www.sudzibas.lv Koldeža RRC Pilnīgs sviests

Koldeža RRC - Pilnīgs sviests

Mācos Koledžā RRC programmas Lietišķo Sistēmu Programmatūra (programmētājs) pēdējā kursā.
Pirmais mācību gads vēl atgādināja mācību iestādi. Pārsteidza zemā mācību kvalitāte, pasniedzēju zināšanu trūkums, pasniedzēju nevēlēšanās mācīt doto priekšmetu, kā arī attieksme pret pārbaudes darbiem, kuri notika pilnīgi formāli.
Otrajā mācību gadā aizgāja totāls sviests. Nenotiek stundas. Tās, kas notiek, ir tik zemā līmenī, ka pat runāt pretīgi. Kad viss kurss dodas interesēties par neesošajām stundām attieksme ir aptuveni tāda: 'ko jūs kasaties, priecājatiek, ka vispār kaut kas notiek'. Atsevišķi pasniedzēji vienkārši nenāk uz stundām un, kad tomēr retu reizi atnāk, pasaka tēmas nosaukumu un iesaka sīkāk pameklēt internetā :)
Trešajā gadā nekas īpašs nemainījās. Stundas nenotiek un tās kas notiek ir tik formālas, ka formālākas nevar būt.
Pats jautrākais sākās ap noslēguma prakses un kvalifikācijas darba laiku. Jaunā koledžas vadītāja (aizmirstiet par dekāniem, fakultātēm u.t.t.) sāka kaut ko muldēt par nopietna zinātniska darba izstrādi. Gribas jautāt: 'kāds zinātniskais darbs, ka liela daļa pat elementāru teksta redaktoru nemāk uzraksīt'? Visus programmēšanas darbus iespējams novilkt internetā, smuki aprakstīt, nodot, un tas viss aiziet uz 'urrā', jo pasniedzējiem pat prātā neienāk pārbaudīt, kas tur vispār sarakstīts.
Kvalifikācijas darba izstrādes laikā nevienu neinteresē tā saturs. Kaut kāda programmēšana ir nevēlama. Darbam, ideālā variantā, jābūt tīrā tekstā, bez jebkādiem koda fragmentiem. Tāds iespaids, ka darbs jāraksta kādā socioloģijas nozarē. Galu galā programmētāja diplomdarbam vajadzētu būt kādas sistēmas izstrādei!!! Tikai ne šajā skolā.
Pa visu skolu varētu atrast kādus divus darbiniekus, kas vispār kaut ko sajēdz no datoriem, un tie nav pasniedzēji :)
Kategoriski nevienam neiesaku iet mācīties tajā PĀĶU ŪĶĪ, kas sevi cenšas saukt par mācību iestādi, un kur nevienam nav ne mazākās sajēgas kā organizēt mācību procesu un visu, kas ar to saistīts!!!
Liela daļa personāla mainās katru gadu, attieksme pilnīgi garām un viss pārējais arī.
Tā nav skola, tā ir varena POKAZUHA!!!

J

E ELTONS 04.11.2008

Piekritu visam jo pats esu ssai skolai gajis caur, bet galvenais
jau ir velessanas apgut nu un ka skolotajus ssaja skola skolnieki maaca un labo vinnu klludas visu var panakt ar passiedvesmu,
tas tev Džon

K Kristiāna 05.11.2008

Manuprāt, ideāla iestāde nav neviena.!!!Katrs var izvēlēties, kur mācīties un nebija spiesta lieta te tupēt 3 gadus..

P Petja 09.11.2008

Nah ne nuzno :)

A Argument 22.12.2008

Karejz macijos tur Taa nav skola bet dzertuve! kur visi nodzeras!

S Shpions 06.01.2009

Ja jau tu saki ka viss ir tik viegli, pasniedzēji neko nedara, nemāca. Tad man tev jautājums Džon, kā dažs labs var vienkārši tikt izslēgts no skolas. Un runa neiet par visiem pārejiem, bet gan tieši par programmētājiem ????

T Tā nu es teiks 06.01.2009

Es arī tagad sēžu tai skolā B-20 :D
Un tā ir pilnīg taisnīb, te takš es mācos tā kā tālmācībā, bet pa īstam es mācos dienas nodaļā, daudz pasniedzēji jau nāk uz stundām, bet viens pasniedzējs, kuram uzvārds sākas uz P :D toč neapmeklē šo bedri!

O Olga 15.01.2009

Mācību iestādi var izvēlēties veseli cilvēki.Ja neapmierina mācību kvalitāte un ir līdzekļi var mācīties arī citā skolā.Ja esi invalīds un pārkvalificējams pusmūža gados tad gan ir pagrūti saprast kā to vienlaicīgi izdarīt-nostiprināt veselību un mācīties sekmīgi.Par tehnisko aprīkojumu var teikt ka tas pieejams vienīgi koledžā uz vietas bet ja nevari nosēdēt-pats vainīgs.Meklē pieeju datoram kur gribi.Sola no mācību gada sākuma bet tūlīt jau būs sesija un nekā...Arī ja neesi iepriekš rakstījis darbus uz datora tad protams esi dumjš un pats vainīgs.Datora apguve un svešvaloda ir katra paša ziņā un ja tev ir problēmas tad ir norādīts -jūs ko?Mežā auguši vai?Mācaties taču augstākajā mācību iestādē...Paši gribējāt...Pretīmnākšanu jūt no pāris pasniedzējiem bet informātikā un angļu valodā lekcijas vienreiz nedēļā un ar to ir gauži par maz.

. ...kl 15.01.2009

KAS TAS IR? ... Koldeža RRC

Iemācies rakstīt auns!

M Māris 09.08.2009

Ko lai saka.. ir vietas, kur ir apmierināti tā saucamie haļavščiki, un ir vietas, kur tiek apmierināti cilvēki, kas grib kaut ko iemācīties. Ekonomiku tur mācīties tiešām bija noderīgi arī tālmācībā. Pretēji tai sūdzībai, notika VISAS lekcijas. Un galā bija valsts eksāmens ar komisiju, kurā uz haļavu izbraukt nebija iespējams.

Man kā programmerim žēl gan, ka programmēšana tur tik slikti aprakstīta. Bet no otras puses - tā ir valsts problēma. Cilvēki, kas tiešām saprot kaut ko, izvēlas strādāt firmā un saņemt normālu algu nevis strādāt par pedagogu. Labākajā gadījumā par pedagogu piestrādā, kad sanāk - te nu iemesls stundu kavējumam. Skola vienkārši nespēj salasīt pasniedzējus. Ekonomistu ir bariem - lielākas izredzes pierunāt kādu pasniegt, bet inženieru trūkst.

Vēl ir tā, ka programmēšanu grūti pasniegt, jo visu laiku parādās jaunas pieejas, metodoloģija, tehnoloģijas. Tad pasniedzējam ir jābūt uz vilņa, jāseko līdzi visam, bet ja pamatdarbs nav skolā, tad biežāk programmētājs ir specs kādā vienā tehnoloģijā, kurā pelna "dienišķo maizi", un atpaliek citās tehnoloģijās.

H hm... 24.12.2009

ja tam u4ilsja i vse bilo normalno vse 4 goda u4ebi i vse prihodili i u4ili otli4no!!!

H heheheehhe 15.10.2010

Es mācos Koledžā RRC.
Teikšu tā, pagaidām viss ir normāli, varētu teikt, ka brīžiem pat sarežģīti, bet tā ir koledža, tādēļ jau tā arī ir, nebūs jau vairs nekādi vidusskolas gadi.
Kaut gan esmu tālmācībā, bet to nedēļu kamēr mācos, cenšos visu pierakstīt un klausīties, un tad jau darbi iet pēc tam uz priekšu, ja tev ir pieraksti, smadzenes un tu vēl pielieto internetu, tad tik pacietību un darbi būs gatavi.Par kvalitāti vēl īsti nerunāšu jo neesmu pārāk saskārusies
Nedaudz runājot par kojām.Kojas manuprāt ir labas, neskatoties uz to ka vienam tur tas neiet, vienam pakaramais trūkst, sūdzas kā mazi bērni.
Cilvēki tur ir dažādi, tā kā pati vēl esmu jauna, tad nu kontaktējos pārsvarā arī ar mana vecuma cilvēkiem, kaut gan tādu tur nav baigi daudz.Patīk tas, ka var aiziet viens pie otra paciemoties, tiešām vārda tiešākajā nozīme iedzert kko, nav jau jāpiedzeras kā lopam.
Vienkārši daudziem cilvēkiem ar uztveri kkas nav normāli, gan tiem, kas savos 19..20.. ir ar "omiskiem" uzskatiem, ka stundā pat pajautāt nedrīkstot neko lieku, gan tiem kas izlīduši no meža kkāda, paliec arī tad savā mežā, vai arī sēdi un nepīksti.
Tas tā īsumā viss.
Jauku jums dienu

G Gudrimelis 19.10.2010

Dīvaini, nezinu gan, ko autors gaidīja iestājoties Rehabilitācijas Centrā. Mums pirmajā dienā pateica, ka mūs neviens nemācīs, ka mums var tikai palīdzēt mācītie, ja tikai mēs paši to vēlēsimies. Paši gatavojām referātus par uzdotajām tēmām un dalījāmies ar iegūto informāciju, pie reizes padalījāmies arī ar pasniedzējiem ar iegūto informāciju. Šī skola pilnībā izmainīja manu viedokli par mācīšanos. Pabeidzot RRC radās vēlēšanās mācīties tālāk. Nākošajā gadā iestājos RTU, kuru arī veiksmīgi pabeidzu. Iespējams, ka laika gaitā daudz kas ir izmainījies, taču 17 gadus atpakaļ šī skola stipri izmainīja manu dzīvi un uz labo pusi. Paldies Regīnai par viņas apņēmību.