www.sudzibas.lv Krassky, Dace Ābola krāpniecība un algu nemaksāšana

Krassky, Dace Ābola - krāpniecība un algu nemaksāšana

Labdien!
Gribēju brīdināt arī citus strādniekus par Daces Ābolas krāpšanos un algas neizmaksāšanu strādniekiem. Situācija bija sekojoša - tiku noalgots kā strādnieks nesen notikušajai izstādei Ķīpsalā "Māja 2012"; pasūtītājs bija prestiža firma "Krassky", kas ar jau iepriekš pieminētās Daces Ābolas starpniecību algoja vairākus strādniekus (to skaitā biju es un daži viņas draugi).Rezultātā, pēc 4 dienu darba ar virsstundām (par kurām, protams, papildus samaksa nebija nemaz paredzēta), strādāšanu naktīs un citu cilvēku darbu izdarīšanu (konkrēti viņas draugu), es tiku tikai pie pamatīgas saaukstēšanās un gripas, taču pats galvenais - bez darba algas samaksas!Par jautājumu, kad tiks izmaksāta darba alga, man bezkaunīgi tika paziņots, ka tādas nemaz nebūs un tā kā līgums ar strādniekiem netika oficiāli noslēgts (uz papīra), neko pierādīt nemaz nevar! Negribu varbūt vainot pašu firmu "Krassky", taču viņu izvēlētā starpniece ir īsta krāpniece! Mācieties no citu kļūdām!

D

M mazdiks 26.05.2012

Man ir ļoti žēl, ka atrodas cilvēki, kas izmanto, tos, kas ir gatavi strādāt uz jebkādiem noteikumiem un pat bez līguma.
Bet šī situācija nav bezcerīga ari pats saskāros ar tādiem cilvēkiem agrāk, kas šitā uzmet, bet savu naudiņu tik un tā dabuju, pateicoties savai neatlaidībai.
Iesaku tev savākt visus pierādījumus vaj ari bez tiem, bet rakstiski griezties valsts darba inspekcijā, pēc iespējas ātrāk.
Pirms tam vari pabridināt, ka tā darīsi varbūt samaksā.

Ausainītis 26.05.2012

Bez dokumentiem nekas neiznāks, firma iesniegs pašu tiesā par nepatiesu apmelošanu.

D Dace Ābola 04.06.2012

Juri Kozlovski,

lai arī esi šo sūdzības komentāru ielicis anonīmi, es atļaušos nosaukt Tavu vārdu publiski tieši tāpat, kā Tu to izdarīji ar manu un pasūtītāja vārdu - šoreiz neslavas celšanā.

Pamatojoties uz mūsu iepriekšējo veiksmīgo sadarbību šāda paša stenda būvniecībā, mēs ar Tevi vienojāmies par darba izpildi izstādei šogad. Nosacījums bija vienkāršs - stenda būvniecība pēc rasējumiem un plāniem noteiktā laika posmā, attiecīga samaksa un rezultātam jābūt gatavam uz izstādes sākumu un ne vēlāk. Tu atbrauci ar saviem instrumentiem un pildīji savu darbu. Mūsu vienošanās neiekļāva nekādas darba attiecības, tā bija mutiska noruna, kad Tu kā partneris atbrauc un saviem līdzekļiem un resursiem pildi šo norunu. Tu iesaistīji šajā darba izpildē arī savu brāli Oskaru, atsaucoties uz jūsu daudzo gadu kopīgo "pieredzi" būvniecībā un nepilngadīgo brāli Jāni, par kuru es nenesu atbildību, vai juridiski Tu visu biji nokārtojis, ka viņš tur drīkstēja atrasties - šeit darba izpildi nodrošināji Tu. Tiktāl par mūsu tiesiskajām attiecībām.

Jau pašā sākumā Tu biji informēts, ka pie stenda tiks piesaistīti 2 mazāk kvalificēti strādnieki, jo pieredze rāda, ka liekas darba rokas nekad nav par daudz - un tie nav mani draugi, kā Tu centies apgalvot (vai tiešām visi cilvēki, ar ko Tu sveicinies uz ielas, ir Tavi draugi?). Mēs pašā sākumā jau bijām vienojušies, ka Tu esi šī stenda būvniecībā galvenais meistars un viņi ir tikai palīgi.

Tu strādāji 3 dienas BEZ VIRSSTUNDĀM un ceturtajā dienā nācās visiem strādāt vairāk, jo bija skaidrs, ka darbs netiks izpildīts laikā. Nenoliegšu, ka Tu ar savu palīgu/jaunāko brāli izdarīji lielu daļu darba (Tavs otrs brālis atļāvās vairs nepiedalīties, taču tā jau bija Tava kompetence), taču Tu pieļāvi milzīgu kļūdu šā darba izpildē - nekompetences un ne-zināšanas dēļ Tu kļūdījies grīdas flīžu līmēšanā, kas stenda būvniecībā bija pamatu pamats. Esmu pārliecināta, ka šīs portāla sadaļas lasītāji ļoti labi spēs novērtēt faktu, ka pie OSB plāksnēm smagās akmens flīzes līmējot ar silikonu +5° temperatūras apstākļos, rezultātā flīzes neturējās, grīda ļodzījās, šuvotājs leca no spraufām laukā, tāpēc grīdu nācās pārtaisīt - diemžēl jau tad, kad izstāde bija sākusies un klients darbu nebija pieņēmis.
Man nākas visiem atzīt, ka tas bija acīmredzami, ka Tu neko nezināji par tādiem ātri cietējošiem flīžu līmēšanas materiāliem zemas temperatūras apstākļos, taču šinī gadījumā nezināšana neatbrīvo no atbildības. Ja Tu būtu iesaistījies šīs kļūdas novēršanā, tad situācija būtu izvērtusies savādāka, taču Tu atļāvies neierasties uz pašiem pēdējiem darbiem stenda nodošanā - aizbildinājies ar slimību, taču, piedod, man vēl aizvien ir pamatotas aizdomas, ka Tu nevēlējies to darīt, Tev jau bija saplānoti citi darbi vai arī Tev bija citi iemesli (saslimst visi 3 brāļi - kāda sakritība!). Tātad stenda pabeigšanu Tu atstāji tikai manā ziņā. Man nācās pāris stundu laikā noalgot svešu (bet profesionālu!) flīzētāju, kura darba izcenojums naktī bija neadekvāti augsts, kā arī papildus materiālu iegāde man nesa papildus izdevumus, nemaz nerunājot par izstāžu zāles izcenojumiem ārpus darba reglamentā noteiktā laika (4 stundas). Tā kā tālāko komunikācijas veidu Tu izvēlējies tikai un vienīgi sarakstīšanos īsziņās, man ir saglabājusies visa informācija - gan tas, ka Tu neiesaistījies kļūdas novēršanā, iesakot citu flīzētāju (ieej ss.lv un atrodi! - 15. marts, plkst. 15:08), gan tas, Tu atzini savu vainu grīdas nesacietēšanā un teici, ka nesīsi visu materiālo atbildību ar savu samaksu (21. marts, plkst. 13:15). Es nepiedzinu no Tevis papildus izmaksas, kas visas šīs jezgas dēļ izveidojās. Taču pēc mēneša Tu šo sarunu jau biji aizmirsis un sāki draudēt īsziņās un meilos.

Juri Kozlovski, būvniecībā, tāpat kā jebkurā citā sfērā, darba samaksa ir par REZULTĀTU, nevis PADARĪTO. Tu vienkārši pazudi uz šī stenda būvniecības beigām un arī pie demontāžas nepiedalījies, Tu nemeklēji nekādu kompromisu sarunās ar mani. Tu vispār pazudi. Ja Tu izdari savā darbā kļūdu, kas nes zaudējumus, tad vai nu tie ir jāsedz pašam vai arī jāmeklē kompromiss, kā to nokārtot, taču Tu to nedarīji. Tavu uzvedību pēc izstādes varētu raksturot tēlaini - asti kājstarpē Tu atnāci pēc saviem instrumentiem un tāpat asti kājstarpē arī aizgāji, nebildis ne vārda.

Es nepārmetu Tev to, ka Tava pieredze acīmredzot nav pietiekama (portāla lasītājiem atklāšu, ka esi starp 20 un 30 gadu vecumu), jo kļūdīties var katrs. Taču šinī gadījumā Tavas nekompetences dēļ ir bijuši zaudējumi, sabojātas attecības ar pasūtītāju, turklāt Tu vēl uzvedies neadekvāti - esi cēlis neslavu ne tikai man, bet arī mūsu pasūtītājam, par ko es vēlos, lai Tu PUBLISKI PAUD ATVAINOŠANOS MAN. Pretējā gadījumā Tev nāksies atbildēt tiesas priekšā par šo neslavas celšanu.

ar cieņu,
dace

D Dace Ābola 04.06.2012

Un papildus es pieprasu PUBLISKU ATVAINOŠANOS pasūtītājam par viņa vārda pieminēšanu neslavas celšanā.

D draugs 05.06.2012

Man ir liels prieks, ka esi iedomājusies "savu stāsta variantu" - pirmkārt, atbildīgā par stenda būvniecību un projektu biji TU, kas algoja mani kā VIENU NO STRĀDNIEKIEM un kura pati solījās būt Ķīpsalā katru dienu, lai uzraudzītu savus draugus (un tieši tā es viņus saukšu) un pārējos darbus, taču tai pat laikā neesot uz vietas nevienu dienu, atbraucot tikai vakarā! Paldies, protams, par pagodinājumu, ka es esot bijis par visu atbildīgs, taču neuzskatu savas zināšanas un pieredzi celtniecībā (arī uz 25 gadu vecumu, no kuriem jau 9 gadus strādāju tieši šajā jomā) par pienākumu, lai es vēl nestu atbildību par tevis algotajiem strādnieciņiem, kuri pusdienu (un pati zini - es nepārspīlēju) liek vienu lampu pie griestiem! Tas ir normāli? Kamēr man ir jāņem līdzi savs brālis, lai vispār kaut ko paspētu izdarīt! Par flīzēm un grīdu...tu smejies - kāds silikons, mana nezināšana bija tajā, ka tā flīžu līme nelīmē -2 grādu temperatūrā, kurā strādājot un vēl ik pa laikam esot caurvējā arī paliku slims! Pati piekriti izmantot jau gatavu tieši šīs firmas līmi, kā rezultātā arī to nopirki, lai darbi ietu daudz ātrāk un raitāk! Pie sienām taču flīzes turējās?! Par to slimošanu - saslima tikai oskars, kas bija jau otrajā dienā un beigās arī es - mazāko brāli nemaz nejauc te iekšā!
Runājot par virsstundām - ja 14 h laikā (vidēji ņemot 1 darba dienu) bez neviena normāla pārtraukuma strādā vidējs Latvijas iedzīvotājs - man ir žēl mūsu tautas! Cik pati saņēmi par 3-4 h strādāšanu tā stenda būvniecībā? Un kādi vēl draudi??? Pati kājstarpē neesi ko iespiedusi - nocitē vismaz vienu? Man pašam ir pārsteigums (ņemot vērā pagājušā projekta izdošanos), ka tu ko tik cūcīgu esi vispār atļāvusies...bet laikam tāda jau ir cilvēka daba - redzi, ka viens var pavilkt vairāk nekā 2 cilvēki kopā, nu un tad izdomāizspiest visas sulas un izbraukt uz tā viena strādnieka rēķina un pārējiem algas samaksāt tāpat vien (par 1 cilvēka paveikto)?
TURKLĀT NESLAVA TE NETIEK CELTA PASŪTĪTĀJAM FIRMAI KRASSKY, bet gan TEV - un tavā priekšā atvainoties es nemaz netaisos; būtu aizdomājusies, kuram te ir jāatvainojas!

P.s. paldies taviem strādnieciņiem, kuri sabojāja vēl manu instrumentu (skrūvgriezni makitu), par kuru izmantošanu, starpcitu, nebija vispār nekāda runāšana un vienošanās...taču celtniecībā laikam ir dīvaini, ja ir jāizmanto kādi instrumenti!

D draugs 05.06.2012

Vēl vienu "pērli" piemirsu uzrakstīt - par tavu bļaustīšanos un draudēšanu pirmsizstādes rītā, ka es esmu neatbildīgs un slims nevaru pat no gultas pakustēt, lai ierastos vēl pēdējo līstes gabalu pielīmēt un nokrāsot to melnu, ko tavi DIVI strādnieciņi nevar izdarīt divu stundu laikā, no manis arī varbūt vēlies pieprasīt kādas kompensācijas??? Paskaiti, cik daudz tavi strādnieciņi tā stenda labā ir izdarījuši un tad domā, kura dēļ kas nav izdevies kā vajadzētu!