Edilreis SIA Autoserviss - Krāpšana

Labdien! Parasti nesūdzos un ļauju sliktām pieredzēm izplēnēt atmiņā, tomēr vēlos padalīties ar savu pieredzi autoservisā "Edilreis", kas atrodas Pulka ielā 3, Iļģuciemā, lai kādam citam nesanāk vilties ar šo pakalpojumu, vai tikt apkrāptam/tai.

Visnegodīgākais un iemesls, kādēļ rakstu šo sūdzību ir tas, ka autoservisa īpašnieks bez manas (mašīnas īpašnieces) piekrišanas, uz savu galvu izdomā mainīt man mašīnai bremžu klučus un piestāda papildus rēķinu 170 eirp apmērā, nostādot mani neērtā situācijā, sākotnēji minot, ka man tas izmaksās 35 eiro + darbs (35 eiro), tātad kopā papildus 65 eiro jau esošajai summai.

Kopā samaksāju 270 eiro, cenā iekļāvās eļļas maiņa, filtru maiņa, bremžu kluču maiņa, disku virpošana. Detalizēti lūdzu skatīties pielikumā. Cena, par kuru sākotnēji vienojāmies 92.50 eur.

Situācijas apraksts sekojošs:

Mašīnai bija nepieciešama eļļas maiņa un filtru maiņa, ko man pateica vienā citā servisā, bet viņi bija pārāk aizņemti un nolēmu vērsties citā servisā, jo mašīna bija nepieciešama steidzīgi un patstāvīgi mirgoja servisa lampiņa. Meklēju internetā citus blakus esošos servisus, jo pēc iespējas ātrāk vēlējos savest mašīnu kārtībā. Pēc pāris zvaniem atsaucās "Edilreis" īpašnieks, vārdā (sauksim viņu par )Toms, diezgan draudzīga balss, izskaidroju problēmu- nepieciešama eļļas un trīs filtru maiņa, jautāju,cik maksās, teica, ka viņa sākumā jāzin mašīna smarka, nosaucu visu info un Toms teica, ka tūlīt atzvanīs un pateiks cenu. Neatzvanīja tūlīt, bet pēc trīs stundām un pateica, ka cena būs 92 eiro 50 centi par eļļas maiņu un trīs filtriem, ieskaitot darbu. Man likās nedaudz padaudz, bet es es piekritu, jo pirms tam draugs minēja, ka varētu būt ap 70 eirikiem, domāju- nu,ok džeks kaut kādu kruto eļļu moš ielies, grib nedaudz piepelnīties pa 20 eirkiem, nu ok, lai iet. Jo mašīnu vēlējos pēc iespējas ātrāk dabūt uz pekām. Un mēs sarunājām uz pirmdienu,jo bija piektdienas vakars.

Pienāk pirmdienas rīts un nevaru iedarbināt mašīnu- aķis nosēdies, vēl viena problēma esošajai(jau bija aizdomas, ka aķis arī jāmaina).
Īsāk sakot, Toms, čigānu izcelsmes, zolīds vīrietis atbrauc ar savu džipu līdz manīm un pielaist nevar, jo nav īstās atslēgas un kas tik ne tur. Ļoti draudzīgs un gatavs palīdzēt. Piedāvā parādīt, kur serviss, lai es zinot, kā aizbraukt, jo tā Pulka iela esot maziņa, bet salīdzinoši netālu. Es nodomāju- jauks vīrietis, izpalīdzīgs,jo pa telefonu jau minēju, ka esmu viena sieviete ar bērnu. Pa ceļam Toms man stāsta, cik viņš ir laimīgi precējies, ka viņam arī ir bērni (daudz it kā perosniska info) priekš pirmās sadarbības reizes. Rāda servisu, ka viss esot oficiāls un godīgs (jau bija aizdomas, kādēļ viss tik šausmīgi jāuzsver, kādēļ gan lai es neticētu, tak internetā var redzēt uzņēmuma reģistrācijas numuru un nav jau iemesla domāt, ka serviss ir kaut kāds kreisais uzreiz.

Nākamajā dienā, Toms atbrauc ar savu džipu, un pielaiž man mašīnu ar vēl vienu vīrieti, kurš sēžas pie manas mašīnas stūres. Braucot prom Toms vēl piekodiena, lai es neuztraucoties un vēlreiz uzsver, ka mana esošā summa samaksai ir 92.50 eiro. Es biju satraukusies,jo čuiņiks jau teica, ka nevajag ar tiem diviem ielaisties. Braucot promTomam ir tāds kā smīns un es īsti nesapratu par ko, bet vēlāk tas noskaidrojās.. Jo šķiet, jau no paša sākuma viņam bija mērķis man ar tik "nelielu" summu neļaut tikt cauri sveikā.

Un tad viss sākās...

Zvana Toms,laikam tajā pašā dienā, un diagnozticē mašīnas problēmas - riepas jāmaina, stūres stieņi, bremžu kluči, bet aķis lādējoties un vēl nav skaidrs vai jauns jāpērk vai nē. Eļla esot nomainīta, filtri arī, ar to viss ok.
Toms nosauc visas izmaksas darbu: stūres stieņi 18eur x 2, nodilušo bremžu kluču maiņa 35eur x 2, priekšējās riepas- lētākās 65eur x 2... u.c. (Detalizēts apraksts būs pielikumā)
Es saprotu, ka visu nevaru atļauties, bet pa solīšiem savedīšu kārtībā- sakot ar eļļu, nākammēmes ar riepām utt.
Es Tomam jautāju- ar ko vajadzētu sākt, kas ir viskritiskākais šajā situācijā (riepas vai bremžu kluči, aķis)(profesionāļa viedoklis tomēr). Toms pēc neilgas pauzas saka, ka atzvanīs.

ES GAIDU. Toms kā nezvana tā nezvana. Tikmēr jau biju izdomājusi, ka mainīšu aķi, jo jau pirms tam viņš bija lādēts un acīmredzot atkal nosēdies, tomēr ja mašīnai nav akumulatora, tad man varbūt jaunas riepas, bet jēgas no tā maz.
Domāju, nu labi, pazvanīšu pati un pateikšu ko nolēmu, kas mašīnai jādara- jamaina akumulators, jāliek jauns. Toms atbild, ka viņš jau ir ceļā un tūlīt jau taisās pirkt bremžu klučus. Es nebiju apmierināta,jo neko tamlīdzīgu neteicu- mēs nevienojāmies par bremžu kučiem. Gluži pretēji - VIŅŠ skaidri un gaiši pateica, ka atzvanīs,ko neizdarīja un ES biju izdomājusi, ka akumulators ir galvenais un drīz jau arī nomainītu visu pārējo.

Es Tomam saku - bez aķa, kas strādā, es tos bremžu klučus varu iebāzt sev vienā vietā, Toms saldā balstiņā atbild, ka viņš jau tūlīt jau pērk,un ko tad viņam tagad atpakaļ braukt, vai...? Es nodomāju, nu labi, cilvēks jau gandrīz pērk tos klučus un tie arī bija tie lētākie sarakstā 35 eiro, es varētu atļauties tos un moš tad aķi arī, ja nedaudz pievelk jostu. Negribīgi, bet piekritu.

Seko nākamais zvans tajā pašā dienā- mašīnu izjaukuši, Toms saka, ka kopējā summa par bremžu klučiem būs 170 eiro vien, jo vēl diski jāvirpojot. Es šokā un dusmīga, jo vispār neteicu, lai ķeras klāt tiem klučiem, sasodīts! Attiecības ar Tomu jau sāka pasliktināties tajā brīdī,jo biju ļoti dusmīga, ka reāli ielidoju uz šo pasākumu.:( Caur kaut kādām manipulācijām. Reāli- cilvēks neklausās,ko es saku, bet dara visu uz savu galvu un pēc tam man pieprasa naudu.

Es Tomam saku, ka viņam neteicu, lai viņš taisa bremžu klužus, Toms pēkšņi saka,ka minējis par iespējamām papildus izmaksām, bet reāli viņš neko tādu toč neteica. Tas viss bija vienkārši zavods.
Ko viņam darīt? Es saku- liec mašīnu kopā - man nav tādas naudas. Čoms saka, ka nevarot. Sāk man braukt pa smadzenēm, man jau tehniskā tāpat pēc mēneša- reāli pēc trīs mēnešiem. Reāli es viņam teicu, ka gribu aķi vispirms un pēc tam savedīšu kaŗtībā pārējo, bet viņam "po barabanu".

Ok. Jutos reāli apkrāpta, vienkārši izsmieta un es atvainojos- cilvēks zina , ka esmu viena ar bērniņu un vēl kaut ko ampelējās. Vienkārši kretīns un zaglis.
Toms saka- atpakaļceļa nav un es piekritu. Pateica, ka par eļļu arī būšot 103 eiro nevis 92.50. Man jau reāli viss bija piegriezies un vēlējos tikt no viņa vaļā- dabūt savu mašīnu un nekad vairs viņa purnu neredzēt.

Tad Toms man zvana un saldā balstiņā sāk stāstīt, ka jūtoties it kā būtu mani pierunājis(!), es saku taisiet klučus un no sērijas lieciet mani mierā. Bet Toms visu laiku sāk čīkstēt, ka viņš atbraukšot un parādīšot man klučus, ka es neticot. Es saku - nevajag man neko vest- esmu viena ar bērnu mājas un man nevajag bērnu tuntulēt speciāli, lai viņš man parāda kaut kādus klučus, kas man tāpat neko neizsaka. Tāpat jau pēc tam varēs redzēt- saku - sūtiet bildes. Nē, bildes viņš nesūtot. Sāk man skandināt,ka tomēr vedīšot, kādas 15 reizes- acīmredzot jūtas vainīgs, vai ko... Saprata, ka lielā loze kabatā, laikam. Es saģērbju bērnu, domāju, nu labi- svaigs gaiss pie reizes, bija jauka pēc pusdienas saulīte. Atbrauc visā savā lapinībā. (Nafig?)

Karoče, naudu es sakasīju, kaut gan teicu, ka viņam vajadzētu saprast un piedomāt ar galvu, ka ne visi cilvēki var izraut papildus 170 eiro un ka ir vispirms jāuzprasa cilvēkam, vai viņam tād nauda ir,ko maksāt un vai viņš grib labot konkrēto detaļu mašīnai. Nu jā, bet viņš vairākas reizes esot atkārtojis, ka būšot papildus izmaksas- NEKO TĀDU VIŅŠ NETEICA. Melis, zaglis un krāpnieks, un apvārdotājs!

Reāli stulbākais un skumjākasi šajā situācijā - cilvēks reāli tic, ka citi uzķeras uz viņa pasakām, kad patiesībā viņa meli ir acīmredzami un viņa krāpniecība- pilnībā caurredzama.

Tādēļ SIA "Edilreis" - es saku "nē".
Kas attiecas uz akumulatoru- Toms man saka, ka vasaru jau pat varbūt izvilkšot, bet sliktākā gadījumā - mēnesi. Pabraucu divas dienas ar mašīnu, vienu dienu nepabraucu; nākamajā dienā vajadzēja braukt uz Vecmīlgrāvi steidzīgās darīšanās, bet mašīnīti neizkustināt. Zvanīju Tomam, kurš nometa klausuli, kad tika apsūdzēts krāpniecībā, kā arī aizsūtīju sms, ka brīdināšu citus, kas meklēs atsauksmes internetā. Un te nu mēs esam.

Stāsts ar laimīgām beigām...
Esmu atradusi citu servisu, kam uzticos un ar ko viegli sadarboties.. Caur paziņām atradu.. Zinu, ka daļēji arī esmu pati vainīga- ļāvu sevi piemuļķot. Vajadzēja uzstāt vairāk, bet tajā pašā laikā neienāca prātā, ka mūsu laikā vēl kāds šādi "taisa biznesu".

Ar cieņu,
SIA "Edilreis" bijusī kliente