Lady Taxi - Lady taxi

За рулем 15 лет.Нарушений нет, более того принимала не однократно участие на тестовых машинах в трудно-проходимых местах.Так вот, решила себя попробоват в качестве водителя Lady taxi.Город знаю не так что бы за 10 мин.доехать с Плявниеков до Иманты, но со временем на практике изучила бы многие улицы.Побывав на собеседовании в офисе компании, я встретилась с директором компании и прокатилась с ним.Прошло все хорошо.Потом он сказал, что надо встретитсья с его заместителем Маритой Озолиней.И вот тут начилось самое интересное.Подехала она на корыте по имени Фольсваген Пассат.Мне со стажем и поводившая не мало машин, такая развалюха не испугала, а вот девушек, которые сдали на права недавно, это испытание не из лёгких.Так вот, поехали мы от Маритима в центр.В центре мне нужно было найти 2 адреса.Я справилась легко, т.к.центр, Плявниеки, Пурвцемс, Межциемс, Юглу, Кенгеракс я знаю хорошо.После этого она мне говорит с центра ехать в Агенскалнские сосны.Честно сказать, я не очень знаю Задвинье, но по карте соорентироваться можно.За то время, как я искала улицу, от Мариты-пчёлки наслушалась таких гадостей.Ужас!А ведь ей 25 лет и у неё стаж в 2 раза меньше, чем у меня.Но дело не в этом.Она себя вела, как пуп Земли.Эта толстая корова говорила, как надо ездить и что адрес надо искать и доезжать за 10 мин.На это я ответила, что знания улиц придёт со временем.Но она меня не слушала.Лицо её было злое, но как только звонил ей директор компании(Нормунд Нюркс)так сразу её лицо озаряла улыбка.Она лицемерка и жополизка.Я это поняла.Итак, в конце моей не удачной попытке стать таксисткой в хорошей фирме и приносить доход за смену в размере 37 латов, Марита-пчёлка подвезла меня на парковку к моей новой машине, зыркнула на неё и сказала, что я ре готова быть таксистом, но если у меня есть огромное желание все таки работать, то через 2 недели, когда я выучу весь город, то опять могу позвонить ей.По началу, вернувшись домой, я из принцыпа хотела выучить улицы и доказать ей свою состоятельность, но зайдя на draugiem.lv я посмотрела её фотки и профиль и поняла, что эту толстенькую коровку стоит пожалеть, а не вступать с ней в борьбу.Добавлю, что знаю английский, итальянский языки.Но это не примущества.Все попытки говорить на русском с Маритой-пчёлкой, она жёстко присекала.Девушки, очень подумайте, прежде, чем идти в Lady taxi.Конечно, если поменяют Мариту, с её замашками отбора персонала по национальной принадлежности, то попробовать может и стоит.Удачи вам!

D

T Tontons 23.10.2009

Bet taksistam Rīgā bez angļu un itālu jāzin arī latviešu valoda... Tā ka šeit Mārītei taisnība, ņemot vērā vēl arī to, ka Lady taxi pozicionē sevi kā bērniem draudzīgu pārvadātāju - zinu vairākas ģimenes, kuru atvases Lady taxi paņem no skolas un aizved uz pulciņiem, pēc tam arī mājās. Te nu vadītājs, kurš nemācēs ar bērnu runāt latviski, būs katastrofa.

Un tā IR realitāte, jaunā paaudze krieviski vairs gandrīz nerunā (un arī nesaprot) - vismaz mani bērni 8/11/18 tiešām godīgi ne...

N nu 23.10.2009

seit visaadi var buut...ir izklaastiits tikai vienas puses viedoklis. daamiite-rakstiitaaja izklausaas peec taadas, kurai ir konkreeta attieksme, kas var buut gan pozitiiva, gan negatiiva lieta gan pienemot darbaa, gan dziivee vispaar..no otras puses, ir arii pretiigi darbaa neemeeji, kuri (it iipasi sajos ekonomiskajos apstaaklos) nirgaajas un pazemo cilveeku, ja kaut kaada iemesla delj potenciaalais kandidaats nav iepaticies...seit dereetu maariites viedoklis..
p.s. maariitei tiesaam vajadzeetu padomaat par veseliigaakas paartikas lietosanu...

D dushechka 23.10.2009

for Adolfo.
Говориш твои дети не понимают русский?Ну так вы сами в этом виноваты.Я своего сына отдала в латышскую школу с первого класса специально, что бы он мог свободно чувствовать как в латышской компании так и в русской.Да насрать мне на латышский с большой колокольни, а когда сын пойдёт устраиваться на работу 3 языками(англиийскии, латышский, русский), как вы думаете, возмут вашего, который знает латышский и предположим ещё один иностранный или моего?Так что вините сами себя.А на латышском я могу поддержать беседу, но все латыши всегда переходят на русский.Так зачем его знать перфектно?

I ikars 23.10.2009

ludzu iztulko jo neko no taa nesapratu..

V V 23.10.2009

Вы знаете - даже незнаю с кем говорить - как-то странно - вроде такси. а перешли на языки! Не понимаю темы! На счёт найма на работу все офигели, что русские, что латыши! А насчёт языка, это давно понятно ВСЕМ, латышский язык - это как этика и обществоведение в начальных классах! Проходим, но незнаем зачем, только для общего развития! А что посоветовать водителю - незнаю - слишком резкое письмо! Но они все ГАВНЮКИ - человеческий фактор никогда не присутствовал в Латвии, даже в "жирные" годы

A Agnese 24.10.2009

Man ar reiz nācās būt uz šīm darba pārrunām un testa braukšanu, man ir liels stāžs utt., bet ziniet nu nūģi viņi tur ir, Normundam (direktoram) galvā iekāpis konkrēti, vispār negribu neko vairāk rakstīt bet tipi reti nepatīkami, laikam jau tagad krīzes laikā vispār galvā sakāpis :D

E Eryk 24.10.2009

Es, savukārt, vairākas reizes esmu manījis, ka Lady Taxi ar nr. TX-6140 dzīvojamā zonā brauc ar ~ 50 km/h ātrumu. Cik saprotu, priekš tām vadītājām satiksmes noteikumiem ir vienīgi ar informatīvu raksturu.

R rinct 24.10.2009

To dušečka!
Piedod, bet Tu dzīvo Latvijā un Tev ir jāzin latviešu valoda, nevis man būtu jāzin Tavējā!
Es nekādi nespēju saprast, kāpēc jūs daži cittautieši iedomājieties, ka visiem ir pienākums runāt un zināt krieviski?Jūs kur dzīvojat?
Jums šeit Latvijā ir slikti?Jūs nabadziņus te diskriminē?
Nu taču brauciet prom!

M Marita 28.10.2009

Jā, mīļā, stāžs Tev tiešām liels un visu cieņu, tavām Rīgas un Purvciema zināšanām - tās tiešām bija labas, bet ne jau galvenais ir Rīgas zināšanas, galvenais ir mācēt orientēties pēc kartes arī pilnīgi nezināmā rajonā. Diemžēl Tev ar to gan grūtāk gāja... Arī savā stāstā aizmirsi iepīt to, ka nezināmā rajonā Tev patika, nostāties krustojuma vidū un pētīt karti, tādejādi traucējot satiksmei. Pēc aizrādījuma, Tu nākamajā rustojumā izdarīji tieši to pašu kļūdu. Nu piedod, nebija vēlme Tevi izsvilpt, bet brauciena laikā Tu pierādīji ne tikai to, ka svešā rajonā Tevi pārņēm apjukums, kā arī aizrādījumi latviešu valodā Tev līdz galam nav skaidri. :(
Kā Arī Paldies Nu par ieteikumu - drīkst es pati izdomāšu kur ko un kaa.. :)

E edgars 28.10.2009

Cilvēki, braukšanas stāžs neizsaka pilnīgi neko. Zinu vienu sievieti, kurai stāžs ir 25 gadi, bet reāli braukusi viņa ir labi, ja kopā 2 gadus.
Es domāju, ka šeit uzņēmumam ir savi standarti un prasības, kā autovadītājai būtu jāizturas pie stūres un varbūt cilvēks, kas brauc jau n-tos gadus ar visiem saviem sliktajiem ieradumiem te gluži nederēs.
Redzu, ka arī pati Maritas kundze ir uzrakstījusi savu viedokli. Tiešām, ja cilvēkam ienāk prātā pēkšņi apstāties krustojumā un pētīt karti (pat vairākas reizes!), tad šim cilvēkam ne tikai nav vieta Lady Taxi, bet vispār uz ceļiem. Tas ir liels drauds citiem ceļu satiksmes dalībniekiem!
Un runājot par valodu, manuprāt, jebkuram cilvēkam, kas strādā Latvijā apkalpojošajā sfērā IR jāzin valsts valoda!

K katja 28.10.2009

Kāds te vispār sakars nacionālai piederībai? Es pati strādāju Lady Taxi un mums aptuveni pusi uz pusi ir gan latviešu, gan krievu meitenes, bet visas labi zin valodu. Domāju ka Tevi nepieņēma nevis nac. piederības, bet gan sliktas autovadisanas dēļ, mīļā! :)

to Rinci.
For me not important, with one speake latvian, russion, italian or spanish.Creature human-this is importan!And for me was interesting to make somethink new in my life, because I have my own bussines:rent my 3 apartment.But fot this time it's not realy good money.
Well, I try to have a new experience...but as usual national belonging!I am sure.
I hope Rinci you well be undrstud and same language answer me.

D dushechka 28.10.2009

to Marita, Katja, Edgars.
Ну конечно, все лабриты(читай латыши)накинулись на меня.Оно и понятно.Мне вас жаль.Нету у вас сплочённости.Как у нас.И мое вождение ни причём.Начинать всегда сложно и человеку нужно помочь.А вы сразу-латышский, улицы знать.Все в этой жизни приходит с опытом.
Ну а тебе Марита лично-лижи дальше попу своему директору.Толстая корова:-)

to Rinct
Mus diskrimine ?Drizak jus diskrimine!Latvija ir 50% latviesu un 40 % krievu .Jus tacu pasi blaustaties par to ka krievi aiznem jusejo teritoriju un jums nav kur likties vai ne ?Tadi ka tu kuri sez majas ar draugiem pie alus " Garais" 7 % skatoties zinas klausaties pakal musu nozelojamai valdibai un piekritot tai.Priet 5 sec un jus blaustaties " ejam sist krievus" bet diemzel lidz tam leita neaizies.Jus galiga pali ejiet gulet savos mazinos noiretos dzivoklus !Un tagat neraksti man te ka tu nesi tads tu esi ists kinkongs ar lieliem zirga pautiem kurs gatavs kautvai iet pliks uz Lubanu un noblaustities "krievi suka " Laikam vienigas ko zini sliktu krievam pateikt vai ne ?Macies vesturi pajolin un sapratisi ka latvija vienmer pardevas ka leta mauka un te iebrauca un izbrauca un ka lat.val vienmer bija otra valoda iznemot ulmanu laiku un sito laiku.Un butiba nav jegas latviesu valodu macities jo vina izmirs ta pat ka Prusu un paliks tikai Lietuvu valoda !Paskaties pateisibais acis vairaki un vairaki cilvki laizas prom no sejienes delj tadiem idiotiem ka tu kuri neko nesaprot bet tiaki atkarto visu pec kartas ko saka valdiba ka papagailis!

to edgars
Laikam pats pie stures esi 3 gadus un doma ka loti labi maki vadit automobili .Piekritu ir tadi kuri vispariba nemak vadit automobili.Bet ir ari tadi dirsigie idioti ka tu kuri noperk veco grabazu un pec vadisanas eksamena abdzia dazas masinas un doma ka baigas profesionals.Gribi pateikt ka tiko pabeidzis otro kursu medicina studentam ir lauts darboties operacija kura videjais garums ir 8 h ?Staz ta ir pieredze kura lauj isprast sarzgitas situacijas nevis apdzit dzipu un but priecigam lidz ausim !

to Katja
Nu ja viegli teikt kad esi latviete + nemaki vadit automobili !Marite nav pilniga stulbene ( bet stulben ira)vina saprot ka ir ari tadi cilveki kuri ari mak labi vadit automoili ja ne labak !Un t nostrad musu instingts!Cilveks no dusmam saks pazemot un darit teiksim ta pari tikai lai apmierinatu sevi ka nav labaks par vinu .Ta pat ari ir ar parejiem.Un nevajg te sakt bernudarzu un rakstit preti kautko bezjedzigu stulbu ok ?

to Adolfo
Un pats vainigs ka neiemaciji bernus runat kr.val !Zinot to ka kr.val musu valsti vieglak iemacities un tu pats vareji iemacit vinus, tu ka idiots visu nobidi uz realitati un tev te mana realitate!Ka rakstiju ieprieks Latvija izmirs un nekurs atkartoju NEKUR latvija nav attistita ka krievija.Krievi ka ebreji vini ir visur un visur var darbu atrast un visur var komuniceties .Ja es nestridos par ang.val to valodu ir jazin jo ar vinu ir tapat ka ar krievu valodu.Taja vieta lai komentet kautko sliktu es un maci saviem berniem kr.val varbut pa purnu nenoraus no krieva kad tas prasis sigaretku .Aizmirsu piezimet to ka bernus veda tikai del ta ka viniem maksa vai tad nav ta ?Tu a to teiktu itka tas butu par velti!

to Marita
Nu redz ka tu tiesi pieradi savu stulbumu akartot to pasu kas jav bija zinams un pietam taja bridi es nevienam netrauceju vienkarsi tev jav vajag iemeslu lai peikasitos vai ne ?Un nemuldi ka cieni manu stazu u.t.t tu perfekti zini ka esi sliktaka par manim vienkarsi atzisti to a nevis a nevis sturgalvojies un megini kautko pieradit ar savajiem stulbajiem faktiem!Pareizi uzdot man tadas ielas nosaukumus kur pat bomzi nedzivo ( nerunajt par normalajiem cilekiem)Vai tad bomzim bus nauda lai aizbaukt lidz vai no sitada rajona ?Kautgan lauku cilveki kuriem nav naudas bet atbraukusi lai iekarot galvaspisetu dzivo tados miteklos nu tikai tadi personazi un bomzi laikam viss.A ne zurkas, suni un milions citu dzivnieku .Un stulbs ataisnojums ka :"Man tik dikti patika, ka esmu resna Govs. :)) Tu ar to gribēji pateikt, ka es neprofesionāli pieņemu cilvēkus darbā? :)) " piekriti tas gan ir berneskigi ko tu no ta gribi sasniegt ?

J juris 28.10.2009

Klau dushechka, atvaino, bet tu esi pretīga!Tas nav uzbrauciens, bet fakts.
Tev vajadzētu pamainīt attieksmi pret dzīvi, lietām, cilvēkiem, citādi grūti būs.

D dushechka 28.10.2009

Ak ne ar manim vairs nerunas latviesi it ipasi tadi idioti ka tu !Dzive ir izbojata !Cik zel vai ne ?Nebus man blakam Juris kurs ir ka Freids kurs lasitu man morales par brivu !Bet nekas tiksu gala pati bez visadiem padomiem un atstaj vinus sev ok ?

M Marita 29.10.2009

Tiki diemžēl Tev tiem "stulbajiem faktiem" attaisnojuma nav... zhēl man tevis...
nu tu gan jau pati atbilēji uz jautājumu, ja jau Tev ir problēma atrast mazu ielu, vai tad vispār Tu vari strādāt par taksometra vadītāju? Tu tiešām domā, ka cilvēki ar takshiem brauc tikai no villām, savrupmājām, brīvības un čaka ielas...?
Jo vairāk lasu Tavus komentārus, jo vairāk pārliecinos, ka mans lēmums bija pareizs, piedod par atklātību, bet tā ir taisnība.
Ja gribi, vari cepties tālāk...
Veiksmi Tev turpmākajā dzīvē... :)

J Jolanta 29.10.2009

Ja nezini virtuvi tad nelien ar saviem stulbiem koment., es domaju, ka tev ar galvu kaut kas nav kartiba, un tava anglu val.rakstiba vispar labak nebutu redzama)valodu gan vajag saja darba zinat, un klients tevi ilgak par 15min.negaidis.Un ja kas Riga ir daudz citu taxi firmu, ludzu ej, pec tam paskatisimies, ja tev kads resnais vecis darba nenems, ka tad tu komentesi, ostinj...

D dushechka 29.10.2009

to Marita
Tu laikam nesaprati vai ne ?Es tev saku ka cilveki uz maziem pirdien ielam nedzivo bet dzivo vairak apdzivotas vietas.Tu laika vienigasi ko ari zini tak tas ir ielas .Isprugot ara no saviem kartupel laukiem mes nolemam iemacities sturet automobili un iezubrit sev nezinamas ielas .Ja pat es maldos ta un ta tu neko vairak nezini iznemot ka parslegts atrumu un kur atrodas Lubanas iela.Es necepsos bet slidesu pa olivelu turpmak veidojot sev patikamo nakotni un pelnit uz velvienu sev dzivokli savukart tu vari kautvai lidz sava muza beigam griest baranku un es saldo kremu pavadot savu dzivi vienkarsiba ka laukos tikai modernos !Es gribu tev novelet veiksi tava turmakaja dzive ...:)

to Jolanta
Nu tagat tu ar savam anglu zinasanam varesi ka katrais latvietis dodies uz iriju vai uk un vakt apelsinus tu jav mus esi te docents .Iedot uzminet tev laikam tavi idioti draug vai skolotaji i teica ka tu zini labi ang un tu ka katra idiote to parak stipri ustveri telojot dievu izdari pakalpojumu paruna ar angli un sapratisi ka tu suka !Taksus isauc tikai piedzerusies vaditaji vai dirsigie idioti kuriem nav masinas bet patik labi justies kad ir naudu ar kuru var norekinaties stradajot kautkada nozelojama darba un isterejot vinu viena diena.Un kads sakrs te ar citam ielam un resnajiem pienemejiem tu esi stulba ?Drizak tu ostin un lasi uzmanigak nakamreiz ok drug moi .

M manus 29.10.2009

Dušečka, Tu esi slima.
Atradusies vēsturniece.Latviju ar palaistuvi salīdzini?Ko tad te dzīvo?Brauc uz Krieviju.
Ielien citā zemē un tad brēc par savām tiesībām!Pretīgi!