www.sudzibas.lv LU DF/DBSK kvalitāte LU DF/DBSK

LU DF/DBSK - kvalitāte LU DF/DBSK

par studijām LU DF/ DBSK

Nejiet mācīties uz LU DF, ja jums nesaista programmēšana. No admina lietām te nekā nav! Neviens jums te neko derīgu neiemācīs. Tikai sausa teorija priekš programmēšanas. LU paši pat datorus nemāk instalēt uz veciem vienkodola AMD 2gHz pročiem saliek windows 7! Kas attiecas uz dabaszinātņu un informācijas tehnoloģiju skolotāju programmu, arī nekad nejiet, programmu sastādījis pilnīgs klauns ar nulles zināšanām, kas nepieciešams skolai. Par kvalitatīvu skolotāju programmu to nenosauksi-parodija ne programma. Pie tam nav sava kursa, pilnīga vienaldzība no vadības puses, un ja jums pārklāsies lekcijas tad saņemsiet klauna cienīgu risinājumu-mainieties ar pierakstiem (bet ja otrs cilvēks šai novirzienā nav?) Vnk drausmīga attieksme pret topošajiem skolotājiem un nākotnē smieklīga alga. Kauns man par tādām programmām un cilvēkiem izglītības sistēmā.

un uzmanieties no šī parazīta:

Ēvalds Ikaunieks (Automātu teorija/Formālās gramatikas)
Reti riebīgs pasniedzējs, lekciju kvalitāte šausmīga līmenī, tiek atrefērēti slaidi lekciju laikā, pasniedzējs nemāk ne ieinteresēt, ne iemācīt studentiem šos priekšmetus. Pie tam ar sēklu uz lūpām melo, ka viņa izstrādātie kursi AT un FG palīdz programmēt, bet kad uzprasi atrādīt viņa veidotās programmas uz AT un FG bāzes un parādīt koda rindiņas, kur AT un FG tiek praktiski pielietota saņem atbildi-nav. Neticiet tam izdzimtenim! Jo viņam pašam nav NEVIENAS publikācijas AT un FG jomā, kā arī neviena veidota programma. Nav sakarīgi noformulētas kursa prasības, semestra beigās pēkšni izrādās, ka var pārrakstīt tikai pirmo kd, bet otru nevar!
PS. AT un FG der praktiskai programmēšanai, bet ne viņa izstrādātie kursi un mācību metodes!

F FlashForward 01.04.2012

Piekrītu, pirms 4 gadiem viens datorģēnijs tur sāka studijas, nomācījās 1.kursu un aizbēga prom uz RTU, jo tā arī pateica - zooloģiskais dārzs nevis programmēšana! To LU fakultāti jāslēdz ciet, uz pirkstiem var saskaitīt kompetentus pasniedzējus, pārējie āksti kaut kādi, kas neko nejēdz!

S shadowmangb 01.04.2012

Nu jāskatās jau plāšāk, domā par RTU šis būs apmierinātāks, ? tur jau arī daudz parazītu un nevajadzīgu priekšmetu (fizikas, ķīmijas, civilzinības). Galvenā problēma, ka LU DF te met visus vienā maisā (ķip programmētāju), bet ja kāds atnāk uz datorikas fakultāti un grib apgūt dzelžu un admina lietas, tad te to nemāca un nav arī nav kas iemāca! LU tādi pasniedzēji kā Ikaunieks paši neko derīgu dzīve neprot izdarīt saistībā ar datornovirzienu, māca klauns, kurš nekad mūžā nav redzējis kompja iekšas un skrūvi ar nevienu mūžā nav ieskrūvējis :D un nekādi sakarīgie programmētāji te ārā nenāks (tik tādi, kas māk mācību programmiņas taisīt), bet darba prasības ir pa visam citas! kur man iemācīties strādāt ar dārgiem serveriem un programmāturu, vienīgais ko LU dod ir win 7 starteris, bet kā tas palīdz darba tirgus .
vajadzībām?
un tur jau tā lieta, ka tādi IKAUNIEKVEIDĪGIE paši nesaprot, ko tur murmina auditorijas priekša, jo konkrētus piemērus nespēj parādīt, tik atkladzināt kā debīls papagailis copy paste tekstus no grāmatām un vikipedijas par derīgumu, bet konkrētu piemēru ta nav!

es uzskatu, ka pārāk daudzi mācās augstskolās teorētiskās zināšanas un sagaida, ka absolvējot saņems vadītāju amatus, jo augstskolas savās programmās to uzsver (kas ir meli).

Vajadzīgas augstākās izglītības programmas, kurās maksimāli ietver prakstiskas zināšanas, spējas kaut ko savā profesijā tiešām izdarīt, nevis gudri vāvuļot teoriju. valstī ir vajadzīgi profesionāļi ražošanā, pakalpojumu sniegšanā, par to arī būtu jādomā, pilnveidojot izglītības sistēmu, nevis jāmācas par kaut kādiem teorijas atkladzinātājiem.

sagatavojot reālus profesionāļus (kas prot praktiski izdarīt), nevis teorētiķus (kas prot akli atkladzināt), daudz ātrāk iegūsim darbaspējīgu jaunieti, kurš nesīs nodokļus valstij. Pašreiz LU DF tik tāda tukša laika tērēšana sanāk, studentiem tik tur ballēties interesē un samācīties parazītu teoriju, lai sakasītu atzīmes, a praktiski tak neko nemāk...

A air_hicy 05.11.2012

Pats mācījos LU datoriķos, jā var piekrist, ka tevis minētie priekšmeti bija garlaicīgi un pasniegšana ne pārāk laba, bet tāda ir augstskola, ir priekšmeti, kuri noderēs, ir tādi kuri vienkārši jāsamierinās un jānoliek nolikšanas pēc. Tu esi uzpūtis no mušas ziloni un pats vienkārši nevēlies mācīties un meklē citus vainīgos.

S shadowmangb 05.11.2012

Runa tev nav par nemācīšanos, pārējos priekšmetus es nokārtoju labā līmenī. Kāds vēl jāsamierinās un jānokārto? Ja es atnāku uz augstskolu un par manu budžeta vietu ir netiešā veidā samaksāts ar nodokļu maksātāju naudu, un man te viens atļaujas skalot smadzenes ar pilnīgiem mēsliem un pie tam to darīt nekvalitatīvā līmeni, tad ko man klusēt? Es to uzskatu par ņirgāšanos un naudas ķērnāšanu no vadības puses. Un ja, Tu, student, esi VĪRS ar mugurkaulu, un redzi ka tavā augstskolā notiek tādas cūcības, tad nepaliec un nesāc spēlēt mīkstā lomu. Kad es sēžu lekcijā. Es jau neko nevaru izdarīt. Es neko neteikšu. Es neko neiebildīšu. Nu kā jau viņš tā viņš iet. Nu jāsamierinās un jānokārto. =MĪKSTAIS. Un šāda te mīkstā domāšana toreiz bija VISIEM DF 1.kursa studentiem (paši gaudās un meklēja palīdzību kursa nokārtošanai no vecākajiem kursiem), tādi paši jefiņi, kas vienotību ievēlēja.

A air_hicy 11.11.2012

Tu esi kāds Izglītības ministrijas iecelts eksperts, ka vari izvērtēt, kurš strādā kvalitatīvi un kurš ne? Tev kāds tevis tādas tiesības? Kāpēc negāji pie pasniedzēja visu izrunāt un atrisināt problēmu mierīgā ceļā? Būtu šo kursu šādā ceļā nokārtojis.

A air_hicy 11.11.2012

Tātad tu atbalsti, ka par tavu vecāku nodokļu naudu (varbūt arī tavu nodokļu naudu) valsts iestādē strādā daunelis un parazīts? Reāli, tu, ar tādu domāšanu, valstij kaitē. Tas nu ir fakts, un neprasi izskaidrot, jo tu to vienkārši nespēsi saprast.

Un ja, tu, neatšķir, derīgu informāciju no nederīgas, kvalitatīvu lekciju no supersūdīgas, tad tā ir tava problēma!

Ja es kādu diagnosticēju par parazītu valsts iestādē, tad tikai tāpēc ka tā ir!
Ja es iesaku viņu atlaist no darba, tad tikai tāpēc, ka tas ir pareizais variants!
Ja tu to nesaproti, tad aizveries un samierinies ar to.
Un nekādas pārrunas ar pasniedzēju nelīdzēs, Ikaunieks nespēj sagremot manus pierādījumos un pamatojumos, tieši tāpēc, ka viņš ir daunītis! Man slinkums meklēt vecos e-mailus, ar viņa atbildēm par AT pamatojumu, taču tajos pat bērnam skaidrs, ka viņš ir palīgskolas kroplis un krāpnieks. Un pateicoties man vairs nevienā augstskolā nestrādās.

J jankaaa 12.05.2014

Mudaks = autors topikam...
Pats pabeidzu bakalaurus, macos maģistratūrā.

Pirmam-kārtam tur raksti:
"No admina lietām te nekā nav! Neviens jums te neko derīgu neiemācīs. Tikai sausa teorija priekš programmēšanas. LU paši pat datorus nemāk instalēt uz veciem vienkodola AMD 2gHz pročiem saliek windows 7!"
Atbildēšu tā:
Ja gribi strādāt par apkopēju un zināt cik veļas pulveri 5 litru spainī bērt, lai izmazgātu 100 kvadrātmetu lielu flīžu grīdu Tu taču neiesi uz ķīmijas fakultāti ? (pēc tava teiktā, gan jau ietu)
Un, piedod man, bet cik stulbam ir jābūt, lai teiktu, tādu aplamību, ka nemāk paši datorus salikt un sainstalēt... Ja tu pat to nejēdz, un nāc studēt, tad pilnīgi ne-patēmu esi atvilcies...
Neuzsaktu ka LUDF būtu jamāca admin lietas... datorus salikt, konfigurēt utt jāmāca koledžās. Bakalaurs nav apkopējs (apkopj datorus :)).

Otram-kartam:
Man arī nepatika Ikaunieka priekšmets utt. BET no gandrīz visiem pasniedzējiem varēja paņemt ĻOTI DAUDZ!. Un tad vēl prof. Arnicāns, kurš visam ko māca, atrod un dalās ar reālo pieredzi no dzīves, projektos utt. Man kā pilnīgam sliņķim un slaistam pat bija interesanti mācīties pie viņa.

Pasniedzējiem daudz darba... sākumā pieteicās 250 cilvēki... visiem stāstīt, dot kontroldarbus, labot un būt objektīvām ir ļoti grūti. Bet nevienu reizi man nebija sajūta, ka esmu nenovērtēts objektīvi utt.

Viss ko māca par programmēšanu utt ir puslīdz svaigs, kas nebūt nav kā RTU kur vēl pāris gadus atpakaļ dzirdēju stāstus par Turbo pascalu. Pasniedzēji ar pieredzi un reālām praktiskām zināšanām zin, ko stāstīt studentam, nevis glupi slaidus slēdz pāri.

No RTU studentiem, ļoti daudzi ar ko esmu runājis darbā, kursos utt, nav neviena, kas būtu teicis, ka RTU iemāca programmēt. Teorija, Teorija un vēl nedaudz ķīmijas, fizikas utt.

Kapēc Latvijā lielākās IT firmas pa LU plosās un 1/4 man no kursa strādā Accenture? Laikam tāpēc, ka tur māca muļķības un absolventi neprot PAT datoru salikt.

Darbu arī pec trešā kursa atrod visi, kas grib programmēt.

Varbūt kamēr studē, nenovērtē to visu... Tagad esmu ļoti laimīgs kad tā -joka pēc, aizgāju uz LUDF.