www.sudzibas.lv Armitana Retail SIA Drausmīga darba vieta

Armitana Retail SIA - Drausmīga darba vieta

Īsumā stāstot - šī ir drausmīga darba vieta, uz kuru es neieteiktu nākt, ja vēlies saglabāt savas nervu šūnas un, ja tev negribās sirmus matus.

Žīdu kantoris, mazas algas, lielas prasības, nulle līdzjūtības, priekšniekiem smadzeņu mazspēja.

Tiem, kas vēlas palasīt ilgāk, garais stāsts ir zemāk.

Pirms nepilniem pieciem mēnešiem sāku strādāt veikalā "Apavu Centrs". Parakstot līgumu man tika solīti zelta kalni- laba alga, labas stundas, patīkama atmosfēra strādājot. Pa visu šo laiku, kamēr es te strādāju, nekas no tā nav piepildījies.

15.06.2022. parakstīju darba līgumu, kuru veikala vadītāja uzreiz nosūtīja uz ofisu. Tirdzniecības vadītāja solīja, ka līgums būs atpakaļ mēneša laikā, jo viņiem tas esot jāsūta uz Lietuvu un parakstītu atpakaļ uz Latviju, kas aizņem laiku, saprotami, viss okey. Gaidīsim.

Pirmā alga nebija baigi lielā, jo sāku strādāt ar mēneša vidu - saņēmu aptuveni 225 EUR, saprotami, nav pilns mēnesis, bonuss nepienākas, alga nepilna, jo nav nostrādāts pilns mēnesis, viss okey. Gaidīsim nākamo algu.

Nākama alga ienāk - 550EUR. Par pilnu mēnesi. Es nesaprotu kādā sakarā tik zems atalgojums,. Izrādās mēneša plāns nav izpildīts.

Kā strādā alga šajā uzņēmumā?

Darba atalgojums līgumā nekur nav pieminēts, sāksim ar to.
550EUR uz rokas (pēc nodokļu nomaksas) ir bāze par nostrādātu pilnu mēnesi pēc "grāmatveža kalendāra".
Bonuss pie algas tiek dots, ja tiek izpildīts personīgais mērķis pārdevējam, kas ir daļa no veikala mēneša plāna atkarībā no nostrādātajām dienām.

Runājot par mēneša plāniem veikaliem - tie ir nepamatoti augsti. Mūsu nieka veikaliņam mēneša ietirgojuma plāns ir vidēji 40000-50000EUR mēnesī, kaut gan reālistiski mēs ietirgojam mazāk kā 20000EUR mēnesī, līdz ar to pārdevēji nesaņem savus bonusus.
Vai mēs esam vainīgi, ka cilvēki nenāk pie mums un nepērk neko? Nezinu kā sokas citos veikalos, bet Olimpijā, kā tādā, nāk slīdzinoši diezgan maz cilvēku, jo viņa atrodas diezgan neērtā vietā.

Runājot par tirdzniecības vadītājas loģiskās domāšanas mazspēju. Mums augustā beidzās telpai īres līgums, pārvācāmies uz citām telpām iekš iepirkumu centra. Es tiešām negaidīju, ka mums pašām būs jāstiepj kaudzes ar kastēm, jālauž muguras, jāsvīst kā cūkām, lai pārvāktos. Tajā brīdī mēs bijām 4 darbinieces uz vienu veikalu, bet pārvākšanās procesā, tāpat, drīkstēja strādāt tikai pa diviem darbiniekiem vienā dienā. Uz pārvākšnos mums tika dotas TRĪS DIENAS.

Pa trīs dienām mums bija jāpaspēj sekojošais:

1. Jānoņem visi apavi no zāles plauktiem, lai zāles plauktus varētu pārnest uz jauno telpu
2. Jāatbrīvo noliktavas plauktus no kurpju kastēm, lai noliktavas plauktus varētu pārnest uz jauno telpu
3. Jāpārnes apavi uz jauno telpu
4. Jāpārnes kurpju kastes uz jauno telpu
5. Jāsakārto zāle
6. Jāsakārto noliktava

Nekas sarežģīts, vai ne? NĒ :)

Saproti, lasītāj, mums ir ļoti daudz apavu noliktavā - ļoti daudz kastes. Kaudzes ar kastēm. Mums sortiments ir mizīgs, jo mēs esam Outlets. Visas šīs kurpju kastes bija jānogādā jaunajās telpās. Mums netika doti nekādi palīgrīki, mums netika dotas papildus rokas, lai šis pasākums noritētu ātrāk un efektīvāk. Divas meitenes dienā. Viss. Tirdzniecības vadītāja aizliedza strādāt vairāk par divi, jo viņai laikam bija žēl naudiņas, jo mums, redz, ir jāmaksā par darbu. Mums paveicās, ka pirmajā stāvā bija ļoti līdzjūtīgi RIMI darbinieki, kas varēja mums aizdot divus metāla rollus uz trīs dienām, lai mums nav jālauž mugura cilājot un nēsājot visas kastes no vienas telpas uz otru.
Divas dienas, stabili, tika pavadītas nēsājot kastes. Trešā diena, lai sakātrotu zāli un noliktavu, kura līdz šim brīdim nav sakārtota. Zāli sakārtot mēs paspējām, bet noliktava ir sprādziens kurpju fabrikā līdz pat šim pašam brīdim. IR OKTOBRIS. Mēs pārvācāmies augustā :)

Patīsim tālāk uz Septembri. Septembra sākumā mums sāka nākt neizskaidrojami milzīgs daudzums ar preci. Veselas paletes ar lielām kartona kastēm, kurās ir iekšā kurpju kastes. Nedēļā bija vidēji divi vai trīs šādi sūtījumi. Tirdzniecības vadītāja bija pāris reizes ieskrējusi pie mums veikalā, paskatīties kā mums iet ar sūtījumiem. Viss ir slikti, mums vietas nav- sakām, lai beidz sūtīt. Sūtīt neviens nebeidza līdz oktobra beigām. Šobrīd ir situācija tāda, ka zālē vietas nav, nepieņemtas karona kastes bieži vien stāv kases zonā, noliktavā vietas nav, kastes stāv nestbilā tornītī, viena otrai virsū, kāju nav kur spert, kastes krīt uz galvas, neko saskatīt un atrast nevar, īsumā - ļoti slikti viss.

23.10.2022 uzrakstīju atlūgumu ar 01.11.2022 datumu. 24.10.2022 Tirdzniecības vadītāja beidzot ieradās ar manu līgumu, kuru es viņai čīkstēju nepilnus četrus mēnešus, jo man neviens to līgumu tā arī beigās neatveda "mēnesi vēlāk". Ieraugot manu atlūgumu, viņa no noraidīja, uz atlūguma uzrakstot, lai es "lasu darba līgumu" un, ka "uzteikums jāiesniedz mēnesi iepriekš".

Mīļā dāma, Jums ar loģisko domāšanu viss ir labi?

Es parakstu savu darba līgumu 15.06.2022., uzrakstu atlūgumu 23.10.2022., un tu man atved manu līgumu 24.10.2022.? Vai es šo piecu mēnešu laikā varēju pārlasīt savu līgumu, lai atsauktu atmiņā tā nosacījumus? Kas ir vainīgs pie tā, ka piecus mēnešus neviens nevar nodrošināt mani ar manu darba līgumu? Es? Man tā neliekas.

Nezinu vai pieminēju, bet vienīgais iemesls kādēļ es tik steidzami rakstu atlūgumu ir tāds, ka es vairs nevaru atļauties dzīvot Rīgā dēļ cenām uz komunālajiem pakalpojumiem. Dzīvokļa īpašnieks ir devis laiku līdz 01.11.2022, lai izvāktos. Nāksies pārvākties tālu ārpus Rīgas atpakaļ pie vecākiem.

24.10.2022 uzrakstīju vēlvienu atlūgumu ar 01.11.2022 datumu, nosūtīju tirdzniecības vadītājai to uz epastu, Cc: ieliekot grāmatvedi, lai viņa arī būtu lietas kursā. To atlūgumu viņa arī noraidīja.

27.10.2022 uzrakstīju vēlvienu atlūgumu ar 01.10.2022 datumu, nosūtīju tirdzniecības vadītājai to uz epastu, Cc: ieliekot grāmetvedi. Atsevišķi nosūtīju e-pastu tirdzniecības vadītājai no sava privātā e-pasta, izskaidrojot sīkāk visu situāciju. Gaidu atbildi.

Neskatoties uz atbildi, es pēc 01.11.2022. vairs neieradīšos šajā elles bedrē, lai atlaiž mani kaut vai ar pantu. Man vienalga. Man nav citas izvēles.