Latvijas dzelzceļš - Krāpšana

2019. Gada 15. Jūlijā mana ģimene ceļoja ar vilcienu Rīga–Maskava. Manai meitai (dzimusi 2009. Gada decembrī) mēs nopirkām bērna biļeti, tā kā viņai ir 10 gadi un viņa nav vecāka par 10 gadiem. Tomēr vilciena priekšniece, biedējot ar izsēdināšanu, piespieda manu sievu vilcienā nopirkt meitai pieaugušo biļeti (piemaksājot 4270 Krievijas rubļus) .
Ldz noteikumu (https://travel.Ldz.lv/files/riga/info_lat_07_2019.Pdf) 5. Pantā ir rakstīts bērnam vecumā no 5 līdz 10 gadiem iegādājams braukšanas dokuments ar tiesībām uz atsevišķu vietu atbilstoši „bērna” tarifam. Bērnam, kurš vecāks par 10 gadiem, iegādājams braukšanas dokuments atbilstoši „pieaugušā” tarifam.
Pērkot biļetes uz vilcienu Rīga–Maskava ldz mājas lapā, klienti redz šādu izvelni (skaties 1. Pielikumā) .
No noteikumiem un izvelnes viennozīmīgi seko, ka bērnam, kuram ir 10 gadi, ir jāiegādāties biļete atbilstoši „bērna” tarifam. Manai meitai ir 10 gadi.
Vilciena priekšnieces interpretācija neatbilst ldz noteikumiem un nav acīm redzama no mājas lapas izvelnes. Vilciena priekšniece arī informēja, ka situācija, kad pasažieri perk desmitgadīgiem bērniem bērnu biļetes un pēc tam vilcienā ir piespesti piemaksāt starpību, ceļas „ļoti bieži”. Veicot aptauju sociālos tīklos, es atradu citus ldz klientus kuriem ir bijusi tāda pati situācijā.
Ldz darbība ir vai nelabticīga klientu informēšana, vai krāpšana. Problēma ldz ir zināma, bet ldz turpinā pārkāpt savus noteikumus un turpinā piespiest pasažierus piemaksāt vilcienā daudz vairāk nekā viņi maksātu, perkot „pareizo” biļeti mājas lapā. Ldz arī ir zināms, ka gan pieagušie, gan bērni, kurus biedē ar pretlikumīgu izsēdināšanu, izjūt stresu.
Es sūtīju šo sūdzību 15.07.2019 no ldz mājas lapas un atkārtoti 30.07.2019 uz ldz e-pastu, lūdzot atbildēt un atmaksāt mums 4270 Krievijas rubļus.

Pielikumi:
1. Ldz izvelne
2. Kvīti

30.07.2019

" līdz 10 gadiem" - "Manai meitai (dzimusi 2009. gada decembrī) mēs nopirkām bērna biļeti, tā kā viņai ir 10 gadi un viņa nav vecāka par 10 gadiem. " - - - Vai smadzenes vispar nestrādā?

A Aleksandrs B 30.07.2019

Skaties arī LDz izvelni, kur ir rakstīts "5-10 gadi"

" 5. Pantā ir rakstīts bērnam vecumā no 5 līdz 10 gadiem iegādājams braukšanas dokuments ar tiesībām uz atsevišķu vietu atbilstoši „bērna” tarifam." - - - "LĪDZ"!

R RXX 30.07.2019

5-10 nozīmē līdz 10 ieskaitot ;)

T Turkey901 30.07.2019

Jūs pamēģiniet skaitīt no dzimšanas dienas, līdz 10 gadiem nozīmē līdz brīdim, kad 10 gadi ir nodzīvoti šaisaulē, tātad dzimšanas dienā 10 gadi ir pagājuši ("līdz" vairs neskaitās, jo ir 10 + gadi(10 gadi un 1 diena, un 2 dienas, utt.))

A Aleksandrs B 30.07.2019

1. LR likumos "līdz" nozīme "ieskaitot", ja nav norādīts cita (https://calis.delfi.lv/forums/tema/18181759-mk-noteikumi/; http://www.vdi.gov.lv/lv/darba-tiesiskas-attiecibas/biezak-uzdotie-jautajumi/atvalinajumi/ [jautājums "Vai vecums 16 un 14 ir ieskaitot?"]; https://viss.gov.lv/lv/Informacijai/partneriem/Vadlinijas/E-pak-UI-vadlinijas2/3-5-7)

2. Izvelnē mājas lapā ir rakstīts "5-10 g.", kas arī nozīme "ieskaitot".
Bērnam, kuram ir 10 gadi un 1 diena, ir joprojām 10 gadi.

T Turkey901 30.07.2019

Tirgot alkoholu aizliegts personām līdz 18 gadu vecumam, vai 18 gadīgam, pēc Jūsu loģikas, alkoholiskos dzērienus pārdot ir aizliegts?!

K Kristine873 30.07.2019

Stulbs piemērs! Palasi kā Alkoholisko dzērienu aprites likumā tas ir definēts.
Nav pareizi lietot "līdz 18", jo līdz ir domāts ieskaitot minēto vecumu.
Šajā piemērā pareizi būtu teikt "personām, kas nav sasniegušas 18 g.v. vai ir jaunākas par 18 gadiem. 6.pantu pašķirsti.

A Aleksandrs B 30.07.2019

Likumā ir rakstīts "Alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem", šeit ir iespējama tikai viena interpretācija. Šajā pašā likumā ir rakstīts "Personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu", un tas nozīme "25 gadiem ieskaitot".

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 30.07.2019

Manai meitai (dzimusi 2009. gada decembrī) mēs nopirkām bērna biļeti, tā kā viņai ir 10 gadi (c)

*No kura brīža meitenei, kura ir dzimusi 2009.g decembrī, 2019.gada jūlijā ir 10.gadi?

Palīdzēšu sastādīt pretenziju, ja tiks piestādīti dokumentālie fakti! [slēpt]@inbox.lv

A Aleksandrs B 30.07.2019

Dzimšanas gads ir 2008, tā ir mana kļuda.

Tad viņai JAU ir 10 gadi!

K Kristine873 31.07.2019

Aleksandr B, nu bet es tak to arī rakstīju, adresēts bija Turkey..

A Aleksandrs B 31.07.2019

Mana atbilde arī bija adresēta Turkey :)