Jautājums likumsargam - Parādu piedziņa

Sveiks,likumsargs! Vai nevarētu man pastāstīt ,kā pareizi uzrakstīt vēstuli kreditoram ,lai izskaidro kāpēc ar manu parādu nodarbojas cita firma un arī parādu piedzinējiem uz kāda punkta pamata viņi izspiež no manis naudu. Jo es neesmu saņēmusi nekādu informāciju par to ,ka parāds tiek nodots trešajām personām.Zvanīju kreditoram-viņš man neko nepaskaidro, tikai liek sazināties ar GELVORU.Vienīgais ko es uzzināju, ka mans parāds nav cedēts.Kur loģika?

č

Likumsargs 11.02.2013

Droši vien jums līgumā ir punkts, ka nemaksāšanas gadījumā kreditors var griezties pie trešās personas lai piedzītu no jums parādu.
Ja tā ir noticis, tad jums jāsazinās ar piedzinēju un jāvienojas par parāda apmaksu. Naudu gan skaitiet kreditoram, nevis piedzinējam. Nav Latvijā likuma, kas liktu naudu skaitīt piedzinējam. Vienīgais ko piedzinējs var prasīt no jums, tas ir piedziņas izdevumi (ne vairāk kā5, 00 Ls), ja piedzinējs ir atkārtoti jūs informējis par parādu un sūtījis vēstules biežāk nekā 1 reizi mēnesī, tad parāda piedziņas izdevumi var "izaugt" līdz 12, 00Ls (ne vairāk) un arī tad piedzinējam ir jāmotivē šādas darbības. Tāpat piedzinējam, pēc jūsu pieprasījuma, ir jāpaskaidro no kā veidojās šie piedziņas izdevumi, kurus starp citu varat arī apstrīdēt.
Tātad jums ir jāsamaksā kreditoram pamatsumma, kavējuma procenti un piedzinējam piedziņas izdevumi, ja tādi ir.
Palasiet"Ārpustiesas parādu atgūšanas likumu". Tur viss ir skaidri rakstīts.

Par cik līgumā ir punkts par to, ka parāds var tikt nodots trešajām personām, tad kreditoram nav jūs jāinformē par to.

Ja parāds nav cedēts, tad kreditoram nav tiesības atteikties jums paskaidrot visu, kas saistīts ar jūsu parādu.

Tagad ļoti bieži mēs saskaramies ar to, ka kreditori vienojas ar piedzinējiem, ka ja parāds tiek nodots piedzinējam, tad kreditors vairs nekontaktē ar parādnieku. Tas ir Civillikuma pārkāpums. Domāju, ka šādu lietu kreditoriem uzspiež piedzinēji, jo piedzinēji zaudē reāli naudu. Tagadējie parādnieki arī ir gudrāki kļuvuši un vairs nav vakarējie. Pie šādas situācijas ir vainīgi paši piedzinēji, jo izmantoja to, ka cilvēki nezin likumus un apzināti maldināja parādniekus, tādā veidā izkrāpjot no parādniekiem ļoti lielas summas. Tagad šis rūpals iet gar degunu, tāpēc piedzinēji meklē citus ceļus, kā apiet likumu.

č čiksa 11.02.2013

Jā es to visu saprotu un likumu es esmu izlasījusi.Bet es gribēju zināt, kā pareizi uzrakstīt un noformēt kreditoram un parādu piedzinējam vēstuli, lai viņi uzskatītu par vajadzīgu man atbildēt.J o bez šādas vēstuļu apmaiņas es nevaru vērsties PTAC ar sūdzību par šo abu kantoru nelikumībām.

Likumsargs 11.02.2013

Aizejiet uz juridisko konsultāciju. Tur Jums palīdzēs.

Varu ieteikt pastudēt šo: http://www.kreditnemeji.lv/lv/mes

Diemžēl es šādas konsultācijas šeit nesniedzu!