www.sudzibas.lv Krāšņuguns Dūmojoša krāsns

Krāšņuguns - Dūmojoša krāsns

Nopirkām remontējamu māju, apkures izveide bija pirmais ar ko sākām. Tas ir viens no svarīgākajiem procesiem, lai mājās būtu mājīgi. Izvēlējāmies neriskēt un devāmies pie ARNOLDA STRAZDIŅA, jo šis kungs ir Amatniecības kameras Krāšņu, kamīnu un podnieku biedrības priekšsēdētājs, kā arī eksperts šajā jomā. Tas, ka pie šī kunga ir dārgi lika domāt, ka viss maksā tik cik maksā, un mēs gribam kvalitaīvu apkuri savā mājā.

Pēc konsultācijas ar Arnoldu Strazdiņu, izvēlējāmies viņa izgudrojumu - tērauda siltumu akumulējošu krāsni ar siltā gaisa trubām. Doma laba - 1. stāvā kurini, 2 cukas silda tonnu akmeņu, pa siltajām gaisa trubām siltums iet arī uz 2. stāvu.
Sākās ar to, ka krāsnij tika piemetinātas citas durtiņas nekā pasūtījām arkveida čuguna durtiņu vietā piemetināja tērauda - līdzīgas kā apkures katliem. Kad pielika jau īstās ar aci ir redzams, ka gan durtiņas, gan pelnu kastes durvis ir pavisam šķības.

Pirms krāsni iemūrēja ķieģeļu apvalkā, kurinot redzējām, ka krāsnij ir problēmas ar vilkmi, ja gribi pielikt malku, jāatver durtiņas, bet, ja atver durtiņas arī pie mazām oglītēm, arā nāk dūmi.

Ziņojām ARNOLDAM STRAZDIŅAM, taču nekas netika darīts, kad šī tērauda krāsns tika apmūrēta ar ķieģeļiem nekas neuzlabojās.

Pirms atlikušās trešdaļas naudas summas, kas ir virs 1000 latiem (cena 3400ls bez ārējās dekoratīvās apdares), nāca idejas kā tikt galā ar šo kūpošo krāsni - ar tērauda plāksnēm tika samazināta krāsns mute, uz skursteņa tika uzlikts jumtiņš, kas grozās vēja virzienā. Šie neestētiskie uzlabojumi būtu pieņemi, ja vien tas ko būtu mainījis.

Bija vēl versijas, ka kūp tādēļ, ka malka mitra, ka jākurina būs ar spirta tabletēm, ka aukstā laikā temperatūras atšķirību dēļ vilkme būs. Ja nu vien jāpiebilst, ka krāsni sāka būvēt 2010.gada janvārī un atmeta ar roku pēc trešdaļas naudas nesaņemšanas jūnijā.

Ir atkal jau janvāris – dzīvojam tā - pirms katras kurināšanas ļoti cītīgi jāpacenšas, lai notīrītu piedegušos kvēpus no krāsns durtiņām, jo dūmiem liekas, ka viņi labāk tiks ārā tieši caur durtiņām. Kad iekurina dūmi nu jau nāk ārā pa siltā gaisa trubām. Krāsns cuku savienojumu vietās ir radušies caurumi. Izvēdinām. Liekot nākošo klēpi notiek tas pats – iekurnām/izvēdinām.

Pats ARNOLDS STRAZDIŅŠ, kurš pārstāv SIA KRĀŠŅUGUNS visu augstāk minēto pats uzskatītu par meistara negodu, ja vien sajustu to pašu ko mūsu ģimene ar ikdienas galveno problēmu - dūmiem un dūmojošu krāsni.

Ievilksim centrālapkuri - un dūmu fobijas dēļ katlu liksim šķūnī. Stāsts ar laimīgām beigām.

P.S. Esmu pārliecināta, ka ARNOLDS STRAZDIŅŠ ir daudzu labu krāšņu autors, taču šāda attieksme liek domāt, ka meistara gods ir palicis biznesa ēnā.

Z