www.sudzibas.lv Eiroplasts SIA Nefunkcionējoši virtuves tvaika nosūceji

Eiroplasts SIA - Nefunkcionējoši virtuves tvaika nosūceji

Pirms vairākiem gadiem iegādājos Europlast ražoto virtuves tvaika nosūcēju. Pienāca brīdis, kad tā darbināšana patiešām kļuva nepieciešama, jo jāstrādā ar kaitīgiem tvaikiem. Nosūcējs tikpat kā neveido vilkmi un trokšņu līmenis no tā darbības ir lielāks nekā no virtuves radio. Būdams elektromehāniķis nolēmu aplūkot iemeslus. Atjaucu ventilācijas mehānismu un te nu ieraudzīju gan ugunsbīstamību, gan absolūti neizglītotu inženieru darba rezultātu. Troksnis pārsvarā radās ventilatora ratam rīvējoties pret elektrisko savienojumu vadiem, kuru montāžai izveidots neaizsargāts kanāls ierīces iekšpusē. Jaunai ierīcei šī kļūme nebija. Nelaime radās tādēļ, ka nosūcēja korpusa stingrība nespēj noturēt elektromotora svaru un ar katru nākamo mēnesi arvien vairāk deformējas Ventilātora plastmasas ietvars, jo arī skrūvju skaits tik mīksta ietvara montāžai nav pietiekams. Ve4ntilātora ietvaram atkaroties no nosūcēja korpusa izveidojas sprauga, pa kuru gaisa plūsma atgriežas izejas pozīcijā. Otrs trokšņu iemesls ir absolūti nebalansēta turbīna, kura veidota no nekvalitatīvas plastmasas, kura siltumā deformējas. Turbīnas lāpstiņas smalkas un novietotas praktiski aksiāli un tādēļ nespēj izveidot spiedienu turbīnas ārmalā, līdz ar to par kaut kādu Ventilātora ražību runāt ir lieki. Labākais pārsteigums man bija, ka elektromotora griešanās virziens ir pretējs tam, kāds jālieto centrbēdzes turbīnās. Uz elektromotora spailēm viens no pienākošajiem vadiem pielodēts nekvalitatīvi un dzirksteļoja. Izskatās, ka šīs iekārtas projektē un izgatavo bērni, kuri mācās tikai no savām kļūdām un mēģina kaut ko uztaisīt.

J Jorens Bunga 09.04.2022

Man virtuves nosucejs,viens no rotoriem ari nobeidzas.