www.sudzibas.lv Hansabanka Smieklīgs personāla atlases process

Hansabanka - Smieklīgs personāla atlases process

Personāla atlases process sini banka ir vienkārši smieklīgs!!! Smejas tiesi par cilvekiem, kuri pieteicas darbam dazadas Hansabankas filiales. Runa iet par Klientu apkalposanas specialista amatu. Kadu laiku atpakal pieteicos sim amatam divas filiales- 1. pilseta, kura dzivoju, 2. blakusesosa pilseta. Pieteicos jau otro reizi, 1. reize sanemu vestuli, kura bija teikts, ka it ka vini izpetija manu pieteikuma CV, un, diemzel, pagaidam es viniem nederu. Otro reizi pieteicos pec nepilniem diviem menesiem, un mani uzaicinaja uz "Darbu grupa"( jasaka, ka nekadu parmainu mana CV nebija!!!). Si intervija, " darbs grupa" bija organizeti, lai atlasitu darbinieku tiesi uz filiali, kura atrodas pilseta, kura pati dzivoju. Pec paveikta darba mums pazinjoja, ka gadijuma ja mes izturejam 1. turu mums pazvanis un uzaicinas uz 2. interviju, preteja gadijuma mes sanemsim atteikuma vestuli. Japievers uzmanibu tam, ka vairakas manas pazinjas strada Hansabanka, un man jau bija zinams ka notiek atlase, un pats interesantakais, ka vinam nekadas otras intervijas nebija!!! Otra tiksanas nozimeja, ka jus esat pienemts macibas. Pec dazam dienam sanemu zvanu- mani uzaicinaja uz 2. interviju. Atbraucu, satiku ari meitenes, ar kuram iepazinos 1. tura. Intervija bija atkal jasak no sakumu, visu to pashu par sevi, jautajumi atkartojas, tikai ar citiem vardiem...Tad beigas man pavaicaja, vai man joprojam ir aktuala ari otra filiale, kura es pieteicos, es atbildeju, ka JA. (Pie tam pajautaju, vai ir iespejams pec laika pariet uz filiali,kura atrodas pilseta, kura dzivoju. Pirma tiksanas man atbildeja kategoriski- NE.Otraja intervija- PRECIZAS INFORMACIJAS NAV.) Interveteja pateica, ka nedelas laika bus atbilde- zvans, ja mani panema, vestule, ja ne. Pec 8 dienam, tresdien, sanemu zvanu. Man pazinoja, ka uz filiali, kura atrodas pilseta, k. es dzivoju, es netieku,tur esot ierobezots vietu skaits, bet toties vini var man piedavat to otru filiali, ka macibas saksies kaut kur 3 nedelju laika.Es paprasiju padomat lidz nakamas dienas ritam( ta ka man bija vel dazi darba piedavajumi, vajadzeja apsvert, kas tomer bus izdevigak, sakara ar brauksanas izdevumiem), man atbildeja, ka ja, labi, sazvanamies piektdien. Pa tam dienam es uzzinaju, ka Hansabanka ir izsludinats jauns konkurss uz to pasu amatu filiale, kura es netiku, ĻOTI IEROBEZOTU DARBA VIETU skaita del. Noteikta diena piezvaniju uz Hansabanku un pateicu savu atbildi par piedavato- " JA es piekritu", un pavaicaju par esosu sitemu- tikko man saka, ka vietu skaits filiales ir loti ierobezots, bet tani pasa laika ik pec divam, trijam nedeljam interneta jauni sludinajumi!!! Celonsakarigu atbildi es nesanemu. Pavaicaju, ka tad ir, vai mani rezultati nevar piedalities jaunaja konkursa, ja vins noteik pilnigi UZREIZ pec iepriekseja( divaini, vietu tacu it ka nav!!!).Sanemu atbildi:" Es noskaidrosu" Es velreiz pavaicaju, kad tad isti sakas macibas. man atbildeja, ka pazvanisot man pirmdien un pateiksot datumu un laiku, kad bus velreiz jaierodas, lai satiktu specialisti, kura ari sniegs visu to parejo informaciju- par macibu norisi, laiku, vietu un tml. Pirmdien zvanu nesanemu. Otrdien zvanu pati un prasu, ka tad tur isti ir, jo uztraucos, ka man nepazvanis, es neieradisos un manu pieteiksanos anules. Personala dalas darbinieci izbrinijas ka mani nepazvanija, bet velreiz pierakstija manus datus, atvainojas un teica, ka drosvien specialiste ir loti aiznemta, ka ta noteikti sazinasies ar manim rita. Tomer ari tresdien un ari ceturtdien man neviens nepiezvanija. Piektdien zvanu pati. Saku, ka esmu tada un tada, ka gaidu zvanu... Man atbild, ka man ir aizsutita atteikuma vestule, ka vini izvelejas citu cilveku. ES BIJU SHOKA!!! Pirms parim dienam atteicos no parejiem darba piedavajumiem, jo tomer uzskatiju Hansabanka piedavato par visvairak atbilstosu manai izglitibai un tml. Es saku vaicat ka vispar tas ir iespejams, kas par atbildibu un vispar par organizaciju un tml. sapratu ka mani vinkarsi megina apmulkot. Darbiniece mierigi man pateica, ka nekadu sarunu par piedavajumu vinja neatceras, ka it ka es vinu nepareizi saprotu, ka vina tikai prasija vai man tas vel ir aktuali( pieteiksanas otrai filialei)...Es vienkarsi paliku mema...Ar vinu runaju, un tagad vina telo no sevim "aitu ar amneziju"! Piedodiet par valodu.Es prasiju: " Mes tacu par macibam rumnajam, un par to svarigu tiksanos pirms sakumam, vai par to jus runajat ar visiem, kuri vel konkusru nav izturejusi?" Atbilde- "Es neko neatceros". Pec dazam minutem man zvana darbiniece, ar kuru tikos 2. intervija. Ta man saka, ka mani rezultati joprojam piedalas konkursos gan uz 1., gan uz 2. filiali.MURGS kaut kads!!!Laipni ar mani runaja, it ka es kaut ko nepareizi saprotu un tml. Uz ko es atbildeju, ka ne jau man, bet gan viniem jaseko lidzi tam, kadi specialisti pie viniem strada un atlasa darbiniekus. Un jauns SURPRISE! " tagad ir 2 cilveki uz vietu tani 2. filiale, ta ka jums bus jatiekas ar filiales parvaldnieci, galu gala vinjai bus jastrada ar jums, ta ka vinjai ari ir jaizvelas"- darbiniece man pazinjoja. Nu bet tas ir vispar visam pari!!! Pirmo reizi par tadu dzirdu! Kas tas tads ir, FACE CONTROL??? Pilnigi un uzreiz sapratu, ka tada veida doma padarit mani par mulki, pilnigi skaidrs, ka pec tam teiks, ka vina izvelejas ne jus...Un logiski, ka apstridet to bus praktiski neiespejami. Tomer es pateicu labi, paldies,gaidishu zvanu. Nezinu, var but vienkarsi vel cereju uz cilveku godibu vai uz kaut ko vel...Bet pats interesantakais ir prieksa!!! Nakamaja diena lidz manim nonaca informacija, ka uzreiz pec sarunas ar manim personala dalas specialiste piezvanija 2. filiales parvaldniecei un pateica:" Pa daudz vina savas tiesibas zin, un pravas kaca. Mums tadi darbinieki nav vajadzigi!"...Nu ka jums? Uzzinot to man vienkarsi vairs nebija komentaru...Tomer nolemu aizbraukt uz tiksanos ar parvaldnieci, paskatities, ka melos un smiesies aiz acim, zaudet vienalga man vairs nav ko...Aizbraucu. Aprunajamies. Filiales parvaldniece loti patikama sieviete, parsvara kluseja un smaidija, uzdeva paris jautajumu. Visus jautajumus uzdeva personala dalas specialiste, ar kuru tikos pirmo reizi. Prasija velreiz atrisinat dazus uzdevumus no " darba drupa", bet uzskatu to par negodigu- jo mani rezultati jau eksiste un pie ta visa " darba grupa" bija iedots noteikts laiks piemeram, lai iepazitos ar kadu banka piedavato produktu, lai pec tam " pardotu" to specialistam. Te man bija it ka japarada savas zinasanas. Bet tas jau ir smiekligi!!! Es tacu zinu kadas " specialistes" sez musu filiales... Uz jautajumu par iespejam pariet uz citam filialem, no sis specialistes sanem konkretu atbildi-" ja, pilnigi iespejams, tikai janostrada kadu noteiktu laiku uz vienas vietas".

Neskatoties uz to, ka vis tas bija teatris no vinu puses, es biju ista. Intervijas beigas man atkal pateica, ka atbildi sniegs loti atri, tas nozime ja JA es sanemu zvanu, ja NE man aizsutis atteikuma vestuli. Zvanu es nesanemu...

PRETIGI!!! Tipiska NETIRA organizacija!!! Viss nopirkts un pardots!!!

Pienem 2. kursa studentus ar 9 paradiem no 1. kursa, bet smejas par cilvekiem ar izglitibu, velmi macities un stradat!!!

Un lai musu valsts pec tam neraud, ka visi jauniesi, studenti, es, starpcitu, runaju gan par krieviem, gan par latviesiem, aizbrauc uz Iriju un UK, ari talak, kur viniem vismaz neseko lidzi diskriminacija, kur stradajot videja limena darbus viniem pietik naudas gan dzivei, gan macibam.

PRETIGI!!!

W

D Deniss 13.12.2006

Man bija līdzīga situācija pirms diviem gadiem Rīgā, kandidējot šajā pašā firmā uz to pašu amatu :-) Kad sapratu, ka uz šo vietu ir tik nenormāla atlase (it kā būtu kandidējis uz Pasaules Bankas direktora amatu) un tik zema alga (+ jāstāv visa diena kājās) - vnk atteicos.P.S. Zinu, ka "pa blatu" tur ņem totālus idiotus.?.?. Ja

H Hansabanka 14.12.2006

Pieņemot darbā Hansabankā neskatās uz sekmēm skolā:))) kam tas vajadzīgs?! Skatās uz pašu cilvēku kā personību! Tas, ka nav parādu, nav rādītājs ka būsiet labāks par citiem:) Par algām gan nerunāsim...

Z zaluks 21.12.2006

Pilnīgi stulba meitene! Es strādāju tik pat lielā kompānijā jau 5 gadus, un arī es esmu "izgājis caur personālatlasi". Tas ir normāli, ka viņi neņem tādas, kā šī meitene, viņa pat vārdu piezvanīt nejēdz uzrakstīt, raksta to krieviski. Es sev negribētu tādu kolēģi...

M marta 21.12.2006

Pilnīgi nepiekītu šajai versijai par atlasi! Es strādāju citā bankā un ļoti labi redzu, kādi cilvēki vispār kanditē strādāt bankā! JA ir diploms uh, tad no cilvēka nav nekā! (tas tomŗ ir pārsvarā) Darba tirgū nav ko pieņemt darbam bankā, neskatoties, ka tas ir apkalpojošais darbinieks pie kases lodziņa-nav, jo cilvēkiem pirmkārt ir nenormālas prasības un vnk nesaprot reālo darba ikdienu un otrkaŗt, pirkstiī gaisā un blato!!! Bankā ir cilvēkiem ir jābūt tādiem, kuriem var uzticēties un u kuriem var paļauties, un kuri apkalpos klientu laipni! Ko līdz labais diplom-nekā, jo saskarsme vai nu ir cilvēkam vai nu nav! Apkalpojošā personāla dabs ir pats labākais no kuras vietas sākt savu karjeru-no apakšas, pierādi sevi tur un tad visis ceļi atvērti par karjeras kāpnēm! Nu lūk-ne vienu vien cilvēku zinu, kurš šādā veidā ir izaudzis savā karjerā, profesijā un šobrīd strādā daudz augstākos amatos, pat tuvu prezidentam! Lūk kā! Vispirms jau jāmaina attieksme cilvēkam pašam sevī! Un nav Hansabanka tas sliktākais lauciņš kur zsākt savu darbību! (neskatoties, ka man šī banka ir konkurents)

V vita 01.01.2007

Es ar piedalījos tādā pat atlasē un tiku! Aizgāju cauri visiem 3 etapiem, t.sk arī tikšanos ar filiāles vadītāju un ZINI MAN NEBIJA NEKĀDU PAZIŅU BANKĀ! laikam jau atstāju pietiekami uzticama cilvēka iespaidu, ja paņēma... atvaino, bet man šķiet, ka tev ir attieksmes problēmas un diez vai atradīsi darbu tik viegli vispār! mainies pati u viss būs o,k... par algām piekrītu... varētu būt lielākas, bet izaugsmes iespējas ir ļoti labas, nu jau esmu 2 x paaugstināta amatā... lai gan mana izglītība nebūt nav ar finansēm saistīta!

P Pēteris 03.01.2007

Nepiekrītu komentāram. Izskatās ka uzmesta lūpa! Aiziet pretrunās stāstītājs, kā var vispār uzzināt telefonsarunas tēmu starp filiāles vadītāju un personāla atlases darbinieku??? Ja sacer pasaciņu tad vajag labāku scenāriju izdomāt. Vairāk gan izklausas ka pats cilvēks gana haotisks. Ticiet man pirmajās rindās bankai dikti vajag cilvēkus, tā ka noteikti nestrādā vairs blats. Personīgi pazīstu vairākus filiāļu vadītājus, galvoju ka blatu nav, vienkārši vai nu atbilst amatam vai ne.

D Deniss 13.01.2007

Komentārs ir īsts, ja ir tik daudz pretkomentāru :-)

S sxsx 25.01.2007

Ir pilnīgi skaidrs, ka te pretī raksta neglītās un pretīgās hansabankas darbinieces! Nu tā aizstāv hansbanku-pilnīgi ar putām uz lūpām! Ei maukas!-ja kāds saka, ka hansbanka ir sūds, tad tā ir!

M marija 27.01.2007

Brīnos kur vinā cilvēkā var būt tik daudz naida... HB nekad neesmu strādājusi... bet pilnībā nepiekrītu šim tekstam... tu pats esi neglīts, jo tev ir neglīta dvēsele....

T Taka 01.02.2007

Es piekrītu, ka HB atlases process ir idiotisks un viņi ņem nevis spējīgākos , bet tos, kas mazāku algu prasa. Ja personāldaļas personāls būtu tik gudrs kā te daži deklarē un arī attieksme pret darbinieku būtu normāla tad jau MŪŽĪGI netiktu meklēti darbinieki.

L Laima 08.02.2008

PIEKRĪTU komentāram, un nav ko HB darbiniekiem te ''spodrināt'' savu bankas tēlu...Tā pat mēs vairākums saskaramies ar jums ikdienā, un zinam jūsu sistēmu...

B bebe 08.02.2008

Pilnīgi piekrītu, es arī zinu kādi bankās darbojas cilvēki un nedod dievs viņi sapratīs,ka esi gudrāks par viņiem,tad jutīsies apdraudēti,viegli jau ir mulķīšus stumdīt,man mamma strādā šinī bankā par galveno grāmatvedi,tātad es zinu ko runāju,viņa man visu izstāsta!Žēl,ka viņa nevar saņemties un no turies aiziet,jo daudz iespēju tajā pilsētā nav :(.

E es 09.02.2008

Esmu šīs bankas darbiniece un varu teikt, ka šāda atlase pastāv, BET meitene ir daudz ko pārpratusi.Ja viņai paziņas strādā bankā, tad viņai vajadzētu zināt, ka ir trīs kārtas nevis uzreiz pēc pirmās -mācības. Tajā vietā, kur viņa domāja, ka jau ir pieņemta un apvainoja personālpārvaldi, viņa negribēja un nedzirdēja droši to, ka vēl obligāti ir jāaprunājas ar POTENCIĀLO tiešo priekšnieku.Meitene bija tik augstās domās par sevi un nepieļāva domu, ka viņas kandidatūra nav piemērota!!!

E es 09.02.2008

Bebe, ja tava mamma strādātu par grāmatvedi, tad tu zinātu, ka visi grāmatveži strādā Rīga, un tavs teksts par to, ka šajā pilsētā nav daudz iespēju... kaut kas nelīmējas!

K Karīna 15.02.2008

Es arī biju tājās parrunās un tiešām kaut kāds stulbums! Vienkārši pazemo cilvēkus jāsēž un jāblēnž uz vēl 15 cilvēkiem kuri alkst tavas izkrišanas pārrunās!!! Sedēju tur un domāju lai ātrāk tas viss beigtos! Pēc nedēļas man piedāvāja darbu citā bankā, tur arī bija pārrunas, un jautājumu bija daudz bet nu vismaz nebija tādas sajūtos it kā es liktu kaut kādu eksāmenu no kura it atkārīga visa mana dzīve, un nebija sajūtas ka tu esi kā āksts kaut kāds, mani pieņema darbā, strādāju jau gadu ar labu algu un tagad man piedāvāja citu speciālitāti, esmu ļoti priecīga ka neaizgāju strādāt Hansabankā! Man tur draudzene divus gadus nostrādāja, ar smieklīgu algu un kad gribēja tikt uz citu speciālitāti, viņai atteica un paņema darbā vispār jaunu darbinieku, draudzene aizgāja no darba un arī tagad strādā citā bankā ar labāko karjeras ispēju! Man nekādu pretenziju tieši pret HB kā pret banku nav, klientus tur apkalpo sāmērā labi, bet nu visas meitenes, kas strada ar klientiem izskatās kā klonēti! :))) P.S. Starp citu pēc mēnēša man piezvanīja no Hansabankas un piedāvāja darbu, it kā jūs nolikāt visus eksāmenus lai tiktu pie darba, kad atteicos izskanēja ''mm ļoti žēl! '' :))

V Vineta 08.03.2008

Nevis darbinieki, bet gan darba devēji ir noteicēji.
Nevajag sagrozīt ačgārni attiecības, kas ir izveidojušās gadu tūkstošu ritējumā. Darba devējs ir noteicējs, darbiniekam būs pakļauties vai arī doties tālākās gaitās.
Ir nācies izturēt Vācijā konkursu, kurā bija 200 kandidātu un tikt pieņemtai darbā. Ko meitene ar savu greizo latviešu valodu teiktu, ja nonāktu tādā situācijā, kur nevis 5 vai 15 cilvēki skatās viens uz otru, bet gan vienā reizē vairāki duči? To, ka kandidāti ir naidīgi viens pret otru, tā ir viņu visu kopējā nelaime. Tādi nu jūs reiz esiet- naidīgi darba ņēmēji.
Attieksme un pacietība parāda darbinieku, savukārt stresa radīšana, tīša provokācija, tie visi ir līdzekļi, lai pārbaudītu potenciālo darbinieku. Kā lai savādāk izprot cilvēku 10 min. laikā, kā lai pieņem darbā un pēc tam maksā algu un NODOKĻUS?

Algas ir piemērotas darbinieku līmenim.
Ja darbinieki veiktu savu darbu korekti, būtu zinoši, zinātu tālāk par savu degungalu, būtu laipni, smaidīgi, ĀTRI, izdarīgi un ar vēlmi strādāt labāk, tad arī algas būtu labākas, pareizāk, tādi tiek paaugstināti amatā,
jo
"labus zirgus neviens nost nešauj" !!!

Bet ne tikai Hansabanka nespēj nodrošināt kvalitatīvu apkalpošanu sakarā ar darba tirgu un darba ņēmēju attieksmi.
Ai kā Jums visiem vajadzētu pastrādāt augstas ekonomiskās pakāpes rietumvalstīs. Kā mazos ezīšu jūs tur tramdītu un bikstītu, bet, ja nevari, tad lasies, būs nākošais.
TĀ IR PAREIZI !!!

E Elza 28.03.2008

Piekrītu, ka atlases kārtība HB ir stulba, par to tiek plaši runāts netikai šajā portālā. Pati piedalījos šajā JAMPADRACĪ, līdzīgas atsauces dzirdēju pirms piedalījos darba intervijā. Mīļie draugi, ja ir lielā vēlēšanas tikt HB, vismaz šo cirku var ļoti labi apspēlēt un nerādīt savu īsto reakciju, kaut juties apmulsis no stulbās situācijas, ilgi šis cirks neilgst, maksimāli 2 stundas un ir cauri. HB intervētājus arī iespējams piečakarēt, uzķersies, ticiet man. Dažreiz darbaņēmējs mēdz būt daudz viltīgāks par intervētāju. :)))) Darbu HB man piedāvāja, bet atteicos, jo tolaik man bija labāki darba piedāvājumi, par savu izvēli nemaz nenožēloju.

ļ Ļena 01.04.2008

Ļoti pareizi, ka napaņēma! Darbs filiālē ar klientiem ir ļoti srēžģīts. Katru dienu jāuzklausa cilvēki, ar viņu problēmām un bēdām. Kliemti arī bieži vien jauta 10 reizes vienu un to pašu. Speciālista ir jāklauss un jāatbild uz jautājumiem. Klientam ir jāpalīdz, jāpaskaidro, kas un kā notiek. Ir jābūt pcietīgām, pieklājīgām, laipnam...Tāds cilvēks nu nekādīgi tur nevarētu strādāt!

S Samanta 13.04.2008

Nav taisnība, es ar Hanzas bank. sadarbojos jau vairākus gadus un esmu ļoti apmierināta.

H ha 27.04.2008