Baltic Cars - DARBA PIEREDZE

Pavisam nesen strādāju uzņēmumā "Baltic Cars" par auto rezerves daļu pārdevēju. Esmu gatavs padadalīties ar pieredzi un tad jau paši lemiet, vai vēlaties strādāt šajā uzņēmumā?!

Uzņēmuma vadītājs (viņš arī īpašnieks) mutiski vienosies ar jums par summu "X" kā darba atlgojumu. Šis atalgojums jums nekad netiks samaksāts, bet to es uzzināju tika vēlāk. Oficiāli ar jums tiks noslēgts līgums par minimālo stundas likmi un 4 oficiālās stundas dienā. Kā jums patik formulējums, vai viss ir skaidrs? Uz to arī iet aprēķins, ka tie kam nav pieredzes un zināšanas pat nesapratis, ka viņus jau ar pirmo parakstīto papīru grib piekrāpt. Kā jūs domājat, cik ar šādu līgumu jums pienākas mēneša beigās?

Nav noslēpums, ka mūsu valsts ir pieņemta "aplokšņu sistēma", bet vai jūs saņemsiet savu aploksni mēneša beigās būs atkarīgs no Dievas Kunga (lasīt darba devējs).

Teiksiet, ka nevajag parakstīties uz šādiem nosacījumiem? Piekrītu, bet Latvijā eksistē tikai pārdesmitiem uzņēmumu, kurie maksā "visu godīgi" un 100% oficiāli.

Darba gaitā, es tiku uz dīvainu eksāmenu, es to nosaucu par eksāmenu “uz samazināšanu”, citiem vārdiem, tas kurš ātrak skraidis kā “apdirsuša muša” (neatkarīgi no padarīta darba un darba kvalitāti) tas arī uzvarētājs. Jo veiklāk darbinieks var tēlot savu super aizņemšanos ar darbu, jo vairāk viņu cienīs. Šiet, protams, greko vairāki vadītāji, tas ir neprofeseonalisma sēkas, jo viena lieta kad darbinieks pielagojas un tēlo ka viņš strāda, bet otra lieta kad darbiniekam ir darba rezultati. Lielāka daļa no mūsu šodienas vadītājiem un uzņēmējiem nekur nebija macijušies kā vadīt uzņēmumus un darba kolektīvus. Lielāka daļa kļuva par uzņēmējiem netīšam, 90-ājos gados paņemot to kas slikti gulēja vai vienkārši paveicas un pareizā momentā cilvēks atrodas pareizā vietā. Kā jūs domājat, vai darbā ir svarīgs rezultāts vai tukša skriešana?

Teikt, ka sabiedrība "Baltic Cars” izvairas no nodokļu nomaksas, laikam jau būtu lieks ...

Kopumā, es nostrādāju uzņēmumā "Baltic Cars" 2 nedēļas, katru dienu no 9:00 līdz 19:00. Un cik jūs domājat man samaksāja ... 16 LATUS!

Par pārējo summu man teica: "Ak, protams, visu samaksāsim, grāmatvede visu aprēķinās un es (direktors) uzzvanīšu kad var braukt aploksnei pakaļ." Jau ir pagājis vesels mēnesis un man neviens nav zvanījis. Es mēģināju zvanīt pats, bet direktors Pēteris vairs neņem klausuli, kad redz, ka zvanu es :)

Pēc šādas darba pieredzes uzņēmumā “Baltic Cars” es vairāk nevienam neieteikšu iet tur strādāt. Vārdus netur, naudu nemaksā un dabra attieksme ir nekāda.

********************** ************************ ************************** **********************

Совсем недавно поработал в фирме "Baltic Cars", продавцом автодеталей. Готов поделиться опытом, а там сами решайте, хотите работать в такой компании?!

При трудоустройстве руководитель (он же собственник) словестно договаривается с Вами о сумме "X" в виде зарплаты, которую на все 100% никогда Вам не оплатит (я это узнал уже гораздо позже). Официально же оформляет договор на минимальную почасовую ставку и 4 официальных часа в день. Как вам формулировка, понятна? Тут то и подвох для незнающих и доверчивых! В итоге подсчитайте сколько получится на конец месяца...

Не для кого не секрет, что в нашей стране принята "конвертная система" оплаты, а вот получите ли вы свой конверт в конце месяца будет зависеть от господа бога (читать работодатель).

Скажите не надо подписываться на такие условия? Согласен, но в Латвии всего пару десятков фирм дай бог насчитать, которые платят "всё по честному" и 100% официально.

Во время работы я попал на некий непонятный "экзамен" на убывание, проще говоря кто будет самый расторопный, тот останется (не зависимо от качества работы). Назову так: Чем больше создаёшь видимость работы, тем ценее ты работник в глазах руководителя. Этим конечно грешат многие нынешние руководители, а всё из-за недостатка профессионализма и опыта. Большинство работающих фирм было основано по делу случая, тот кто в 90х оказался в нужное время в нужном месте или взял что плохо лежало, соответственно новоявленные работадатели на руководителей не учились, а так как получалось, так и руководят по сей день.

А как вы считаете, на работе важен результат или видимость работы?

Ну упомянать о том, что Фирма "Baltic Cars" уклоняется от уплаты налогов, наверно уже лишнее...
В общей сложности я проработал в компании "Baltic Cars" 2 недели, исправно каждый день с 9:00 до 19:00. И как вы думаете сколько мне заплатили... 16 ЛАТ! Касаемо остальных денег мне сказали так: "о, конечно заплатим, бугалтер подсчитает и я (директор Петерис Пилецкис) позвоню, когда подъехать за конвертом." Прошёл уже целый месяц, а мне так никто не звонит. Я пробовал звонить сам, директор Петерис больше не поднимает трубки с моего номера :)

Получив опыт работы в данной фирме, никода и никому не посоветую туда трудоустраиваться, ибо денег не платят, подход к работе руководителя, мягко говоря, не профессиональный.

J

L Labs draugs 17.07.2013

Tā iet Vitālij Lavrenov, kad pašam liekas, ka visu saproti un zini, bet patiesība nesaproti neko no rezerves daļām un to tirdzniecības, kā arī attieksme pret darbu un darba kolēģiem ir tāda, ka ir atnācis strādāt pats direktoriņš, kas uzstāda savus noteikumus. Tāpēc jau tikai divas nedēļas strādāji, jo sapratām, ka no Jūsu stāstītās pieredzes un darba kultūras patiesība bija maza, ja viņa vispār bija. Vēl liels prieks par to, ka esi sameklējis tulku, kas šo sūdzību Jums palīdzējis iztulkot, jo cik mums zināms, Jūs latviešu valodu nepārzināt. Katrā ziņā darba devējiem iesaku izvērtēt kārtīgi Vitālija Lavrenova kandidatūru uz kādu amatu, lai nesanāk tāpat kā mums, labu gribēdami, dodot cilvēkam iespēju strādāt (kuru viņš neizmantoja lai pierādītu, ka ir profesionālis, kā teica sākumā) un paliekam par izķengāšanas objektu internetā. Lai veicas Vitālij turpmākajā dzīvē!

E exex3 30.07.2013

Tagad ir skaidrs, kāpēc jaunatne brauc prom no Latvijas. Kāda ta Anglija nebūtu, bet šādas attieksmes tur noteikti nebūs. Kad darbinieku atlaiž tā ir viena lieta, bet kad darbinieku padara par muļķi un nesamaksa algu, tad tā ir pavisam cita lieta... Anglijā šāds darbadevējs jau skaidrotos tiesā.

P.S. Iepriekšēja komentāra bija interesants izteiciens par latviešu valodas pārzināšanu..., tas tā ka velk uz nacionālismu...

I ivarsaudi 27.09.2013

Lavrenov Tev jābrauc uz Angliju pastrādāt, tad sapratīsi par ko naudu maksa, Dieva dēļ tādu neņemiet darba, kompjuteru guru, iemācies mašīnas uzbūvi saprast, dzīvo uz pontiem, ar mašīnu braukt pat nemāk, kur nu pa rezerves daļām saprašana, labi ka cepuri māk uz otru pusi sagriezt, gribēju, lai manai mašīnai detaļas dabu, tā arī neko neatrada vajadzīgo . Karoče memmes dēliņš, pats neko izdarīt nevar . Pierādi ko pats dzīve vari sasniegt, tad citus nomelno !