www.sudzibas.lv Celtniecība algas nemaksāšana

Celtniecība - algas nemaksāšana

Gribētos brīdināt celtniekus neuzķerties uz sludinājumiem Celtniecības darbu veikšanai būvobjektā"Piensaimniecības kompleksa rekonstrukcija un modernizācija "Jātniekos" ,Tērvetes novada,Tērvetes pagasta "Kroņaucē" .Šajā objektā strādāja vairākas firmas,bija firmas ,kas darba līgumus slēdza uz 1,10 stundā ,bet nodokļus nemaksāja,bija firmas ,kas līgumu neslēdza ,bet solīja ,ka tiks samaksāts ,bet beigās kad jāmaksā alga izrādījās,ka darbi veikti vai nu sliktā kvalitātē vai vispār tādi celtnieki objektā nestrādāja,ko apgalvoja,gan darba devējs,gan darba vadītājs .Gribētos vērst uzmanību arī uz Darbu pasūtītāju,kurš nebūt nebija ieinteresēts darba algu likumīgai izmaksai,ļoti labi zināja šo situāciju,jo strādnieki sūdzējās arī viņam,vairāk paliek savā kabatā. Arī firma SIA"Ara group" neslēdz līgumus un nemaksā algu,Darba inspekcija šajā gadījumā tic Darba devējam nav darba līguma tātad Jūs neesat šeit strādājuši.Atliek griezties tiesā ,bet tas viss maksā naudu,kuras protams celtniekiem nav .Jūs noteikti teiksiet muļķi,ka neslēdzāt līgumus,tad ziniet ,ja gribi līgumu darba tev nav.Tas pats arī dižajā objektā jaunās VID ēkas būvniecībā ,darbu dabūt vari,līgumu ar tevi neslēdz,bet brīdina,ka pirmo mēnesi algas nebūs,izcenojums 1,20 stundā ,veicot smago betonētāja darbu.Firmās pieņemti radu radi,kā darba vadītāji ,brigadieri,kuri algas saņem laikā un ļoti labas.Nav vērts griezties darba inspekcijā ,tā neko nerisina,tikai atrakstās.

ž