www.sudzibas.lv Latvijas Radio 1 Nekvalificēti diktori

Latvijas Radio 1 - Nekvalificēti diktori

Laikam jau ir utopija lai pēc reklāmas likvidēšanas patreizējie diktori lr1 būtu ar labu dikciju, runas kultūru un tml. Ekstrām strādātu radio. Man sāp sirds par to, ka mūsu vadošais radio nepopularizē runas kultūru latviešu valodā. Varbūt diktorus vairs neapmāca runas kultūrā un pieņem darbā vienalga ko. Konkrēti: Lauris zvejnieks vadot sarunas ar intervējamiem nekā nevar uzdot jautājumu, t. I. , stostās un vilcinās tā ka ar šausmām jāklausās vai viņš beidzot uzdos to jautājumu vai arī paliks domājot kā uzdot jautājumu. J. Ramāns runā uz izelpu, kā rezultātā teikuma sākums vēl ir dzirdams un saprotams, bet tas ko Saka izelpas beigās nav ne dzirdams ne saprotams. A. Tomsons visas sarunas ved draugu alus dzeršanas pasēdēšanas līmenī. Domāju, ka viņam ir pārāk daudz raidījumus jāvada lr1, kā rezultātā nu iznāk ne visai, galvenais viņa akords irt mūžīgie "hi-hi" ko lietro vietā un nevietā, pat runājot ar dr. Ērgli par mirušiem un kad viņam uz to aizrādīja klausītāji, apgalvo, ka tāds esot viņa humors. Nu uztaisiet apmācības diktoriem, lai lr1 tiešām kļūst par inteliģentu un solīdu kanālu.

C

Chikibriki 08.09.2022

Kuru tas interesē?

M Meldriņa 09.09.2022

Jā, un daļa sieviešu balsu, kuras deleģētas LR ziņu un to sižetu diktēšanai, arī nav tie dzidrākie dimanti. Viena slapji čāpstina, otra klusu bubina, citai ieelpas skaļākas par runu. Protams, izdzīvosim arī ar šīm un šiem. Bet vai tiešām nav mums to gribētāju, kas būtu arī varētāji?
Vēl atkāpe par visiem latgaliešu radio raidījumiem, kuros, cenšoties būt aktuāli un modīgi, lieto tik daudz svešvārdu un anglicismu, ko tas nabags-diktors moka latgaliskot ar savu “atsacerīs runot latgaļiski” jau tā sašķiebto ģīmi.

T Taisnīgs Sods 09.09.2022

Savulaik radio un TV tos diktorus trenēja logopēdi.Tagad jau laikam ir vienalga ,ja jau var mierīgi lietot lamuvārdus vai arī žurnālisti daudzi rakstus liek ar ļoti daudzām kļūdām.Savulaik cik atceros avīžu nākamajos numuros par pieļautajām kļūdām tika ievietoti atvainošanās ,taču tagad jau pajāt visiem ,jo viens no mērķiem jau arī ir pataisīt vairāk dumju analfabētisku cilvēku.Tapēc jau arī ziņu lapās ir audio pievienoti .Arī e-pastos tādi ir.Nu drīz nevajadzēs lasīt un zināt burtus.

T Taisnīgs Sods 09.09.2022

Синьор помидор ,zavsegdai,kāda starpība pirms 91 gada vai pēc ? Esi darbojies radio studijā vai TV ? Lai apmierinātu tavu slimīgo interesi varu atklāt ka arī pēc 2000 gada darbojās logopēdi. Tev palika vieglāk ?

T Taisnīgs Sods 09.09.2022

Синьор помидор ja tev mīkstais caur mucu lūrētāj ir vēlme izteikt tupus jocinus,tad tev taisnais ceļš pie PetrosJāņa.Lai veicas dīkdieni .