www.sudzibas.lv ITN (International Travel Network)/IQ Labs Vienpersoniska atlaišana no darba.

ITN (International Travel Network)/IQ Labs - Vienpersoniska atlaišana no darba.

Pirms nepilnām trīs nedēļām sāku apmācību. Apmācīja mūs sieviete vārdā Olga ar segvārdu "April" (katram International Travel Network jeb ITN darbiniekam ir savs segvārds angļu mēlē). Padevās tas viņai ļoti labi, pie tam ņemot vērā to, ka tā bija viņas pirmā apmācāmā grupa.

Pēc apmācībām mums visiem izdalīja kontraktus, kurā galvenā priekšnieka paraksts bija printētā formā. Nezinu cik tas ir legāli, taču tādus mums iedeva. :D Palūdza uz katras lapas parakstīties, datumu ielikt, etc.

Šonedēļ sāku darbu, kas izpaužās šādi: Sēdi pie datora, atbildi uz zvaniem (amerikāņu klienti) un meklē GDS sistēmā aviobiļetes. Īstenībā, man pat iepatikās, lai arī pa trīs nostrādātajām dienām nevienu biļeti vēl nesanāca pārdot. Klienti zvana atkal un atkal, pat no dažādiem telefoniem, sauc sevi dažādos vārdos, utt. Joks ir tāds, ka GDS sistēmā tu atrodi biļeti par cenu x, kurai tu uzliec kaut kādu ciparu. Pieņemsim, ka tas ir 100 dolāri. Ja pārdod biļeti, tad tā ir uzņēmuma peļņa (mīnus "issuing fee", "check payment fee", u.c.), no kuras tev atlec procenti. Pirmajā mēnesī tie ir 30%, bet otrajā un nākamajos mēnešos 25%. Tad vēl tur šādi tādi bonusi parādās, kad esi nostrādājis ~3 mēnešus.

Protams, ka šī bija mana pēdējā darbadiena. :D Viss notika tā: mums (jauniņajiem) paziņoja, ka ir sapulce, uz kuru arī devāmies. Tajā galvenais atbildīgais, kuru sauc Abbas, uzdeva mums jautājumu - kāds ir tavs mērķis šajā kompānijā? Jau no pirmās dienas gaisā virmoja vārds "money", un, uz uzdoto jautājumu viens pakaļas laizītājs tā arī atbildēja - pārdot, nauda, pārdot nauda, etc.
Par to es pasmīnēju, un tad cienījamais Abassa kungs jautāja man (to pašu), jo es esot pasmējies. Atbildēju, ka man tā ir izpratne par klientiem un viņu vēlmēm. Tad viņš sāka cepties par to, ka galvenais esot pārdot jeb iesmērēt. Par šo mums iepriekš arī bija vesela lekcija, starp citu. Tajā stāstīja par cilvēka zemapziņu un to, kā mārketinga speciālisti izmanto šo caurumu. Tad vēl par to, kā notiek klienta piemānīšana, piedāvājot divus identiskus lidojumus dažādās dienās, ar atšķirīgu cenu. UTT.!

Atgriežoties pie sapulces.. Abbass apgalvo, ka tas esot mans vienīgais mērķis, un, ka tas esot nepareizi. Piebildu, ka neesmu teicis, ka tas ir mans vienīgais mērķis, uz ko cilvēciņš sastresojās un sāka bez maz vai kliegt. :D Atteicos atbildēt uz jautājumu par pārējiem mērķiem, jo provokācija jau bija skaidra. Tad šis ļoti skaļā balsī teica, ka viņš nevis dodot ieteikumus, bet gan pavēles (!) un, ka viss notiek tikai pēc viņa prāta. Pēc tam paziņoja man, ka esmu brīvs.

Runājos ar savu tiešo priekšnieku par tēmu, bet viņš minēja, ka Abbass esot galvenais atbildīgais (supervisor), kura lēmumu neviens cits darbinieks šeit nevar pārstrīdēt.

Tā kā esot modri, ļaudis. Ja netraucē, ka kāds telpā vienmēr jutīsies pārāks un mēģinās to demonstrēt pēc iespējas vairāk - darbs ir salīdzinoši labs.

P.S. - Pārējie supervaizeri ir forši cilvēki (parastie aģenti arī ir super), taču pilnvaru trūkuma dēļ neko nevar izdarīt šādās situācijās.
P.S.S. - ITN ir IQ Labs meitasuzņēmums, cik saprotu.

I Intranet 17.03.2012

Kādu laiku atpakaļ arī tur strādāju, bet aizgāju pats, jo darbs pa naktīm sāka nogurdināt, sākumā likās neko, bet tad sāc saprast, ka visu savu laiku pavadi vai nu darbā, vai nu guļot mājās pa dienu. Darba grafiks tik tizls, jo Latvijai un ASV ir ļoti atšķirīgas laika joslas. Un vēl visu nakti tumšā telpā blisināties uz MS DOS tipa programmatūru, klausīties nēģeru un ķīniešu skaistajā izrunā.
Ja tev nav pilnīgi nekādas privātās dzīves, tad uz priekšu strādā ITN!

L lablam 17.03.2012

Welcome to real business word...:)

O originalchoice 17.03.2012

lablam, kādā amatā strādā šajā uzņēmumā? Kauna nav? :D

O originalchoice 17.03.2012

Lablam, kādā amatā strādā šajā uzņēmumā? Kauna nav? :D

L lablam 17.03.2012

Originalchoice - Tev arī ir problēmas komunikācijā un attieksmē? Visus mēri pēc vienas skalas? Man nav un nekad nav bijis nekāds sakars ar šo uzņēmumu, bet esmu ļoti labi iepazinis biznesa pasaules, diemžēl, nežēlīgos likumus, tāpēc vēlreiz pilnīgi droši varu teikt šo banālo: "Welcome...", jo jā - tā tas arī ir un lai ko Tu vai Tev līdzīgie teiktu, vienmēr viss ir un būs atkarīgs no Tevis paša attieksmes pret lietām un loģiski, ka biznesā Nr.1 ir jābūt nauda un peļņa. Attiecību veidošana protams, ka arī ir jāveido, bet to veidošanas vienīgais iemesls patiesībā atkal ir tikai un vienīgi - nauda un būtībā tās ir stipri teatralizētas attiecības. Tā kā - man kauna tiešām nav. Nemeklē skabargu citu acīs, ja savējā baļķi neredzi - nekritizē citus, jo varu saderēt, ka pati(s) esi pilna(s) ar problēmēm...
Arī es viennozīmīgi šo cilvēku atbrīvotu, ja viņam pirmajā vietā būtu attiecību veidošana... Tās var veidot iepazišanās portālos.
Bizness no tiesas ir ļoti nežēlīgs, īpaši Latvijā, diemžēl...:)

U uncensored 17.03.2012

Bizness protams ir skarba lieta, bet visiem, kas strādā tajā ūķī nav nekāda sakara ar biznesu, tā ir tikai karjera ar ierobežotu pakāpienu daudzumu. Bizness pieder tikai cilvēkam, kam pieder šis uzņēmums. Un, ja tu uzskati, ka strādāt uz svešu cilvēku ir bizness, tad es tev novēlu veiksmi tavā dzīvē, jo viņa diemžēl tev ļoti noderēs...

L lablam 18.03.2012

Veiksmi, visticamāk vajag Tev, jo man jau sen viss notiek un ar mani viss ir un būs ļoti labi...:)

S samsons007 26.05.2012

Nu teikšu tā.. Es joprojām tur strādaju un tajā uzņēmumā kopskatā nav nekā slikta. Kad uzsāc darbu ir iespējas izvēles, kurā maiņā vēlies strādāt, rīta maiņā, dienas maiņā vai nakts maiņā. Tā ka nav jau tā, ka tev ar varu spiež strādāt naktīs, protams, naktīs nopelnīt ir krietni lielāka iespēja, nekā no rīta, jo kad mums ir rīts ASV ir vēls vakars, kad mums pēcpusdiena, tad ASV nakts.

Par Abbas runājot, nu skaidrs, ka viņam kā general salesfloor manager galvenais ir, lai aģenti būtu tendēti pelnīt naudu, nevis iet uz biroju draudzēties un samierināties ar 300ls algu, ko nopelnīt ir smieklīgi viegli! Abbas nav pats galvenais šajā uzņēmumā, tikai Rīgā. Arī viņam ir boss, kurš viņu zāģē, ja kādu mēnesi nauda no Rīgas ofisa iepeld ne tik lielos apmēros, kā bija plānots, un tad pats par sevi saprotams, viņš aizsviļās. Bet nu nav viņš ne slikts cilvēks, nedz arī monstrs. Man ar viņu gada laikā nav bijis neviens konflikts, tieši pretēji diezgan normālas, cilvēciskas attiecības - es viņu neaiztieku un viņš arī mani liek mierā.

Viena lieta gan - mūsu birojā ir ļoti brīva gaisotne un aģenti savā starpā ir visai draudzīgi, tāpēc ik pa laikam ir grūti piespiesties strādāt, it īpaši "tukšajos" mēnešos, kad atvaļinājumu sezona ir beigusies...

Tad vēl kas, ja tev ir kādi aizspriedumi pret citām rasēm, tad tev nav vietas šajā uzņēmumā, jo par rasismu tiešām šeit var atlaist, jo, es teiktu, 70% no darbiniekiem nav latvieši. Strādā cilvēki no Āfrikas, Uzbekistānas, Moldovas, Krievijas, Īrijas utt... Bet man tas pat patīk, jo šī dažādība padara ik dienas rutīnu interesantāku.

Par darbiniekiem tiek visai labi domāts - virtuvē ir viss, kas nepieciešams - nu ok, nejau ledusskapis piebāzts līdz augšai ar pārtiku, bet tādas elementāras lietas, kā kafija, tēja, Eden ūdens un cukurs vienēr ir. 2x gadā arī tiek rīkotas ļoti labas ballītes darbiniekiem - interesantas un pārdomātas. Drīz būs arī spēļu stūrītis, kur darbiniekiem atslēgties no darba, izvēdināt galvu...

Darbs nav viegls. Klienti ir dažādi, bet kad darbs ir padarīts un padarīts labi un klients uzraksta par tevi labu atsauksmi gribas pasmaidīt, sīkums, bet atzinība vienmēr ir būtiska. Ir arī gadījumi, kad pašas aviolīnijas kaut ko sačakarē, tad ir paliels stress, jo tev ir jānokotrolē, lai viss beigtos labi. Ir jāzin daudz dažādas nianses, visu laiku kaut kas jauns jāapgūst - pa lielam par jaunajiem līgumiem ar aviolīnijām, kas nedaudz jauc prātu, bet pie tā var pierast, jo ja kaut ko sajauc ir tavs tiešai priekšnieks, kuram tīri tehniski ir jāzin viss, lai tu pie viņa varētu vērsties jebkurā brīdī ar jebkuru jautājumu.

Par izaugsmes iespējām... Tādas ir, bet visai minimālas.

Par legālumu... Līgums ir sastādīts tādā manierē, lai viss būtu legāli, bet principā tev nebūtu iespējas sprēgāt, bet nu ja tu ej pelnīt naudu nevis strīdēties par savām cilvēktiesībām, tad tas ir arī mazsvarīgi. Teiksim tā - ja tu daudz sprēgāsi, ka man ir tiesības, tev visticamāk parādīs uz durvīm - bet tā jau arī ir, tevi neviens netur, gribi ej. Līgums tev būs nevi ar IQ Labs, bet gan ar ITN, kas ir ASV uzņēmums. Ideja tāda - tu tur nemaz nestrādā tajā IQ Labs, tu vienkārši izmanto telpas. Par nodokļiem, nesen TVnetā bija interesants raksts par šo uzņēmumu, protams, tika krietni sabiezinātas krāsas - lielākā daļa aģentu maksā nodokļus, tikai to dara paši nevis uzņēmums. Vai tu esi noformējis sevi kā pašnodarbināto un maksā nodokļus, tas ir tikai un vienīgi uz tavas sirdsapziņas. Vienīgais mīnuss, tev pašam būs tas jānoskaidro, jo kam jautā neviens neko nezin. Pēc pēdējās vērienīgās policijas, migrācijas dienesta un VID ierašanās parādījās arī juriste birojā, kura tīri tehniski konsultē par šiem jautājumiem, bet labāk uzjautāt draugiem, kas tiešām ir beiguši augstskolu un ir kārtīgs jurisprodences grāds... Vai vēl labāk, pajautāt VID darbiniekam, kas ir tavs draugs vai radinieks, kā manā gadījumā.

Nu tā kaut kā. Šī viennozīmīgi nav sliktākā darba vieta, kur strādāt, ja nav īsti nekādu citu iespēju, kur strādāt... Vari pelnīt un meklēt paralēli kaut ko pa savu līniju, jo šeit nav jāraksta iesniegums 2 nedēļas pirms aiziešanas - atradi ko labāku, uzraksti atlūgumu un ej kur acis rāda. 30 gados, gan es sevi šeit neredzu, bet pagaidām nav tik slikti.

Viss slēpjas attieksmē pret darbu un naudu. Gribi naudu - strādā daudz un dikti. Vēl viena pēdējā lieta, ilgāk par 8h tevi neviens nespiedīs strādāt, bet gadās tā, ka vajag pastrādāt padsmit stundas, bet kā jau teicu - neviens tevi nespiedīs. Vari atlikt darbu uz rītdienu, bet jārēķinās ar to, ka rīt jau būs par vēlu.

Kā viens jau rakstīja - Welcome to cruel business world.

Veiksmīgi!

Z zimbabwe 30.10.2012

Cik tur sanāk vidēja alga?

K ken 13.02.2014

Avoid by any chance!!! Be aware it's a scam!
They don't pay your salary in the end of the month. They are not legal, so you can't prove that you work there.
Everyone is quit and descrete about it.
No money, no respect, mind twisting bullshit and lies. They are just using people who dreams about making us dollars.
And they will say you are in minus, penalties, fees and so on.
Better to work as a janitor. You will get paid more and have a better respect.

M mel 12.04.2014

Tas nav viss...atradu https://www.youtube.com/watch?v=4YPaDFd3TYo
Casting360 is one of the many scams run by the Dyninno.com corporation.

Casting360 aka Talent6 is one of the nastiest credit card and identity theft scams going. Out of the millions of businesses reported to the BBB, the BBB chose Casting360 as one of the first to make a video about. That alone should say something.

Casting360 has a 5 year history of "F" rating with the BBB and thousands of complaints.

Casting360 is run entirely out of a credit card and identity theft haven in a former Russian Republic called Moldova. Casting360 is a sub company of Dyninno.com which maintains a small office located at 1 Market Plaze Suite 1010 in San Francisco to comply with USA incorporation laws.

Other companies associated with Casting360 according to the Dyninno.com website are AsapTickets.com, Oojo.com, International Travel Network and ITNCorp.com. All operate out of the same Moldovan call center.

According the Dyninno website, the Dyninno Corporation is managed by Igor Reiant of Reiantinc.com.

J Joan 18.05.2015

Lasu visus shos komentaarus un nesaprotu, kaapeec cilveeki ir tik negatiivi. Tur straadaa 3 mani draugi un ir ljoti apmierinaati. Taa ka neticiet visam ko te raksta! Pilniigas muljkjiibas!

T Tofiks 28.06.2018

Gribētos interesēt kā tur ir šobrīd, kāda ir reālā situācija?