www.sudzibas.lv Izglītības un zinātnes ministrija Nesaimnieciskums, lieka naudas tērēšana

Izglītības un zinātnes ministrija - Nesaimnieciskums, lieka naudas tērēšana

Ogres novada madlienas pagastā ir vidusskola kurai ir krapes filiāle. tur šogad mācības uzsāka 4 bērni 3 klasēs.. no novada tiek uzturēta skolas ēka plus sporta zāle 4 bērniem? man kā nodokļu maksātājam tas ir nesaprotams, jo šos 4 bērnus ar nodrošināto skolēnu transportu elementāri būtu vest uz madlienas vidusskolu. kādam par daudz naudas.

I inela 06.09.2018

Saskaņā ar Izglītības likumu, katras pašvaldības pienākums ir nodrošināt bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, iespēju iegūt pirmsskolas izglītību un pamatizglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā izglītības iestādē vai tuvākajā izglītības iestādē, kas īsteno izglītības programmu valsts valodā.
Arī skolu dibināšana, reorganizēšana un likvidēšana ir pašvaldības kompetence (pieņemtais lēmums pašvaldībai jāsaskaņo ar Izglītības un zinātnes ministriju).

Kā informē Ogres novada dome, bez minētajiem 4 bērniem sākumskolas telpās mācās arī 10 pirmsskolas vecuma bērni. Pašvaldība meklē risinājumus, kā racionālāk izmantot Krapes pamatskolas ēku un arī sporta zāli.