www.sudzibas.lv Industry Supplies Company Nekvalitatīvas zāģripas

Industry Supplies Company - Nekvalitatīvas zāģripas

Laika gaitā esmu nopircis kādas četras ripas, un visas nenormāli velk uz vienu vai otru pusi, tāpēc par kaut minimāli precīzu griezumu nevar būt ne runas. Cenas ir bijušas no latiem diviem līdz virs četriem par pēdējo Depo pirkto, bet tai pat nebija notīrīti nost zobu metināšanas sārņi, kā arī pēc tam nav bijuši asināti. Sapakots gan ir tā, ka neko neredzēsi, kamēr mājās nedabūsi laukā.
Visa vaina ir tajā, ka tie zobi ir šķībi pielodēti vai tik pat šķībi uzasināti, ko var labi redzēt, pieliekot zobam no sāna kādu taisnu lietu, piem., zigūrzāģīša muguriņu. Izlabot šo vainu arī nav diez ko viegli pobedīta zobiem.
Neesmu gan nekad noriskējis pirkt zāģi par latiem piecpadsmit, interesanti, vai būtu tas pat rezultāts? Īstenībā tam pat nav nozīmes, jo kvalitāti paši slavē arī uz šīm lētajām ripām.

J

Y YoYo 25.03.2013

Tavā gadījumā ir svarīgi saprast, cik augsta zāģējuma precizitāte tev nepieciešama. Ja tas ļoti svarīgi tad lētās ripas derēs, bet ja vajag tiešām ļoti precīzi nozāģēt, tad tomēr jāver maciņš plašāk.
Pats esmu pārliecinājies un tiešām to varu ieteikt.

Y YoYo 25.03.2013

Ups kļūda!
Citāts: "Ja tas ļoti svarīgi tad lētās ripas derēs..."
Pareizi - ja tas nav tik svarīgi, tad lētās derēs... un tālāk kā rakstīts!

J Jānis_Si 25.03.2013

Ja jāsagriež noteikta biezuma ozola vai oša dēlīši, tad tas izdodas labi, ja reizi no pieciem, jo, kā tikai patrāpās kāds zars vai šķiedru saaugums, tad ir cauri...
Dažu ripu esmu mēģinājis pārasināt uz ķīniešu dimanta ripas, problemātiski to izdarīt, bet tas palīdz manāmi, tomēr nav tā, kā vajadzētu būt.
Arī pašas zobu plāksnītes mēdz būt pielodētas ne pa centru ripas diskam.

Z zutisk 13.09.2013

Sveiki, žēl, ka Jums gadījās problēmas ar mūsu zāģripām.
Brāķa gadījumā vienmēr varat vērsties veikalā, un pārdevējs diskus samainīs (ja mazumtirgotājs ar mums sazinās, mēs savus instrumentus mainām, neatkarīgi no tā, kas bijis par cēloni sliktam darba rezultātam).
Par divām lietām gan negribētos piekrist - cietkausējuma plāksnītes netiek metinātas, bet lodētas pie plāksnes, un lodējuma vietu neviens ražotājs īpaši netīra, jo tas netraucē zāģēšanai. Otrkārt, jebkuru disku veikalā var viegli izņemt no kartona kastītes, noņemt gumijas aizsardziņu un apskatīt.
Par Industry zāģripām vispārīgi - šie diski tiek ražoti t.s. DIY (dari pats) un celtniecības vajadzībām, nevis galdniecībām, kur prasības pēc citiem parametriem. Industry zāģripa no 3-5X dārgākas ripas atšķiras ar sekojošām lietām - volframa karbīda plāksnīte ir neliela, nav paredzēta daudzkārtējai asināšanai; pamata plāksne ir no C45 instrumentu tērauda bez dažādām piedevām (molibdēns, u.c.), kas vajadzīgs smagos darba apstākļos un uzlabo diska uzvedību augstā temperatūrā, utt; pielaides ir lielākas, nekā profesionālajiem diskiem (tehnisko info varat lejuplādēt Industry katalogā, beigās http://www.isc.lv/index.php?page=19);
Tas nenozīmē, ka disks ir nekvalitatīvs, vienkārši, ražots citām prasībām - kļūst neass, nolūst kāds zobs - metam ārā un ņemam nākamo:)! Rezultāts - salīdzinoši zemas izmaksas un nav kreņķis - zāģēt šo naglaino vai smilšaino dēli ar 15 Ls zāģripu, jeb nē.
Kas attiecas uz cietas koksnes zāģēšanu - Jums taisnība, tur labāk izvēlēties ripu ar cita veida zobiem - trapecveida, nevis ATB (alternative top bevel - pārmaiņus slīpi zobi), kā Industry zaģripām, (sk. http://www.dynamic-saw-blade-sharpening.com/carbide-teeth-designs.html). Industry zāģripa labi derēs plašāk izplatītajām mīksto koku sugām (priede, egle) un saplākšņiem (ne laminētajiem:-)).
Gadā mēs pārdodam ap 25 000 zāģripu (2012.), un apmainām dažus desmitus, tātad brāķa īpatsvars nav liels, bet, protams, ir. Kad A/s Rebir vēl ražoja Latvijā, zāģripas piuegādājām arī viņiem, kur tās tika testētas pirms likšanas uz jaunajiem instrumentiem, un tika atzītas par prasību līmenim labām esam. Protams, mēs nekonkurējam ar Freud un citiem pro ražotājiem, bet par, piemēram, Dedra ripām, kas ir mūsu lielākie konkurenti Latvijā un Lietuvā, mūsu ripu veiktspēja ir vairākas reizes lielāka:-). Ar cieņu, Kaspars.