Credit24.lv - līgumsods

Gribētu zināt vai man ir tiesības rakstīt iesniegumu PTAC par nesamērīgi lieliem uzrēķinātiem līgumsodiem?Firma GELVORA man atsūtīja rēķinu,kurš tālu jau pārsniedzis parāda pamatsummu.Un CREDIT 24 vispār nenāk pretī,nosaucot summu,kuru esmu viņiem parādā,sūta tikai sazināties ar GELVORU.Bet tur tikai stāsta par to ka līgumsods tikai aug augumā,neskatoties uz to ka pirmais maksājums jau ir iemaksāts.Ko lai es daru?Es gribu nomaksāt savu parādu,bet kāpēc man būtu jāmaksā kaut kādai parādu piedziņas firmai,kura pat nav cedējusi manu parādu?

č

Minesota 07.02.2013

Nomaksā savu parādu CREDIT24 un lai tie GELVORU iet ieskrieties.

M Motja 07.02.2013

Izlasiet http://www.likumi.lv/doc.php?id=252964#p5, tur skaidri rakstīts kā jāstrada ar piedziņu firmam. Pats kreditors paradu var dubultot, pēc lietas atdošanas parādu piedzinējem parads pie Cresit24 vairs nevar augt, bet piedzīnēji pēc jauna likuma nevar no Jums prasīt vairāk ka 12 lati. Ministru kabineta info http://www.mk.gov.lv/lv/aktuali/zinas/2012gads/12/061212-em-01/. Pie tā visa, ja parāds bija nodots piedzinējiem pirms 11.12.12, tad Jums viņiem vispār nav jāmaksa. Un lūdzu nemaksājiet uz piedzinēju kontu, maksājiet kreditoram pa tiešo, jo pagaidam LR nav likuma, kurš to aizliedz (Jums parāds nav cedēts). Prētēja gadījumā var būt tā, ka Jūs maksāsiet piedzinējiem, bet pie kreditora parāds nesamazināsies. Ja ir kādi jautājumi, varat uzdod. Un vēl, ir vērts ar viņiem sarakstīsies neviss runāt pa tālruņi.

Likumsargs 07.02.2013

Motijai ir pilnīga taisnība!!!
Studējiet likumus un nebarojiet šos parazītkantorus!!!