Ģimenes ārsta Andra Lasmaņa klīnika “ALma” - Zobu kanālu tīrīšanas metode

Vērsos klīnikā ar sūdzību par zoba sāpēm. Pirmās vizītes laikā pie zobārstniecības vadītājas/zobārstes izrunājām turpmākās darbības - viss šķita labi, bez “sarkanajiem karogiem”. Nolēmām tīrīt zoba kanālus.
Procedūra notika, ņemot vērā arī to, ka šāda pieredze man nav bijusi, nemācēju novērtēt vai zobārste veic pareizas manipulācijas.
Pēc 6. Dienām nonācu akūtajā zobārstniecībā kur zobu glāba ar nu jau mikroskopa palīdzību un vēl virkni darbībām kas bija apmēram 2h garumā. Akūtajā klīnikā izstāstīju procesu kā notika kanālu tīrīšana, kur man apskaidroja kā pareizi tam būtu jānotiek un skatīsies vai zobu varēs saglābt (jo lielākajā daļā šādu gadījumu zobu tomēr nākas izraut) ko pagaidām, pēc pirmās pamatīgās dezinfekcijas veikšanas, šķiet, ka izdosies un no zoba nebūs jāatvadās. Arī smalki man izstāstīja kas, kur ir redzams rentgenā.
Zobārste Sanita Intlere zobam bija veikusi nevajadzīgi lielu urbumu atstājot divas no sieniņām tik plānas, ka zobs būs jāsaudzē visu dzīvi, zobā nebija ievietoti nepieciešamie medikamenti, bet gan nenosakāmas izcelsmes granuliņas (šādas metodes ir izmantotas padomju laikos, ko man informēja, ka šī viela ir Indîga, iznīcina pilnīgi visu kas ir zobā un ap to, tāpēc arī nežēlīgi sāp) , kanāla tīrīšanas laikā nevienu reizi netika veikta skalošana kā arī zobs netika izolēts.
Akūtās klīnikas rentgena uzņēmums uzrādīja arī to, ka šajā tīrīšanā bija instruments iedurts sieniņā nevis ievirzīts kanālā tālāk, kanāli netika iztīrīti līdz galam.
Nemācēšu teikt par instrumentu sterilumu, bet ap šo zobu uz smaganām izmetās sāpīgi plankumi un visa žokļa puse svila kā pie iekaisuma.
Rentgens arī netika veikts.
Šajā klīnikā vairāk neatgriezīšos.
Jautājat zobārstiem rentgenu uzņēmumus, pirms manipulācijām apskatāt informāciju internetā, kā procesam pareizi būtu jānotiek, lai nenāktos iepīties lielās fiziskās un maciņa sāpēs vai pavisam jāšķiras no zoba, kur tam nemaz nebija jānotiek.
Saudzējiet sevi!

Z

E ELLIO 05.01.2023

Kanālu ārstēšana vispār jāveic pie endodontista, nevis pie katra ierindas zobārsta. Bet šeit stāsts par Jūsu "labo "zobārstu, kurš komentē cita ārsta darbu, tajā iejaucas un tēlo pasaules nabu. Pretīgi,ka ir apkārt tādi kolēģi,kas nav apguvuši ētiku un nomelno citu darbu.

Z Zobusāpe 05.01.2023

Labdien Ellio,

Paldies par ieteikumu, to noteikti tagad arī zinu, taču uzskatu ka speciālistam ir jāinformē, ka jāvēršas būtu pie endodontista. Tāpēc jau ir konsultācijas paredzētas.

Kā jau minēju, iepriekš šāda pieredze nav bijusi un manas nezināšanas dēļ ārsts darīja ko darīdams.

Kā arī netika minēts vārds “labais” vai “sliktais” ārsts, tika minēta akūtā klīka un izklāstīts situācijas apraksts/mana pieredze, tas arī viss.

Paldies par izteikšanos.

Lai laimīgs gads! :)

G Gonzo23 06.01.2023

Gribu redzēt kādu dziesmu dziedāsiet, kad kāds, jebkurš ārsts jums uzstādīs nepareizu diagnozi, vai vispār nespēs to noteikt

R RunčaĶepa 06.01.2023

Vai Jūsu jauna zobārse izrakstījusi kādu dokumentu, kas apstiprina visu verbāli teikto? Tā kā pateikt var visu ko...

Z Zobusāpe 06.01.2023

Sveiki,

Protams, viss ir dokumentēts.

Redziet, teikt var visu ko, taču nez kāpēc pacienta arī fiziski redzamās vainas, kuras ir aprakstītas, jūs neņemat vērā, protams jūs neredzējāt, taču vienīgais kas šeit varētu būt apstrīdams ir šīs granulas, viss pārējais bija acīmredzams + rentgena uzņēmums, kā arī, viennozīmīgi, ir grūti pierādīt tieši kas notika Almas klīnikas ārsta kabinetā..kādas darbības tika vai netika veiktas, bet tāpēc šī saite ir paredzēta, lai cilvēki varētu izteikt savu pieredzi, tālāk jau viss ir atkarīgs no paša - ņemt šo sūdzību vērā, vai arī nē :)