www.sudzibas.lv Ķirurgs Dmitrijs Zabrodins Zāļu nekorekta pielietošana brūču apstrādē

Ķirurgs Dmitrijs Zabrodins - Zāļu nekorekta pielietošana brūču apstrādē

Vakar nokļuvu pie Preiļu slimnīcas ķirurga Dmitrija Zabrodina Preiļu slimnīcas poliklīnikā,16:00 ;ņēma ārā diegus , no ceļa endoprotezēšanas pēcoperācijas brūces . Gāja sāpīgi. Palūdzu , lai atsāpina. Ārstu bija neapmierināts un steidzīgs; pateica, ka potes arī
sāpēs.Izskaidroju situāciju, ka man no kairinošām sāpēm samazinās asinsspiediens Iešpricēja novakaīnu, bija reizēm tik sāpīgi, ka jākliedz. Dakters saka,- es brīdināju, ka potes būs sāpīgas. Viņš pat nepagaidīja minūti, lai zāles iedarbojās. Uzreiz sāka vilkt diegus. Es svīdu aukstiem sviedriem un reizēm māsiņu redzēju kā miglā, bet viņš tik velk. Labi, ka māsiņa sāka auksta ūdens kompreses likt, bija vieglāk. Viņš visu sašuva un pateica, ka man ir zems sāpju slieksnis. Un aizgāja. Māsiņa apmazgāja seju ar aukstu ūdeni, palīdzēja apģērbties. Kad izgāju no poliklīnikas,- celis beidzot palika nejūtīgs no novakaīna. Nu tad es arī izraudājos no sirds auto laukumā. Es sapratu , ja ir zems sāpju līmenis, tad atsāpināt nevajag. Vajag klientam tā līdz kaulam, tā , ka jākliedz, tā ka jāraud. Nu tas īsumā arī viss. Ārsts mācījies Stradiņa universitātē, bet nezina, ka novakaīns sāk tikai pēc 2-6 min iedarboties un tā darbība ir 20-30 min. Varbūt Preiļu slimnīcas kvalitātes vadītāja varētu noorganizēt ķirurgam mācības par tēmu- atsāpinošu līdzekļu pielietojums brūču apstrādē.
Vai gribat zināt , kāpēc viņš bija tik steidzīgs?
Izrādās, 16:00 ,- slimnīcas ārstiem bij Zoom konference, bet man pieraksts reģistratūrā uz 16:00. Pie tam ne tikai man, bet atī sievietei, kurai bija nepieciešama neliela ķirurģiska operācija.
Jolanta Vucāne

Komentāri (4)

B Bez_vārds 27.09.2023

Tā kā zīdainis 😁😁😁 ārstam bija taisnība.

J Jolanta Vucāne 02.10.2023

Sirsnīgais , līdzjūtīgais, latvieti! Šos trīs smaidiņus novēlu Tev atcerēties tad, kad Tev sāpēs kā man. Gan jau, gan jau… kad pamodīsies no vispārējās narkozes operācijas laikā, vai kad Tev sāks raut sāpošo zobu kāmēr anestēzija nav iedarbojusies… Tad tik tos smaidiņus savus neaizmirsti!

Vairāk izklausās, ka paciene ir ar garīgām novirzēm!

J Jolanta Vucāne 01.10.2023

Vēstule tiešām sanākusi emocionāla. Tas nemaina lietas būtību. Ārstam bija jāpagaida kāmēr iedarbosies novakaīns. Vai paciente ir kā zīdainis, vai viņai ir garīgas problēmas ,-viņai jāsaņem profesionāla medicīniska palīdzība.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes