www.sudzibas.lv Dr. Marina Žiļiča Krāpšana, mobings,

Marinas Žiļičas ģimenes ārsta prakse - Krāpšana, mobings,

VIEDOKLIS/SŪDZĪBA

Darba devēja ir pašnodarbināta persona - ģimenes ārste, bez ētikas normām, pret par sevi un kolēģiem un bez kādas cieņas pret pacientiem. Savu ģimenes ārstes praksi ir iedomājusies pārvērst par kādu "guberņu"- vai?
Pret cilvēkiem izturas, kā pret dzitļaudīm, ja vien no kāda pati nebaidās, jo tāds pārspēj viņas verbālās iespējas!
No 2013.gada - šī perioda laikā, prakses vadītājas rakstura "īpatnību" dēļ no darba ir bijušas spiestas aiziet vairākas kolēģes, tas ir - pavisam 6-as medicīnas personas 3 gadu ilga dakteres Žiļičas, kā patstāvīgas Ģimenes ārstes darba periodā. Ar viņu nespēja sastrādāties kolēģes dr. Ivete Sergejeva, jo notika nemitīga baumošana no „jaunizceptās” dr.Žiļičas puses, ka dr. Sergejeve viņai atņemot pacientus un aprunājot Marinu Žiļiču ar pacientiem un medicīnas māsu – tā kaitējot viņas autoritātei.
Pacienti arī tagad labprāt ārstētos pie dr. Sergejevas, jo par viņu ir ļoti labas atsauksmes, kā par zinošu speciālistu un labu ārstu, bet viņai ir pārpildīts iecirknis. Daktere Sergejeva pameta šīs telpas – 3 istabu dzīvokli, ko Žiļičai iznomā VC „Pļavnieki”, un strādā citur, bet Žiļičas darbiniekiem ir aizliegts informēt, kur daktere Sergejeva strādā un dot viņas tālruņa numuru.
Mobingu ne katrs cilvēks var izturēt – nemitīga aizrādīšana, kliegšana, arī klusēšana, kad jāsaņem darbam svarīgi fakti, pazemošana pacientu, citu darbinieku, svešinieku un kolēģu acu priekšā. Piemērem: "Ne razgovarivatj s mojimi rabotņikami - ja doktor, ja denjgi plaču!" - to viņa saka, gan pacientu, gan svešu personu klātbūtnē - jūtamies, kā dzimtcilvēki. Daudz jau viņai nevar neko iebilst, jo nevēlamies piedzīvot kliegšanu, vai tieši pretēji, kad viņa nesarunājas un pat nesasveicinās.
Sākumā centāmies uzturēt telpas tīras, bet tad mūs bargi norāja, jo tā neesot mūsu darīšana.
Telpas mazgājot kaut kāda apkopēja, ko neesam pat redzējušas - personīgi es 3 gadus.
Atpūtas istabas mums nav, jo mums pat ledusskapi nopirka tikai pēc beidzamo kolēģu aiziešanas. Astoņas stundas mums ir jāiztiek bez silta ēdiena.
Mēs par savu savu algu nezinām, To mums neizpauž, bet saņemam naudu, ar ko nav iespējams izdzīvot. Bet NVD jau par to atbildi ir sniegusi. Cik Žiļičai maksā no valsts, par to, ka viņai ir visas tiesības piemaksāt no savas nopelnītās naudas utt.
Negodīgā darba devēja manipulē ar personāla naudu, ar roku pieraksta „piemaksu par kvalitatīvi veiktu darbu”, tad to neizmaksā – pat paskaidrojumus nesniedz, Tāpat ietur mutiski nolīgto naudu (algu, ko ir apsolījusi), vēlāk, bezkaunīgi kliedz, ka vairs turpmāk tik daudz nevarēšot un vienkārši nemaksāšot...jo aizbildinās, ka pašai esot jāremontē personīgā automašīna un viņai ir radušies daudz neparedzēti izdevumi pašas veselības sakarā... Pie kam nekautrējas no darbiniekiem pieprasīt visāda veida čekus, ko viņa nododot grāmatvedei, tas ir , piemēram: par degvielu, automašīnas piederumiem, veļas mazgāšanas līdzekļiem un transporta braukšanas kartēm u.c.
Piedevām uz darbu darbiniekus mudina nākt slimiem - darbinieki, pēc viņas vārdiem: "...var iedzert zāles un slimi nākt uz darbu, jo viņa pati visu laiku dzerot antibiotiķus u.c. un nākot uz darbu".
Tik bezkaunīgi, kā šī, neviens nopietns darba devējs nerīkojas: nelauž noslēgtos līgumu un nesamaksā nolīgto naudu!
Cerams, ka turpmāk par šo „darba devēju” plaši uzzinās!
Man ir absolūti pamatota DNL, ko man galīgi slimai izsniedza mana Ģimenes ārste - kā šī persona, citādi vairs nevaru viņu nosaukt, to uzdrošinājās apšaubīt? Lai kaitētu manai ģimenes ārstei, jo es uzteicu darbu?!
Viņa necieņa nevienu! Kā var apšaubīt ir savas kolēģes secinājumu, ka man ir jāārstējas pēc tik ilgstošas došanās uz darbu slimai, uz ko uzstāja pati vadītāja – Marina Žiļiča. Man viss ir īsziņās – visi ziņojumi! Par visām manām veselības stāvokļa izmaiņām un kad man ir nākošā kontrole pie ārsta!
Esmu sašutusi um man ir kauns no manas ģimenes ārstes, ka esmu strādājusi pie Marinas Žiļičas. Tāpat kā pārējās, slēpj no visiem, jo darba gaitas pie Žiļičas uzskata par apkaunojumu. Arī Elīna Melniece gatavoja materiālus jurista vadībā, lai iesūdzētu Marinu Žiļiču par mobingu un iejaukšanos personīgajā dzīvē.
Tagad mana kartiņa ir Veselības Inspekcijā, jo to pieprasīja bezkaunīgā Marina Žiļiča, bet nevar zināt, kurš maksās soda naudu? Vai mana ģimenes ārste, vai mana darba vadītāja, kas nav ārsta vārda cienīga, jo mudina darbiniekus iet slimiem uz darbu - dod savas tabletes, kas viņai mētājas uz galda un lepojas ar to, ka visu laiku ir slima, bet iet uz darbu. Viņa tādējādi apdraud ar saslimšanām, gan mūs – savus darbiniekus, gan visus pacientus un arī mazos zīdainīšus!!!!
Žēl, jo kad viņa bija vēl jauna un mēs kopā sākām strādāt, likās, ka iemācīsies vismaz uzvesties. Jo, viņai patika lepoties, apgalvojot, ka nekad nemēdzot "mānīties"! Ko lai dara tagad, kad cilvēks ir nobriedis – 34 gadu vecs, bet kļūst aizvien ļaunāk – nekaunība tikai pieņemas spēkā!
Kā viņa pati saka: „Man nekā nav – kā vien šis darbs!” Tiešām žēl, ka viņa ir vecmeita, bet Marinai Žiļičai pašai nāksies to visu arī izlabot!
Pirms manis bija kāda māsa, ko pazīst visi pacienti, bet arī viņa nespēja izciest mobingu.
Tas, kas notika vēlāk norisa manu acu priekšā – pat nesapratu, kas īsti notiek. Kad atnācu es, tur jau bija medmāsa, ko manā acu priekšā nemitīgi pazemoja līdz asarām – galu galā viņai bija bail nākt uz darbu – viņu pavadīja vīrs. Kad kārtējā medmāsa bija tikusi vaļā no Marinas Žiļičas – tūlīt vietā paņēma jaunu ārsta palīdzi Ilonu Artamanovu. Meitene bija skaista un jau ar ģimeni. Šī visa sakarā sākās iztaujāšana, vai viņa dzīvo privātā dzīvoklī, vai īrē, vai laulība ir reģistrēta, cik gadu ir bērnam. Vai man nešķiet, ak Ilonai ir pārāk dārgas drēbes? Vai tas nepazemināšot dakteres statusu, ja ilona tik labi izskatās...
Jāatzīmē, ka jau leģendāras ir kļuvušas dakteres līdz caurspīdīgumam iznēsātās treniņbikses un apģērba gabali, kas no augšpuses raugoties, daudz vaļas fantāzijai vairs neatstāja. Ilona jau gribēja aizrādīt, ka tas ir nepieklājīgi un, ka viņai ir kauns te strādāt, bet izvēlējās aiziet projām, lai neklausītos nemitīgo kliegšanu, aizrādījumus un viņas garastāvokļa maiņas.
Personīgas sarunas darba vietā līgumā ierakstīts, ka vest nedrīkst, bet pati šīs pašas klačošanās dēļ ir iekūlusies nepatikšanās, kad "sarīdīja" godājamu medmāsu ar jaunu kolēģi – ārsta palīgu. Abas atstāja darbu pēc šī skandāla.
Tad lūdza mani, lai es atgrieztos, diemžēl visu tik smalki nezināju - bet man jaunajā darbā bija uzmetusies nezināmas izcelsmes alerģija - tāpēc pieņēmu priekšlikumu par norunātu samaksu. Vadītāja apsolīja man piemaksāt par kvalitāti. Ar nodokļiem vai nē, es tai brīdī nesapratu.
Tagad manai ģimenes ārstei ir jācieš no Marinas žīļičas nepamatotas aizdomas un jātērē savs laiks, kad es biju tik ļoti slima un ar augstu temperatūru, tad atkal ar paaugstinātu temperatūru un sastrutojušām mandelēm. Galu galā biju pavisam jau nomocījusies. Tagad jūtos, kā „grausts”. Mugura man sāp jau no janvāra – bez Ibumetīna no gultas nevaru uzcelties – tā tik man trūka pēc visām infekcijām.
Biju slima gājusi uz darbu pēc Marinas Žiļičas norādījumiem jau no janvāra mēneša, tāpat visus iepriekšējos gadus, un Nastāzija Fedorovska arī bija slimojusi mana atvaļinājuma laikā ar strutojošu angīnu, bet nāca uz darbu, par ko Marina Žiļiča pateica man : "VOT NASTJA NA RABOTU S GNOJASCHAISJA ANGINAI HODILA - VOT ETO JA UVAŽAJU"!
Bet man paziņoja tai pašā brīdī , ka vairs tik daudz naudas, kā bija nolīgts un Marina Žiļiča man apsolīja, viņa man nemaksās.
Es uzdevu jautājumu, kāpēc tad mani no atvaļinājuma nepasauca, ja kolēģe bija slima -tad Marina Žiļiča mani ar atbildi pat nepagodināja!
Un atvaļinājumā es arī devos vienīgi tāpēc, lai Nastāzija mani palaistu atpūsties, jutos nevesela, bet Nastāzija Fedorovska man jau bija paziņojusi, ka meklē citu darba vietu, jo nespējot paciest Marinas Žiļičas uzvedību. Nastāzija Fedorovska jau bija Žiļičai pateikusi : „Doktor, deržite sebja v rukah – ne srivajtesj na mnje.” Nastāzija Fedorovska cerēja atrast mierīgāku vietu, bet pārdomāja, jo viņai ir janvārī pensija, tāpēc nolēma izturēt.
Diemžēl arī no pacientu vidus ir ļoti daudz ļaužu ar konkrētiem uzvārdiem, kas ar lielāko prieku uzrakstīs par saviem pāri darījumiem, lai Marina Žiļiča saņemtu pelnīto sodu!
Piemēram, Dina Fogele, jo ģimenes ārste speciāli neuzrakstīja , lai paciente nesaņemtu invaliditāti sakarā ar mugurkaula trūci.
Piedevām sava kabineta durvis tura atvērtas, bet runā skaļā balsī par pacientiem sensitīvām lietām. Arī todien Dina Fogele izskrēja no kabineta aizskarta un raudāja.
Tā te notiek bieži, ja dakterei nav garastāvoklis. Tad pie psihiatra tiek sūtīts viens pacients pēc otra – visai rindai, kas gaida gaitenī, dzirdot!
Daudzi atreģistrējas klusējot, jo ar maziem zīdaiņiem mātes jūtas nepārliecinoši, kad atnāk uz vizīti, bet mazulis jānoģērbj telpā, kur stāv pārtinamais galds, darbinieku ledusskapis, drēbju skapis, kas nav slēdzams, kaut gan tur atrodas mūsu mantas un nauda – savas mantas daktere glabā kabinetā pie sevis, tur vēl atrodas kušete, krēsls, palodze ar istabas augiem darba galds ar dakteres personīgo laptopu un printeris. Bērna drēbes un pacientu personīgās lietas, tad arī tu paliek uz kādu laiku.
Pēc tam, kad zīdainis ir izģērbts, viņu autiņā ietītu nes uz otru telpu, kur pieņem daktere. Kad zīdainis ir nosvērts un nomērīts – viņu nes atpakaļ uz iepriekšējo telpu, ko jau aprakstīju ar visiem puķupodiem – un tur viņam tiek veiktas profilaktiskās potes. Tas nenotiek procedūru kabinetā. Procedūru kabinetā veic asins ņemšanu no vēnas, injekcijas un intravenozās infūzijas, Tur ir arī ledusskapis, kur glabājas vakcīnas un tur tiek sagatavotas potes, ko pēcāk nes garām pacientu rindai un cauri reģistratūrai pie zīdaiņa cauri vairākām telpām.
Pirmdienās un trešdienās netiek veikts pieraksts – cilvēki nāk dzīvā rindā – darba apjoms ir liels. Pacientam tiek veltītas aptuveni 5 - 10 minūtes un iekasēta pacienta iemaksa 1.42 Eiro.
Kartiņās ierakstus veic gan ārsta palīgi, gan ārste. Tāpat izrakstam receptes un uzrakstam objektīvo apskati.
Mēs veicam arī reģistratora darbu un arī visas medicīniskās manipulācijas. Tas viss iet dakteres kasē. Arī 14 centi par pacientam sagatavotu dokumenta kopiju – bez kvīts.
Domāju, ka mūsu darbam ir jābūt augstāk novērtētam! Bet dotajā laikā , lūdzu atbrīvojiet mani no jebkādās saistības ar Marinu Žiļiču!
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta (kopš
2014.gada 1.janvāra - Augstākās tiesas Civillietu departamenta) 2011.gada
11.maija spriedumā lietā Nr.SKC-291/2011 tiesa atzinusi, ka „nenoliedzami, darba algas nemaksāšana ir svarīgs iemesls, lai darbinieks uzteiktu darba attiecības, taču tiesību uz pabalsta saņemšanu aspektā svarīgajam iemeslam ir jābalstās uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, t.i., tādiem apsvērumiem, kas saistīti ar ētikas un morāles normām (nemantiskām vērtībām). Darba algas neizmaksāšana aizskar darba ņēmēja mantiskās intereses, turklāt likumā ir paredzēta kārtība, kādā darbinieks var novērst šādu savu tiesību 2 ‘BDO Zelmenis-Liberte’. Darba likums ar komentāriem. LBAS. 2010. 191.lpp.
N.Mickeviča, LBAS, 2013 5 prettiesisku aizskārumu no darba devēja puses. Ne vienmēr, kad darba devēja rīcība ir vērtējama kā negodprātīga vai prettiesiska, to ir iespējams attiecināt un saistīt ar darbinieka tikumības un taisnprātības apsvērumiem.”3
Tādējādi tiesa uzsvēra, ka tikumības un taisnprātības apsvērumi ir tādi apsvērumi, kas saistīti ar ētikas un morāles normām (nemantiskām vērtībām).
Piemēram, LBAS 2012.gada februāra ziņojumā „Mobings darba vietā” tika izdarīts secinājums, ka arī mobings kā psiholoģiska vardarbība, kas aizskar personas godu un cieņu un nodara kaitējumu personas veselībai, būtu uzskatāms par svarīgu iemeslu darba attiecību izbeigšanai Darba likuma 100.panta piektās daļas izpratnē.4
Vairākos citos spriedumos Senāts analizēja Darba likuma 100.panta piektās daļas procesuālos aspektus. Piemēram, lietā Nr.SKC-300/2011 Senāts norādīja, ka darbinieka uzteikums sakarā ar svarīgu iemeslu, kas atbilstoši Darba likuma 100.panta piektajai daļai pamatojas uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, stājas spēkā nekavējoties pēc tā iesniegšanas un ir atzīstams, ka darba tiesiskās attiecības starp pusēm ir izbeigušās. Šāds uzteikums ir saistošs darba devējam un stājas spēkā pēc tā iesniegšanas darba devējam, kam savukārt tas vai nu jāakceptē un jāatzīst par sev saistošu, vai arī jāapstrīd tiesā.5
3Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta 2011.gada 11.maija spriedums lietā Nr.SKC-291/2011.
4 N.Mickeviča. Mobings darba vietā. LBAS 2012.gada februāra ziņojums.
Pieejams: http://www.lbas.lv/upload/stuff/201203/mobings.darba.vieta_29.02.2012_1.pdf. 22.lpp.
5Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta 2011.gada 13.aprīļa spriedums lietā
Nr.SKC –300/2011.Darba līguma uzteikšana, neievērojot uzteikuma termiņu. Eiropas Savienības dalībvalstu pieredze
N.Mickeviča, LBAS, 2013
6saskaņā ar Darba likuma 100.panta pirmo daļu, it īpaši, ja darbinieka rīcība
neliecina, ka viņš ir gribējis izbeigt darba līgumu nekavējoties.6

1) LŪDZU ATBRĪVOT MANI NO DARBA ĢIMENES ĀRSTES MARINAS ŽiĻiČAS vadībā.
2) LŪDZU IZSKATĪT- CIK ĒTISKA IR VIŅAS RĪCĪBA PIESPIEŽOT DARBINIEKUS NĀKT UZ DARBU SLIMĪBAS LAIKĀ
3)LŪDZU IZSKATĪT- CIK ĒTISKA IR MARIMAS ŽIĻIČAS PAŠAS ATRAŠANĀS DARBĀ SLIMAI BŪDAMAI
4)LŪDZU IZDSKATĪT VAI MARINA ŽIĻIČA VAR IEŅEMT ĀRSTA AMATU, JA NEIEVĒRO ĒTIKAS, NE HIGIĒNAS NORMAS NE PRET DARBINIEKIEM, NE PRET PACIENTIEM
Ja nepieciešams, tad bez pūlēm tiks savākti paraksti, lai situāciju varētu kontrolēt, jo dotajā laikā Marina Žiļiča pati būdama vainīga uzbrūk savai kolēģei – citai ģimenes ārstei!
Ļoti ceru, ka M.Žiļiča saņems pelnīto sodu un tiks kontrolēta viņas prakses darbība!
Pateicos par manam jautājumam veltīto uzmanību!
Ar cieņu -

05.05.2016.
Rīgā

Sūdzība veiksmīgi atrisināta unbias 22.12.2017

Ieniegumi ir izsūtīti gan uz NVD, Veselības Inspekciju un Darba inspekciju!
Marina Žiļiča tikmēr jau paguvusi apšaubīt manu DNL , tā kaitējot manai ģimenes ārstei!
Vēlos reiz pārtraukt šo netaisnību, jo NVD jau atkārtoti tika jautāts Marinai Žiļičai, kāpēc viņai ir tik liela kadru mainība.
Bet kāpēc mums ir Valsts ierēdņi, ja neviens nevar atbildēt un kontrolēt vienas ģimenes ārstes patvaļu?
Lūdzu palīdziet?

U