www.sudzibas.lv Garden owners Latvia, Toms Darbinieks, Anna Čivle Krāpšana, slikts pakalpojumu sniedzējs

Garden owners Latvia, Toms Darbinieks, Anna Čivle - Krāpšana, slikts pakalpojumu sniedzējs

Sveiciens, visiem!
Beidzot esmu veltījusi laiku un enerģiju tam, lai padalītos ar mūsu pieredzi (diemžēl neveiksmīgo) dārza izveidē. Pieredzi un godīgu atsauksmi! Būs gari.
Iespējams daļa neizlasīs līdz galam, tapēc uzreiz saukšu vārdos, lai tie tiktu izlasīti un paliktu atmiņā ar ko nekad un nekādā gadījumā nesadarboties. Ne kā pakalpojumu ņēmēji, nedz kā darbinieki pie viņiem, jo atalgojumu diez vai saņemsiet. Ja saņemsiet, tad varēsiet savu naudu medīt labu laiku.
Stāsts būs par krāpniekiem - “firmu” GARDEN OWNERS LATVIA, tās galvenajiem darboņiem TOMS DARBINIEKS un ANNA ČIVLE. Šie abi ir dzīves biedri. Šeit arī ietagošu varoņus, jo tautai taču jāzin savi varoņi (pieļauju, ka tikšu bloķēta un tagi pazudīs):

Uzreiz atvainojos, ja kaut kas liekas haotisi uzrakstīts, taču saprotams, ka ir bijis tik daudz visa kā ar viņiem, ka secīgi vienkārši nav iespējams atcerēties un uzrakstīt.

Tātad stāsts sākās 2022.gada pavasarī, kad mums bija gatavs projekts no ainavu arhitekta dārza izveidei (apzaļumošana, apstādījumi, karoga masts, laistīšanas sistēma un viss pārējais, kas nu pieder pie jēdziena - skaista un funkcionāla dārza izveide, teritorijas labiekārtošana). Minēšu, ka līdz šim mums bija tūju dzīvžogs, sēta teritorijas ierobežošanai un izveidots zālājs (iespējams ne tas perfektākais, bet bija). Pa to varēja skriet, lekt, kājas negrima, neķērās un tas ir galvenais. Arī drenāža bija izveidota, kas savu funkciju pildīja perfekti.
Sāku meklēt, interesēties par to, kam uzticēt šos darbus. Noteicošais mums bija, ka darbi jāuzsāk salīdzinoši ātri, jo gaidīt pusgadu nevēlējāmies. Tā arī bija mūsu lielākā kļūda, domājot, ka labi un profesionāli dārznieki pēc nedēļas varēs sākt darboties.☝️ Mācieties no citu kļudām!
Sezonā jau visiem labajiem rindas, īpaši uz lieliem projektiem. Izrunājot visu, vienojoties par €, uzsākšanas laiku, termiņiem gaidījām kad sāks. Sāka jūnija sākumā, termiņš bija mēnesis. Mūsu sadarbība beidzās pirms pāris nedēļām (neko nepabeidza, viss sīkāk turpinājumā, šeit vairāk par termiņu). Tātad kopumā aptuveni 11 mēneši 1 vietā.
Jau sākums nebija diez ko gluds. Tehnikas pašiem nav, visu īrē, paši ar to darboties nemāk, tātad īrējot, piemēram Bob cat, to vada tā īpašnieks, kuram nav ne mazākās sajēgas par reljefa izveidi, dārzkopību utt. Pilda tikai komandas. Arī pārējie darbinieki, it kā peofesionāla komanda 90% ir internetā salasīti čaļi, kas vēlas piepelnīties. Halturka.lv rullē.👏 Vienu reizi pie mums pat bija baisa paskata kungs ar diezgan pamanāmi uztūkušām zilām acīm. Pats darbu vadītājs (aka Toms) uz vietas ir ļoti maz, vai nemaz. Tā sauktā dārzniece Anna pie mūsu dārza pieslēdzās tikai tad, kad viss bija jau tik slikti, cik vien slikti var būt. Pie pilnīgi visa ir vainīgi citi - sākot ar darbiniekiem, laika apstākļiem un reiz pat atļāvās vainot manu vīru savā neizdarībā. Paskaidrošu šo komentāru. Viņi izjauca mūsu bērnu laukumu, lai to varētu pārvietot. Uzņēmās šo darbu, bet kā salikt un sabetonēt atpakaļ ne mazākās sajēgas. Tik pat kā pusi vasaru tas nostāvēja izjaukts aiz sētas. Kad beidzot pienāca liktenīgā diena betonēšanai, “profesionāļi” pat cementu nebija sagādājuši. Vīrs izrāvās no darba un to atveda, nolika un aizbrauca. Uz jautājumu kapēc nekas netika izdarīts - viņš mums nepateica ka atveda. Nopietni? 🤦‍♀️ Vīram vēl jābaksta ar pirkstu - heiii, atvedu betonu! 🙄
Laukumiņu savā formā un vietā atgrieza citi cilvēki, paldies viņiem par profesionalitāti, izcilu darbu un ilgi gaidīto bērnu prieku. 🫶
Garden owners abi galvenie darboņi arī savus darbiniekus tiem neesot klāt aprunā, apvaino un nolamā, nedodot iespēju tiem sevi attaisnot vai jebko paskaidrot. Neētiski un pretīgi. Čau, Aigar! Zinu, ka lasi un gan jau arī šos riekstus atkodi un aizgāji, nevis visu laiku biji slims kā mums teica. 🙌🏽 Vienīgais cilvēks, kuram varēja uzticēties. Tāpat nolamāja arī kundzi, dārznieci, kas labu gribēdama piekrita viņiem palīdzēt mūsu dārzu veidojot. Piebildīšu, ka ar viņu mums pēc tam bija laba sadarbība, kad uzzinājām par to, ka viņa nav saņēmusi samaksu par savu darbu pie viņiem.
Apzaļumošanas smukum dobju izveide sākās ar to, ka izraka bedres, ielaboja augsni. Tik tālu apmierinoši. Tad pēkšņi vienā dienā sāk vest paredzētos augus, arī tos, kam nemaz vēl nav vietas. Rezultātā kaut kādu ļoti minimālu daļu sastādīja pēc pāris dienām (kad atrada, kas to izdarīs) un pārējā daļa augu vienkārši dienu no dienas, nedēļu no nedēļas mētājās kaut kur pie mājas. Lielie pīlādži, dekoratīvās priedes, ogulāji, dažādi krūmi utt. Daļa no tiem savu dzīvi tur pat arī izbeidza, daļa tika pēcāk sastādīta, taču loģiski, ka neizdzīvoja. Mūsu prāt pirmā absolūti neloģiskā lieta bija kaut ko stādīt, kamēr nav ierīkota laistīšanas sistēma. Karstumā salika dobēs un aiziet, katru vakaru 3h ej un laisti visu, kolosāli!
Turpināšu ar to, ka viņi arī pārstādīja visas iepriekš stādītās tūjas (jā, tā bija mūsu vēlme, jo dažas bija mazliet šķības, taču pēc viņu sākotnēja ieteikuma, jo viss esot it kā sastādīts nepareizi, tūjas sliktas utt). Tad no tā neko nesapratām un, protams, piekritām tam, ka jādara, kas jādara. Tagad uz visa fona mazliet šķības tūjas vispār neliekās problēma. Šeit arī bija pamatīga amata brāļu nomelnošanas kampaņa. Sakabināja mums tādus makaronus uz ausīm, ka uhh. Mudināja par viņiem sociālajos tīklos ievietot sliktas atsauksmes, taču es vispirms uzrakstīju personīgi un liels bija mans pārsteigums, ka saņēmu atbildi (Toms stāstīja, ka viņi visus bloķē, nav jēgas, uzreiz jāpublicē, atbildi nesaņemšu). Saņēmu. Adekvātu, saprotošu un acis atverošu. Daudz kas salikās pa plauktiņiem un atvēra acis uz tik daudz meliem. Bumerangs - saņem savu pelnīto atsauksmi!
Turpinu.. kad augi bija it kā sastādīti (aptuveni 40% ne pēc projekta, nekas nebija pabeigts, samulčēts, apdobes utt) un pienāca zāles sēšanas laiks, likās nu tad beidzot! Beidzot viņi pabeigs un pazudīs no mūsu dārza. Bet īss bija mūsu prieks, jo brīvajā laukumā, zālājā sāka parādīties visādi brīnumi - auga sēnes, sūnas, parādījās pelējums. Reljefs bija katastrofāls. Pamats zālāja sēšanai bija sagatavots pavirši, ar ieplakām, kalniem utt. Ielaboja vienu reizi - piebēra zemi (lasīt akmeņus), uztaisīja kalniņus, piesēja zāli. Mums ar bērniem bija atrakcija - kurš salasīs daudz akmeņus, dabūs saldējumu.😅
Nākamā problēma. + 30 grādos izlejot spaini ūdens, tas nekur neiesūcās, nenotecēja, vienkārši pēc 2-3 dienām izžuva. Zeme bija pārblietēta kā klons. Pļaujot zāli bija sajūta, ka pļauj kādu veco zemes ceļu (sajūta braucot kā pa “veļas dēli”). Turklāt pagalma iekšpusē bija izveidots uzbērums aptuveni 10 cm salīdzinot ar zemi aiz sētas. “Profesionālie” dārznieki nebija pat apskatījuši zemi, ko ieved dārzā. Izrādās tā bija dīķa zeme, kas nav paredzēta šādiem darbiem. Protams, ka bijām jau pieaicinājuši citus jomas pratējus, jo gribējām saprast, kas par vainu un kapēc tā. Saprotot, ka to visu vēl reiz pārtaisīt un labot pieņemot citus darbiniekus mums izmaksās atkal ļoti dārgi (jo esam taču jau par visu norēķinājušies, bet nav rezultāta), izteicām savas pretenzijas esošajiem. Atbrauca uz sarunu, kur, proootams centās atrunāties un beigās jau gāja diezgan augstos toņos. No viņu puses - vainu neatzīst, no mūsu puses - nav vēlamais rezultāts, finanses iztērētas lielas, viss slikti. Jau toreiz minēju, ka padalīšos ar šo visu publiski, pēkšņi attieksme mainījās un viņi piekrita veikt labojumus. No savas puses viņi piekrita nodrošināt resursus, tehniku, zālāja sēklas, mēslojumu, mēs no savas piekāpāmies apmaksāt jauno zemi. Stulbeņi mēs, ne kapeikas nevajadzēja maksāt un piekāpties. Labošanas darbus vajadzēja uzsākt 20.08.2022, uzsāka kaut kad ap septembra sākumu, kas jau bija krietni par vēlu. Šo laiku bija kārtējās atrunas - caureja, vemšana, nivelētājs vajadzīgais aizbraucis, bērns, aukle piečakarēja utt. Zāle (otro reizi visam) tika iesēta ap septembra vidu. It kā sadīga.. tad sākās lietus periods un mēs attapāmies otrā grāvī - pilnīgā purvā. Viss peldēja, ogulāji, zālājs. Kājas grima iekšā līdz potītēm. Tikko likās ievilksim elpu no šīm peripētijām un atkal viss no gala. Pievienošu foto un video, acīm uzskatāmāk cik ļoti traki bija, to nevar izstāstīt. Ko viņi? Neko. Plāta rokas un ai kā tad tā.
Mūsu dārzam pēc projekta vēlējāmies arī lielos augļu kokus. Lielos, jo tiešām lielus, nevis, kas augs vēl gadus desmit. Viņi kā dārznieki nekur nevarēja tādus dabūt. Sākām meklēt paši un atradām, izrādās tepat paziņa var atvest no Holandes. Super! Samenedžeta visa loģistika, koki brauc, tikai jāiestāda. Izrādās, pat tas nebija pa spēkam. Nekad neiedomāsieties kā viņi stādīja kokus. Video zvanā. Nepārrakstījos, tiešām video zvanā. Anna vienā galā, otrā halturka.lv atradumi (nesaku, ka slikti cilvēki, vienkārši nav jādara tas, ko nemāk🙌🏽). Koku stādīšana rezultējās sākotnēji ar saknēm atstātām saulē, pēcāk sāka līt, tad viens no 8 kokiem tika iestādīts. Nesaprotamā kvadrāta formas bedrē, aptuveni 10 cm par dziļu (pievienotajos foto varēs redzēt cik ir atrakts). Visa bedre pilna ar ūdeni, tas neuzsūcas. Kā jau minēju peldējām un peldēja viss. Sazvanījāmies ar koku piegādātāju un mums uzreiz atbrauca nokonsultēt, protams, pateica, ka tas nav ok, koki tiek stādīti nepareizi, lai mēs neatļaujam viņus vairs aiztikt, paši atbrauks un sastādīs. Tā nu atvadijāmies no video zvanu profiņiem. Turklāt pats visu gudrais Toms mums paziņoja, ka koku stutes neesot pieejamas nepieciešamajā diametrā un jāliek katram kokam 4 bruses balstu vietā (kuras jāmeklē un jānopērk manam vīram). Reizēm nesapratām kurš kuru algoja. Protams, ka balstus dabūjām vajadzīgajā izmērā vietējā celtniecības veikalā un tie bija pieejami arī Depo.
Ar to gan viss nebeidzās.. sākotnēji viņš mums iepārdeva arī dārza apgaismojumu, noprezentēja, viss skaisti, funkcionalitāte, dizains, ņemam! Kad ar 1.5 mēnešu termiņa kavēšanos saņēmām lampas (pati braucu pakaļ, jo profiņiem bija kārtējā caureja piemetusies), tad konstatēju, ka esam saņēmuši piecas pilnīgi citas lampas nekā pasūtijām, piecas neatbilstoša diametra (kopā bija 8, 3 vienkārši neatnāca, no kurām arī atteicāmies sakārtojot pa taisno ar izplatītāju, izplatītājs naudu atgrieza) un celiņu lampas, kuras pasūtijām trīs, pasūtītas tikai divas. Matemātika arī švaka.🤨 Pievienoju foto, ko pasūtijām un ko saņēmām. Individuāls pasūtījums, apmaiņa nav iespējama un vainots tiek izplatītājs. Profiņš ne pie kā nav vainīgs, bola acis un stāsta kārtējās pasakas. Lampas neuzstādījām, jo visas dobes un zālājs palika pusratā, darbus nepabeidza.
Pienāca ziema. Neko nekur publiski nerakstīju, jo zināju, ka mums viņš būs vajadzīgs pavasarī uz lampu salikšanu, jo kur un kā vilkti vadi zināja (apšaubijām gan vai kaut ko vispār zin) tikai viņš, kā arī tur kaut kāds speciāls dators, lai lampas palaistu darbībā un regulētu.
Pavasaris 2023. Aprīļa otra puse. Toms brauc meklēt vadus un uzstādīt lampas. Vēl pastāsta, ka tikko Bulduros (ja pareizi atceros Bulduru dārzniecībā) licis vairākus desmitus lampas (60) un nu baaaigi smuki esot. Pieļauju, ka kārtējā pasaka, jo… Pie mums brauca kādu nedēļu un uzstādīt neko nemācēja. Darba drošība arī pirmajā vietā, apdedzināja vēl sev pirkstus. Aizveda pat datoru uz Rīgu, jo domāja, ka vaina tajā. Atveda, nu tik stellēs un čuš vien bija. Ar vīru vienojāmies, ka dodam vēl stundu laika un viss. Protams, neko neizdarīja un šķīrāmies uz ļoti draudzīgas nots.😅🙌🏽 Kad atbrauca mūsu elektriķis, nespēja nobrīnīties par vadiem, kā tas viss atstāts un kā savilkts, funkcionējoši būtu labi ja gadu, tad atkal varētu visu dārzu uzrakt.☝️ Protams, elektriķis 10 minūšu laikā atrada problēmu un visu saslēdza. Pēc pusstundas mūsu lampas dega. Nu jau arī vadi pārvilkti un pārtaisīti tā, lai būtu droši un funkcionējoši ilgu laiku. Arī no šī vadu šedevra Garden owners izpildījumā pievienošu foto.
Es laikam par viņiem varētu stāstīt ilgi un dikti, tomēr gadu mūs vazāja aiz deguna un šīs ir tikai lielākās lietas, ko pieminēju. Daudz sīkumi paliek aizkadrā. Sāp sirds par to, ka uzticējāmies, ielaidām savā teritorijā, pat savā mājā (jā Annu ar bērnu laidu pie sevis, kad bija ārā jau vēss, jo mazais cilvēks ne pie kā nav vainīgs), iztērējām milzu naudu un rezultāta nav.
Mēs neesam vienīgie, kas uzticējušies un vīlušies. Tom, meliem īsas kājas! Krustu šķērsu sastāstījis melus, bet kad satiekās visi apmelotie, tad patiesība nāk gaismā. Kā izrādās mēs arī par augiem neesam gribējuši maksāt, vai ne Tom?
Interneta dzīlēs arī atradu sūdzību par naudas nemaksāšanu darbiniekiem. Kā arī ar mani sazinājās puisis, no kura īrējuši tehnikas ar kurām nemāk apieties, tās sabojājuši. Noslīcinājuši blieti dubļos un ko tik vēl ne. Tā kā ja esi tehnikas nomātājs, padomā divreiz pirms šiem kaut ko dod.😁

Ak, jā! Piemirsu! Kur atradām viņus? Facebook dārznieku lapā. Ieliku postu, ka meklēju, lai cilvēki iesaka. Ieteica😅 Iesaka paši sevi no saviem profiliem, savas fb lapas, brāļi, viltus profili un tā tās labās atsauksmes salasās! Un nē, es nesaku, ka nav neviena apmierināta klienta, gan jau ir kāds, kam paveicies un viss ir izdevies labi. Lai gan telefona sarunas ar citiem klientiem un sistemātiskajām atrunām arī dzirdētas ne viena vien. Visaktīvāk darbojas Mārupes rajona grupās - Mārupe info, Mārupe - mums te patīk!, Ādažu, Saulkrastu, Sapņu dārzs - dārznieku forums. Šajās lapās arī meklē darbiniekus un tehnikas pa rajoniem. TIK TOK vietnē darbojās zem nika @parklant, bildē gan viņu logo Garden Owners Latvia. Darba piedāvājumi arī jau minētajā halturka.lv. Bet savus pakalpojumus piedāvā pa visu Latviju!

Šo, protams, neuzrakstīju vienā piegājienā un rakstot ar vien jauni pārsteigumi. Viņu ierīkotā laistīšanas sistēma sāk “iet uz īso”. Sākumā sita tikai korķus laukā, nu jau bliež visu elektrības skapi. Tā lūk vadi savilkti, ka nekas nekalpo ilgtermiņā. Ar izolācijas lentu satīt tur, kur tiek mitrums! Why not? Made by ❗️GARDEN OWNERS LATVIA❗️Nevaram vien nopriecāties par viņu darbu! 🤮

Ja mūsu stāsts pasargās kaut viena cilvēka dārzu, nervus, laiku un maciņu, tad šis laika patēriņš uz apkopojumu būs bijis tā vērts!
Priecāšos arī par share, lai aiziet tautās!🙏

Bildes pievienoju cik nu šeit atļauj.