Cr Būve SIA, Celtnieks Māris Ančs - Krāpšana

Celtnieks Māris Ančs un viņa pārstāvētais uzņēmums SIA CR BŪVE (reģ. nr 40003631737), kā arī viņa kolēģis Ēriks Jakovļevs ir piesavinājušies naudas līdzekļus, kas bija paredzēti celtniecības materiālu iegādei, maldinājuši un nepildījuši dotos solījumus un pienākumus, kas tika atrunāti noslēgtajā būvniecības līgumā.
Ir pieejamas sarakstes, čeku kopijas, dokumenti un telefona sarunu ieraksts, kas apliecina šīs informācijas patiesību. Māris un viņa komanda izkrāpa naudu un nepildīja savas saistības, maldinot mani, kā pasūtītāju. Uzskatu par savu pienākumu informēt Jūs par šo cilvēku rīcību un aicinu izvairīties no sadarbības ar viņiem nākotnē.

Māris Ančs, kurš bija ieteikts pēc rekomendācijas no mana tuva drauga kā zināms un uzticams celtnieks ar izcilu reputāciju, uzņēmās veikt atrunātos remontdarbus mūsu ģimenes dzīvoklī Rīgā, un sākotnēji darbi tika pildīti pēc plāna un atbilstoši līgumam. Es, kā pasūtītājs, biju pildījis visas saistības, apmaksājis paveiktos darbus, sedzis izmaksas par materiāliem un nodrošinājis apstākļus, kas bija nepieciešami, lai veiktu remontdarbus.
Pēc 2021. gada 11. maija Māris pārstāja celt klausuli un nereaģēja uz maniem zvaniem. Pazuda arī iedotais avanss par celtniecības materiāliem 500 Eur apmērā, kā arī netika iesniegti attaisnojoši dokumenti par iepriekšējiem tēriņiem. Celtniecības darbi arī pārtrūka, un celtnieki aizgāja uz citu objektu. Es mēģināju sazvanīt Māri katru dienu, bet man tas izdevās tikai 24. maijā. Māris sūdzējās par sliktu veselību ("smadzeņu satricinājums") un lūdza iedot vēl 300 Eiro materiāliem viņa kolēģim Nikam, lai pabeigtu iesāktos reģipša darbus. Niks solīja paveikt darbus no 24. līdz 26. maijam, taču tas netika izdarīts.

Māris atkal pazuda no sakariem līdz 8. jūnijam. Tad telefona sarunas laikā Māris atzina, ka tika pieļautas kļūdas, jo viņam klibo veselība, tāču, neskatoties uz to, solīja, ka drīz celtniecības darbi tiks atsākti, kā arī tiks atsūtīti čeki par iegādātajiem celtniecības materiāliem. Tie tika iesūtīti 9. jūnijā. Iesūtītajos čekos parādījās daudz neattaisnoto pozīciju (printera kārtridži, putnu barotava, briketes, LED projektors, pārtika u.c. - ir pieejamas čeku bildes). Daļa no čekiem bija ļoti sliktā kvalitātē, un to oriģināli tā arī netika iesniegti. No uz to brīdi iemaksātajiem 5300 Eur par materiāliem, attaisnoti izdevumi bija ne vairāk kā 4157 Eur - tātad 1143 Eur netika iztērēti atbilstoši nolūkam.

Pēc vēl vienas telefona sarunas ar Māri (14. jūnijā), kurā viņš atkal atzina pieļautās kļūdas un pārmaksas par materiāliem, celtnieki atgriezās objektā un veica daļu no darbiem, taču regulāri pieprasīja papildus avansus par materiāliem un darbu. No tā brīža Māris pavisam pazuda no sakariem, un veikt norēķinu un vienoties par secīgiem nākamajiem soļiem nebija iespējams.
Celtnieks Ēriks Jakovļevs iedeva vairākus čekus, kas attaisnoja daļu no iemaksātas naudas, solīja veikt visus darbus un ieskaitīt daļu no materiālu pārmaksas kā avansu par darbiem, taču šie darbi tā arī netika paveikti, un Ēriks pameta objektu 9. jūlijā, izveidojot papildus pārmaksu par materiāliem un darbu 391 Eur apmērā.

Atbildot uz manu prasību 22. jūlijā, Māris solīja atgriest daļu no piesavinātās naudas, taču atteicās nest atbildību par savas celtniecības brigādes biedriem un sāka kaulēties par summām, pievienojot jaunas tēriņu pozīcijas un piesaucot pozīcijas, par kurām jau tika samaksāts (piemēram transports, materiālu sagāde, lūkas nomaiņa kaimiņiem). Turpmākajos mēnešos Māris atgrieza 40% no piesavinātās naudas, bet tad atkal pazuda no sakariem.

Kā ir redzams, uzņēmumu SIA CR BŪVE un SIA REARHS pārstāvji vilcināja celtniecības darbus un maldināja mani, aizbildinoties ar veselības problēmām un cenšoties izkrāpt pēc iespējas lielāku naudas summu. Neskatoties uz noslēgto līgumu, Māris ir apzināti maldinājis un melojis man, kā pasūtītājam un ar savām darbībām radīja mūsu ģimenei tiešos zaudējumus vairāk kā 1000 Eur apmērā, kā arī netiešos zaudējumus, kurus šobrīd grūti noteikt, jo celtniecības darbi ir apstādināti.

MURAKAMI 03.01.2022

Uz menteni laiž, Raksti iesniegumu.