Eurolines - Riga-Vilna

Labdien. Bauskas iedzīvotāji netiek uz Lietuvu ar autobusu. Ir spiesti stopēt uz ceļa pret paša gribu.

Ceļotāju vidū populārāki kļūst netāli izbraukumi, piemēram, uz Viļņu, kas šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.
Ekskursantam nav jādomā, atliek samaksāt, iekāpt tūrisma firmas autobusā un var braukt kur ved. Gluži cita situācija ir cilvēkam, kuram pašam jādomā, kā no punkta A tikt uz punktu B.

Pati es dzīvoju Bauskas rajona Ceraukstē, kas atrodas tiesi pie Lietuvas šosejas, kas savieno Rīgu ar Vilņu . Aprīļa beigās man pienāca slikta vēsts, ka mana vecmamma lietuviešu pilsētinā Pasvalys ir smagi saslimusi. Tad arī saskāros ar šo birokrātisko priblēmu. Nolēmu braukt uz Bausku ar vietējo autobusu, cerībā, ka Bauskā jau apstāsies kāds Lietuvas virzienā baucošs autobuss. Atgādinu, ka Pasvalys pilsēta atrodas aiz Grenctāles robežpunkta, braucot Paņevezu virzienā.
Taču izradās, ka autobusi Rīga-Viļņa nepietur ne Bauskā, ne Pasvalys pilsētiņā. Tad nu biju spiesta stāvēt uz ceļa un stopēt. Jo Bauskas pilsētas un rajona iedzīvotājiem nav vispār iespējams aizbraukt ar autobusu kaut vai līdz Paņevežiem. Uzskatu, ka tas ir vistīrakais murgs, ka Bauskas iedzīvotājiem ir liegta iespēja tkt uz Lietuvu, izmantojot autobusu pakalpojumus./ Jo neviens autobuss Riga-Vilna un ari autobusi Riga-Paneveža-Kauņa Bauskas pilsētā nepietur.

Vai tiesām ir Bauskas rajona iedzīvotajiem jāstopē? Jo lai dara tie iedzīvotāji, kas pie Lietuvas šosejas Latvijas pusē dzIvo pie Grenctāles robezpunkta? Jo arī tur diemzēl lietuviešu autobusiem nav oficiālas pieturvietas! Ko lai dara Bauskas rajona iedzīvotaji, kas dzīvo Bauskas rajona Ceraukstē un viņu radi dzīvo Lietuvas pusē. Jo ne visiem ir personīgie auto.
Tāpēc tiešām cilvēki ir spiesti stopēt uz ceļa. Tas ir patiešām pazemojoši, man, sievietei, ar koferi stāvēt uz Lietuvas šosejas Bauskas rajonā aiz Bauskas pilsētas ar paceltu roku, cerībā, ka kāds krafas furgons apstāsies un aizvedīs mani uz 40 km netālu Pasvalys pilsētu Lietuvas republikā vai 70 km netalo Paņevezu pilsētu.

Ar cieņu Bauskas rajona Ceraukstes iedzīvotāja Zenta .

Z

H hehehe 27.10.2009

njaaaa. slikti gan!

Z zaķis 31.10.2009

tak Bauska ir rajona centrs. Vajadzēja tak Bauskas iedzīvotājiem nodrošināt normālu satiksmi ar Lietuvu

I Inta 17.11.2009

Kāds tam sakars ar Eurolines?