Bērnu klīniskā slimnīca - Atieksma

Gribētos pastāstīt, cik bezkaunīgi rīkojas bērnu klīniskajā slimnīcā. Manu divgadīgo bērnu nakts vidū pēkšņi pārsteidza laringīts (tā ir slimošana kad veidojas aizsmakums un bērns nevar paelpot). Izsaucām ātro palīdzību un tā aizveda dēlu ar sievu uz Veinības gatvi, tas bija ap vieniem naktī. Bērnu apārstēja un ap trijiem izrakstīja no slimnīcas. Bet par to, kā tikt mājās, nevienu neinteresē. Mājās tika ap pieciem naktī ar paziņas mašīnu. Nākošās dienas vakarā bērnam paaugstinājās temperatūra līdz 38 grādiem. Vai tas ir normāli?

Z

A Ansis 01.03.2010

neesmu dzirdējis, ka kaut kur pasaulē slimnīca apmaksā taksi uz mājām !

S Sendija 01.03.2010

Mums bija līdzīga situācija! Bērnam nedēļu bija temperetūra 38-39 ! Izsaucām ātro palīdzību, un mūs aizveda uz bēŗnu slimnīcu.Loģiski kad iedzer zāles lai temperatūru nokristos, aizbraucot līdz slimnīcai viņas nebija! Ja kāds atceras to dienu, kad uzkrita pirmais ''nenormalais''sniegs, kad transporta kustība bija bloķēta, bērnu paņēma un izrakstīja! Es biju vienkārši šokā!!!Tā mēs blandījāmies 3h kamēr sagaidījām transportu, pie tam...bija 23.00 vakarā

D dillemille 01.03.2010

Izcils Sendijas komentārs- bērnam nedēļu ir temperatūra, līdz izdomā izsaukt ātro palīdzību un vakarā doties uz slimnīcu!!! Kāpēc jāsēž nedēļu mājās? Pie tam- ģimenes ārsti vairs nestrādā un vai tiešām ar paaugstinātu temp jādodas uz slimnīcu??? Sākat domāt reāli- vai tiešām ar katru sīkumu jādodas uz slimnīcu? Ja būtu maksas medicīna, diez vai visi tik naski skrietu uz slimnīcu ārstēt iesnas!
Un Zigmār- ko Tu gribēji- lai bērnu ieliek nodaļā pārgulēt nakti un no rīta laist mājās?

B Burunduks 01.03.2010

Esmu gan izbrīnīta - aŗī pirmo reizi dzirdu, ka kaut kur pasaulē slimnīca apmaksā taksometru vai nodrošina ar transportu atpakaļ ceļam. Hmmmmmm.

S Sendija 01.03.2010

Dillemille tev taisniba :D laikam ne ta uzrakstiju, pirms tam bijam jau vairakkart saukusi uz majam! bet ārsti teica ka nav jābrauc, jo vīrusam tā ir!līdz beigu begās pieriebās un izsaucām lai ved projām! Pats fakts...ka viņus nemaz neuztrauc ka ārā ir putenis un transports nebrauc

L lietpratējs 01.03.2010

Slimnīcai būtu jārisina problēmas, kas saistītas ar puteni? Slimnīcai ir jāatrisina transporta problēmas? AĻO, padomju laiki beigušies, komunisms līdz mums neatnāca, ko vēl žēloties??? Medicīniskā palīdzība bija pa maksu vai bezmaksas? Kāpēc daži iedomājaas, ka joprojām VISS ir bezmaksas???

J Juta 01.03.2010

Par ko jūs cepaties ?! Ne jau taksometra apmaksāšanu iet runa ! Konkrētajā situācijā iet runa par to, ka nepilnus divus gadus vecam bērnam no ilgstošas klepus lēkmes pazuda balss un sākās smakšana.Tika izsaukta ātrā palīdzība, kas bērnu ar mammu nekavējoties aizvedusi uz Vienības gatvi.Tur dežūrārsts stabilizējis izteicis aizdomas par laringītu, stabilizējis elpošanu un teicis, ka var iet mājās-trijos naktī ! Bērns nav no Rīgas un līdz mājām nav 5.min. Rezultātā mamma divas stundas nosēdēja uzņemšanā, kamēr atradās kāds, kas bērnu aizved mājās.Nākamā dienā, protams, bērnam stāvoklis pasliktinājās un klāt nāca arī temperatūra 38, ..
Runa ir par to, ka tik mazu bērnu neatstāja slimnīcā uz pārbaudēm?!

L Liene 01.03.2010

Tagad musu Latvija neviens nevienam nav vajadzigs .

A AyA 02.03.2010

Mūs gan (ar 2 maziem bērniem) vienmēr atstājuši Vienības gatvē - gan ar laringītiem (arī vājiem), gan bronhītiem, jo laringīts nav joka lieta un 1 dienā neizārstējas. Brīnos, ka palaida... par mājās braukšanu, protams, vienmēr pašiem jādomā, tas gan.

X XXX 03.03.2010

Ko tu tur vari mūldēt, man patīk šie vecāki kas ir tādi sexperti medicīnas jomā, jotpvai ja esi tāds ārsts tad sēdi pats un ārstē mājās.
Ja nevajadzēja palikt slimnīcā, tad nevajadzēja. Tātad viss bija kārtībā, pacēlās temperatūra, nu pacēlās, iedzēr zāles nokritīsies. Labi ar mazuļiem ir savādāk, protams vajag vairāk pievērst uzmanību utt, nav jau liels cilvēks, bet tā vai tā.
Mani vienkārši fascinē tie vecāki kas tiek atvesti ar ātrajiem tad uzreiz domā ka visūr priekšroka un izliekas ka bērnam bez maz galva nogriezta.
Esmu novērojis šādus gadījumus, atved ar ātrajiem vecākus ar bērnu, kam paaugstināta tempertūra, nekādas citas sūdzības nav. Protams jāgaida rindā kā jau citiem bērniem, jo bez rindas pieņem akūtus, un steidzamus gadījumus.
Paiet 5 minūtes un jau vecāki sāk aurot : Kas pa nekaunību mūs atveda ar ātro palīdzību un mums jāgaida rindā. Tad cik vien spēj nomelno visu personālu. Ja es strādātu slimnīcā es laikam nevarētu savus nervus saturēt es rupji sakot izrubītu kādu tādu morālu kropli kas uzreiz ķērc un visus nodirš.
Nemirst tavs bērns 38 temperatūra nav 3 pakāpes apdegums.

Un pie reizes tie mazāk zinošie vecāki arī visvairāk izliekas par tiem visgudrākajiem.
Tā ir saskatās visādus seriālus kur arzemju slimnīcas un nez kas vēl un tad domā ka te ar tā., un ka galvu ar piešūs atpakaļ
APROBEŽOTĪBAS AUGSTĀKĀ PAKĀPE.

I IZKAPTS 23.02.2011

IZKAPTS piekrīt Swizz un ir gatavs NOPĻAUT kārtējo pārgudreli, kurš domā, ka pasaules gals iestājas sākot ar temperatūru + 38 grādi pēc Celsija skalas!

I IZKAPTS 26.02.2011

Tomēr...

... tā GODĪGI, liekot roku uz sirds, kāda no šeit un slimnīcas uzņemšanā kaucošajām un bezpalīdzīgajām mātēm un kāds no viņu "varonīgajiem" līdzjutējiem ir redzējis, ka uzņemšanas nodaļā, uzgaidāmajā rindā atrodas bērnu līķīši tikai tāpēc, ka nebija naudas, lai saņemtu pirmo neatliekamo medicīnisko palīdzību?

Un otrs jautājums JUMS gudreļi ir: " Vai JŪS gribētu, ka brīdī, nedod Dievs tādu piedzīvot, kad JŪSU bērnam būtu nepieciešama AKŪTA, NEATLIEKAMA medicīniskā palīdzība, lai novērstu NĀVES vai kādu citu NEATGRIEZENISKU veselības traucējumu iestāšanos, visi speciālisti laipni apkalpotu bērneļus un mammītes ar LIELO psihiskās nelīdzsvarotības un trauksmes lēkmi, brīdī, kad mazulim redz ir klepiņš otro dienu, katastrofālā temperatūra 38.5 grādi pēc Celsija skalas, kas pirms stundas parādījusies un 2:00 naktī jāsāk ārstēt neatliekamā kārtā slimnīcā, jo kā gan māte var zināt, kas darāms šādā ārkārtas situācijā vai arī puņķīši, kuru dēļ mātei liekas, ka apstāsies elpošana, jo redz no rīta to nebija, bet vakarā ir?".

DOMĀJIET TAČU KO JŪS RUNĀJIET UN DARIET UN TIKAI TAD SĀKAT ĀRDĪTIES, PROTAMS JA VIEN JUMS NAV PSIHISKA RAKSTURA INVALIDITĀTE, JO SLIMOS JAU VAINOT NAV ĒTISKI :)

p.s. kopēts paša sacītais par citu vājprāta raksta gabalu, bet 1:1 attiecināms arī uz šo vervelēšanu!

K Kaulainā 26.02.2011

Kāda ātrā palīdzība?Uzreiz taču ir jāsauc mācītājs, kamēr nav par vēlu!

V Vikal 12.11.2012

Šķiet te brigāde jauno mediķīšu metas aizstāvjo:D

Bet lai vai kā. Kad laringīts mazajam uz 1, 3 bija pirmo reizi, biju pārbaidijusies un protams vedu uz slimnīcu, pēc ģimenes ārsta norīkojuma. Tas ir loģiski, ka vecāks uztraucas par savu atvasīti un jo īpaši, ja tas ir tik mazam bērnam. Nevajag aizmirst, ka vecāki nav mediķi un sākoties pirmajām bērnu iesnām, klepiem u.t.t. ir neziņā kā rīkoties.
Tadag kad ir jau otrs bērniņš un vecākajam būs jau 3 gadi, ar visiem laringīta gadijumiem un pat 40't arī mazākajai meitiņai, esam tikuši galā paši, ģimenes ārstu patrobelējot vienīgi ar zvanu, par to kā plānojam ārstēties un ko varētu pareizāk darīt. Un redziet, arī es pirmajās pāris reizēs pie slimībām biju no "nervozajām mammām" jo bij neziņa un uztraukums.

Un tā kā tēmā un iztirzājumā iet runa tieši par mazajiem bērniem, tad saprotu vecāku nesapratni.

Mediķus ar var saprast, jo viņi zin savu darbu un viņiem tādi gadijumi, un bērni ir ikdienas DARBS, bet mums vecākiem savi bērni ir vienīgie un paši dārgākie:)