www.sudzibas.lv Līčmuižas nometnes Kas notiek bērnu nometnē?

Līčmuižas nometnes - Kas notiek bērnu nometnē?

Meklēsiet nometni bērnam?
Dalamies pieredzē: Līčmuižas nometne
1. Bērniem atņem mobilos tālruņus.
2. Aizbraucam pie 7 gadus veca bērna. Dabūju noklausīties, ka tā nedrīkst - braukt pie bērna, nebrīdinot nometnes vadītāju! Bet par to dabūju redzēt kas un kā tur notiek. Tagad ir iespēja padalīties.
3. Iepazināmies arī ar nometnes organizētāju - vecāku naudas saņēmēju - Raimondu Fārenhostu. Nezinu kā ar mazām meitenēm un zēniem, bet vecākus redzēt viņš ļoti nemīl. No mums protams nauda bija jau saņemta:-) Aizrādiju, ka ir nepieņemami turēt nometnes teritorijā agresīvus ķedes suņus. Prasīju vismaz potēšanas pases parādīt. RF atbildēja stostoties - tās esot pie veterinārsta. Skaidri meli! Izelpā jūtamais alkohols, arī droši vien pastiprināja nometnes vadītāja (šo ķēdes suņu saimnieka) agresiju.
Vēl mums pārmeta, ka mūsu meitene (7 gadi) negribot vēderdejas dejot!!!
Šodien bērni netika ārā laisti vispār, kad prasīju kapēc vasaras nometnē nelaiž bērnus ārā +20C...RF bļauj, ka tā jau te brauc visādi un nometnes programmā maisās. Bērni sēž pa gultām, garām paskrien puisītis - ne vairāķ kā 8 gadus vecs, maziņš tāds, ieģērbts meitenes kleitā uz lencītēm, krūšu apvidū kaut kādi polsterīši likti.
Nu tā. Nedomāju, ka visi zēnu tēvi gribētu, lai nometnē dēlam uzģērbj meitenes kleitu. Vai daudzas meiteņu mammas grib. lai viņu meitām 7 gadu vecumā liek vēderdejas RF priekšā dejot?
Tas man atgādina filmas par cietuma zonu...nāca puisis kleitiņā...

I

. ....kl 14.06.2009

Es nekad savus bērnus nesūtu uz kautkādām nepazīstamām nometnēm. Pieraksti bērnu kādā sporta sekcijā... tās vienmēr vasarā rīko sporta nometnes. Tur vismaz bērni un pasniedzēji pazīstami.

š šeherezade 14.06.2009

Ne jau visās nometnēs tādas dīvainas izdarības notiek, bet es gan jūsu vietā ziņotu par šo nometni attiecīgajām instancēm--vai mazums dzirdēts kā ar mazgadīgiem bērniem tur izrīkojas...brrr, šermuļi uzmetas, kad kaut ko tādu iedomājas.Mums jābūt nomodā par savu bērnu drošību...

J Jēkabs 19.06.2009

Izskatās pēs kārtējās "vēdekļveida pirkstu" kratīšanas no jauno vecāku, kas izskatās pēc junajiem krieviem vai (lecīgim letiņiem).
Normāli, ja tā ir nometne, ar noteiktu nodarbību programmu, ka nodarbību laikā noņem mobilos, lai kāds jaunlatviešu gurķis netraucē pārējiem nodarbībās.
Vai paši mēs bērnībā neesam pārģērbušises? Doma visur saredzēt kādu seksuālu interesi var rasties tikai tādās smadzenēs, kas pašas vēlas visur saskatīt vai saskata erotiskus vai vēl smagākus zemtekstus.
Es nometnes īpašnieka vietā iesniegtu prasību tiesībsargājošas iestādēs iesniegumu par goda un cieņas aizskaršanu un, ja pēc šadas kļauzas ir samazinājies bērnu pieplūdum, nedod dies, tad arī par zaudējumu piedzinu.

A aliass 19.06.2009

Nu, nu, nu...tā vien liekas, ka mr.Jēkabs ir ļoti ieinteresēta perona šeit pieminētās nometnes pastāvēšanā, bet kur tad tiek aizskarts gods un cieņa??? Vecāki stāsta tikai to, ko savām acīm redzējuši un domāju, ka varēs to apstiprināt attiecigajās iestādēs... ja būs tada vajadzība.Un kā vispar var pārmest, ka braucu savu bērnu apciemot iepriekš nebrīdinot, vai tas vien jau neliecina, ka vadībai ir kas tads, kas vecaku acīm nebutu jāredz???

A Andris 19.06.2009

Pilnībā atbalstu mr.Jēkabs teikto to ka tiek telefoni doti bērniem noteiktos laikos, lai netraucētu nometnes programmu! Vispār uzskatu, ka mobilos nevajag dot vispār bērnam līdzi uz nometni, jo taču var sazvanīties ar nometnes vadītāju. Lūk pie kā nonākam, ja pārlieku uztraucamies un NEUZTICAMIES. Kas tad var notikt? Ja kas notiek-par to ziņo. Mans dēls ir bijis jau četrās šajās nometnēs un varu teikt tikai to labāko. Nometnes ir interesantas un katrreiz mājās pārbrauc ar jauniem patīkamiem iespaidiem un pozitīvām emocijām. Viss atkarīgs no paša attieksmes! Runājot par braukšanu bez pieteikuma taču muļķim saprotams, ka tiks traucēta nometnes programma. Mr.Aliass iedomājieties kāda bērniem varētu sanākt atpūta, ja nometnē ir 40 bērni un katram no viņiem saskrien vecāki ik pēc dienas. Varam parēķināt, ja 40 bērni tad 80 vecāki plus vēl radi, draugi, paziņas utt.., kas nepārtraukti jaucās nometnes programmā vai traucē tās izpildē! Protams no nometnes nekas prātīgs nevar sanākt jo tad sanāk viens liels centrāltirgus! Runāju ar savu dēlu izrādās šī raksta autore nemaz nesot bērna māte, bet kaut kāda slima radiniece, kas esot gribējusi iet pie bērniem ar lielu suni nometnes teritorijā pie bērniem, par ko arī viss tracis esot sācies. Par to ka viņa netiek ar to suni iekšā sākusi ārdīties un bērni stundu nesot varējuši gatavoties popielai, jo no viņas puses sarunas esot gājušas augstos toņos! Un par to ka RF bijis alkohola reibumā es domāju ka tie ir salti meli jo cik zinu RF alkoholu nelieto vispār(veselība neļauj), kā arī nometnes darbiniekiem kategoriski aizliegts lietot alkoholu! Un par suņiem runājot bērni pie šiem suņiem netiek laisti vispār (kaut gan viņi nav agresīvi). Nesaprotu ko, tur daudz ņemties ja Līčmuižas nometnes ir saskaņotas un atbilst ministru kabineta noteikumiem!

P.S. Paldies par brīnišķīgajām nometnēm RF kungam un pārējiem Līčmuižas nometnes audzinātājiem!

P pufa 19.06.2009

Naf..g bērnu vest uz nometni, ja pēcāk pati braukā kā vagars uzraudzīt viņu. Nu tad sēdi ar savu sīkaļu mājā.

A aliass 19.06.2009

Piekrītu Jums, Andri, bet izlasot Ineses sūdzību-----nu nevar nepiekrist, ka viņa izklausās stipri dīvaina, gan par tiem suņiem, gan par RF it kā reibuma stāvokli...Un tajā punktā par mob.telefonu lietošanu gan Jums nepiekrītu--es tomēr gribu ar savu bērnu reizēm parunāt, ne tikai uzklausīt, ko man saka nometnes vadītājs...Mans bērns ir bijis dažās nometnēs, nu tur gan nav tik drakoniski noteikumi, jo vispirms iepazīstos ar nometnes noteikumiem un tikai tad, ja viņi man un manam bernam liekas pieņemami arī lemju par bērna atpūtu nometnē:)))

E Edgars 19.06.2009

Aliass cik noprotu jums ir radies nepareizs priekštats, ka Līčmuižas nometnēs vispār netiek ļauts bērniem zvanīt pa telefonu! Bērni savus telefonus var izmantot 2 stundas! Stundu pēc pusdienām un stundu pēc naksniņām un tiem kuriem nav sava telefona nometnes vadītāja ir ļoti pretīmnākoša ļaujot zvanīt no sava telefona! Es domāju ka tas ir pilnīgi pieņemami jo nav taču jāsazvanās ar bērniem katras 10 minūtes ar tekstu - tev kaut kas nav noticis?

S Sandra 19.06.2009

Jēkabam vai nu nav savu bērnu, vai cilvēks nepārzin esošo situāciju.
Nometnes ir dažādas, un iegūt nometnes vadītāja atļauju nav nekas sarežģīts jebkuram pedagogam- jāiziet 72. st kursi .
Pati strādāju bērnu iestādē, un ticiet, tas, ka cilvēks strādā par pedagogu, nekādi nemaina nedz viņa raksturu, ne cilvēcisko būtību.
Ļaušos atgādināt neseno skandālu un kriminālprocesu par bērnunamā notikušajiem seksuālas izmantošana gadījumiem. Uzskatu, ka vecākiem jāizvērtē situācija jebkurā nometnē, un normāli ir, kad iestāde paziņo ka neuzņemas atbildību par tehniku, nevis liedz sakarus. Un vēl, manuprāt', autorei vajadzētu šo vēstuli sūtīt attiecīgām institūcijām, jo visi minētie fakti ir pieskaitāmi pie RUPJIEM pārkāpumiem.

J Juris 19.06.2009

Jēkabs ar Andri jau visu manu viedokli pateica.
Tā kā pagājušo gadu mans puika bija vienā sporta nometnē, kur redzēju drausmīgus dzivosanas apstākļus- vecas gultas ar smirdīgiem matračiem, vecā nolupušā tehnikumā, tāpēc citiem vecākiem iesaku neslinkot un nevis vienkārši iesēdināt bērnu autobusā, bet aizbraukt apskatīties kur bērns dzīvos, kāda ēdināšana un kas būs viņa audzinātāji.
Mans puika ir bijis šajā nometnē, es pats pirms tam tikos gan ar Raimondu, gan ar nometnes vadītāju un varu teikt ka sakarīgi cilvēki. Man uzreiz par tiem telefoniem tika pateikts, kam es pilnībā piekrītu, kā arī iepazīstināja ar nometnes programmu. Man tas likās forši, ko arī vēlāk apliecināja fakts ka puika pēc nometnes bija sajūsmā, tāpēc šo nometni iesaku arī citiem.

E Edgars 19.06.2009

Cienijamā Sandra izlasiet manu iepriekšējo komentu! Neviens bērniem neliedz sakarus! Es pilnībā piekrītu Jēkabam un Andrim un to ko jūs Sandra uzskatat par RUPJIEM pārkāpumiem es uzkatu par KLAJIEM MELIEM! Mans bērns vienmēr no šīm nometnēm atbrauc mājās un kaifā stāsta - tēti, cik tur ir forši, šitā ir labākā nometne, tur bija tik interesanti... gribu atkal uz šo nometni!

L Laura 19.06.2009

Un ja to ko jus te statat inese ta nemaz nava sita nometne ir pati labaka un tie suni pirmkart bija pie ķēdēm un es to vienu suni pirmaja diena glaudiju un vins ir tik miļš, bet jus savu suni vispar ieksa gribejat laist un velpietam svesu vins tak vartu mierigi iekost untad kad atbrauktu jusu meita majas tad ari vina samilotu savu suni.Un ja tas zēns saģērbas tapēc tā ka mums bija popiela un vins pats teica, ka dziedas las kečup dziesmu un telos meiteni.Un nometnes galvenajam nebija nekada vaina vins nemaz nebija neko dzeris un viņš nemaz neskatijas ka mes dejojam jo mūs vadija skolotaja vēder deju un prieskam viņam vajadzēja skatties un mēs visas meitenes dejojam tikai jūsu meita negribeja dejot un vina neko nedjoja vinam prieksa un visi starpcitu bija priecigi pa šit nometni visiem viņa patika izņemot jums un šitā nometne ir pati labākā!:):))

S Sanda 19.06.2009

Tā rupji izsakoties Ko tu Inese dirs? Es biju tajā nometnē. Pati savām acīm redzēju kā tu leci augumā R.Fārenhorstam. 20 grādi??? Tu esi jocīga? Tu termometru pazīsti!?? 1. Lija lietus, 2. Bija slapš un auksts. Tur ir sataisīta programma. !! Tu atbrauci bez brīdinājuma, izjauci visu programu, brauci neparko augumā R. Fārenforstam. Puisītis kas tev paskrēja garām bija saģērbies meitenītes kleitiņa, jo todien bija popiela. Viņai nupat vajadzēja sākties. Viņš Uzstājās ar laskechup priekšnesumu. Un ja tu nezini tur visas ir meitenes. :P Tāka apspied savas erotiskās fantāzija un padomā pirms raksti kaut ko TIK stulbu.Agresīvi ķedes suņi? Kautkāds murgs. Ja tev agresivitāte ispaužas tad kad suns luncina asti un izbāzis mēli priecīgi lēkā, nu nezinu.. Vispār Tu sāki braukt augumā viņam tikai tāpēc ka viņs neielaida tavu suni. Par to pasi Tu pat neprasiji. :P Tu pat nēsi tās meitenītes māte tev vēl ir jāpriecājas ka vispār tev atļāva ar viņu tikties. Un tai meitenīte pašai patika tur. Vēderdejas bija ļoti foršas. Man liekas ka tas bija ļoti forši ka mums iemācija kaut ko jaunu! :P Mobīlos mus paņēma nost piesardzības dēļ lai kautkur nepazūd vai tā. Un tas pat bija parezi. Mobīlos deva brīvajā stundā un vakarā kad pazvanīt vecākiem tā ka visi par visu bija informēti. ;) Nometne bija vienkārši ideāla un superīga. Vārdos neaprakstāmi. Un es jau zinu vairāksu cilvēkus kas uz to nometni brauks atkal.. Ja tā nometne būtu tik slikta kā tu raksti tad nebūtu tā ka visi grib braukt atpakaļ uz to nometni. ;)

A aliass 19.06.2009

Laura, bērniņ, cik saldejumus vai konfekšu tūtes Tu dabuji, lai uzceptu šo cildinošo rakstu?:)))))Man jau gluži vienalga, kas tur notiek vai arī nenotiek, savu bernu es laižu tikai uz pārbaudītām un zināmām nometnēm, un kā jau teicu---iepriekš noskaidroju, vai man nometnes noteikumi šķiet pieņemami.Ir taču tik daudz izveles iespējas, vai ne???Izteicu tikai savas domas attiecibā uz Ineses rakstīto un ja tas neatbilst patiesībai, tad jau viss kārtībā.

S Sanda 19.06.2009

Nekādu konfekštūtu nav Aliass. viņa saka kā ir tapēc samierinies. ;)

K Kristiana 19.06.2009

Nometne ir fantastiska.:):)
Inese (kas nemaz nebija bērna māte) dēļ tā neielaistā suņa visu sagrozija, piedomāja klāt par alkaholu un niknajiem ķēdes suniem nemaz nerunājot!!!

S Sintija 20.06.2009

pilnīgi nepiekrītu ineses teiktajam!! kā tā var runāt un visu pagriezt sev par labu?? nometne bija superīga un nezinātājam neieteiktu vispār klauīties mammās kuras pašas uzvedas kā mazi bērni.
runājot par suņiem - 1. tie bija pie ķēdes, 2. mums bija pateikts, ka suņiem tuvumā iet nedrīkst (kaut arī abi luncināja astītes un tā vien gribēja lai mēs tos paglaudam) tā, ka ines nevajag izdomāt visādas muļķības tādēļ, ka tavu lielo kranci neielaida nometnes teritorijā!!!
telefonus mums paņēma tikai, lai mēs paši pie tiem nesēdētu un nespēlētu kādas spēlītes vai visu atlikušo dienu zvanītos. mums tika dots laiks kad visi varam paņet telefonus un makus, lai varētu sazvanīties ar vecākiem un aiziet uz veikalu.
starp citu inese! mazais puika kas tev pagāja garām gatavojās POPIELAI tā, ka celt traci un brēkt uz R. Fārenhorsta nevajadzēja un neziņojot par ierašanos iemesties nometnes telpās un sākt celt traci visu acu priekšā. tas no tavas puses bija muļķīgi. cerams, ka visi pārējie man piekrīt!

S Sanda 20.06.2009

Piekrītu pilnībā tev Sintij.

ģ Ģirts 20.06.2009

Kad lija lietus mēs strādājām pa iekštelpām un kad ārā bija silts mēs visu laiku varējām pavadīt ārā. Tas puisītis kleitiņā gatavojās foršajam popielas pasākumam. Bet no malas tas protams izskatījās dīvaini bet nu tā. Mobīlos telefonus atņēma lai tos nevarētu PAZAUDĒT ! Un piemēram mūsu izsabiņas iemītniekiem nemaz nebija vajadzības pēc telefoniem. Jo nevajag jau spēlēt spēlītes, kad notiek interesantas nodarbības. Raimonds Fārenhosts vispār ir ļoti solīds cilvēks. Un suņi tiek turēti drošībai - tā pat kā privātmājās. Nometnē vispār bija jautri un ja pajautātu pārējiem nometnes dalībniekiem viņiem šis raksts liktos vienkārši absurds.

L Liene 20.06.2009

Arī mans puika bija šajā nometnē tieši sajā nedēļā un man pat prātā neienāca izdarīt kaut kādus secinājumus par nometni un tās cilvēkiem, neuzklausot sava bērna /un arī viņa drauga, ar kuru abi kopā bija Līčmuižā/ nebeidzamos stāstus par to, cik jautri un interesanti tika pavadīts laiks nometnē! Un tagad varu droši teikt, ka nākamgad atkal sūtīšu savu bērnu tur, jo nu man tā ir ZINĀMA nometne, kur bērni ir iemācījušies daudz jaunas lietas/piemēram, kreklu, trauku apgleznošanu/, izsportojušies, jo teritorijā ir gan baseins, gan volejbola laukums, izbraukušies ar laivām, spēlējuši peintbolu un vēl un vēl un vēl...Un nemaz nerunāšu par to, cik draugi iegūti. Tā kā vispirms mīļajām mammām un tantēm vajag izvērtēt, kas ir svarīgāk- kaut kādi savi aizspriedumi un prasības/un ja tādi ir- nu, turi savu bērnu saitītē sev blakus/ vai bērna prieks un sajūsma par fantastiski pavadītu laiku!