LV RU
www.sudzibas.lv Jaunā Teika Līguma noteikumi

Jaunā Teika - Līguma noteikumi

Vēlējos iegādāties dzīvokli jaunajā teikā. Bet kad izskatīju līgumu, biju pārsteigts par līguma noteikumiem un pēc garas sarakstes atteicos no šīs domas. Iesaku arī citiem izlasīt uzmanīgi šos noteikumus, dažus no tiek citēšu:
4.12. Dzīvoklim tiek noteikts garantijas termiņš 24 (divdesmit četri) ... Garantija neattiecās uz kopīpašumu. ! Tālāk mans komentārs: kopīpašumā ietilpst lifti, kāpņu telpas, jumts, balkoni, nesošās betona konstrukcijas, siltinājums ārsienām, lietus notekas, siltummezgls, ūdens ievada mezgls, pazemes autostāvvieta, visas inženierkomunikācijas, kas atrodas ārpuss dzīvokļa - ar vienu vārdu sakot apm.80% no dzīvokļa maksas summas!
4.14. Līdzēji ir vienojušies par šādiem apgrūtinājumiem, kas ir iereģistrējami zemesgrāmatā vienlaicīgi ar īrnieka īpašuma tiesībām uz dzīvokļa īpašumu, un kas būs saistoši līdzējiem un visiem turpmākajiem dzīvokļa īpašuma ieguvējiem, mantiniekiem un pārmantotājiem (dzīvokļa īpašums nevar tikt atsavināts, nepārņemot norādītos apgrūtinājumus) , un proti:
tālāk tikai daži izvilkumi:
-... Īrnieks piekrīt, ka izīrētājam ir tiesības pieņemt īrniekam saistošus lēmumus par kopīpašuma daļas lietošanas kārtību, tajā skaitā pagalma autostāvvietā esošo autostāvvietu lietošanas kārtību...
-... Piekrīt, ka šāds kopīpašuma lietošanas kārtības noteikums un kopīpašuma lietošanas tiesību aprobežojums tiks reģistrēts zemesgrāmatā un tas ir saistošs arī turpmākajiem dzīvokļa īpašuma ieguvējiem. Šī līguma noteikumus, kas attiecas uz kopīpašuma lietošanas kārtību, īrnieks apņemas iekļaut dzīvokļa īpašuma vai tās daļas atsavināšanas līgumos.
- izīrētājs turpinās veikt citu ēku būvniecību un labiekārtošanas darbus. Īrnieks, parakstot šo līgumu, piekrīt izīrētāja tiesībām veikt būvniecības un labiekārtošanas darbus pēc izīrētāja ieskatiem un šajā sakarā apņemas neizvirzīt nekādas pretenzijas vai prasības ne pret izīrētāju, ne pret jebkuru trešo personu. Izīrētājam ir tiesības minētās tiesības nodot trešajām personām.

Vārdu sakot jaunā teika var savas tiesības darīt visu pēc saviem ieskatiem un dzīvokļa īpašnieks tam ir jau piekritis parakstot šo līgumu. Nekādu pretenziju pēc tam! Seit neesmu minējis vēl visus apgrūtinājumus - lasiet paši.

Kam interesē jaunā teika - lasiet līgumu uzmanīgi un apdomājiet ko parakstat!
Un vēl: šie apgrūtinājumi būs spēkā arī tad, ja dzīvokli vēlēsieties pārdot! Tie tiek ierakstīti zemesgrāmatā. Vai varēsiet pārdot dzīvokli ar līgumā minētajiem apgrūtinājumiem?

Ar cieņu - guntis birkmanis

Komentāri (16)

hola_amigo 30.04.2019

Bet jus pasi tadu pasauli velieties - kur citi bus jusu ipasnieki un jus vinjiem vergosiet

T Turkey901 30.04.2019

Ja Jums nav naudas vai iespējas paņemt kredītu, lai nopirktu dzīvokli un Jaunā Teika ir vienīgais projekts, kas piedāvā īri ar izpirkuma tiesībām, tad būs vien jāsamierinās vai arī jāmeklē citas iespējas.

V VilnisBanga 30.04.2019

Ja runa iet par īri ar izpirkuma tiesībām, tad teikšu, ka šis nav izplatītākais veids, kā pārdevējs vēlētos pārdot savu īpašumu un uzturēt ilgtermiņa attiecības ar pircēju, kuram šajā periodā var rasties dažādas problēmas. Droši vien vajadzētu apzināties, ka šis iespējams ir tomēr vienīgais veids, ka īegūt īpašumu un saprast, ka pārdevējs grib arī pasargāt sevi.

hola_amigo 30.04.2019

Sen jau jaieviesh universali pardosanas noteikumi kurus var novilkt pats valdibas majaslapa

F freewhales 26.05.2019

Šis ligums nak pretrunā ar LR likomdošanu - daudz puntu iet pretrunā ar LR Patēretaju aizsardzības likumam. JT tikai doma ka pardot tos dzivokļus un nedoma par īpašniekiem.

T Turkey901 26.05.2019

Lūdzu nosauciet līguma punktus un likuma pantus.

F freewhales 27.05.2019

@Turkey901
Tur it ļoti daudz lai tos visus nosaukt. Piemeram, JT var 1 dienu laika jūs izmest arā ja jus nesamaksajat par dzivokli
vai nu jums nav iespejams nepienemt dzivokli no JT- pec liguma noteikumiem jus nevarat prasit pretenzijas ja JT tos neatzist par braķi.

F freewhales 27.05.2019

e.g. par 1 dienas laiku - jums jaatbrivo dzivokli 1 dienas laika pec pieprasijuma, bet likums paredz 1 menesis.

U unk9 04.06.2019

Nepērciet Jaunajā teikā vēl nepabeigtu dzīvokli. Viņiem līgumā ir punkti, ka var Pārdevējs vienpusīgi drīkst veikt izmaiņas projektā un apdares materiālu uzvēlē. Un tos viņi nekautrējas izmantot, un ne jau pircējam par labu. Optimizē materiālus un komunikācijas, ietaupa uz tā rēķina un tad nostāda sliktu un vēl sliktāku izvēļu priekšā.
Vai nu pieņemt to, kas ir sanācis. Vai par saviem līdzekļiem veikt pārbūvi. Vai arī attiekties no līguma un zaudēt iemaksu.
Ja neesi jurists, savu taisnību panākt ir grūti. PNA ir jāparaksta 10 dienu laikā. Defektiem jābūt abpusēji atzītiem, bet Pārdevējs defektus neatzīst.
Viss, ko pārdevējs (šajā gadījumā fiziska persona MM) ir solījis, varat aizmirst pēc līguma parakstīšanas. Tiko tiek prasīta atbildība tā pārdevēja attieksme kļūst uzbrūkoša.

A Anita Arāja 18.04.2020

Atsūtiet savu vārdu un uzvārdu, kura dzīvokļa īpašnieks Jūs esiet Jaunajā Teikā, lai mēs ar iedzīvotājiem varētu uzrakstīt kolektīvo iesniegumu policijā par nepatiesu ziņu izplatīšanu !

A Anita Arāja 27.06.2019

Izlasīju visus iepriekš minētos komentārus un brīnos, kā Jūs visi varat melot, es esmu jaunās teikas kliente 8 gadus un iegādājos dzīvokli ar ļoti izdevīgu piedāvājumu –īre ar izpirkumu. Viss līgums man bija saprotams un kur man radās jautājumi pārdevējs visu izskaidroja.
Apdare ir ļoti kvalitatīva, Jūs laikam neesat redzējuši ko nozīmē nekvalitatīva apdare, apdarei arī garantijas termiņš ko esmu arī izmantojusi.
Nezinu nevienu gadījumu, ka būtu kāds iedzīvotājs izlikts no dzīvokļa, pilnīgas muļķības, visu ko Jūs rakstāt tas ir no Jūsu nezināšanas un nevajag nomelnot Jauno Teiku. Cik man ir zināms no Jaunās Teikas pārstāvja, ka šobrīd ir pārdoti 700 dzīvokļi un šobrīd tiek pabeigta pēdējā māja.

U unk9 27.06.2019

Izlasīju Jūsu komentāru un brīnos, kā Jūs varat apgalvot, ka visi pārējie melo?!

Īre ar izpirkumu pirms 8 gadiem bija tā laika apstākļu diktēta nepieciešamība lai vispār kaut ko pārdotu sabiedrībai, kas tiko sāka atjēgties no krīzes. Tajā laikā vispār bija ļoti daudz labu piedāvājumu.
Kas attiecas uz līdzīgu piedāvājumu, kas bija pieejams pirms gada, tad arī tā bija apstākļu diktēta nepieciešamība. Divas pēdējās mājas ir uzbūvētas uz viena zemes gabala. Dzīvokļus pirmspēdējā mājā nedrīkst pārdot pirms ekspluatācijā nav nodota arī pēdējā māja. Tāpēc arī tika izdomāts Īrpirkums, bet pozicionēts tas tika kā pretimnākšana pircējiem.
Lai vai kā, bet Jūs rakstat par savu 8 gadus seno pieredzi, kad projekts vēl bija sākuma stadijā. Šobrīd projekts tuvojas finišam un situācija ir cita. Attīstītājs vairs nav tik atvērts un pretimnākošs kā tas bija pirms tiem 8 gadiem. Esošie dzīvokļu īpašnieki vairs nav tik svarīgi, jaunajās mājās arī viņi kratās vaļā no potenciālajiem pircējiem, kuri uzdod neērtus jautājumus vai prasa pildīt apsolīto.
Kāpēc nepieminat sistuāciju ar autostāvvietām. Kā autostāvvietas šo 8 gadu garumā pastāvīgi ir kļuvušas nepieejamākas un kāda situācija ir šobrīd? Esošos dzīvokļu īpašniekus izmeta no daudzstāvu autostāvvietas, bet jauno dzīvokļu pircējiem šī opcija joprojām tiek piedāvāta.
Nav jau tā, ka viss ir pavisam slikti, vienkārši šādā veidā var pabrīdināt potenciālos pircējus ka viss labi būs tikai gadījumā, ja visam piekritīsiet.

A Anita Arāja 27.06.2019

Visus gadus esmu lietojusi autostāvvietu bez maksas un esmu arī turējusi arī daudzstāvu stāvvietā, izmesta neesmu nekad,joprojām mašīnu turu pie mājas bez maksas, Jūs atkal turpiniet melot. Mana māsas meita dzīvo jaunajās mājās un arī tur mašīnu bez maksas.

F freewhales 27.06.2019

Nezinu kur jūs atradāt bezmaksas autostavvietu, man 14B māja un autostavvieta nāk par maksu, bezmaksas nav iespejams atstāt auto.

A Anita Arāja 27.06.2019

Varbūt aizejiet līdz Jaunās Teikas ofisam un Jums visu izskaidros,nevis filozofējat un rakstāt muļķibas no nezināšanas!

P Pavel Hrolovich 29.05.2020

Согласен с автором - у самого по результату общения с ЯунаТейку есть решение PTAC о признании некоторых пунктов договора как нарушающие права потребителя и не действительные с момента заключения договора.
Anita Arāja явно афилиированый человек который качает за ЯунаТейка, при этом никаких опровергающих фактов у нее нет..

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes