www.sudzibas.lv Ilva Gailuma Ģimenes ārsts, kuru nerūp savu pacientu veselība

Ilva Gailuma - Ģimenes ārsts, kuru nerūp savu pacientu veselība

Mana meita aptuveni gadu bija pierakstīta pie šīs ārstes. Vasarā bija saskarsme ar ērcēm, pēc laika sāka izpausties dažās blaknes - sāpošas locītavas, nomākts garastāvoklis, vispārējs nogurums.

Pierakstoties pie ārstes, Gailuma apgalvoja, ka tas ir laima slimības izraisīts artrīts, kuru vajadzētu ārstēt. Tomēr ārstēt sāka ar medikamentiem - trankvilizatoriem (xanax, lexotanil, vēl vismaz 5 dažādi veidi, bieži vien tos miksējot). Visus medikamentus turpināja izrakstīt vairākus (3) gadus. Kā arī, pēc laika apmeklējot vēlreiz, ārste apgalvoja, ka laima slimība neeksistē kā tāda un piedāvāja nosūtīt uz Tvaika ielas novērošanu.

Vēl pēc kāda laika meita sūdzējās par izteikti nomāktu garastāvokli. Vienā no reizēm zvanīja uz praksi un teica, ka uzmācas domas par paškaitējumu, izmantoja ļoti konkrētus vārdus "domāju par pašnāvību", uz ko medmāsa atbildēja, ka nodos ziņu ārstei un izrakstīs kādas nomierinošas zāles (kādu laiku netika lietoti nevieni medikamenti). Meita gaidīja visu dienu, pēc 5 stundām zvanīja vēlreiz un medmāsa rupji atbildēja, ka ārstei esot citi pacienti un viņa nav prioritāte, droši var darīt ko grib (precīzs citāts) vēl pēc brīža tika izrakstītas zāles, kuras lietotas iepriekš, tikai 3 reizes zemāka deva, par ko ārste bija informēta, ka deva organismam ir par vāju. Tāpat, vienmēr tika izrakstīti medikamenti, kurus piedāvāja ar iepriekš sagatavotām reklāmu lapiņām. Uz jautājumu, kā sauc medmāsu, medmāsa atcirta, ka viņas pienākumos nav izpaust šo informāciju.

Noslēgumā, kad jau bija atrasts cits ģimenes ārsts, zvanījām pēdējo reizi un jaunā medmāsa apgalvoja, ka iepriekš situāciju esot risinājusi cita medmāsa, kas praksē vairs nestrādā, taču atkal atteicās nosaukt savu vārdu.

Šāda pieredze īsumā. Rakstu, lai citiem jauniešiem un cilvēkiem ar emocionālajām un garīgajām kaitēm, kā arī patiesībā diezgan izplatīto Laima slimību, būtu brīdinājums.

A Alise Vitola 08.09.2021

Dr. Gailuma vienmēr bijusi atsaucīga, vienmēr uzklausījusi un palīdzējusi tā, kā ģimenes ārstam pienāktos un vēl vairāk. Ārste ļoti rūpīgi uzklausa sūdzības, arī ja tas pārsniedz ieplānoto vizītes laiku. Ģimenes ārsts nav ne psihoterapeits, ne reimatologs. Izklausās, ka Dr. Gailuma iepriekš ir mēģinājusi palīdzēt risināt veselības jautājumus ar speciālistiem, bet tas iespējams nav darīts.

D DairaLigutina 22.10.2021

Jā, sākotnēji arī mums šāds iespaids palika. Jauka, ieinteresēta ārste, kamēr problēmu nebija. Tad vērsāmies ar jautājumiem par specializētiem ārstiem, bet atbilde vienmēr bija zāļu izrakstīšana.

D DairaLigutina 22.10.2021

Tas, ka šī lietotāja reģistrācija ir notikusi tikai, lai ierakstītu šo komentāru, uzticību nevieš.

P Patiesaatsauksme 04.01.2022

Par medmāsu attieksmi pilnībā piekrītu! Neskaitāmas reizes esmu dusmojusies par pilnīgi ku kūūūū no viņu puses. Tagad tomēr ir labāk nekā bija pirms gada.
Daktere it kā atsaucīga, taču salīdzinot ar sākumu kāda bija - nevar salīdzināt. Šķiet, ka jaunības maksimālisms beidzies un liela daļa pacientu jau paliek vienaldzīgi. un diemžēl tas atstāj sekas uz veselību - smagas/ neatgriezeniskas sekas...

V Vīlos 16.02.2022

Par Ilva Plesunova (Gailuma), sākumā likās viss ok, līdz parādījās problēmas. Zāļu izrakstīšana bez ārstu speciālistu slēdzieniem. Un diezgan nopietnas zāles, nav nekādi vitamīni. Pārmērīga vakcīnu uzspiešana. Teikums sākas ar... Mums vajadzētu uztaisīt poti, visas iespējamās, kas vien ir... Es iekritu ar difterijas poti, jo uzticējos ārstei. Tagad maksāju ar savu veselību, bija ļoti smagas blaknes, kuras ārste noliedz. Manās veselības pārbaudēs parādās, ka piedāvātā difterijas pote, nebija difterijas pote. Esiet modri, ko Jums potē!

M Matilde12 13.02.2023

Vai, cik interesanta dakteres uzvārda maiņa, jo, savulaik, pirms aizgājām no viņas, ieteica man terapeitu ar šādu uzvārdu, neminēja gan, ka viņiem tik tuvas attiecības! Par Dr Gailumu būtu daudz kas sakāms, bet, lai jau viņai veicas!

A Alise Vitola 24.05.2022

Tas nu gan nav gluži pareizi vērtēt mana komentāra uzticamību pēc tā, ka profils izveidots nesen. Jūsu profils gan jau arī tika izveidots, lai ievietotu Jūsu sūdzību par ārsti.

Savā dzīvē esmu saskārusies ar dažādiem ģimenes ārstiem. Sākot ar tādu, kas pie kājas traumas nevēlējās atvērt slimības lapu, ja vien neierados klātienē citā pilsētā, kā arī tādu, kas nepievērsa uzmanību sūdzībām par muguras sāpēm naktī (simptoms raksturīgs artrītam). Ilgi šos simptomus pacietu, līdz par tiem pastāstīju dr. Plesunovai (ex Gailumai), kura nosūtīja uz vajadzīgajiem izmeklējumiem un pie nepieciešamajiem speciālistiem, kas apstiprināja artrīta diagnozi nevis uz iespējamību par šādu diagnozi atbildēja - Jūs tak jauna!

Dr. Plesunova ir mūsu ģimenes ārste jau 4 gadus un vienmēr atrod laiku, lai pārrunātu dažādas vakcīnas un to nepieciešamību, atbild uz jautājumiem. Arī tad, ja tas pārsniedz vizītes laiku.

Svarīgākais ir atrast ārstu, kuram uzticieties un sekot ārsta norādījumiem.