www.sudzibas.lv Jumatex Negodīgs uzņēmējs koka moduļu ražošanā

Mareks Vrona/Sia Jumatex - Negodīgs uzņēmējs koka moduļu ražošanā

Mareks Mareks Vrona/Sia Jumatex - negodīgs koka moduļu māju ražotājs/pārdevējs.
Mūsu ģimene 2018. Gada 12. Septembrī parakstīja līgumu ar Mareku Vronu par koku moduļu mājas celtniecību. Līguma izpildes termiņš 120 darba dienas - ar iespēju pagarināt, bet sastādot attiecīgu dokumentu/aktu, ja ir radušies nepārvaramas varas apstākļi. Sākumā viss šķita labi, vedām naudu balstoties uz līguma punktiem un nomaksājām visus maksājumus, kad māja bija cehā redzējām arī būvniecības procesu.
Ilgi gaidījām būvatļauju, mareks interesējās kad saņemsim būvatļauju un atteicās saprast to, ka būvatļauja ir jānokārto viņam, jo līgums to paredz. Līguma viens no maksājumiem bija - arhitekta izmaksas un būvvaldes saskaņošana. Beigās sanāca tā, ka būvatļauju kārtojam paši, bet mareks vrona tikai sūdzās, ka māja izvesta no angāra un viņam jāliek un jāmaina pagaidu jumts. Vēlāk piestādot rēķinu par mājas stāvēšanu un pagaidu jumtu, lai arī māja nestāvēja mūsu vainas pēc.
Māja nostāvēja, saņēmām būvatļauju gandrīz pus gadu vēlāk, mareks vēl vairākas nedēļas gaidīja transportu lai izviestu māju.
Atvedot māju no angāra tā tika nolikta uz mūsu īpašuma. Māju nolika, bet jumtu, ne pagaidu jumtu neuzlika un vairākas dienas gāza lietus, kas māju pielēja. Jautājot vai māja nepielīs mums tika atbildēts ka nē - māja esot uguns un ūdens droša.
Tad māja kādu laiku stāvēja, jo tika gaidīti logi, lai arī maksājums par logiem tika prasīts no mums krietnu laiku iepriekš. Logus un jumtu uzlika pēc pāris nedēļām.

Vēlāk aizbraucām uz māju un nejaušības pēc pacēlām vienu no grīdas dēļiem un sapratām ka grīda ir sapelēJusi un ir izveidojusies puve. Nekavējoties jautājām marekam - uz ko saņēmām atbildi, ka viss kāartībā puvi apstrādās ar antiseptiķi un māja tagad stāvēs un žūs.
Mēs ar vīru vedām puves paraugus uz laboratoriju un uzzinājām informāciju kā viņu apstrādāt - pārsūtījām marekam, mareks atbildēja, ka viņš zin labāk, ir jaapstrādā ar antiseptiķi, nemaz neuzklausot mūsu uzzināto informāciju no laboratorijas.
Laikā kamēr māja žuva, mēs vedām mitruma savācējus un nemitīgi mērījām mitrumu, kamēr mareks vilka laiku un visu laiku tikai atbildēja, ka vēl jāžūst. Pa to laiku, kamēr māja žuva mums bija pietiekami daudz laika lai izpētītu visu būvi.
Atklājām, ka spēcīgāka lietus un vēja laikā tek logi uz ko mums Mareks atbildēja, ka tas ir normāli, jo mēs esot gribējuši tādus logus, kas nav ienesti uz iekšu un beigās sanāk ka paši esam izvēlējušies tekošus logus. Vēlāk saņēmām no Mareka atbildi, ka strādnieks nav mācējis salīmēt logu lentas tāpēc tek - pārtaisīšot.

Vāl atklājām, ka mājai nav mūrlatas, bet esot savādāks risinājums - teicām labi, atsūti aprēķinus pēc kuriem māja tika celta kādēļ nav mūrlatas - aprēķinus vēl šodien neesam saņēmuši - Mareks apgalvo ka tā esoterische viņa tehnoloģija, fakti liet domāt, ka izzīsta no pirksta.

Kad māja beidzot it kā esot izžuvusi ir liaos siltināt un pūst ekovati. Ekovati gaidījām trīs mēnešus - mareks teica, ja vēlamies ātrāk mums jāpiemaksā par prēmium klases vati. Pieminēšu, ka maksājums par ekovati no mums tika pieprasīts jau krietnu laiku iepriekš.

Katru Reiki kad zvanījām mareks solīju arvien tālāku datumu kad tiks pūsta vate, beigās vati sagaidījām, to sapūta sienās un grīdā.
Grīdā līgums paredz 35cm vates, bet izmērot biezumu, fiski iespējams sapūst tikai 25cm (mareks atbild, ka viņš neko nekompensēs jo viņanm tādas iespējas nav)

griestu augstumam mājai bija jābūt 2,60m, bet izmērot sanāk, ka augstums noteikti nav 2,60m uz ko mareks atbild - tā sanāca - neko nevar izdarīt, nekāda risin ājuma nav un kompensācijas nekādas nebūs.

Savu māju gaidām vairāk kā 2 gadus, pa to laiku dzīvojot īres dzīvoklī. Pēdēja tikšanas reizē ar mareku mums tika pateikts ka uz mūsu māju brauks 1 dienu nedēļā, jo esot citi objekti. Rit jau 4 nedēļa, kad mareks ir izdomājis, ka mums neko nesakot šobrīd nebrauks strādāt. Sazvanoties ar mareku saņēmām atbildi - jāstrādā citā objektā un pie mums brauks tikai tādā gadījumā, ja ārā līs lietus un nevarēs strādāt citur.
Nesaprotam ar ko mēs esam sliktāki un neesam pelnījuši lai mums pabeidz māju, bet klientiem, kas līgumu parakstījuši krietnu laiku pēc mums viss tiek izdarīts.

Ardarbus šogad nomaz nepabeigšot jo ārā slikti laika apstākļi. (jāpieliek noteikas, jānokrāso, jāizbūvē lievenis ar jumtu)

uz visiem mūsu jautājumiem par laika vilkšanu saņemam atbildes, ka tā sanāca, savādāk nevaru, darbinieki slimi.

Bieži lūdzot e-pasta adresi mareks norāda, ka mums jāsazinās ar viņu caur uzņēmuma e-pastu sia jumatex. Arī bez pamatojuma piestādītajā rēķinā tika norādīti sia jumatex rekvizīti.

Gandrīz divus gadu pacietīgi gaidām, šī gada sākumā piesaistījām būvuzraugu, kura apgalvojumus, aktus un kļūdu konstatējumu mareks noliedza, atteicās parakstīt un ignorēja.

Vēlamies pasargāt citus cilvēkus un ģimenes no nonākšanas tādā pašā situācijā, zinām ka neesam vienīgie klienti kam visu laiku jāuzklausa atrunas.
Mareks darbojas uzņēmumā sia jumatex un paralēli ir vēl uzņēmums kas ražo koka moduļu mājas.

Vēl vēlamies pieminēt par projektu - projekts vispār neatbilst reālajam izpilījumam, uz jautājumu kādēļ tā - mareks atbild - kad taisīja projektu māja jau tika uzcelta angārā. Tikai nav skaidrs viens, kādēļ arhitektam netika nodota informācija par to, kas tiek celts.- negodīgs koka moduļu māju ražotājs/pārdevējs.
Mūsu ģimene 2018. Gada 12. Septembrī parakstīja līgumu ar mareku vronu par koku moduļu mājas celtniecību. Līguma izpildes termiņs 120 darba dienas - ar iespēju pagarināt, bet sastādot attiecīgu dokumentu/aktu, ja ir radušies nepārvaramas varas apstākļi. Sākumā viss šķita labi, vedām naudu balstoties uz līguma punktiem un nomaksājām visus maksājumus, kad māja bija cehā redzējām arī būvniecības procesu.

Atklājām, ka spēcīgāka lietus un vēja laikā tek logi uz ko mums mareks atbildēja, ka tas ir normāli, jo mēs esot gribējuši tādus logus, kas nav ienesti uz iekšu un beigās sanāk ka paši esam izvēlējušies tekošus logus. Vēlāk saņēmām no mareka atbildi, ka strādnieks nav mācējis salīmēt logu lentas tāpēc tek - pārtaisīšot.

Vāl atklājām, ka mājai nav mūrlatas, bet esot savādāks risinājums - teicām labi, atsūti aprēķinus pēc kuriem māja tika celta kādēļ nav mūrlatas - aprēķinus vēl šodien neesam saņēmuši - mareks apgalvo ka tā esoterische viņa tehnoloģija, fakti liet domāt, ka izzīsta no pirksta.

griestu augstumam mājai bija jābūt 2,60m, bet izmērot sanāk, ka augstums noteikti nav 2,60m uz ko mareks atbild - tā sanāca - neko nevar izdarīt, nekāda risin ājuma nav un konmpensācijas nekādas nebūs.

K

I ingunasviste 22.02.2022

Ja māja nostāv bez jumta veselugadu, protams nekas labs nevar sanākt