LV RU
www.sudzibas.lv Gastroenteroloģe -Vita Skuja Krāpšana, informācijas paslēpšana, neatbild uz jautājumiem

Gastroenteroloģe -Vita Skuja - Krāpšana, informācijas paslēpšana, neatbild uz jautājumiem

Ļoti nekompetenta ārste! Man ir nopietna diagnoze un manā situācijā manu pašsajūtu var
uzlabot operācija. Līdz tam vēlams izmēgīnāt arī konservatīvas zāles, bet tam ir drausmīgas
blaknes. Tā ka, ja es nevēlos tos lietot varu atteikties. Viņa uzsvēr uz to, ka IR
jāiziet visi posmi līdz operācijai, ka tāds esot tas nosacījums. Tātād viņa pirmkārt mēlo,
par to kā man ka pacientam ir tiesības atteikties no zālem. Otrkārt, nosūta uz petījumiem,
lai izrakstītu jaunas zāles, kurus tiko saka lietot. Tas nozīme ka es pakļauju riskām
savu vesēlību. Trēškārt nosūt uz izmēklējumiem, kurus manā gadījuma nev jēgas taisīt
un piedāvā to noorganizēt pa ļoti lielu naudu. Viena konsultācija maksa 50 eiro.
Kad es uzdēvu jautājumus, sakarā ar blaknem un riskiem pie dzēmdībam, lietojot nozīmetos
medikamentus- atsūta skrīnus no Google un adekvāti pastāstīt par riskiem nevar, jo nezin.
Atbild- nu.. ja, ir daudz tur risku, bla bla.
Stingri neiesāku šo ta saucāmo ārsti, jo neteiks līdz galām info, izrakstis dargus
izmēklējumus, pateiks- ieguglēt sev nepieciešamo informāciju un nepalīdzes neka. Tikai
uztaisis skumjo sejiņu - Jā, es Jūs saprātu, cik ir grūti.
Gribas uzdot jautājumu pašai Vitai. Ja viņu bērns nopietni saslimtu, vai viņa viņam
arī dotu šīs neparbaudītas ar gadiem zāles? Vai tomēr risinātu situāciju savādak?

Komentāri (4)

Pēc pacienta tiesību likuma - pacientam ir tiesības atteikties no konkrētas ārstēšanas metodes (šajā gadijumā medikamentiem) , neatsakoties no ārstēšanas kā tādas. Līdz ar to ir izvēle ,ja vēl ir varianti.

L le_ciel_est_gris 27.10.2020

Paldies! Tieši to man paiskaidroja ķirurgs. Diemžēl nācās saskarties ar vēl vienu ārsti, kura deklamēja to pašu par ārstēšanas shēmu. Tāgād zinu vairāk.

P Pateicīga paciente 03.11.2020

Labdien! Pēc apraksta spriežot Jūs slimojat ar kādu no iekaisīgajām zarnu slimībām. To saprotu pēc teikuma ''jālieto medikamenti ar šausmīgām blaknēm'' un ''jālieto medikamenti līdz operācija kļūst par variantu ''. Pati slimoju ar čūlaino kolītu un esmu dr. Skujas uzraudzībā jau vairāk kā 2 gadus. Nevaru par dr. Skuju teikt nevienu sliktu vārdu - viņa vienmēr skatās, lai atrisinātu ne tikai manas tekošās sūdzības, bet nozīmētu arī papildus izmeklējumus, kas varētu mani pasargāt no slimības radītājām komplikācijām, audzēju attīstības un sekotu līdzi arī medikamentu blaknēm utt. Jā, protams, ja grib visu izdarīt ''kā nākas'' un ''kāda dara ārzemēs'' - tas nav lēti, bet jāsaprot, ka vairākus izmeklējumus var veikt arī ar ģimenes ārsta nosūtījumu. Runājot par slimības ārstēšanu tā tik tiešām nav vienkārša un nepieciešama arī pacienta iesaiste un liela izpratne par slimību, jo slimība ir ilgstoša un hroniska. Tādēļ ļoti augsti vērtēju, ka daktere vienmēr dalās ar informāciju, kas paredzēta pacientiem (Eiropas Krona un kolīta organizācijas) patientu materiāli, jaunākie pētījumi utt. Arī pati iedziļinoties šajā jautājumā saprotu, ka operācija palīdz atsevišķos, bet ne visos gadījumos. Man ļoti patīk, ka daktere vienmēr pastāsta par katras ārstēšanas plusiem un mīnusiem, apsriežas ar mani kā līdzīgs ar līdzīgu. Cik zinu par dr. Skujas attieksmi pret pētījumiem - daktere nekad nenozīmētu medikamentus, kas vēl tiek pētīti. Zinu to, jo pati pie viņas griezos tieši ar šādu jautājumu. Šajos jautājumps viņa vienmēr iesaka konsultēties ar kolēģiem, kas strādā vai nu lielajās Rīgas slimnīcās vai kolēģiem ārzemēs, kas ar šajos jautājumos specializējas. Zinu, ka daktere to noteikti nedarītu ''uz savu galvu'', tāpat daktere nekad man nav neko uzspiedusi, tikai informējusi par labākiem un sliktākiem lēmumiem, atbilstoši pētījumiem, pasaules pieredzei. Esmu dakterei ļoti pateicīga! Un vēlu Jums veselību!

L le_ciel_est_gris 18.01.2021

Ļoti priecīga, ka jums izdodas turēt savas slimības izpausmes kontrolētas. Tas nozīme, ka tieši jums palīdz medikamenti, bet tie palīdz ne visiem un izraisa lielākas blaknes. Nē, es nepiekrītu. Operācija palīdz cilvēkam nemocities no medikamentu izraisītam blaknem, gadījumā ja šie medikamenti ir bezjēdzīgi. Tieši tā, pacientām ir jāiesaistās savā ārstēšanā, savadāk var izdarīt pāri. Un tāpāt ārstām ir pienākums klausīties to, ko vēlas pacients un PASTASTĪT viņam par visiem plusiem un mīnusiem, nevis uzspiest savu viedokli, kā jādara. Jo viņas rekomendācijas šajā gadījuma ir bezjedzīgas, es mokos, man nepalīdz. Ja es klausītos dr. Skujas rekomendācijas, man varētu iestāties vēl lielākas komplikācijas citā orgānu grupā. Par šo es uzzināju no ļoti kompetenta ārstā.
Jums arī veselību!

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes