LV RU
www.sudzibas.lv Kristīne Seņko Īrnieks - nemaksātājs - piecūkotājs

Kristīne Seņko - Īrnieks - nemaksātājs - piecūkotājs

Kristīne Seņko, dzimusi 91.gadā, īrēja no manis dzīvokli apmēram 1,5 gadus. Šajā periodā laicīgi samaksāja vienu reizi. Pārējās reizes vajadzēja skriet pēc katras kapeikas, ar katru nākamo mēnesi kavējumi kļuva ar vien ilgāki un ilgāki, tika maksāts pa daļām, kad palūdzu izvākties, dzīvokli atstāja ar apmēram 600 ls lielu parādu, piecūkotu, netīrītu, ar savām nevajadzīgājām mantām un krāmiem, veciem dīvāniem, pamatīgi nolietotu - sienas nobružātas, santehnika netīrīta, uz kamīna dažādi sakausējumi, siena aiz kamīna izdedzināta un nemākulīgi mēģināta saremontēt, virtuves iekārta un ledusskapis piecūkots.

Pēc dzīvokļa apskates tika konstatēts, ka tā savešanai kārtībā un iekārtu remontam nepieciešami vairāki simti ls + vismaz 2 nedēļas, lai visu iztīrītu, saremontētu un sakārtotu līdz tādam stāvoklim, lai varētu piedāvāt īrei.

Neiesaku nevienam šo jauno bezkaunīgo dāmu, ja vien nevēlaties klausīties atrunas, melus, sastapties ar nepārtrauktiem solījumiem, sms ignorēšanu, zvanu neatbildēšanu utt utt un gala rezultātā saņemt apvainojumus, ka izīrētājs pats pie tā ir vainīgs, jo nelielītigi pēc 1,5 gadu kavējumiem, sācis uzskaitīt soda %, kas peredzēti līgumā no pirmās kavējuma dienas.

I

Komentāri (4)

I Ivu 14.05.2013

Problēma ir tā, ka šajā valstī īrniekiem ir vairāk tiesību nekā izīrētājiem un īrniekiem pienākumu nekādu - tīri vēsturiski tā izveidojies... tas, ka var dzīvot īrētā dzīvoklī un nemaksāt īri tiek uzkatīts par normu.. un tas, ka var atstāt īrēto dzīvokli kā cūku kūti ir nevis kauns, bet diemžēl padižošanās vērts fakts...
kamēr sabiedrībā kopumā nemainīsies uzksti, kamēr netiks piemēroti reāli sodi un sankcijas par līgumu nepildīšanu (nerunāju par bezjēdzīgo tiesāšanos šajā valstī), kamēr netiks izveidots kaut kas līdzīgs parādnieku reģistram, tikmēr nez vai kaut kas mainīsies...
atliek vien cerēt, ka neuzrausimies uz nākamajiem īrniekiem no šīs pašas sugas...

P Pipars 14.05.2013

Ir nācies savulaik gana dzīvoties pa īrētiem dzīvokļiem, atstāju visu tīru, parādos nepaliku un vispār biju paraugīrnieks, tāpēc nepārprotiet manu turpmāko tekstu. Uzskatu, ka rēķini ir jāmaksā, un, ja esi piekritis maksāt arī īres naudiņu, tad tik maksā. Par to ir jādomā pirms ej tādā dzīvoklī iekšā.

Tu raksti par sakārtotību šajā jomā. Tev ir pilnīga taisnība, vienīgi konkrētajai lietai ir vēl kāda "fīča". Latvijā vispār šī mājokļu problēma ir dziļā, dziļā pakaļā. Viss tirgus ir reāli izkropļots, nekustamo īpašumu cenas ir vienkārši absurdas. Pašā saknē vajag iznīdēt šo "sapirkšu dzīvokļus, izīrēšu, un tik grābšu lielo piķi". Padomājiet paši, divistabu dzīvoklis - komunālie + īre = 200 ls (un tas ir šaaausmīgi lēti). Tas ir vairāk kā minimālā alga. Un, godīgi, es priecājos, ka tie, kas tos dzīvokļus saņēmās uz kredītiem, tagad var arī pakost nagos. Es, protams, saprotu, ka šo kredītu dēļ nevar tās īres cenas palaist zemāk. Jūs gribat, lai cilvēki beidz domāt padomijas variantā (īres nemaksāšana pieder pie lietas), tad nu kā beigt tā domāt, ja esi spiests dzīvot komunalku variantā. Nezinu, vai vēl joprojām tā ir, bet, piemēram, Vācijā gadus 8 atpakaļ bija tā, - tev var, protams, piederēt vairāki dzīvokļi/mājas, taču par dzīvokli, ko pats neizmanto, nācās maksāt milzīgus nodokļus. Šie nodokļi bija tie, kas šo mājokļu bez vajadzības pirkšanas stipri samazināja. Vismaz reāli bija tikt pie pašam sava mājokļa par saprātīgu cenu. Te saprātīgu cenu nav nedz pašam nekustamajam īpašumam, ne komunālajiem maksājumiem, ne īrēm. Godīgs un ētisks variants Latvijā nav nedz izīrētājiem, nedz īrētājiem. Nevienam. Koks no abiem galiem.

I Ivu 14.05.2013

Nepārprotiet arī manu tekstu, bet arī es pirms iegādājos savu vienīgo īpašumu, kuru šobrīd tik neveiksmīgi izīrēju, biju īrniex un īrēju vienu dzīvokli 5 gadus... 5 gadu laikā nepaliku parādā NEVIENU reizi, pat ne dienu, ne divas... pirmkārt domāju, kā samaksāšu īri un tikai pēc tam, ko ēdīšu un vai vispār ēdīšu...
Protams, ka tas ir koks ar diviem galiem un tā bijis vienmēr un tā arī būs... bet neatkarīgi no tā, cik un kādus dzīvokļus kāds varbūt ir "sapircies", tik un tā tas nedod tiesības īrniekam nemaksāt īri... un tas, ka šeit īres maksas, lai arī varbūt baisi augstas, tik un tā pēc tam nenosedz nedz nolietojumu, nedz zaudējumus, kas pēc tam rodas, lai telpas savestu kārtībuā, tas ir fakts... jo arī remonts ir dārgs, iekārtas ir dārgas un materiāli kaut ko maksā...
to gan sāc saprast tikai tad, kad iegādājies savu īpašumu... līdz tam viss liekas baigais fufelis un cenas uzpūstas...
esmu bijusi abās pusēs.. gan kā īrniex, gan izīrētājs un zinu, kā jūtas abas puses... katrā ziņā, savu vienīgo īpašumu, kuru biju izīrējusi, jo dzīve tā bija sakārtojusies, ka nevarēju neizīrēt, diez vai turpmāk kādam lietošanā vairs nodošu...

K Krishinjsh 16.05.2013

Lielā mērā vajadzētu sakārtot to, ka dzīvokļus ir vegli iegādāties kredītā maksājot mēnesī ap 100 Ls, kas arī ir īres maksa un ja 3 mēneši pēc kārtas nemaksāti, tad tevia tbrīvo no dzīvokļa, bez tālākām saistībām. Tad ar vien vairāk cilvēki pirktu viņus un nebūtu jāīrē par kosmosa cenām.. Plus būtu lielāks stimuls rēķinus samaksāt.
Lai nerastos hauss katram cilvēkam dzīves laikā būtu iespēja saņemt 3 dzīvokļa kredītus, pēc tam vairs nesniedzot ( ar domu lai neņem un ik pa 3 mēnešiem nemaina visu laiku..) Jo pamatā aju problema ir tā, ka ar mūsu algām vidēji ir gandrīz neiespējami iegūt savu dzīvokli, plus anv garantija, ka pēc gada būs tev vel darbs nemaz nerunājot par 10- 15 gadiem.. Tāpēc nākas čakarēties ar īrēšanu..

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes