www.sudzibas.lv Draugiem.lv DRAUGIEM.LV ietekmee interneta darbiibu

Draugiem.lv - DRAUGIEM.LV ietekmee interneta darbiibu

Kas ir ar to drazaino weblapu DRAUGIEM.LV? Nerunaasu par vinju ierastajaam probleemaam, kuru ir vairaak nekaa pietiekami, bet peedeejaa laikaa tad, kad ir atverta draugiem.lv lapa, vienalga vai es dotajaa briidii tur daru kaut ko vai nee, internets citaas lapaas straadaa daudz leenaak, straadaa ar paarraavumiem vai vispaar uzkaras. Pati draugu.lv lapa uzkaras ik pec 5 minutem. Atceros sarunu ar vienas programmesanas firmas parstavjiem pirms paris gadiem un vinji teica, ka tas ir labi zinams fakts, ka draug-iem.lv sadas problemas ir regulari nemaz nerunaajot par vinju tehnisko nodrosinaajumu vai t.s. "programmesanas specialistiem'" - pilnigs nespejnieku nams!

Mani sie jefinji tiesaam ir izbesiijusi; interesanti, vai sis uznjemums ir tikai fransize (taa pavisam noteikti nav oiginaala ideja, bet gan paarnjemta no pasaulee zinaama un sevi pieraadiijusa koncepta "Friends Reunited"); ja taa buutu, labpraat saistiitos ar maates uznjeemumu un painformeetu, ka sii fransize jau daudzu gadu garumaa netiek galaa ar saviem uzdevumiem un ka varbuut ir laiks nomainit pakalpojuma piegaadaataaju...Jo ideja jau ir laba tikai izpildijums reti drankjigs...

W

L Lote 17.10.2010

Kāda franšīze?Liberts ir draugiem.lv veidotājs un īpašnieks.Nu jopcik atvert tanti Google un smakele tur simtiem info.Pat par to kam un cik akcijas ir nesen pardotas.Lohs tu esi...

L Lote 17.10.2010

Draugiem.lv ir sociālā tīkla tīmekļa vietne, kas tika atvērta 2004. gada 24. martā un kopš tā laika ir kļuvusi par vienu no apmeklētākajām tīmekļa vietnēm Latvijā. 2007. gada pavasarī draugiem.lv lietotāju skaits sasniedza 1 000 000, no kuriem vairāk nekā puse bija interneta lietotāji no Latvijas. draugiem.lv portāls ir piejams 7 valodās, tai skaitā arī latgaliešu valodā. Pēc TNS Latvija datiem tā ir populārākā tīmekļa vietne Latvijā, kuras vidējā dienas auditorija 2006. gada vasarā bija 244 000 apmeklētāju [3]. Draugiem.lv peļņa 2005. gadā bija 202 496 latu, apgrozījums - 320 851 latu [4]. 2010. gada maijā sociālajā portālā ir reģistrējušies 2 588 745 lietotāji.

L Lote 17.10.2010

Portāla «draugiem.lv» īpašnieku Laura Liberta un Agra Tamaņa iegādātais dzīvoklis patiešām ir iespaidīgs – Tomsona ielas 39. namā esošais miteklis ir vairāk nekā 312 kvadrātmetru plašs, un tā cenas evolūcija uzskatāmi parāda visu «trekno gadu» spožumu un postu. Vispirms uzņēmums «Riga’s Real Estate» to zemesgrāmatā nostiprinājis 2006. gada septembrī, dzīvokļa kadastrālo vērtību norādot 89 000 latu apmērā. Pēc deviņiem mēnešiem 1973. gadā dzimusī Alla Lebedeva to iegādājusies, samaksājot jau 150 000 latu.

Daži pelna, daži ne

Pārdevēji, kā redzams, tīri labi nopelnījuši, taču tas ir nieks, salīdzinot ar noslēpumainās Lebedevas peļņu: viņa dzīvokli jau nepilnas trīs nedēļas vēlāk pārdevusi tobrīd 26 gadus vecajam Viesturam Ozoliņam, un nu jau darījuma summa bijusi 613 000 latu, ļaujot pārdevējai nopelnīt gandrīz 470 000 latu. Nauda gan lielākoties nākusi nevis no paša Ozoliņa, bet gan pirkumu kreditējušās «SEB bankas» kabatas. Savukārt divus gadus vēlāk, kā rāda zemesgrāmatas dati, Liberts un Tamanis no īpašnieka dzīvokli atpirkuši, jau samaksājot par 106 000 latu mazāk – «tikai» 507 000 latu.

Uz galvotāju galvas

Kamdēļ gan abiem portāla vadītājiem un īpašniekiem (Tamanim pašlaik pieder 89, 17% uzņēmuma kapitāldaļu, Libertam – gan tikai 4, 72%) tieši krīzes laikos savajadzējies šāds iespaidīgs mājoklis – turklāt vēl divatā? «Šo dzīvokli «treknajos gados» iegādājās mūsu labs draugs, kuram tolaik bija visnotaļ veiksmīgs bizness un nekas neliecināja par iespējamām problēmām. Lai saņemtu kredītu, bija nepieciešams galvojums, ko mēs kā «draugiem.lv» īpašnieki arī garantējām, » tagad stāsta Liberts. «Diemžēl krīzes rezultātā bizness pajuka, un viņš vairs nespēja pildīt kredītsaistības, līdz ar to mēs kā kredīta galvotāji pārņēmām šīs saistības. Situācija, protams, nav no patīkamajām, bet saistības mēs pildām. Dzīvoklis ir izīrēts, lai segtu tā uzturēšanas izmaksas, jo

L Lote 17.10.2010

Otrdien, 24. martā – lielākais komunikāciju portāls Latvijā Draugiem.lv svin savu piekto dzimšanas dienu. Atskatoties uz paveikto, portāla veidotāji visvairāk lepojas ar lietotāju uzticību, kas iegūta šajos piecos gados.Šodien ienākot Latvijas visoranžākajā portālā, biju mazliet pārsteigts par paziņojumu, kas mani tur sagaidīja. Pārsteigums bija nevis par pašu draugiem.lv dzimšanas dienas faktu kā tādu, bet gan to, ka nu jau ir pagājuši veseli pieci gadi kopš portāla pirmssākumiem. Faktiski piecus gadus es ikdienā tieku pie Interneta un visus šos gadus esmu arī reģistrējies portālā draugiem.lv, kā arī aktīvi to lietojis.

Gana interesants un plašākai publikai maz zināms ir draugiem.lv pirmssākumu stāsts. Patiesībā Draugiem.lv pirmsākumi bija biznesa projekts par T-kreklu pārdošanu internetā. Lauris Liberts, Draugiem.lv veidotājs, vērojot komunikācijas portālu pieaugošo izplatību pasaulē, nolēma sapulcēt ap sevi desmitiem tūkstošu lietotāju, lai veiksmīgāk varētu attīstīt apdrukāti T-kreklu biznesu. Kopā ar domubiedriem pāris mēnešu laikā tapa jaunais portāls. Tikai retajam tolaik, skatoties uz pāris profiliem un minimālajām papildus iespējām, varēja rasties nojausma, ka šim projektam iespējama nākotne un neviens nespēja iedomāties, kāda tā būs.

Un te nu mēs esam šodien. Draugiem.lv ir viens no atpazīstamākajiem un atzītākajiem zīmoliem Latvijā. Šobrīd draugiem.lv ir uzskatāms par sociālu fenomenu, apkopojot 948 325 reģistrētus lietotāju profilus Latvijā un, kopā ar ārzemēm sasniedzot 2, 5 miljoni reģistrētu lietotāju. Katru dienu portālā ienāk ap 400 000 unikālo lietotāju un vidēji pavada vairāk kā 40 minūtes, kas ir ĻOTI ilgs laiks. 50% portāla lietotāji ir vecāki par 23 gadiem tāpēc nevarētu teikt, ka draugos tusējas tikai bērni. Dzimumu attiecība draugiem.lv ir gandrīz tāda pati, kā dzīvē – 55% sieviešu; 45% vīriešu. Šobrīd portālā ir reģistrēti 9145 mūziķu profili; izveidotas 8 086 004 galerijas, kurās ievietotas 55 229 151 bildes un ievietoti 290 469 video.

L Lote 17.10.2010

Vai ir kāds racionāls izskaidrojums tam, kāpēc draugiem.lv tik strauji kļuva populārs? Varbūt ar līdzīgiem portāliem tā notiek visur?

Lauris Liberts: – Nē, tā nav. Tad, kad draugi tika veidoti Amerikā, visi runāja par Friendster.com. Tolaik es atradu līdzīgu, faktiski no Friendster nokopētu portālu Vācijā, un viņiem bizness neaizgāja. Man šķiet, ka internetā milzīgu lomu spēlē dažādi sīkumi. Pilnīgi iespējams, ka šo svarīgo lomu nospēlēja tas, ka vienmēr esam prasījuši vārdus un uzvārdus un iepazīšanās draugos nebija anonīma, kā tas ir, ja tu saraksties ar kādu Spēlmani, XXXX vai Tumšo. Varbūt nozīme bija tam, ka paši bijām tik ļoti iesaistīti projektā un pārdzīvojām par to, ka likām draugu lietotājiem pārdzīvot līdz ar mums un solidarizēties. Cita izskaidrojuma man nav, ja kāds atrastu ko citu, labprāt to uzzinātu.

Vai šo projektu ir iespējams sadalīt fāzēs no biznesa attīstības viedokļa? Kurā brīdī tas aizgāja?

Liberts: – Projekts tika uzsākts 2004. gada aprīlī. Iesākumā gāja diezgan raibi, serveri bieži uzkārās, bija arī citas problēmas. Tā būtu pirmā – testa fāze. Otrā fāze, kuru varētu nosaukt par attīstības fāzi, iestājās jau pēc mēneša, maijā, kad sapratām, ka tas tomēr ir bizness. Ja dienā nāk klāt tūkstoš lietotāju, tad mēneša laikā var sasniegt ievēroja

X xxx 17.10.2010

man nekādu problēmu ar interneta ātrumu, saistībā ar draugiem.lv nav. Varbūt vaina ir kur citur.

A andrejs 17.10.2010

wtf??? tu lohs tāds, nomaini varbūt savu interneta piegādātāju? kapēc citiem nav nekādas problēmas?! Un tas tavs draugs no it jomas ir absolūti stulbs daunis!!!

A Andrejam 17.10.2010

Spēles 99% draugoskaras gaisa, tās serveru rpoblēmas ir mazliet apnikusas!

Sasmejos atkal Andrejs un atkal daunis-tas ir ziniet dauna sindroms, smaga lieta to bernu vecakiem.Jums laikam ģimenē kāds ar to kaiti ir, ja visur to bāžat acīs.

D Daunasindroms 17.10.2010

Dauna sindroms ir viena no hromosomu patoloģijas formām, kad 46 hromosomu vietā ir 47 hromosomas, pie tam kariotipā ir trīs 21. hromosomas kopijas (normāli jābūt tikai divām). Šo sindromu 1866. gadā pirmoreiz aprakstīja angļu ārsts Džons Dauns (John Down) - no kā arī ir radies sindroma nosaukums.

Dažreiz šī patoloģijas forma tiek nepareizi dēvēta par Dauna slimību.

D Daunasindroms 17.10.2010

Pasaulē vidēji katrs 600 bērns piedzimst ar Dauna sindromu. To nav spējusi ietekmēt ne ekoloģija – uz slikto pusi, ne zinātnes progress – uz labo pusi. Statistika saka, ka šādi mazuļi vairāk dzimst gados vecākiem cilvēkiem, bet arī pavisam jauniem vecākiem gadās sagaidīt šo īpašo bērnu. Dauna slimība ir viens no endogēnās izcelsmes oligofrēnijas veidiem. Slimību 1864.gadā aprakstījis angļu ārsts Džons Lengdons Dauns. Pēc statistikas datiem Eiropā ar to slimo 1 bērns no 600 līdz 700 jaundzimušajiem. Dauna sindroms veido apmēram 10 -12% garīgās atpalicības populācijā, un tas vienādi skar abus dzimumus.
Dauna sindroma formas ir saistītas ar patoloģiskām izmaiņām dzimumšūnās. Šīs izmaiņas var būt iedzimtas (piemēram, Dauna sindroma nēsātāji) vai iegūtas (piemēram, ķīmisku vielu vai starojuma iedarbība dzimumšūnu attīstības laikā).
Dauna sindroma iemesls nav zināms, kaut arī tas daudz tiek pētīts.Par iespējamiem cēloņiem uzskata vēlas dzemdības (ar Dauna slimību biežāk slimo bērni, kuru mātes dzemdību laikā ir vecākas par 35 gadiem), kā arī jonizējošās radiācijas ietekmi. Sieviešu vecumā no 40 līdz 45 gadiem risks ir lielāks – 1, 5% gadījumu. Jebkuras izmaiņas iedzimtības materiālā (mutācijas) izraisa izmaiņas arī organisma funkcijās un uzbūvē. Mutācijas var izraisīt daudzi un dažādi faktori. Pēdējā laikā ļoti aktuāls kļuvis jautājums par radiācijas un dažādu ķīmisko vielu kaitīgo ietekmi uz mūsu organismu.

D Daunasindroms 17.10.2010

No visiem pētītajiem Dauna sindroma gadījumiem tikai 23% gadījumu lieka 21. hromosoma bija spermatozoīdā, nevis olšūnā. Apmēram 5% gadījumu spermatozoīda vai olšūnā liekā hromosoma ir piestiprinājusies pie kādas citas hromosomas, parasti pie 14. hromosomas. Šāda anomāla hromosoma var izveidoties translokācijas dēļ starp 14. un 21. hromosomu vienam no vecākiem vai pat kādam radiniekam iepriekšējās paaudzēs. Tātad, ja Dauna sindroms ir radies translokācijas dēļ, tas nav atkarīgs no vecāku vecuma, bet gan no mātes vai tēva ģimenēm. Bērnus ar dauna sindromu ir iespējams atklāt pirms dzimšanas ar horija bārkstiņu analīzes un amnicentēzes metodi, noskaidrojot kariotipu. Tagad ir arī atrastas metodes, ar kurām, pārbaudot konkrētu vielu esamību asinīs, var noteikt, vai mātei var būt auglis ar Dauna sindromu. Tikai tās mātes, kurām šī metode uzrāda pozitīvu rezultātu, tiek pārbaudītas arī ar citām metodēm.

Jakoba sindroms - XYY vīriešiem vienas Y hromosomas vieta ir divas. Slimības skartie augumā vidēji ir garāki par pārējiem, viņi cieš no pinnēm, bet intelektuāli ir gandrīz normāli, tiem nav nekādu uzvedības problēmu.

D Daunasindroms 17.10.2010

Biežākā hromosomālā patoloģija ir 21.hromosomas trisomija (Dauna sindroms). Tādēļ ģenētisko patoloģiju diagnostikas tendences tiks aplūkotas, par pamatu ņemot pētījumu par 21.hromosomas trisomijas biežumu Latvijā laika posmā no 1999. līdz 2003.gadam.
Dauna sindroms ir iedzimta hromosomāla patoloģija, ko 1866.gadā pirmo reizi apraksta Lengdons Dauns, bet hromosomālo defektu atklāja Žeroms Ležēns 1959.gadā. Pēc citoģenētiskām formām Dauna sindromu iedala:
• klasiskā trisomija – tās biežums korelē ar sievietes (nedaudz arī ar vīrieša) vecumu, sastāda 95% no visām trisomijām;
• mozaicisms – sastopamība 5%;
• translokācijas forma – sastopamība 4%; vidēji 40% gadījumu translokācija ir pārmantota, bet 60% – radusies no jauna.

Mātes ģenētiskā riska izvērtēšana
21.hromosomas trisomijas biežums bērnam korelē ar mātes vecumu – risks strauji pieaug pēc 35 gadu vecuma (tabula) [3]. Šāda tendence vērojama arī Latvijā – 21.hromosomas trisomijas patoloģijas biežums atkarībā no mātes vecuma parādīts 2.attēlā. Par augstu ģenētisko risku 21.hromosomas trisomijai uzskata rādītāju 1:250. Atkārtotu gadījumu risks, ja sieviete ir jaunāka par 30 gadiem, ir 1%, Vēlāk šis rādītājs pieaug līdz ar sievietes vecumu. Vecāku hromosomas jāizmeklē, ja ir bijis mozaicisms. Ja vecāku hromosomas normālas, atkārtošanās risks ir kā klasiskās trisomijas gadījumā [4].
Uzsākot prenatālu diagnostiku, tiek izvērtēts, vai grūtniece pieder riska grupai. Augsts risks attiecībā uz iedzimtām augļa attīstības anomālijām ir šādos gadījumos:
• grūtniece vecāka par 35 gadiem;
• bērna tēvs vecāks par 45 gadiem;
• abiem vai vienam no vecākiem ir iedzimtas orgānu vai orgānu sistēmas anomālijas,
• gēnu vai hromosomālas slimības;
• viens vai abi vecāki saņēmuši jonizējošo starojumu;
• vecākiem ir asins radniecība;
• neskaidru iemeslu dēļ ģimenē ir bijuši vairāk nekā divi spontāni aborti, atkārtotas priekšlaicīgas dzemdības, dzimuši nedzīvi bērni vai bērni miruši agrīnā vecumā;
• ģimenē ir dzimis bērns ar iedzimtām augļa attīstības anomālijām;
• grūtniecei akūta vīrusa infekcija esošās grūtniecības pirmajā trimestrī;
• medikamentu lietošana esošās grūtniecības pirmajā trimestrī.

W WTF? 17.10.2010

Zini, tad, kad publiceju savu temu, sadus pluudus ar beztolka murgiem negaidiiju.
Draugiem.lv izteiktas tehniskas problemas ir bijusas vienmeer; koncepts nav kaut kada l.liberta originala ideja, bet gan pinibaa likumiskaa (ar licenci vai kaa francaise) vai nelikumiskaa (vienkaarss plagiaats) kaartaa paarnjemta ideja, kas diez ko labi netiek izpildiita. Kas ir ljoti skumji, jo so portaalu ir iecienijusi ljoti daudz LV iedzivotaju un vinjiem naakas saskarties ar so problemu. To, ka viss Draugi.lv IT apkalpojosais personaals ir vajs, ir nacies parliecinaties kontaktejoties ar vinjiem un sanemot vaajas, neko neizsakosas un neko nerisinosas atbildes.

Tam, kuru uztrauc mans interneta piesleegums un provaideris - paldies, tur viss ir vislabaakajaa kaartiibaa, citaas weblapaas nekaadu probleemu nav.

Tam, kuram rocinja pie peles kreisaa taustinja ir pielipusi un tik ljoti patiik copy&paste materialus no interneta par draugiem.lv ipasnieku privato un profesionalo dzivi kaa arii par dazaadaam gariigaam slimiibaam - izbeidz, labi? Ja nav nekas sakariigs ko teikt - paklusee...

Tas, protams, neatrisina probleemu - draugiem.lv veljoprojam ir drazaina, tehniski slikti nodrosinata weblapa...

A a-ha 17.10.2010

Aha, "Draugi.lv" jau 10 gadus darbojas "Testa rezimaa". Nevienam citam portalam nav tik pastavigas un ilglaicigas problemas, murgs kaut kads!

E Edgars 17.10.2010

normalu internetu piesledz...

W WTF? 17.10.2010

Man ir normals interneta piesleegums, vienreiz jau to pateicu, varu atkartot velreiz. Ko advokaatee to drazaino kantori, Edgar? Busi "specialists", kurs nodrosina Draugiem.lv programmatuuru un troubleshootingu?

E Etijs 18.10.2010

Es no tiem draugiem sen jau esmu izdzēsies..Nepatīk man tas portāls.Sabremzēts jau nu ļoti tur viss.Nesaprotu tos cilvēkus, kas tur liek naudu iekšā, kā piemēram pasūtot statistiku.Man bija pilniigi pajāt, kas uz maniim skatās;))

A andrejs 18.10.2010

Wtf- tu taču esi stulbs mātes kroplis, nu ko gan par tevi citu lai pasaka? tev maz ir sajēga par ko runā???

J jaa,protams 18.10.2010

sodien aizlidoju uz londonu, sezu lidostaa, lietoju internetu pa dargo - 1 lats par 10 minutem un kura lapa mums protams uzkaras? draugiem.lv, kaa gan citaadi????