Baltic Data - CD diski

Es nodarbojos ar mājas lapu izstrādi un dienās man bija nepieciešamība
ieakstīt mājas lapu un db diskā.
Gāju uz tuvāko veikalu SPICE, kur bija datorveikaliņš pirmajā stāvā
(BALTIC DATA, ja nemaldos), nopirku Verbatim matricu (0, 35 Ls) un gāju
mājās, tas ir - braucu.
Kopsummā man liekas, ka brauciens bija dārgāks nekā matrica, jo
autiņam ir 4.0 motors, lai nu kā...

Atnāku mājās, ielieku disku portatīvajā, palaižās kaut kāda diskā
ierakstīta programma, pēc izpētes, secināju, ka tā ir programma, kas
ieraksta datus diskā.
Ok, tikai man rodas jautājums - AR KĀDĀM TIESĪBĀM viņi ierakstīja
programmu manā tukšājā matricā???
Uz matricas nav nekādi paziņojumi par to, uz stenda arī neko tādu
neatminos, jo izpētiju visus variantus.

Ok, lai būtu... palaižu programmu, bet tā uzkaras (mēģināju 3x reizes).
Nodomāju, ok, ierakstīšu ar WIN, bet nekā, win saka, ka nevar
ierakstīt jo uz diska jau ir dati.

PSC... Un ko man tagad darīt, meklēt specializētu programmu (tādu kā
nero vai ko citu bezmaksas) tikai deļ tā, ka kāds idiots ir izdomājis,
ka tas viņam būtu ērti???

Man ir riktīga dusma sēž sirds dziļumos.

Tas ir nos sērijas, ka es sevis izstrādātajās mājas lapās bez
autļaujas ieliktu savu banneri.

Vai tas ir normāli??? Domāju ka nē.

V

Z Zzz 21.08.2008

3 jautājumi:

1. Kāds tam sakars tieši ar Baltic Data? Vecīt, tu domā, ka kāds reāli ņemsies ar CD atpakošanu, ierakstīšanu un iepakošanu, ņemot vērā, ka diska cena bija 35 santīmi??? Ej nost!
2. Vai gadījumā nebiji sajaucis CD-R un CD-RW diskus?
3. Ja tagad streso par kaut kādām neatļautām programmam - nafig tad palaidi???

V Viesis 16.09.2008

Ticiet vai ne - tacu ir ta, ka katra matrica tiek izpakota, ierakstita un pec tam aizpakota ciet.

S Sem 27.09.2008

Так и есть - купил упаковку запарафиненых дисков.
А то что это дело кривых рук БАЛТИК ДАТА 100% - в ихней проге логотип БАЛТИК ДАТА и она самописная. И кстати неро и тому подобный проги не могут дописать сессию. Так что получается, что я купил 10 копий с ихней прогой в 3 МБ!!! не покупайте у них НИЧЕГО!

I ingus 27.09.2008

Ja, ta patiesam ir, labakajos gadijumos veikala pardeveja pasaka, ka taja diska ieksa ir programma, sliktakaja nesaka, varbut pat nav pulejusies noskaidrot. nero ari to programmu necies, zino, ka disks pilns, bet vista nesader ar to programmu, tikai XP to palaiz.

I Ilcis 12.11.2008

Mūsdienās visas Verbatim matricas no ražošanas nāk ar ierakstītu rakstīšanas programmu. Tas tāpēc, lai lietotājam nebūtu papildus jāpērk programmatūra (domāts legāla), lai ierakstītu Jūsu failus. Nero, Roxio u.t.t. ir maksas programmas. Tā ir fīča ko ražotājs piedāvā bonusā, cita lieta ir tā vai kāds viņu izmanto vai neizmanto, tā ir katra personiskā darīšana. Vārdu sakot, ja Tevi tā programma traucē, nepērc Verbatim matricas, lai gan uzskatu, ka Verbatim ir viens no kvalitatīvākajiem matricu ražotājiem.

B BalticDataklients 09.12.2008

Ilci, Tu kļūdies. Verbatim neražo matricas ar jau ierakstītu programmu. Šo programmu šajās un citu ražotāju matricās ieraksta paši Baltic Data, lai dotu iespēju cilvēkiem iegādāties matricu par pazeminātu cenu.

Paskaidrošu. Ja matrica ir pilnīgi tukša (kā no ražotāja), tajā nav datu, tad Latvijas likumdošana nosaka, ka par katru šādu pārdoto matricu ir jāmaksā datu nesēja autoratlīdzības nodoklis no 0, 03 līdz 0, 20 Ls apmērā, atkarībā no matricas veida. Šāds nodoklis tika ieviests jau tālajā 2005. gadā pēc AKKA/LAA pieprasījuma.
Savukārt, ja matricā jau ir atrodami dati, kuru autors ir atteicies no autoratlīdzības, iepriekšminēto nodokli šādi ierakstītai matricai neuzliek. Tātad, Baltic Data ar vienu šāvienu ir nošāvuši vairākus zaķus: samazinājuši cenu matricai, jo tajā atrodas viņu pašu izstrādāta programma (attiecīgi, atsakoties no AKKA/LAA "pakalpojumiem"), kā arī dodot iespēju ļaudīm, kas lieto WinXP (kas uz programmas izstrādes brīdi noteikti bija izplatītākā operētājsistēma), ierakstīt sev nepieciešamos datus, nemeklējot, neinstalējot, vārdu sakot, neizmantojot maksas vai kādas citas rakstīšanas programmas. Nopērc, ieliec, ieraksti - ātri, un ērti.

Kādēļ es rakstu tik pārliecinoši? Tādēļ, ka personīgi pazīstu puisi, kurš ir augstāk aprunātās BalticData CD/DVD rakstīšanas programmas autors un BalticData darbinieks - pārdevējs konsultants provincē. Viņš šo programmu izstrādāja, pārdeva savam darba devējam, savukārt, darba devējs to šobrīd izmanto sava komerciālā labuma gūšanai. Tā lūk. :)

Protams, laiki mainās, un, ja tā padomā, tad šajā "flashu" laikmetā (kad USB zibatmiņu var iegādāties sākot jau no Ls3) šāda tipa matricas jau ir kļuvušas par nedaudz arhaisku (novecojušu) datu pārnešanas veidu. Taču tas, vai šādu matricu tirgošana ir ekonomiski izdevīga joprojām, ir jāizvērtē pašiem BalticData.

PS.
Runājot par pēdējiem jaunumiem datu nesēju nodokļa lietā. Palasiet šo: