www.sudzibas.lv Latvijas Valdība Katastrofāls stāvoklis nodarbinātībā, trūkst strādnieku, izlaista tauta.

Latvijas Valdība - Katastrofāls stāvoklis nodarbinātībā, trūkst strādnieku, izlaista tauta.

Labdien,
gribu pasūdzēties par Latvijas valdību.
Viņi neko nedara lai uzņēmējiem būtu darba spēks

Tauta ir totāli izlaista, cilvēki tā vietā lai ietu strādātu labāk sēž uz bezdarbnieka pabalsta.

Nu nav tā ka uzņēmēji nemaksā algu. Cilvēks kurš kaut ko prot izdarīt, var nopelnīt 1000 EUR un vairāk. Ko tad sanāk ka jāmaksā 5000, 10000 EUR / mēnesī var darbu kur cilvēkam nav nācies 4 - 5 gadus mācīties?
Uz maniem sludinājumiem kur piedāvāju nopelnīt 800 - 1300 EUR / mēnesī uz rokas pat neviens nezvana.

Es protams nerunāju par tiem kadriem kuri ir de**** un neprot lasīt, skaitīt, sarunāties

A Artūrs Dante 10.10.2019

par 800-1300 eur mēnesī vari strādāt pats gudriniek ... un brīnās, ka neviens nezvana

T TehnobalticSystems 10.10.2019

Beidz muldēt, skolotaji strādā par 600, policisti par 500, rimi par 400, pastāsti man lūdzu kāpēc nevar strādāt par 1300?

A Artūrs Dante 10.10.2019

Ņemot vērā kā Tu runā ar sarunas oponentu nav brīnums, ka pie Tevis neviens negrib strādāt, no manis potenciāli dabūtu ne tikai atpakaļ verbāli, bet arī starp acīm, :)

O Otis 10.10.2019

Kāpēc šeit vispār ir jāpin iekšā citi uzņēmumi un citi atalgojumi ? :D Tev ir jādomā par savu uzņēmumu , neskatoties pat uz to ,ka pat ar tevi nesaistītas sfēras pelna tik vai tik.. te arī ir lielākā problēma.. tu skaties citu makos, un no tā arī rēķini savus ''konkurētspējīgos'' atalgojumus.. Kamēr tu neskatīsies savas sfēras kontekstā, tikmēr arī negribēs neviens strādāt, jo pieļauju ,ka citā tādā uzņēmumā darbinieks saņem pat vēl vairāk kā tu piedāvā..
Bet jā, tev tak skolotāji un policisti.. tāpēc ,ka tie strādā par tādām algām , tad tu uzreiz vari celt degunu gaisā, un līdz kāds tev prasīs kādu bonusu vai algas pielikumu , tu varēsi uzreiz atskaitīties ar policistu vai skolotāju algām :D Tādi te mums ir tie ''vadītāji'' atsevišķos uzņēmumos. ''A ko tev ar 500 nepietiek? Paskaties , rimi kasierei gan pietiek!'' :D

T TehnobalticSystems 10.10.2019

Cik tavuprāt ir jāmaksā strādniekam kur tiko atnāk uz darb?
Mēs gribam izveidot jaunu iecirkni, kurā ražot jaunu produktu, vajag 10 cilvēkus.
Viss jāsāk no nulles, tai skaitā darbiniekiem visas lietas būs jāiemācās no nulles.

O Otis 10.10.2019

Par to tev bija jādomā jau iepriekš un ilgtermiņā. Tagad no zila gaisa tev nenokritīs 10 darbinieki, kur nu vēl tādi ,kuriem būtu pat sava veida pieredze pat saistīta ar to tavu padarīšanu.
Līdz ko tu visu būtu plānojis un organizējis ilgtermiņā, tad nebūtu tev šādu visādu problēmu. Un sūdzās jau tieši tie , kuri paši negrib atzīt ,ka nav laicīgi pratuši paskatīties tālāk par rītdienu vai parītdienu.
Jau laicīgi varēju sākt apmācīt pa vienam diviem darbiniekiem, lai kaut kā izprot to tavu visu specifiku, bet jums daudziem tas ''m*zēju'' defekts.. izaudzināšu un aizskries pie cita.. protams, aizskries ,ja nespēsi piedāvāt atbilstošu atalgojumu, jo ja cits var vairāk, tad kāpēc pie tevis sēdēt. Ja neprotat strādāt ar personālu, tad arī skries prom no tevis. Atmaksā ceļa izdevumus (tas nav daudz uz visa tā algas fona), piedāvā pusdienas atmaksāt (tas nav nekāds kosmoss).

T TehnobalticSystems 11.10.2019

Kas man ir jādomā ilgtermiņā? Tu esi d*****?
Man ir nauda, daudz naudas, visu laiku viņa ir bijusi daudz.
Tagad ir parādījies noieta tirgus, ir parādījusies tehnoloģija un es nolēmu iesaistīties šajā biznesā.
Nopirku, telpas, izremontēju tās, nopirku iekārtas, izejvielas, komponentes. Tagad vajag cilvēkus, kas to visu procesu izpilda.
Vai arī man jau no 2005. gada vajadzētu turēt sev kādus 10 cilvēkus, viņiem maksāt algu ar domu ka mazums pēc 15. gadiem ievajadzēsies viņus.
Tagad viņi ir vajadzīgi un tagad viņus gribu nopirkt. Summas ko nosaucu ir starts, Tad kad tas viss attīstīsies un paplašināsies varēsim maksāt arī vairāk. Bet tagad kad es ieguldu savu naudu jaunā biznesā, es nevienam neko neesmu parādā, ja Latvijā nevienam neko nevajag, No problem, atdošu Ķīniešiem, tie sadarīs visu lētāk, ātrāk un pat kvalitatīvāk.

O Otis 10.10.2019

Ak, dadzīvojāties ar savu mūžīgo ''krīzi'', un man te bez tevis ''jau rinda aiz durvīm stāv'' ? (hihihi)
Un , kam tad ir tās visas uzņēmēju biedrības un asociācijas domātas? Paši vien ar to pašu valdību radāt tādus visus apstākļus potenciālajiem darbiniekiem, ka beigās jāsmilkst pa kaktiem,ka nav jau vairs ko darbā pat paņemt.
Tā jau arī ir tā realitāte. Te arī jasaka tas ,ka kamēr tādi kā tu gaidīsi ,ka tev kāds mutē lies darbiniekus, tikmēr arī neviens pie tevis nenāks strādāt. Kāpēc citi spēj izveidot pietiekami labas darba vides , neatkarīgi no ''valdības''? Tāpēc ,ka vēl aizvien ir pilna *akaļa ar uzņēmumiem , kuru plāns nav iet pretī kaut ko attīstīt, bet turpināt sēdēt uz sava viena ķieģeļa jau kuro gadu desmitu, bet brīnīties ,ka ar katru kadu mazāk un mazāk kādam kaut ko vajag no tevis. Kāpēc citi spēj reorganizēt savus uzņēmumus tā ,lai ne tikai ripo eiriki kontā , bet arī atlikt attīstībai kaut , kas jau ilgtermiņā dos rezultātus? Jā, tas ir tā padomju veikalnieka sindroms - paēdīšu šodien, bet rīt domāšu ko ēst rīt :D

T TehnobalticSystems 10.10.2019

mums ar apstākiem viss ir labi, kontā ir miljons,
kur tad tos darbiniekus ņemt. Iet pa ielu, piekaut un ķēdē vilkt uz darbu ?

Oļegs Zatlers 10.10.2019

Nu tad liec priekšā savu darba sludinājumu. Paskatīsimies kopā, kāpēc neviens nav ar mieru pie Tevis strādāt. Bet tā godīgi, ar visiem datiem, neko neslēpjot - darba stundas, pienākumus, utt.

T TehnobalticSystems 10.10.2019

nē, tu man neko atpakaļ nevarētu iedot

Z zilais valis 10.10.2019

Ak tad 800 uz rokas un neviens nezvana? Ak vai, nu gan brīnumi...

T TehnobalticSystems 10.10.2019

nu kas vainas ar 800? Tu teiksim esi lohs, atnāc pie manis, es tevi pataisu par cilvēku un tad tu saņem 1300 ? Nav slikto, ko?

Z zilais valis 10.10.2019

Zini, jefiņ, es kā skolotājs savulaik saņēmu 600. Kad man par to sejā ieņirdza mans skolnieks, es sapratu, ka viņam ir taisnība. Un kopš tā laika es skolā vairs savu kāju neesmu spēris.

T TehnobalticSystems 10.10.2019

tādi slikti skolotāji kā tu izaudzināja visus šos raspizģajus. jauniesi 20 gados vel nevar atrauties no mammas pupa

Z zilais valis 10.10.2019

Ja Tu, apdalītais, domā, ka skolotājam ir jāaudzina, tad man nav ko teikt.

O Otis 10.10.2019

''jauniesi 20 gados'', ''no mammas pupa''. Klasika. Klasika kā parādīt savu nostāju pret jauno paaudzi, bet pēc tam brīnīties, ka neviens jaunais pie tevis negrib pat kāju spert.
Samet visu vienā katlā, un turpini tikai tā atrunas sevī radīt par tēmu - neviens negrib pie manis strādāt.
Ar ko tad sliņķis 40 gados atšķirās no sliņķa 20 gados? Pilnīgi ne ar ko. Pietiek arī tādi ''pieredzējušā'' vecumā, kuri tālāk par kafijas krūzi un pulksteni darba laikā neredz, tādi ,kuri jau tiešā veidā ar savu sliņka demagoģiju arī bojā darba procesus uzņēmumā.
Ja tik bieži nākas tev saskarties ar tādiem, tad ieteiktu nedaudz pārdomāt savu personāla atlasi vai vismaz profesionalitāti izvēloties darbiniekus.

Z zilais valis 10.10.2019

Priekš audzināšanas ir ģimene - tēvs un māte. Izskatās, ka Tev tas ir mega jaunums :D

T TehnobalticSystems 10.10.2019

Kam tad viņiem pedagoģiskā izglītība? Skola, skolotājam ir jārada normāli sabiedrības locekļi. It īpaši ņemot vērā to ka ne vienmēr ir pilnas ģimenes, vecāki ir dzērāji, utt

O Otis 10.10.2019

Ja tev ģimenē apkārt ir vieni kr*tīni, čīkstuļi, alkaši un bandīti, tad neviena skola, skolotājs tur neko nepāraudzinās. Ja vecāki nav spējigi izaudzināt, bet uzskata, ka redz skolai tas jādara, tad kam vēl tādiem ''vecākiem'' bērni ?

T TehnobalticSystems 10.10.2019

ko tad tad darīt, nokaut vai?

T TehnobalticSystems 10.10.2019

nav jau no kā izvēlēties.

O Otis 10.10.2019

Bet es tak teicu - Dadzīvojies ! ;)

G Galdnieka Dēls 10.10.2019

Nezinu kādā tu nozarē tu strādā un meklē darbiniekus, bet nu zem 1500 uz rokas Rīgā es pat uz sludinājumu neskatītos. Neviens no maniem paziņām arī neskatītos. Visi pa lielam samērā svaigi no universitātes.

T TehnobalticSystems 10.10.2019

nu ja ir pabeigta universitāte un ir specialitāte, tad jau loģiski ka var saņemt 1500 un vairāk.
Bet ja man vajadzīgs cilvēks, kurš kārto noliktavu, vai sēž pie galda un lek kastītēs preci un līmē virsū uzlīmes, tad tur nav jāmaksā 1500 EUR

O Otis 10.10.2019

Nav runa par universitātes papīru. Tu pats tādā veidā turpini uzturēt tikai to ''papīru'' no kura labi ja viens no desmit mūsdienās ir spējīgs strādāt specialitātē, jo tur jau arī ir tā problēma, ka maksā par papīru, bet strādā cilvēks ,kurš to papīru tikai ieguvis statusa dēļ, nevis zināšanu un intereses dēļ. Un beigās arī sanāk, ka viens bez tā papīra spēj izdarīt vairāk ,kā tas ,kuram ir tas papīrs. Paši jau tādus ir pieradinājuši darba tirgum, bet pēc tam brīnās, ka pat ar papīru cilvēki sāk jau algu latiņas celt pāri spējām. Te arī ir redzams ,ka darba tirgus ar šo visu ir sačakarēts.

O Otis 10.10.2019

Nav runa par kaut kādu algas līmeni, kas būtu jāpielīdzina no rietumeiropas valstīm. Drīzāk pašiem uzņēmējiem būtu jāsāk saprast, ka pamatīgi jau cik gadus ir čakarējuši šo visu darba tirgu, kā rezultātā arī šis viss ''caurums'' priekš daudziem arī ir radies.

T TehnobalticSystems 10.10.2019

Bet vai tu esi gatavs maksāt par pakalpojumiem tāpat kā ārzemēs ? Tu laikam neesi bijis Itālijā vai Francijā, Spānijā

D Dace Koltova 10.10.2019

Piedāvāt ir viens ,bet maksat ir otrs .Mes visi varam piedāvāt šādas algas bet kad pienāk diena kad jāsaņem darba samaksa beigas sanemam to 400 .Pat ja ir soliti 1000.

T TehnobalticSystems 11.10.2019

Varbūt tas saistīts ka tu neesi izpildījusi to ko solīji izdarīt ?

O Otis 11.10.2019

Mēs te runājam par akordalgām vai par cieto + piemaksu? Patiesībā tev kā darba devējam būtu arī jāspēj precizēt katram darbiniekam uz kādu atalgojumu katrs var rēķināties pie tādiem un tādiem apgriezieniem. Bieži vien kaut kas netiek līdz galam izstāstīts, bet beigās skrien sūdzībās čīkstēt darbinieki, bet pēc laika arī darba devēji, ka nav kas strādā. Ja tu norādi no 800 uz uz augšu, tad darbinieks arī ar to rēķinās. Ja neredzi no darbinieka pietiekamu atdevi, tad tev vienmēr ir iespēja no viņa atbrīvoties, bet pēcāk atkal čīkstēsi, ka nav kas strādā. Koks ar diviem galiem.

O Otis 11.10.2019

Bet tam jau ir pārbaudes laiks. Kā darba devējs, tā darbinieks pārbauda vai derēs.
Tik pat ļoti kā CV varbūt krāsains , tik arī krāsaini var izskatīties darba sludinājumi ;) Atšķirības tik tiešām nekādas.
Tāpēc izvietojot darba sludinājumus ieteiktu arī norādīt pēc iespējas plašāku informāciju par darbu, darba vietu, atalgojumu, darba laiku, atrašanās vietu utml. , lai katram gadījumam darbiniekam ir no kā izvērtēt. Daudzi gan šādas būtiskas lietas pat nenorāda, bet cenšas aizslēpties aiz standarta frāzēm par konkurētspējīgajiem atalgojumiem un draudzīgajiem kolektīviem.

C CilvēksParastais1 10.10.2019

Īsti nesaprotu ko sūdzības autors grib ar šo te panākt? Būtu ielicis savu sludinājumu, lai tad strādnieks parastais pasaka, kur ir problēma, kas jāmaina, nevis rūpīgi slēpt to. Šobrīd sanāk, ka autors čīkst vienkārši čīkstēšanas pēc.

Papildus, ieteiktu autoram pamēģināt izdzīvot mēnesi Rīgā ar 800 eur kabatā. Ja tas liekas vienkārši, lai atņem no algas vēl +/- 250 eur (vidēja īres cena par dzīvokli Rīgā) un tad ar atlikušo izdzīvot. Gribētos dzirdēt viņa motivāciju strādāt šādā režīmē ilgtermiņā.

K Kaspars Stirna 11.10.2019

Man ir 2 specialitātes, kuras labi pārzinu. Bet abas LV valdība padarijusi par nederīgām.
Mežsaimniecības tehniķis ar Orges Meža Tehnikuma izglītību.
Masieris ar pabeigtiem viduskolas limeņa kursiem.
Trešā specialitāte bija samtehniķis, pabeigti bezdarbnieka kursi, bet tā kā LV nebij piemērota darba, tad to profesiju esmu aizmirsis, lāga nesācis.
Kā darba ņēmējs LV ar trim profesijām esmu 0.

K Kaspars Stirna 11.10.2019

Man ir mežkopja un masiera izglītība, kuru labi pārzinu, bet saskaņā ar LV valdības prasībām manas zināšanas ir 0. Kas tad vairs es te par darba ņēmēju. Man ir bērni, nav sava dzīvokļa, te ar algu zem 1000€ netaisos strādāt. Ar 800 neto algu te LV nevar dzīvot.

D Dace Koltova 11.10.2019

Ja darbinieks strādā ar 100% atdevi un izpilda vēl arī darbus ko viņam nevajadzētu darīt domāju ka šādus darbiniekus sev katrs darba devējs vēlētos tā luk cienītais.Vienīgais ja arī šādi darbinieki tiktu novèrtèti tad darba tirgū problèmu nebūtu!

P Pauls Ernests 11.10.2019

Labdien, vēlētos uzzināt vairāk par šo darbu :)

V vitols 11.10.2019

Te nav cilvēku resursu-tāpēc tev nezvana!
Te ikdienas nepieciešamajām precēm, ir pārāk lielas cenas, dārgas īres un augsti komunālie pakalpojumi!
Tev jāmeklē viesstrādnieki, ja vien tavam darbam nevajag valsts valodu!

V vitols 11.10.2019

Ļoti daudz lielajiem uzņēmumiem ir peļņas miljoniem eiro gadā un viņi ļaunprātīgi spiež darba samaksu uz leju, ja te ir cenas, kā bagātākajās Eiropas valstīs, tad kādēļ algas nav kaut maķenīt lielākas!?