Ķirurgs Šubņikovs (MFD Dziedniecība, Ķengarags) - Profesionālisma trūkums

Bērns lēkot uz batuta, traumējis pirkstiņu. Domājam, ka zilums, bet pēc pāris dienām ieraugot, ka ziedes nepalīdz, atnācām uz tuvāko poliklīniku (Mfd Dziedniecība, Ķengarags) ar ģimenes ārsta nosūtījumu. Uztaisījām rentgenu un ar to devamies pie ķirurga dakt. Šubņikova. Jā, viņš bija laipns un tomēr pieņēma mums ārpus pieraksta. Viņš apskatījās rentgenu un teica, ka mums ir neliela plaisa kaulā, uzlika ģipsi (longete) ar kuru mēs staigājām 10 norādītās dienas. Atnākot atkārtoti, mums tika noņemts ģipsis (longete) un bez atkārtota rentgena ārsts mums nosūtīja mājās ar mierīgo sirdsapziņu, ka plaisa ir sadzījusi. Uz mūsu komentāru, ka mums nepatīk, kā izskatās rociņa (vizuāli manāms pat nesaspiežot dūri, ka mazā pirkstiņa "siksna" ir novirzīta un pietūkums ap to joprojām pastāv) . Viņš pieskarās no visām pusēm un teica, ka jāsmērē ar troksevazīnu un jātaisa vanniņas...
Viss beidzās ar to, ka mēs pēc dakt. Šubņikova pa taisno devāmies uz bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, kur uztaisīja rentgenu un konstatēja, ka bērnam bija nevis "neliela plaisa", bet mazā pirksta un labās plaukstas distālais lūzums, ar izteikto distālā fragmenta dislokāciju. Kā rezultātā, mums nācies operēt roku, izkustināt lūzumu no jauna, kā arī ievietot divas kiršnera stieples... Bērnu klīnisko universitātes slimnīcas personāls brīnijās: kā ķirurgs nav ieraudzījis lūzumu un kā varēja apstiprināt, ka “plaisa” ir sadzijusī, neuztaisot kontrolrentgenu. Pat pieņemot, ka dislokācija veidojusies, bērnam jau staigājot ģipsī (tā arī medz gadīties) , kā viņš varēja izrakstīt bērnu un pateikt, ka viss ir kārtībā, kad nepieļaujamā labās plaukstas v metakarpālā kaula dislokācija bija pat vizuāli konstatējamā. Kā rezultā, bērns izstaigāja 10 dienas ģipsī (longetē) ar nepareizo diagnozi un no tā izrietošā nepareizā salauzstas rokas fiksējumā
jā, dakteris medz būt laipns un izpalīdzīgs, tomēr šajā nozarē ir jābūt arī zināmai profesionālai pieejai ikvienam pacientam.

P

C critical thinker 11.05.2019

nevis jūs staigājāt, bet bērns. nevis jums tika noņemts ģipsis, bet bērnam. a kā JŪS čurājat?

C critical thinker 11.05.2019

oi, 6 neapmierinātie, kas par savu bērnu arī runā kā par piedēkli sev un saka nevis 'viņš', bet 'mēs'... tas tāds krievu stils vispār (tāpat kā no ārstu puses -- kā mēs šodien jūtamies utml).

W Watafuks 11.05.2019

Nu vismaz būs vēl viens pacients valstī, kas zinās - lūzumu utml traumu gadījumā neved pie mfd “dakteriem” bet piemēram uz duntes ielu kas bezmaz ir vienīgā vieta, kur kaut ko sataisīs kā nākas. ;)

J Jane Markova 01.12.2020

Vislabākais ķirurgs Rīgā! Vienmēr palīdz gan mūsu ģimenes locekļiem, gan mūsu paziņām. Vienmer viss bija darīts pareizi un draudzīgā atmosfērā.