www.sudzibas.lv Dino Zoo Slikta infekcijas kontrole

Dino Zoo veterinārā klīnika Krasta ielā - Slikta infekcijas kontrole

Vēlos dalīties par sliktu pieredzi Dinozoo veterinārajā klīnikā Krasta ielā. Zobakmens noņemšanas un mutes sanācijas laikā mans kaķis inficējās ar kaķu respiratoru vīrusu un 6 dienas pēc operācijas viņam sākās šķaudīšana, iesnas, acu iekaisums un paaugstinājās ķermeņa temperatūra. Klīnikas darbinieki kategoriski noliedza šādu inficēšanās iespēju, visu vainu noveļot uz mums un kaķi, jo viņš esot inficējies mājupceļā mašīnā. Manuprāt klīnikā netiek ievēroti dzīvnieku uzturēšanās noteikumi, inficēti dzīvnieki netiek izolēti un darbinieki neievēro elementāras higiēnas prasības, līdz ar to veseli dzīvnieki tiek pakļauti inficēšanās riskam. Mani iebildumi un pamatojumi netika uzklausīti, attieksme bija nelaipna, klīnikas ārste nesniedza padomus kā rīkoties, tā kā savu vainu noliedza, tad arī bezmaksas palīdzību atteica.

Dino Zoo Pārstāvja atbilde 09.08.2022

Labdien!
Apgalvojums, ka klīnikā netiek ievēroti dzīvnieku uzturēšanās noteikumi, un darbinieki neievēro higiēnas prasības ir nepamatots, jo klīnikā regulāri tiek veikti dezinfekcijas pasākumi, kā arī pēc katra apmeklētāja tiek dezinficētas galda virsmas, kā arī dzīvnieku būri, kur dzīvnieki atrodas pēc operācijām un citām manipulācijām. Klīnikā nav infekciozā stacionāra, tāpēc dzīvnieki, kuriem tiek diagnosticēta infekcioza saslimšana, tiek nosūtīti uz veterinārajām klīnikām, kur pieņem infekciozus dzīvniekus.
Protams, mēs nevaram izslēgt dzīvnieka inficēšanās risku veterinārajā klīnikā, jo dzīvnieki pārnēsā infekcijas arī bez klīniskajām pazīmēm, kā arī tika izskaidrots, ka dzīvnieka imunitāte pēc narkozes var būt pazemināta un ir paaugstināts risks inficēties, kā arī pastāv iespējamība, ka asimptomātiskas saslimšanas var kļūt par simptomātiskām un parādīties klīniskās pazīmes.
Konkrētajā gadījumā pirms procedūras kaķim tika veiktas asins analīzes, kurās bija paaugstināti iekaisuma rādītāji. Veterinārārste izskaidroja, ka šādas izmaiņas var rasties gan sliktas mutes dobuma higiēnas dēļ, gan jebkura cita iekaisuma rezultātā. Pirms procedūras kaķim netika novērota slikta pašsajūta vai citi simptomi, kas varētu liecināt par citu orgānu iekaisumu, izņemot esošo iekaisumu mutes dobumā.
Klientei tika izskaidrots, ka dzīvnieku nepieciešams atrādīt veterinārārstam, lai nozīmētu tālāko ārstēšanu, tomēr kliente atteicās nākt uz konsultāciju un maksāt par sniegtajiem pakalpojumiem. Kā arī tika izskaidrots, ka bez dzīvnieka apskates mēs medikamentus neizsniedzam.