www.sudzibas.lv Liepājas Universitāte Darba pienākumu nepildīšana

Liepājas Universitāte - Darba pienākumu nepildīšana

Darba laiks netiek ievērots. Rakstīts, ka dekanāts strādā no 8:00, bet pat 8:30 neviens nav un tā nav vienīgā reize, kad satiekos ar aizvērtām durvīm. Es strādāju algotu darbu ar noteiktu darba laiku no plkst.8:30 līdz 17:00, vienīgais laiks, kad varu tikt uz dekanātu ir 8:00, bet neviens nav. Tāpat ir ar pasniedzējiem. Neierodas laicīgi uz lekcijām, vienmēr kavē, ja uzzvani un uzprasi, vai būs lekcija, sākās kašķis par to, ka pasniedzējs ierodas tad, kad grib un neviena priekšā viņam nav jāatskaitās cikos viņš būs. Studentu pienākums ir gaidīt pasniedzēju, cik lai viņš kavē. Vienmēr kaut kāda nesaprašanās ar dokumentu iesniegšanu un saņemšanu. Gribēju saņemt studiju daļā dokumentu par savām studijām, neļāva, jo tas ir iekšējais dokuments un man nav tiesību viņu redzēt. Uzprasīju, kā var panākt, lai redzētu? Atbilde - nekā, tas nav domāts studentiem.
Briesmīga attieksme arī no pasniedzēju puses, ja tavs viedoklis nesakrīt ar pasniedzēja viedokli, tu automātiski saņemsi mazāku atzīmi un vēl nepatikšanās, jo tu nedrīksti aizstāvēt savu viedokli. Ja tu pasaki kaut ko pret pasniedzēju, par viņa kavējumu vai lekcijas atstrādāšanu, kas ir izkritusi, vari vispār neiet uz eksāmenu, jo tevi nepielaiž. Iekšējās kārtības noteikumi ir izstrādāti tā, ka students sevi nevar aizstāvēt, jo Universitātes lēmumi ir neapstrīdami. Nav iekļauti punkti, kur Universitāte vai pasniedzēji nes kaut kādu atbildību par savu rīcību. Studentam ir pienākumi un tiesības, galvenokārt, izmantot telpas un klausīties.

C

C cikpulkstens 11.02.2017

Tas droši vien atkarīgs no fakultātes, kurā studē. Dabas un inženierzinātņu fakultātē šadu problēmu nav. Ar pasniedzējiem var diskutēt, izteikt un argumentēt savu viedokli. Labprāt uzklausa un pat veicina diskusijas. Dekanātā var palūgt akadēmisko izziņu un to labprāt izsniegs (ja negadīsies kādas tehniskas ķibeles). Nekad neviens pasniedzējs nav nopietni kavējis lekcijas, taču, ja arī sanāk nokavēt, tad par to atvainojas un cenšas arī informēt studentus - telefoniski vai caur dekanātu. Studenti var sūdzēties par pasniedzējiem jebkurā fakultātē, kā arī universitātes vadībai. Kā arī studentiem nav pienākums gaidīt pasniedzēju, ja viņš ilgstoši kavē lekciju. Domāju, ka tas ir vienkārši komunikācijas trūkums ar Universitātes personālu. Turklāt, ja arī nevienu nav izdevies satikt dekanātā, var taču sūtīt e-pastus un zvanīt, lai vismaz brīdinātu, ka Jums vajag ierasties tieši šajā laikā un ne citā.