www.sudzibas.lv LVKV SIA Neprofesionāļu veikts vērtējums

AtrisinātaLVKV SIA - Neprofesionāļu veikts vērtējums

Brīdinot SIA “LVKV” potenciālos klientus: ja ir vajadzīgs objektīvs un korekts nekustamā īpašuma vērtējums (kā manā gadījumā: iesniegšanai tiesā), ieteiktu pēc iespējas izvairīties uzticēt vērtēšanu SIA “LVKV”, saukts arī “Nekustamie Īpašumi Vidzemē”.
Vai arī pārliecināties, ka vērtējumu tiešām veic nevis LVKV “vērtēšanas speciālisti” (kā LVKV paši to prezentē, un ko es - kļūdaini - identificēju kā sertificētus vērtētājus) vai vienkārši “LVKV pārstāvis”, - bet Latvijas Nekustamo Īpašumu asociācijas sertificēts vērtētājs un/vai vismaz sertificēts vērtētāja asistents (sk. “LĪVA” mājaslapā ir saraksti).
Tā kā vērtējums man bija vajadzīgs iesniegšanai tiesā, biju spiesta pasūtīt otru vērtējumu. Radikāli atšķīrās ne tikai rezultāts (noteiktā tirgus vērtība “LVKV” gadījumā ir gandrīz dubulta), bet arī pieeja darbam. “LVKV” vērtējuma rezultāts ir pretrunā ar jebkādu saprātīgu loģiku, un tajā atkārtoti parādās fakti, kuri vienkārši neatbilst realitātei; tāpat vērtējumā izmantotais salīdzinājums ar citiem nekustamajiem īpašumiem ir neadekvāts, jo salīdzināmie objekti nav pielīdzināmi konkrētajam īpašumam - nedz ēku vizuālais, nedz tehniskais stāvoklis.
Daļēji vērtējuma absurdums varētu būtu izskaidrojums ar faktu, ka nedz apsekotājs/vērtētājs/”LVKV” Valkas biroja vadītājs Jānis Pirsko, nedz “LVKV” Cēsu nodaļas vadītājs/kontaktpersona Kārlis Meņğelis nav nedz sertificēti nekustamā īpašuma vērtētāji, nedz sertificēti vērtētāja asistenti (par ko es diemžēl uzzināju tikai post factum).
Saskaņā ar pieejamo informāciju, vienīgais sertificētais vērtētājs uzņēmumā ir “LVKV” valdes priekšsēdētājs Jānis Biernis, kurš tad arī ir parakstījis manu vērtējumu, bet nekad nav nedz bijis īpašumā, nedz ar mani jebkad jebkādā veidā sazinājies; par viņa esamību uzzināju, ieraugot parakstu vērtējumā.
Rodas pamatots jautājums: ar ko gan “LVKV” darbības modelis atšķiras no t.s. nesertificētajiem vērtētājiem, kuri ‘vērtē’ pēc fotogrāfijām un ieraksta zemesgrāmatā? Acīmredzot ar to, ka “LVKV” rīcībā tomēr ir viens sertificēts vērtētājs, t.i. Jānis Biernis, kurš nekritiski paraksta jebkādu t.s. vērtējumu.
Sazinoties ar Latvijas Īpašumu Vērtētāju asociāciju, izrādās, ka SIA “LVKV” ir jau asociācijai ‘pazīstams’ (ne pozitīvā nozīmē), un valdes priekšsēdētājs Jānis Biernis ir jau agrāk bijis spiests gan doties uz pārrunām asociācijā, gan saņēmis aizrādījumu. Kā var secināt no “LĪVA’ informācijas, viņa taktika ir vienkārši uzvelt vainu uz ‘nekompetentajiem, patvaļīgajiem palīgiem”.
Atšķirība starp abiem vērtējumiem ir pietiekama, lai būtu pamats iesniegt sūdzību Latvijas Īpašumu Vērtētāju Asociācijai.
LVKV veiktais vērtējums ir uzskatāms par apzināti maldinošu, un šī iemesla dēļ to nebija iespējams izmantot tam paredzētajam mērķim: iesniegt tiesā.
Uz vairākkārtējām rakstiskām sūdzībām nav bijis nekādas reakcijas no “LVKV” puses. Ņemot vērā, ka vērtējums man vairs nav aktuāls, lūdzu atlīdzināt kļūdainā un neprofesionālu veiktā vērtējuma izmaksas.

Sūdzība veiksmīgi atrisināta Sudzibas.lv Admin 16.04.2024

Labdien,

Uzņēmuma LVKV SIA pārstāvji vairākas reizes mēģināja sazināties ar sūdzības autoru, lai atrisinātu augstāk minēto situāciju. Diemžēl nav bijis iespējams saņemt atbildi no sūdzības autora, tāpēc sūdzība tiek uzskatīta par atrisinātu.

S Sandra_L 23.04.2024

Man nav skaidrs, kādu motīvu vadīti sudzibas.lv apzināti modificē falsificē informāciju, taču tā nav taisnība. SIA “LVKV” pārstāvji nekad nav mēģinājuši sazināties ar mani; tieši otrādi – es esmu mēģinājusi vairākkārt sazināties ar sudzibas.lv, lūdzot pārsūtīt manu sūdzību uzņēmumam un/vai darīt zināmus kritērijus nosūtīšanai. Nekas no tā netika izdarīts.
Atrisināju situāciju pati, ievietojot komentāru viņu Facebook lapā (komentārus gan tagad ir izdzēsuši) un nosūtot 14. aprīlī uz sudzibas.lv elektroniski parakstītu vēstuli ar risinājuma info (sk.zemāk) un lūgumu atzīmēt sūdzību kā atrisinātu.
“Vēlos informēt, ka situācija ir atrisināta un saņēmu samaksāto naudu par SIA “LVKV” nederīgo vērtējumu atpakaļ. Tiesa, pateicoties nevis sudzibas.lv, bet gan SIA “LVKV” Facebook lapai (kurā ievietoju komentāru atsauksmēs un uz kuru kompānija reağēja) - kura gan tagad, pēc mūsu sarakstes, ir nobloķēta”.

Lūdzu izdzēst Sudzibas.lv Admin absurdo komentāru.