www.sudzibas.lv G4S Darba līgums

G4S - Darba līgums

Sveiki visiem, kas apsver iespēju strādāt šajā uzņēmumā. Es nevienam to nerekomendēju ja nevēlaties lai jūs apkrāpj.
Konkrēti runāju par Monētu kasieri (bet visticamāk tas ir arī citos amatos). Pievienoju bildi kur var redzēt līguma punktu par darba samaksu.
Darbs ir pēc padarītā (naudas skaitīšana) - kā pamatalga, piemaksa (maisu atgriešana, pārvietošana) līgumā minētie 1,71/h bruto. Vel ir pāri 4 eiro (bruto)/h par darbu, kur saucas monētu saiņošana.
Darbs ir jāstrādā no pirmdienas līdz piektdienai. Sāk 7 no rīta, beidz darbu, kad ir iepriekšējās dienas inkasācijas nauda saskaitīta/sapakota. Var iedot arī citreiz nedēļas vidū brīvu.
Tiek klāt ar līgumu parakstīts arī papīrs, ka piekrīt strādāt virsstundas. Piemēram, es pieļauju, ka Decembrī virsstundas ir jo veikalos tak pieaug apgrozījums.

Apskatāt līgumu - par darba samaksu. Un tagad es iekopēšu ko man atbildēja Darba inspekcija par šādu līgumu:

Labdien!

Informējam, ka Valsts darba inspekcija tās likumā noteiktās kompetences ietvaros sniedz juridiski nesaistošus skaidrojumus par darba tiesisko attiecību un darba aizsardzību regulējušo normatīvo aktu prasībām.
Ņemot vērā Jūsu sniegto informāciju, kā arī pievienoto darba līguma fotoattēlu, secināms, ka darba līguma punkts 2.2.2 nav atbilstošs Darba likuma prasībām, jo minimālā stundas algas likme nedrīkst būt mazāka par valsts noteikto minimumu.
Piemaksa par virsstundu darbu vai darbu svētku dienā veicama atbilstoši Darba likuma 68. pantam, proti, par virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, jāmaksā piemaksu ne mazāk kā 100 procentu apmērā no darbiniekam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, — ne mazāk kā 100 procentu apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.

Ar cieņu,
Valsts darba inspekcijas konsultants

Kā redzams no Valsts darba inspekcijas atbildes, tad šis līgums ir pret valstī noteiktajiem likumiem!
Iespējams jūs, uzņēmuma pārstāvji lasāt šo, tad zināt, ka ne visi ir tādi idioti lai nesaprastu, ka līgums nav riktīgs. Tauta zinot ko šie man mēģināja iestāstīt? Ka viss ir kārtībā, viss atbilst darba likumam. Es tur nesāku strādāt (līgumu biju parakstījis, vēlāk tikai sīkāk papētīju), kad gāju rakstīt atlūgumu es visu izklāstīju, norādīju uz to, ka piemēram nav norādīts, ka tas ir pēc padarītā (līgumā nosaukts, kā piemaksas, kuras VAR tikt izmaksātas) un nav saprotams kā aprēķinātu virsstundu darbu. Uz to man atbildēja, ka man neesot piemērots darbs pēc padarītā (esmu strādājis tādu darbu) :D

Tas, ko es meklējot pēdējos mēnešus atklāju par darba tirgu ir vnk briesmīgi - vairāk kā 10 vietās neņem mani darbā jo esmu vīrietis (tiešā tekstā pasaka)(saiņošanas tipa darbi), zvanot atbild krievi, kas nerunā valsts valodā, maksā aploksnē (Lietas MD jeb Augļu servis). Un visam tam pāri šī firma, kas slēdz nelikumīgus līgumus! Dusmas vnk sanāk, un vel pēc tam darba devēji kliedz, ka mazkvalificētais darbaspēks trūkst...pretīgi vienkārši.

Ceru, ka kādam noderēs šī informācija ko sniedzu par šī uzņēmuma politiku slēgt darba līgumus, kas ir neatbilstoši Latvijas republikas darba likumam!