www.sudzibas.lv InterParts SIA Auto detaļu tirgotājs iekļauts "melnajā" sarakstā

InterParts SIA - Auto detaļu tirgotājs iekļauts "melnajā" sarakstā

Biedrība "Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija" (PIAA) informē, ka Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) izveidotajā "melnajā sarakstā" iekļauta SIA "InterParts" par to, ka tā neizpildīja Patērētāju strīdu risināšanas komisijas lēmumu ar kuru tai uzlikts par pienākumu atmaksāt patērētājam 111,30 EUR sakarā ar atteikuma tiesību izmantošanu.

SIA "InterParts", kura tirgo automašīnu rezerves daļas un citas preces tīmekļa vietnē interparts.lv, ar minētas tīmekļa vietnes palīdzību pārdeva patērētājam automašīnas rezerves daļas par kopējo summu 111,30 EUR. Savukārt, nākamajā dienā pēc preču pasūtīšanas un pirms to piegādes patērētājs informēja sabiedrību SIA "InterParts", ka vēlas atcelt savu pasūtījumu un saņemt atpakaļ samaksāto naudu. Sabiedrība nesniedza atbildi par pasūtījuma atcelšanu. Pēc dažām dienām patērētājam tika piegādāts sūtījums, kuru viņš nepieņēma un nosūtīja atpakaļ SIA "InterParts". Neskatoties uz to, ka sabiedrība sūtījumu saņēma, tā neveica patērētāja samaksātas summas atmaksu.

SIA "InterParts" skaidrojumu komisijai nesniedza.

Komisija konstatēja, ka automašīnas detaļas patērētājs iegādājās, izmantojot distances saziņas līdzekli – internetu, līdz ar to starp sabiedrību un patērētāju tika noslēgts distances līgums. Izvērtējot minētos apstākļus kopsakarā ar atbilstošo normatīvo regulējumu, Komisija secināja, ka patērētājam ir tiesības noteiktā termiņā izmantot atteikuma tiesības, ko viņš arī izdarīja. Šī iemesla dēļ patērētājs ir tiesīgs atgūt samaksāto naudu 113,30 EUR apmērā.

"Melnais saraksts" ir izveidots, lai informētu patērētājus par komersantiem, kuri nepilda Patērētāju strīdu risināšanas komisijas lēmumus un, tādējādi, palīdzētu patērētājiem izdarīt izvēli par preces iegādi vai pakalpojuma izmantošanu.

Komentāri (2)

V Vadims Berezovsky 13.06.2023

Palasiet par sevi klaunu bars :D
Nevienu parādu nejēdziet atgriezt! Ne kad man vajag ne kad kādam citam vajag!

meklētājā ierakstiet PTAC, par jums 101 sūdzība! Klauni ne latvieši jūs esiet!

https://www.sudzibas.lv/ptac-palidziba-kada-jega-no-ptac-c16625

J Jonjs128 17.07.2023

Neiesaku sadarboties ar SIA InterParts, jo kā rādās, tad īpašnieki un visas iesaistītās personas ir krāpnieki jau vairākās epizodēs. Pēc nelielas informāciju apkopošanas secināju, ka šobrīd ir izveidoti jau 2 uzņēmumi:
1. SIA InterParts, reģ.Nr. 42103092251, reģistrēts 09.04.2019, Rīga, Cēsu iela 18, valdes loceklis Doniks Oskars, pamatkapitāls 2800 EUR
2. SIA InterParts1, reģ.Nr. 40203480038, reģistrēts 26.04.2023, Rīga, Puškina iela 5 - 19B, valdes loceklis Redbaums Rojs, pamatkapitāls 100 EUR
Mājas lapā interparts.lv uzrādīts ir uzņēmums SIA Interparts1 (reģistrēts Puškina ielā 5-19B), savukārt, kad veicat jelkādu pasūtījumu, tad rēķins nāk no SIA InterParts (reģistrēts Cēsu ielā 18) un maksājums ar karti arī nonāk šī uzņēmuma rīcībā. Kontaktinformācijas telefoni abiem gan ir vienādi: +371 22882299 un +371 22992288. Šeit rādās, ka uzņēmums InterParts lēnām tiek transformēts jaunā uzņēmumā InterParts1, kura pamatkapitāls ir viens 100! Pēc paša uzņēmēja teiktā šobrīd notiek restrukturizācija, interneta vietne interparts.lv darbojās, pasūtījumus un maksājumus var veikt, BET naudu atskaitīt atpakaļ nevar (izejošie maksājumi nav iespējami). Izklausās ļoti IZDEVĪGI "uzņēmējam"!
Pēc pasūtījuma veikšanas "uzņēmējs", kas pārvalda šos uzņēmumus Renārs Gailītis, piegādā alternatīvu (lētāku) produktu par pasūtīto. Kā tālāk noskaidrojās, tad šīm uzņēmējam (Renāram Gailītim) šī ir ierasta prakse un uzņēmējdarbības veids:
https://www.salidzini.lv/veikals/interparts.lv
Pēc tālāk izpētes arī varēja saprast, ka nauda pie preces atgriešanas netiek atdota.

Kā arī SIA Interparts ir PTAC (patērētāju tiesību aizsardzības centra) melnajā sarakstā:
https://registri.ptac.gov.lv/sites/default/files/sia_interparts_16.05.2022._lemums_nr.94-psrk.pdf
Pirms SIA Interparts un SIA Interparts1 interneta veikals interparts.lv bija SIA Pro Auto Parts pārvaldībā. Pro Auto Parts tika izslēgts no uzņēmumu reģistra 30.06.2021. Attiecīgi šim pašam interneta veiklam jau ir bijušas daudz sabiedrības ar ierobežotu atbildību.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes