atpūtas bāze - pakalpojums

06.04.2008. no rīta es devos uz Mežaparku, lai mazliet pajātu ar zirdziņu. kad atnācu uz atpūtas bāzi "Lemārs" Mežapaŗkā, palūdzu, lai man iedot zirdziņu, ar kuru es varu pajāt arī riksī (jo vienreiz man bija iedots zirdziņš, kas ļoti kliboja). Tā kā man bija līdzi gājējs, samaksāju par 30 min prieka zirga mugurā, jo nevēlējos, lai mani ilgi gaida draugs.
Jā, atveda man zirdziņu, smukulītis bija... Neesmu jāšanas specs ar sedliem, jo savlaik biju iemanījusies jāt bez sedliem... un sporta zirgi ar negadās katru dienu. Mana atpūta sākās ar aizrādījumiem, kā es neprotu zirgu vadīt.
Tālāk es aizjāju līdz laukumam, kur man blakus piekabināja aptuveni 10 gadīgu meiteni, kura skrēja zirgam pakaļ un man atkārtoja - soļos, soļos, soļos... zirga mugurā biju nepilnas 3 minūtes, zirgs gāja soļos un mazliet viņu paskubināju riksī. Es nesapratu, kāpēc man meitene visu laiku atkārtoja, lai es soļoju, jo zinu, ka zirgi mēdz arī rikšot un pat auļot, zirgs nekliboja, necentās rādīt savu raksturu... es biju samaksājusi, lai izbaudītu izjādi un man nebija ne mazākās domas zirdziņam nodarīt pāri... Bez tam, kad es atnācu, es biju lūgusi, lai es ar zirdziņu varu pajāt ātrāk. Man neviens neteica, ka man tikai jāsoļo, jo iespējams tādā gad;ijuma es nebūtu devusies izjādē... Tad man meitēns sāka stāstīt, ka zirgs sāks klibot no skriešanas rikšos, ka zirgam sāksies aizdusa... Nu piedodiet, zirdziņus esmu aprūpējusi un zinu, ka neviens zirgs nav sācis klibot tāpat vien no skriešanas riksī, vai sācis klepot, ja viņš sākt iet ātrāk... Draudzene vetārste un temts - zirgi tiek bieži pārrunāts. Centos meitenei ieskaidrot, ka mans nolūks nav zirgam nodarīt pāri...
Mazajai meitenei pievienojās krievu valodā runajoša instruktore, kurai es izteicu savu sašutumu, taču saņēmu pretī pārmetumus. Ja es vēlos jāt ātrāk, man vajadzēja ņemt 1 h izjādēm. Tad man tuprināja iegalvot, kādu kaitējumu es nodaru zirgam, jo es redz neesmu jāšanas guru!!! Es arī pajutāju, vai tad visi, kas atnāk, prot jāt?!? Atbildes vietā bija norāde, ka es varu ņemt jāšanas privātstundas pa 185 ls!!! (nu ok, ja man būs tāds nolūks, es ņemšu, bet tagad skaidri zinu, ne jau tanī iestādījumā). Instruktore bija jauna meitene, visticamāk skolniece, valsts valodas prasmes - tik vien kā saprašanas līmenī. Instruktore sāka man draudēt, ka es pārlauzīšu zirgam muguru (nu svars man tāds kā vairumam cilvēku (65), zirgs ar nebija ponijs, tā ka nez vai muguru pārlauzīs), ka man tūlīt būs jāmaksā par zirga ārstēšanu. Nepārprotami man bija pretjautājums par ārsta slēdzienu, kādā stāvoklī bija zirgs, kad es viņam biju mugurā un kādu kaitējumu esmu viņam nodarījusi, vai es parakstīju zirgu lietošanas instrukcijas utt... protams, adekvātas atbildes nesaņēmu... Man kā klientam šāda nievājoša attieksme bija apnikusi un saprazdama, ka taisnības nebūs, es palūdzu satikties ar iestādes vadību - labākajā gadījumā, lai saņemtu atvainošanos, sliktajā, saņemtu naudu. Man tika paziņots, ka vadības nav. Lūdzu sazvanīt vadību - man pateica, ka to nedarīs. Lūdzu vadības kontaktus - man pateica, nedosim un kas mums būs, ja mēs to Jums nedosim... Kad lūdzu, lai bravūrīgā instruktore nosauc savu vārdu, uzvārdu, atbilde bija - neteikšu un viss. Kad pateicu, ka ir jāiemācās kontaktēties ar klientiem un normāli runāt, bija tikai smīkšana un prastas meitenes ņirgāšanās...
Viens ir skaidrs, neskatoties uz to, ka man zirdziņi patīk, uz Lemāru es pati vairs nekad nedošos un citiem neieteikšu. Jo atnākot uz šo tā saukto atpūtas bāzi klients tiek maldināts - viņu nebrīdina, ka ar zirgu ieteicams tikai soļot un lai jātu, vajag doties izjādē vismaz 1 h un lai kāptu zirga mugurā jābūt jāšanas sertifikātam, netiek izsniegti čeki, valsts valodas prasme apkalpojošo vidū ir saprašanas līmenī, attieksme pret klientu ir zem kritikas līmeņa, apkalpojošā personāla vārdi ir valsts noslēpums, tāpat ir ar iestādes vadības kontaktiem! Savādi, ka pašā Mežaparka vidū vēl ir šāds jāšanas klubs!?!????

D

V Viinoga 14.12.2008

Nu, ja jau esi tāda speciāliste par zirgiem, tad tev vajadzēja zināt, ka zirgu pēc 3 minūtēm uzreiz nedrikst sākt rikšot!!! Zirgs ir jāiesilda.

A Alise 23.03.2010

Piekrītu Vinogai, ja esi pavadījusi daudz laika ar zirgiem, kāpēc tad nezini ka zirgu nedrīkst laist rikšos uzreiz!!!

B BM 23.03.2010

+1. Iespējams, instruktorei arī īsti nebija taisnība, bet tiešām ja vēlies gan rikšus, gan auļus, tad jāņem vismaz stunda, jo pusstunda aizies iesildīšanai. Meitenītei bija taisnība, bet mūsu baigā jātniece ne vella nejēdz no jāšanas! pat nezina, ka nav nekādi sedli, ir segli!

F Fila 12.09.2010

Ne pa temu, bet gudrais Edzus, ja nezinaji tad sgelus sauc gan par segliem, gan sedliem!
Tā ka ar gudrību šoreiz tiešam neizcēlies!