www.sudzibas.lv Baltic Data Nepērc matricas BALTIC DATA

Baltic Data - Nepērc matricas BALTIC DATA

Vienu dienu iegādājos 4 matricas "VERBATIM CD-R". Mājās ieliekot disku, parādās, ka disks ir "Self-recordable". Mēģinot ierakstīt datus caur Nero, man parāda, lai ievietoju tukšu disku. Aplūkoju diska saturu, jā 26 MB aizņem kaut kāds fails, ko BAltic Data uzstādījis. Lai uz šī diska kaut ko ierakstītu, man piedāvā lejuplādēt no interneta programmu, kas sver 22 mb. Kad to esmu izdarījis, atveras programma, kurai protams sānos ir liels BALTIC DATA logo. Ar datu ierakstīšanu problēmu nav, lai gan neredzēju tādas funkcijas kā video vai audio ierakstīšana. Taču, kad ierakstīju failu diskā, kuru biju plānojis pievienot studijdarbam, izdomāju šo disku atvērt. UN protams, lai šī diska saturu apskatītu, nepieciešams tā pati programma... ģeniāli! Verdikts: NEPĒRCIET MATRICAS BALTIC DATA!

O Ossama 18.04.2008

Ja datorā nav uzinstalēts framework, tas nav nepieciešams, lai atvērtu disku. Atverot My Computer -> labais taustiņš uz diskiekārtas -> Open, un var redzēt visu, kas atrodas diskā.

(lauznis)

K Kams 06.05.2008

Ar kādām tiesībām viņi vispār kaut ko raksta tajos diskos?! Lai dala par brīvu ar savim adiem!! ja es pērku matricu, man to vajag tukšu!

D DoubleZed 24.05.2008

Galvenais, ka reālais fakts par to, ka tās ir pašierakstošās, tiek slēpts... uzlīme iepakojuma apakšā ar maziem, maziem burtiem. Tur mierīgi varētu uzrauties arī tādi, kas diezgan saprot par matricām un to atšķirību.

A arturs 14.06.2008

ggg

S SweeC 16.06.2008

pirmkaart esi nopircis CD-RW matricas otram kartaam! no taas programmas vienkaarshi atbriivoties formateejot disku! ta programa ir taadeej iekshaa lai nesadaardzinaatu bezizmeera lielu summu pa diskiem! jo video un audio taxe valdiibai ir lielaaka nekaa datu!
P.S. nesu no Baltic DATA darbinieiem!

MacBeton 14.07.2008

Izklausaas ka debiils daunis nopircis RW un neprot noformateet.

D darbinieks 21.09.2008

Ta ir ka neskatas ko perk. Pasierakstosas matricas nav iespejams nepamanit, apkart visadi flajeri utt. Sakuma katram klientam jautajam, vai vins ir iepazinies ar informaciju par diskiem. Vairs ta nedaram - apnicis. Ja pasam acu nav piere, tad nav ko vainot citus.

K Krotow 04.11.2008

Tās būs matricas ar šo:

Normāla štelle, ņemot vairumā smuki ietaupīsi uz pārrakstāmo ripu cenu (un autortiesību nodokļa rēķina ;) No tās progas vaļā tiksi īzī - pārformatē matricu.

S sdf 30.11.2008

Jūs ambīļi tur taču skaidri rakstiits ka tas ir CD-R disks nevis RW !!!

B BalticDataklients 09.12.2008

Ilci, Tu kļūdies. Verbatim neražo matricas ar jau ierakstītu programmu. Šo programmu šajās un citu ražotāju matricās ieraksta paši Baltic Data, lai dotu iespēju cilvēkiem iegādāties matricu par pazeminātu cenu.

Paskaidrošu. Ja matrica ir pilnīgi tukša (kā no ražotāja), tajā nav datu, tad Latvijas likumdošana nosaka, ka par katru šādu pārdoto matricu ir jāmaksā datu nesēja autoratlīdzības nodoklis no 0, 03 līdz 0, 20 Ls apmērā, atkarībā no matricas veida. Šāds nodoklis tika ieviests jau tālajā 2005. gadā pēc AKKA/LAA pieprasījuma.
Savukārt, ja matricā jau ir atrodami dati, kuru autors ir atteicies no autoratlīdzības, iepriekšminēto nodokli šādi ierakstītai matricai neuzliek. Tātad, Baltic Data ar vienu šāvienu ir nošāvuši vairākus zaķus: samazinājuši cenu matricai, jo tajā atrodas viņu pašu izstrādāta programma (attiecīgi, atsakoties no AKKA/LAA "pakalpojumiem"), kā arī dodot iespēju ļaudīm, kas lieto WinXP (kas uz programmas izstrādes brīdi noteikti bija izplatītākā operētājsistēma), ierakstīt sev nepieciešamos datus, nemeklējot, neinstalējot, vārdu sakot, neizmantojot maksas vai kādas citas rakstīšanas programmas. Nopērc, ieliec, ieraksti - ātri, un ērti.

Kādēļ es rakstu tik pārliecinoši? Tādēļ, ka personīgi pazīstu puisi, kurš ir augstāk aprunātās BalticData CD/DVD rakstīšanas programmas autors un BalticData darbinieks - pārdevējs konsultants provincē. Viņš šo programmu izstrādāja, pārdeva savam darba devējam, savukārt, darba devējs to šobrīd izmanto sava komerciālā labuma gūšanai. Tā lūk. :)

Protams, laiki mainās, un, ja tā padomā, tad šajā "flashu" laikmetā (kad USB zibatmiņu var iegādāties sākot jau no Ls3) šāda tipa matricas jau ir kļuvušas par nedaudz arhaisku (novecojušu) datu pārnešanas veidu. Taču tas, vai šādu matricu tirgošana ir ekonomiski izdevīga joprojām, ir jāizvērtē pašiem BalticData.

PS.
Runājot par pēdējiem jaunumiem datu nesēju nodokļa lietā. Palasiet šo:

M Maris 28.07.2009

Es nenopirku RW disku, es nopirku CR-R disku, viņu nevar formatēt!!!

S SweeC 12.10.2009

Nee nju ja pac esi tik stulbs un nemaaki izlasiit kad peerc ka taas ir selfrocordable pac vainiigs!

nevaig uzreiz luureet oo zemaaka cena un jaagrabj ciet! no saaakuma izlasi!

S SweeC 12.10.2009

pie tam nevaig pluutiit ka nevar ieraxstiit caur nero protasm speelii vai muuziku tur neieraxtiisi a dokumentiem der!