Komentāri (2)

profils 05.03.2013

"Ārpakalpojumu grāmatvedības" RISKI un galvenā PROBLĒMA.

( fragments iz šīs valsts "vadošajos masmedijos" eksponētas publikācijas )

Jaut.: Kad uzņēmums apsver iespēju uzticēt grāmatvedības funkciju veikšanu ārējam pakalpojumu sniedzējam, kas ir jāņem vērā un kādi ir potenciāli riska punkti?

Atb.: Galvenais jautājums ir uzticība. Jums jāuzticas savam padomdevējam, jo jūs uzticat viņam visas ikdienas operācijas un sagaidāt augsti kvalificētu padomu. Uzņēmums ir atbildīgs par saviem datiem gan finansiāli, gan juridiski, un uztic šos datus trešajām personām, tāpēc galvenais potenciālais riska punkts – kas notiks ar šiem datiem, ja uzņēmums pārtrauks attiecības ar šo pakalpojumu sniedzēju? Uzņēmumam ir jāpārliecinās, ka līguma nosacījumi tiešām ir tādi, ka jūs pilnība saglabājat īpašumtiesības uz datiem un kontroli pār tiem, vēl jo vairāk, ja operācijas notiek «mākonī». Jāpārliecinās, ka ir paredzētas adekvātas procedūras, kā šis jautājums tiek risināts.

-------

Pienācīgi pilnvērtīgi apgūstot un objektīvi izvērtējot tā dēvētā "stukaču likuma" jeb "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma" ( http://www.likumi.lv/doc.php?id=178987 ) attiecīgos nosacījumus, jebkuram uzņēmējam ( tieši tāpat, kā jebkuram citam "potenciālajam klientam" ) nešaubīgi zudīs jebkāda motivācija riskēt ar sava uzņēmuma "veselību" / pastāvēšanu vispār (un, līdz ar to, arī ar personīgi savu + tuvinieku likteni), izvēloties visai neprognozējamu "sadarbību" ar "ārpakalpojumu grāmatvedības firmām", kuru galvenā funkcija un "pakalpojums" ir OBLIGĀTA (likumīgi definēta) "ziņošana ( jeb "stučīšana" ) kontrolējošajiem dienestiem" ( VID, VDI, EP, KNAB u.t.t. ) par VISU, kas / kā / kāpēc notiek vai nenotiek "klienta" uzņēmumā.

Ir sacīts: "Domā līdzi!!!" ;)

T Twwister 05.03.2013

Piekriitu, EVIS ir sasapnjojusies, ka ir tadi vienigie!Loti nelaipna, nekorekta, augstpratiga attieksme pat konsultaciju laika.Nekad vinu pakalpojumusneizmantosu, izmesta nauda vejaa un neiesaku citiem!!!

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes