Izglītības un zinātnes ministrija - Algas samazinājums

Strādāju kādā arodvidusskolā par skolotāju. Saņēmu janvāra algu un biju šokā 2 dienas - alga samazināta par 30 %. Sāku meklēt dokumentus, lai izprastu situācijas būtību. No IZM vēstules izglītības darbinieku arodbiedrībai sapratu, ka pašvaldību skolām ir piemaksas un alga samazināta par 3 %, bet mēs neesam pašvaldību skola, tāpēc piemaksu mums nav. Jautājums IZM - vai darot to pašu darbu, tādā pašā apjomā, tik pat atbildīgi man jāstrādā par 1/3 mazāku samaksu? Kāpēc netiek pievērsta uzmanība arodizglītības sistēmai? Veselības apdrošināšana mums arī nekad nav bijusi. Vai mēs esam zemākas kvalifikācijas vai otrās šķiras skolotāji? Esmu izglītības zinātņu maģistrs un savu darbu daru godprātīgi! Kāpēc man jābūt par situācijas ķīlnieci?

I

P Priecīgā 07.02.2009

Es nesaprotu, kāds sakars arodvidusskolas skolotājai ar zinātņu magistra kvalifikāciju? Par laimi man palaimējās, jo mācoties vēl AVS pirms Latvijas brīvvalsts laikiem, arodu mācījos pie labiem sava aroda meistariem, nevis kaut kādiem cilvēkiem ar nevajadzīgiem grādiem.Mums gan bija valsts iestāde(nu jau sen slēgta), bijām pieaugušo grupa, pasniedzējas bija arī bez pedagogiskās izglītības, jo tajos laiko tas nebija galvenais.Cilvēki ar dabas dotu talantu mācīt.Diemžēl ne visiem cilvēkiem ar grādiem tas ir, ne visi var būt izcili santehniķi, galdnieki, drēbniki, frizieri utml. sava aroda pratēji, kas savas darba iemaņas spētu nodot tālāk saviem audzēkņiem.

T toony 07.02.2009

Vajag ziņas skatīties - tagad samazina algas. Nez kāpēc visiem godīgiem sava darba darītājiem ar desmitiem gadu stāžu un vairākām augstākajām izglītībām samazina, a skolotājiem atstās?.. nē, pļauj visus un visiem.

I Ilona 07.02.2009

Atbilde Priecīgajai un Toony - es arī esmu godīga daba darītāja ar augstāko izglītību un 15 gadu darba stāžu (Kāpec tāds naids? Ienīstam skolotājus kā sugu? Grauzīsim latvietis latvieti?) No ziņām un dokumentu studēšanas es tikai "pārtieku". Esmu pietiekoši informēta! Runa ir par NETAISNĪBU - pašvaldību skolām -3%, valdībai - 15%, bet mums - 30%. Es pieļauju, ka citiem ir vēl sliktāk, bet katrs cīnās par sevi! Par "grādiem" - vai arodizglītība ir nolemtība? Vai man nav tiesības iegūt "grādus"? Mācijos es cerībā, ka mainīsies apmaksas sistēma - kur algas apmēra kritēriji būs kvalitāte un izgītība arī. Domāju drusku tālāk par savu degungalu. Jo ar sirmu galvu man negribēsies mācīties! BET MAN NAV JĀTAISNOJĀS SKOLOTĀJU NĪDĒJIEM!

I Ilona 08.02.2009

Tērējam enerģiju nepareizā virzienā...

E empusa 08.02.2009

es aŗi strādāju arodskolā, mums alga samazināta daudz vairāk neka citiem, manam paziņam, kas strādā parastā skolā, daudz mazaks samazinājums, mēs esam tādi paši skolotāji, nedomāju, ka mums būtu jacieš vairāk.

I Ilona 09.02.2009

Kolēģi atsaucieties!
Man interesē cik citās arodsistēmas skolās ir algas samazinājums - salīdzinājumam. Mums 30 %. Man atnāca no arodbiedrības vēstule ar solījumu, ka viņi cīnās mūsu labā, bet man šī atbilde ticību neievieš.

P Pati 02.03.2009

ko piesienas grādiem!!! Runa ir par samaksu, par netaisno sistēmu. Nu skolas vadība ar varēja kādu info pirms tam dot, pabrīdināt. Nav taisnības. Jācīnās!

M Missperson 02.03.2009

, ...kUr ir aitas tur ir cĒrpēji. ...šausmas, kas nOtiks tĀlāk!!!