www.sudzibas.lv Daudzdzīvokļu mājās... Smēķēšana kāpņu telpās

Daudzdzīvokļu mājās... - Smēķēšana kāpņu telpās

Smēķēšanas aizliegums sabiedriskās vietās ir tīrais blefs.
Sabiedrisko transportu pieturvietās smēķē tāpat kā smēķēja.
Arī daudzsstāvu māju kaimiņi bendē veselību citiem kaimiņiem(vismaz pie mums).
Kašķēties un nervus bendēt negribas nevienam...aizspiež degunu un metas pa kāpnēm
lejā, lai nesarītos riebīgos dūmus(pretīgi smird).
Aizrādīt nav jēgas...izliekas, ka nemaz nedzird ko saka.
Ko darīt? Zvanīt policijai? Šaubos, ka tas līdzēs un kur vēl tie kašķi.
Tā ka nezinu kas dārgāks plaušas vai nervi!?
Uldis.

N

profils 19.01.2014

?!???

Kāds sakars smēķēšanas aizliegumam sabiedriskās vietās un taml. publiskās sfēras reglamentācijai ar daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām, t.sk. ar "kaimiņu" (t.i. - dzīv. mājas līdzīpašnieku) rīcību dzīv. mājas kopīpašumā esošajā daļā?!?

"Ko darīt?"

Nu, bet - elementāri, "nezinīt": pienācīgi pilnvērtīgi apgūt, izlietot un aizsargāt savas Likumīgās Tiesības.

Konkrētajā gadījumā - runa ir a'priori par "Dzīvokļa īpašuma likumu" u.c. attiecīgās Likumīgo Tiesību sfēras normatīvo reglamentāciju.

Šajā sakarībā - Iespējamajiem interesentiem, kuri izvēlas zināt savas Likumīgās Tiesības -

- Interneta portāla MANASTIESIBAS.LV juridisko diskusiju "Forums":

t.sk. "Foruma" tematiskā sadaļa "Dzīvokļa tiesības":

u.c., kopā 26 tematiskās sadaļas.

Ir sacīts: "Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!" ;)

N NoraizejiesPilsonis 19.01.2014

Varu ieteikt labu paņēmienu kā es ar kaimiņiem smēķētājiem tiku galā!
Pārācos uz jauno dzīvokli! kainiņi smēķēja un uz aizrādījumiem atbildēja nicinoši un agresīvi!
Uzrakstīju esniegumu Valsts policijā, par šo pārkāpumu, norādot adresi, no kura dzīvokļa pārkāpēji, datumu kad tas notika pēdējo reizi un laiku! (ja ir iespēja būtu labi ja būtu foto vai vidoe) kurā var redzēt ka cilvēki smēķē!
Ja ir iespēja savākt arī parakstus uz iesnieguma no kaimiņiem kuriem tas arī traucē! Iesniegumā nora'diet Lūdzu piemērot sodu (tadus un tadus dzīvokļa iedzīvotajus)!
Un likumā noteikts ka jadod meneša laikā atbilde! Policija izskatis iesniegumu (tas ir viņiem obligāti jādara) un veiks likumā paredzētās darbības, respektīvi - izskatīs lietu un piemērsos sodu kas par smēķēšanu ir ja nemaldos - 10 Ls!Par pirmo reizi! Ja pārkāpums atkarotjas un Jūs uzrakstat iesniegumu sods jau lielāks.
un pēc soda saņemšanas tici man kainiņi smēķēs citur!

Var gadities ja bus konflikts ja kaimini naks piemeram tur ar Jums konfliktes par notikusho ja izpaudis agresiju Jus atkal varat uzrakstit iesniegumu par draudiem utt!

Ticiet man tikai tādā veidā Jūs panaksiet to un likuma ietvaros un nekādi nervi nebus jaboja :)

Vajag lai likums darboja Jusu laba ;)

tas pats ir ari ar troksi ja kainini Jums to rada! Un tur sods ir ljoti liels!

Ja ir sikaki jautajumi droshi jauta - [slēpt]@inbox.lv

Ausainītis 19.01.2014

Ja kaimiņi tev apgriezīs sprandu, būs par vēlu stučīt mentiem! Sadzīvot vajag, nevis stučīt!

profils 19.01.2014

> "noraizejiespilsonis"

;)))))

tu, visticamāk, esi "noraizējies" par to, ka esi "neārstējami dumjš", kā ir sacīts - taviem murgojumiem NAV absolūti nekāda sakara ar Likumu - neviens no attiecīgo Likumīgo Tiesību sfēru reglamentējošajiem NA neparedz pilnīgi NEKO no tā, ko tu gvelz. Kā arī - taviem "slima suņa murgiem" NAV nekāda sakara ar realitāti - neviens pie veselaa saprāta esošs "tiesībsargs" neriskēs rīkoties klaji PRETLIKUMĪGI, izpildot tavas un taml. truliķu prasības.

tavai turpmākai zināšanai, nožēlijamais pamuļķi - ja tev "vajag lai likums darboja Jusu laba", tad pirmkārt jau pacenties attiecīgos Likumus apgūt, nevis atļaujies muldēt kā pa ķešu, izstādot sevi par absolūti idEJotu ( pie tam vēl - publiskajā telpā ).

Nu, patiešām: MUĻĶU Zeme, XXI gadsimts.

Z Zvezda! 20.01.2014

Stuchite, stuchite! Potom kakashki budete s kovrikiv svoih sobiratj! Eto v luchshem sluchae!

S smīkņa 20.01.2014

N NоraizejiesPilsonis 20.01.2014

profils, arī tu esi manā melnajā sarakstā. Iesniegums pret tevi jau tiek izskatīts prokuratūrā

> "nоraizejiespilsonis"

;)))))))))))))))))

Ej tak' tu (...) ārstēties pie galvasdaktera, "noraizējies" idEJot! ;)))

MUĻĶU Zeme, XXI gadsimts.

> smīkņa

"Mums bija kaimiņš kāpņutelpā, kurš regulāri tajā smēķēja un uz citu kaimiņu iebildumiem lika mīksto. Tad kāds no iedzīvotājiem izsauca Pašvaldības policiju, un tagad kāpņutelpa vairs nesmird."

-------

Tas LIKUMĪGI ir iespējams tikai un vienīgi tādā situācijā, ja dzīvojamā māja ir attiecīgās pašvaldības īpašums un iedzīvotāji dzīvo pašvaldības izīrētos dzīvokļos.

Pretējā gadījumā - JEBKURA iejaukšanās daudzdzīvokļu dzīv. mājas dzīvokļu īpašnieku / kopīpašnieku Likumīgo Tiesību sfērā ir truli analfabētiski vai pat apzināti PRETLIKUMĪGA, īpaši jau - no pašvaldības "tautas kalpu", izpildfunkcionāru, "pašvaldības policijas" un taml. "atbildīgo amatpersonu" puses.

Ir sacīts: "Likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības".

S smīkņa 20.01.2014

profils, vaitad kāpņutelpās smēķēt nav aizliegts ar likumu?
Nepievērs uzmanību tam trollim, kurš zem citiem nikiem publicē komentārus, ja pievērsīsi uzmanību, katram no "NоraizejiesPilsonis" komentāriem ir dažādi profili. Šajā lapā, reģistrējot savu segvārdu, tajā var ielikt atstarpi, kura citās vietās lapā neparādās. Piemēram, lietotāji ar segvārdiem "NоraizejiesPilsonis", " NоraizejiesPilsonis" vai "NоraizejiesPilsonis " komentāros izskatīsies identiski, bet sistēmā reģistrēti kā dažādi lietotāji.

> smīkņa

"...vaitad kāpņutelpās smēķēt nav aizliegts ar likumu?"

-------

Skat. viedokli iepriekš: "Tas (aizlieguma smēķēt kāpņu telpās un taml. "iekšējās kārtības noteikumu" izsludināšana / ieviešana / kontrole pašvaldības funkcionāru / PP mentu kompetences ietvaros) LIKUMĪGI ir iespējams tikai un vienīgi tādā situācijā, ja dzīvojamā māja ir attiecīgās pašvaldības īpašums un iedzīvotāji dzīvo pašvaldības izīrētos dzīvokļos."

Jebkurā gadījumā - dzīvojamā "fonda" īpašums ir attiecīgo Likumīgo Tiesību subjekta ekskluzīvās kompetences sfēra.

Sekojoši - valsts / pašvaldību īpašumā esošā NĪ "kustību regulē" attiecīgās pārvaldes institūcijas, t.sk. arī valsts / pašvaldību īpašumā esošās dzīv. mājās, īpaši jau to koplietošanas telpās / teritorijās. Līdz ar to - var tikt "izdoti" attiecīgi "saistošie noteikumi", kuri, t.sk., var ierobežojoši reglamentēt arī smēķēšanu, trokšņošanu un taml. "uzvedības normas", kas ir LIKUMĪGI saistošas VISIEM kas uzturas attiecīgajā valsts / pašvaldību īpašumā.

Kur pretī - PRIVĀTĪPAŠUMĀ, t.sk. arī privātīpašumā esošu daudzdzīvokļu māju kopīpašumā, ekskluzīvā "teikšana" pieder attiecīgajiem Likumīgo Tiesību subjektiem, tikai un vienīgi. "Ar visām no tā izrietošajām" konsekvencēm, dabiski. Šajā sakarībā - skat. arī iepriekš publiskoto informāciju par interneta portāla MANASTIESIBAS.lv diskusiju "Foruma" izmantošanas iespējām.

P.S. Paldies par skaidrojumu attiecībā uz "noraizējušos" personāžu. ;)

N NoraizejiesPilsonis 21.01.2014

ATBILDOT AUSAINITIM UN PROFILAM!

Tu aborta atlieka debiila, tawai sunja zinashanai es pats gadiem esmu macijies par likumime un stradajis Valsts iestades! Tu debilais izdzimteni pievaldi muti un sprandu es drizak tew apgriezishu tu salaga! Izvelies izteicienus un parliecinies kas pc otra puse sezh, ka nesanak bez zobiem palikt ;)

Un tawai zinashanai L O H, tas tieshi "profilam" adresets Pashvaldibas policija ir inspektori kuriem maksa par to algu un vinjiem ir tads darbs izskatit iesniegumus un piemerot sodu! Tads daunis tu esi ka vavele bet pats njihuja nerubi! Tikai tushki dirs!
Es cilwekam ieteicu realu iespeju ka tikt likumigi ar to gala!

Un ka te viens gudritis piemineja ka piekakashot paklaju, nu tas jau ir vnk limenis... Ja man personigi kads megjinatu kko izdarit, no paklajinja vinjsh savas lauztas gjenetalijas varetu lasit...

Z Zvezda! 21.01.2014

Srochno skoruju sebe vizivaj!

J Juris 21.01.2014

čuvak, tavas problēmas..
pīpēju un pīpēšu zem tava loga

Nandia 22.01.2014

Melisa un Zvezda - jums 12 gadi ?!? Par ko juus te taa uzjautrinaties?!? Baigos jokus izmetaat?!? Nu, nu...
Juus esat kaadreiz veemushi no cigareshu duumiem?!? Nee?! Tad labaak turiet iikshkjus, lai to neizjustu.
Mums te ir paaris pretiigu kaiminju, kas nepiipe savos dziivokljos, pie loga, vai uz sava balkona, bet to dara kaapnju telpaa un liftaa. Es pati ilgus gadus jau smekeju un pashi duumi man nekaish, bet miiljie cilveeki, tu izej no dziivoklja un izsauc liftu, tas atveras un tur puffff tev sejaa maakonis ar duumiem. Ir pat bijis taa, ka cigarete liftaa nomesta un kuup. Nu blin, tev tagad no 11 stava jaaiet kaajaam. Nu labi, tas veseliibai labaak. Bet, kad maaminja ar ratiem meegjina spraugties pieduumotaa liftaa?? Meitene pilnigi zalja palika un mazajam sedzinju uz sejaz stuuma virsuu. Tajaa bridi gribeejaas tam lifta duumotaajam taa sadot pa galvu, bet ej nu tagad seedi visu dienu pie lifta un vaktee.
Mums te no kaada 8, 9, vai 10 stava ir miileetaji duumot turpat izejot no dziivokla durviim. At er tik logu podjezdaa un davai. Cigreiz pat vesela tusinju komanda. Blin, kapeec ne savaa dziivokli? Kapeec ne uz balkona sava? Riebjas taadas cukas!
protams kaads teiks - ka nav jau jaaiet ostit tas podjezds. Bet tie duumi naak iekshaa dziivoklii. Manaa dziivoklii, saprotiet?!? Ir iziets un aizraadiits. It kaa uz laiku ir ok. Pec tam atkal saakas.
Kaadi kaiminji bija izlimeejushi smekjeshanas aizlieguma ziimes, taas aatri pazuda. Novakteet, no kura dzivoklja piipmanji arii gruti, jo tie aatri pazilii un fiksi iekshaa dziivokli. Citreiz pat logu neatver un tad ir sajuuta, ka vinji to dara.speciaali.
Pec likuma policiju varam saukt, bet, ja nav piekjerts pie rokas un bez video, vai foto, tad nekaa tur nav. Bet taapeec janjem un jaciinaas, lai vienmer koridoraa meetajas fotoaparaats un gan jau noveiksies kaadreiz tos cuukas noknipseet.

N Nezinis 22.01.2014

Paldies! Esmu gandarīts par to, ka ir cilvēki kam nav vienaldzīgs tas kas notiek ar apkārtējiem.
Vēl kas: ''noraizejiespilsonis" laikam ir galīgi slims(ceru saprotat ar ko).
Vēlreiz paldies un mēģināšu ko darīt lietas labad.
Uldis.

V Vadim 22.01.2014

Кому несёт дым в квартиру из подъезда - уплотните дверь обивкой изнутри, если у вас там щели и поэтому ветер через двери свищет. Кстати и дома теплее станет и сквозняков дома не будет и ещё и шум из подъезда слышать не будете. Одни сплошные плюсы.

А насчёт курения в лифте полностью согласен - это очень поганый поступок, только уроды моральные так делают, видимо специально. Или просто идиоты, которые не понимают, что после них ещё несколько десятков минут концентрированная газовая камера в лифте остаётся, которая долго выветривается.

Nandia 24.01.2014

Nav mums nekādas spraugas durvīm - lai smirdošus, sastāvējušos dūmus saostu, nevajag nekādas šķirbas, tos var just jebkurā gadījumā. Mums ir 2 ārdurvis - dzelzenes un otras parastās siltinātās.
Smirdoņu katrs sajutīs, ja tavs stulbais kaimiņš iziet kāpņu telpā un zilī cigaretes pat neatverot logu! Un ja tiem vakara tusi, tad pa vairak stāv un zilī, zilī un zilī. Tiem dūmiem jau nav kur likties - tie stāv trepjtelpā, līdz kāds neatvērs savas durvis, vai kāds kapņu telpā logu.

Z Zvezda! 24.01.2014

ne znaju kakie u vas tam dveri! U menja na lestnice kurjat mnogie i zapaha net! Kakie vi zdesj vse praviljnie!

S smīkņa 24.01.2014

Man ir divas siltinātas dzelzs durvis un koridorī pamatīgi smird pat tad, ja kāds kāpņutelpā smēķē vairākus stāvus zemāk. Zvezda! noteikti pati smēķē, tāpēc to briesmīgo smaku nejūt.