www.sudzibas.lv MAXIMA Patērētāju maldināšana

Maxima - Patērētāju maldināšana

Vienmēr pārbaudu maxima salātu derīguma termiņu, svarīgi lai iepakots šodien. Nopirku salātus, kas iepakoti šodien 10.03. (Cena 1,29€) . Atnākot no veikala pamanīju, ka vecajai uzlīmei rupīgi uzlīmēta jauna. Iepriekšējā uzlīmē redzams, ka iepakots 08.03. (Cena 1.08€) . Acīmredzama patērētāju maldināšana.

10.03.2020

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Atbilde no uznemums Maxima Latvija Pārstāvja atbilde 10.03.2020

Labdien!
Paldies par sniegto informāciju.
Vēlamies informēt, ka laika periodā no 03.03.2020. - 09.03.2020. gaļas salātiem bija akcijas cena 1.09 EUR/180g. Akcijai beidzoties produkts tika pārmarķēts uz regulāro cenu 1.29 EUR/180g, derīguma termiņš produktam nav mainīts.
Novēlam patīkamu iepirkšanos MAXIMA tīkla veikalos.

Papildināts Ausma 10.03.2020

Ko nozīmē "derīguma termiņš produktam nav mainīts", ja skaidri redzams, ka uzlīme ar cenu 1.09 EUR ir informācija, ka salāti iepakoti 08.03.2020., savukārt uz jaunās uzlīmes rakstīts, ka iepakoti 10.03.2020.

Tā absolūti nav jābūt, ņemt vērā, ka patērētājs vēlas nopirkt svaigus salātus, kas iepakoti šodien. Tādā gadījumā, mainot cenu pēc akcijas, uzrādiet pareizo informāciju!

A

Komentāri (13)

T Turkey901 10.03.2020

Pirmoreiz iepakoti svaigi ar 2 dienu derīguma termiņu, pēdējā dienā, pēc vairākkārtējām patērētāju sūdzībām, pārmazgāti un iepakoti atkārototi tajā pašā traukā ar nu jau jaunu uzlīmi pa virsu, lai nemaldinātu patērētājus ar iepakošanas datumu, un to pašu derīguma termiņu.

Džozefīne 10.03.2020

Šādu taktiku viņi piekopj jau sen. Ar sieriem arī uzmanīgi, arī mēdz būt divas uzlīmes, laikam pārāk slinki, lai iepakotu no jauna, vai arī taupa papīru un pārējo. Turklāt, apbrīnojami, ka vispār tos briesmīgos salātus pērk, ne viņi garšīgi ,ne svaigi. Piejauc klāt majonēzi un tirgo tālāk.

Janis85 10.03.2020

Tiem muļķiem laikam nav normāla izmēra smadzeņu vai arī pārāk skopi.
Ja gribētu appist normāli - paņemtu jaunu vāciņu un trauciņu un uz tā uzlīmētu jauno cenu un termiņu :D

M mmaize 10.03.2020

Varbūt Maximai nepieciešams uzmundrinājums no PVD un PTAC. Šeit ir viss skaidri un gaiši redzams, ka patērētājs tiek maldināts par salātu pakošanas termiņiem. Akcijas atrunas šeit Jums nepalīdzēs.

D Dace Koltova 10.03.2020

Salatu deriguma termins ir 3 dienas veikalos tapec nepamatota sudziba.

M Mego izmeklētājs 10.03.2020

Deriguma terminš nav mainijies ,līdz 10.03 abās uzlīmēs

BondsBonds 10.03.2020

Interesanti salāti, ar šodienas datumu un derīgums beidzas tajā pat dienā. Tas būtu kā, piem., iepako pienu un termiņš beidzas tajā pat dienā. :d

Patērētājiem varu pilnīgi droši paziņot: gaļas salāti jums vairs nepalīdzēs. Ja saprāta nav, tad tā noteikti nebūs arī ēdot gaļas, jeb citus salātus. Un ja esat tādi kropļi, ka nespējat pat salātus pagatavot, tad jums nepalīdzēs ne PVD ne PTAC. Viss ir likumīgi, pat ja jūsu šaurās pierītes to nespēj sagremot.

M mmaize 11.03.2020

Skumji, ka ir indivīdi, kuri nesaprotot situāciju un likumdošanu komentē pilnīgas muļķības. Varbūt varat paskaidrot kāpēc ir likumīgi? Citus par kropļiem saukt pie šāda ieraksta tikai norāda uz Jūsu prāta ne-spējām. Iesaku dakteri Arāju Tvaika ielā 2, varbūt jau esat klients.

Turpini ārstēties pie sava dr. Arāja un un netēlo cilvēku. Paskaidrošu jums garā vājajiem, kāpēc viss ir likumīgi:
Derīguma termiņš, likuma izpratnē ir termiņš LĪDZ kuram produkts ir ieteicams lietošanā un ir atļauta tā realizācija.
Produkta fasēšana, pārfasēšana, pārmarķēšana ir atļauta ar nosacījumu, ka nemainās produkta derīguma termiņš.
Piem. Salātu derīguma termiņš ir 3 dienas kopš to izgatavošanas un tie ir izgatavoti 8. martā, attiecīgi tie ir derīgi līdz 10. martam. Salāti tiek sakrāmēti traukos uz marķējuma norādīts uzlīmes izdrukāšanas datums un derīguma termiņš - 10. marts. Salātiem 10. martā beidzas akcija, taču produkts vēl ir derīgs realizācijai un tiek pārmarķēts atbilstoši likumam nemainot derīguma termiņu.
P.S. Pasaki savam dakterim, Tvaika ielā, lai izraksta stiprākas zāles.

M mmaize 13.03.2020

Izklausāties pēc cilvēka ar sev piedēvētu pseido intelektu, kurš spēj pierādīt sevi tikai portālu komentāros, paužot savu subjektīvi aplamo viedokli. Atkārtoti lūdzu, apsveriet iespēju saņemt palīdzību no pihologa/psihoterapeita.
Patērētāju tiesību aizsardzības likuma (PTAL) 20. panta otrajā daļā ir noteikts, ka marķējumam jābūt neizdzēšamam. Marķējumā sniegtajai informācijai jābūt skaidrai, to nedrīkst aizsegt ar citu rakstveida informāciju, attēlu vai uzlīmi. Konkrētā gadījumā ir aizsegta preces iepakošanas dienas termiņa uzlīme un norādīts cits termiņš, kas neatbilst patiesajam. Līdz ar to var secināt, ka saskaņā ar PTAL 20. panta otro daļu komersants ir aizsedzis informāciju par iepakošanas patieso termiņu, tādā veidā pārkāpjot minēto normu.

Žēl, ka jums vairs nepiekopj elektrošoka terapiju, paranoidālie šiziki!

S sannas 03.04.2020

Varu paskaidrot lielākiem burtiem tiem, kam nepieleca. Salātiem bija akcijas Cena, kas norādīta uz pirmās uzlīmes. Salāti iepakoti 8 datumā. Iepakoti ražošanas cehā. Salātu derīguma termiņš ir 2 dienas. Cena mainījās 10 datumā. Protams ka uz preces jānorāda pareiza Cena un pareizs svītru kods (jo citādi atkal kāds rakstīs sūdzības, ka nav pareiza Cena) . Salātu marķēšanu ar pareizo cenu veic jau konkrētais veikals ar savu printeri. (salīdziniet adreses uzlīmes apakšā) uz uzlīmes ir redzami 2 datumi. Iepakošanas datums nozīmē - diena, kad mainījās Cena. Realizācijas datums saglabājas tas pats, tas netiek pārveidots. Jāsaprot elementāras lietas - marķējot salātus nevar pārregulēt iepakošanas datumu atpakaļ ejošā datumā, tāpēc jau paliek ka iepakoti 10 martā, nevis 8.
Tas pats par sieru vai jebkuru citu produktu kam ir mainīJusies Cena. Pie Cenas maiņas tiek drukāta uzlīme ar īsto cenu un līmēts tiek uz sākotnējā iepakojuma, lai būtu pareizais realizācijas datums redzams un pareiza Cena.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes