www.sudzibas.lv Anivet Ārstēšanas rezultātā mans suns nomira

Anivet / Veterināra klīnikā “Pļavnieki” - Ārstēšanas rezultātā mans suns nomira

Lūgums izlasīt manu sūdzību par veterinār klīnikas “Pļavnieki”, SIA Anivet, A.Saharova ielā 2, Rīgā (blakus Mego veikalam) darbību. Tur nomira mans suns.

Notikumu hronoloģija
Mēs 12.11.2016 plkst.11 atvedām VESELU sunīti uz zobiņu tīrīšanu narkozē. Tā nebija pirmā reize, pāris gadus atpakaļ mēs šādu procedūru veiksmīgi jau bijām veikuši, bet tikai citā klīnikā. Suns - krievu tojs, ļoti maziņš (mazāks, nekā pēc standarta), dzimis 18.07.2010, 6 gadus vecs, pilnā vārdā Julia Cezaris Casa-Blanca.

Asistente sunīti nosvēra, tika nofiksēts svars 1800 g, par kuru es pabrīnījos, jo suns vairāk par 1500 g nekad nesvēra, bet atkārtoti sunītis netika nosvērts. Alternatīvu veidu, kā iztīrīt zobiņus tik mazam sunītim bez narkozes, mums nepiedāvāja.
Viņam iespricēja nomierinošas zāles - Horpasol 1mg/kg SC un mēs atstājām sunīti klīnikā. Mums iedeva parakstīt papīru par narkozes ietekmi, bet neviens pat nepainteresējās vai sunītim ir kādas īpatnības, veselības problēmas, par ko parasti interesējās citur. Suni atpakaļ mums teica saņemt jau 14:00, pēc trīs stundām.

Vēlāk, pēc klīnikas darbinieku teiktā, sunim bija ievadīti, un par to veikta atzīme Nr.319 iekšējā klīnikas žurnālā:
- ievadošā narkoze (Propaven 1% 4mg/kg IV);
- inhalējošā narkoze (Izoflurāns 2% - 30 min);
- ~11.40 fizioloģiskais šķīdums (NaCl 0.9% 40 ml IV);
- B grupas vitamīns (Biokatalīns 1ml IM)
Nezinu, vai tas vēl ir piefiksēts žurnālā, vai nav izmainīts.

Pēc sunīša mēs atnācām ap plkst.14.30. Suns bija kā lupatiņa, nekā nereaģēja (ne ar acīm, ne ar astīti - kā tas bija parasti) uz saimnieku klātbūtni. Suns gulēja pārnesamā mājiņā, uz klīnikas elektriski sildāma paklājiņa. Vīrs pieskārās sunim un konstatēja, ka suns ir vēsāks par to kā ir parasti, par ko bija teikts ārstei, bet nekādas reakcijas nebija. Pirms aiziešanas no klīnikas, sunim ievadīja antibiotikas (Synulox 12.5mg/kg), jo zobu tīrīšanas laikā, tika izrauti 9!!!! zobi, tai skaitā 2 lielie zobi aizmugurē. Mūs neviens par to neinformēja, tikai nostādīja fakta priekšā! It kā zobi bijuši iekaisuši un kustējās, vai tā bija, pārbaudīt mēs nevaram. Kā tik mazam sunītim var uzreiz izraut tik daudz zobu.

Tālākai kopšanai sunim izrakstīja šādas zāles:
- Antibiotikas Synulox 50 mg – ½ tablete 2 reizes dienā, rītā un vakarā, 9 dienas, sākot ar 13.11.2016;
- Dental Pet Spray 1 x dienā iepūst 3 pūtienus sunim mutē;

No klīnikas mēs aizgājām ap plkst.14.45 (laiks, kad mēs maksājām par pakalpojumiem, redzams čekā – bija 14:43). Par zobu tīrīšanu sunim samaksājām EUR 40 (par kopšanas medikamentiem naudu vēlāk mums atdeva, jo mēs tos nepaspējam pat atvērt). Mājās ar suni bijām ap plkst.15.

Sunim bija drebuļi, mēs sasedzām siltāk un nolikām pie silta radiatora. Es plkst. 15:37 zvanīju uz klīniku (zvana laiks fiksēts manā tālrunī), jo uztraucos, ka suns ir sliktā stāvoklī. Suns bija nekustīgs, sākās siekalošanās kopā ar asinīm no izrautajiem zobiem un caureja (pēc izskata, ka gēls). Asistente atbildēja, ka ar suni viss kārtībā, neaiztieciet viņu, ka tā esot organisma reakcija uz narkozi, suns iziet no narkozes.
Pēc atkārtota mēģinājuma pateikt, ka es uztraucos par suni, atbilde bija – nu ja kas, varat vest uz klīniku ne agrāk par plkst.20:00 vakarā, ātrāk neesot vērts, jo suņi atiet no narkozes 12 stundu laikā. Vēlāk, tiekoties klātienē, asistente noliedza, ka būtu zinājusi, ka sunim bija caureja.

Suns vairākas reizes ~3, stipri izvēmās ar siekalām un bija caureja. Tā kā asistente uzstājīgi ieteica suni neaiztikt, es turpināju vienkārši apkopt sunīti.

Pēc 18.00 suns, kurš kā līdz šim nekustīgi gulēja ar atvērtām acīm un nereaģēja uz saimnieku klātbūtni (5 stundu laikā pēc narkozes nepalika labāk), pēkšņi izstiepās un atgāza galvu. Mēģināju pamasēt, jo domāju, ka sunim sākas krampji. Atkal devāmies uz klīniku, pa ceļam suns sāka smagi elpot, kā gārgt, sāka izkrist mēle. Klīnikā viņu savāca, lika mums palikt koridorā.

Mūs informēja, ka ~ ap 18:50 sunim glikoze bija 2,7 mmol/l, ķermeņa temperatūra – 32,2C.
Sunim ievadīja
- glikozi 5% 3 ml IV
- Adrenalīnu 0.01mg/kg

~19:00 suns nomira.

Ārste ar asistenti uzskata, ka visu izdarījuši pareizi un viņu vainas neesot, ka tā bijusi mūsu suņa īpatnība un, ka atdevuši suni normālā stāvoklī un ar normālu glikozi, bet mēs tā neuzskatām. Neviens no viņiem pat neatvainojās, vai teica, ka viņiem žēl, ka tā viss beidzies. Asistente vispār uzvedās drausmīgi. Viņu versija, ka suns nomira no temperatūras pazemināšanās, no hipotermijas un elpošanas problēmām, bet tās ir sekas, nevis cēlonis.

Mūsu viedoklis:
- Zobu tīrīšana ir samērā vienkārša procedūra, lai pēc tam saņemtu mirušu suni;
- Iespējams, ka suni nepareizi nosvēra un mūsu aizrādījums netika ņemts vērā;
- Iespējams, ka suns jau sākotnēji nepareizi atgāja no narkozes, saņemot suni konstatējām, ka ir vēsāks nekā parasti, un arī šis mūsu aizrādījums netika ņemts vērā;
- Maza izmēra suņiem kā mūsējais, jau sākotnēji vajadzēja būt visu laiku pieslēgtam sistēmai, lai ievadītu fizioloģisko šķīdumu un glikozi, kas netika izdarīts. Kā arī suns nebija barots no iepriekšēja vakara (lai taisītu narkozi). Sunim iestājās atūdeņošanas no vemšanas un caurejas. Ja ārsti zina, ka maziem sunīšiem tā notiek, tad viņiem nav tiesību atdot saimniekiem suni, kas vēl nav nācis pie samaņas. Saimniekam jāsaņem suns adekvātā stāvoklī. Mūsu sunim 5 stundu laikā pēc narkozes labāk nepalika. Tajā pašā laikā mūs mēģināja pārliecināt, kā šī nenormāla situācija ar suni ir normāla.
- Atbilde uz manu telefona zvanu bija nolaidība, man centās iestāstīt, ka sunim viss ir kārtībā un ātrāk par plkst. 20:00 nebrauciet. Es paļāvos ārstu teiktajam, jo neesmu ārsts. Asistente noliedza, ka es teicu, ka sunim bija caureja.
- Klīnikai jāatmaksā mūsu samaksātā nauda, jo mēs nevēlamies apmaksāt mūsu suņa slepkavību.

Es vainoju sevi, ka uzticējos un nevedu sunīti uzreiz atpakaļ. Suns lēnām mira.

15.11.2016 vīrs atnāca uz klīniku, lai runātu ar īpašnieku. No viņa puses arī nebija nekādas līdzjūtības, viņš teica, ka darbinieki visu izdarīja pareizi, strādāja normālā režīmā, svari ir pareizi utt. Naudu, viņš atteicās atgriezt. Teica, ka, ja mēs gribam, mēs varam sūdzēties un taisīt sunim sekciju.

A amanda1988 15.11.2016

Shausmigi man bij tik skumji lasit so sudzibu. esmu vilusies ka tadi cilveki strada ar dzivniekiem

Tā arī dariet - veiciet sekciju un sūdzieties! Šādi slepkavas nedrīkst palikt nesodīti. Varbūt, tādā veidā jums izdosies izglābt citu cilvēku mīluli un pasargāt viņus no briesmīgā pārdzīvojuma, kādu bija jāpiedzīvo jums.

I Ineta Jansone 15.11.2016

Ļoti žēl sunīša. Anatolijs Kovaļonoks vispār ir iedomīgs un naudaskārs,viņam dzīvnieki ir vienaldzīgi. Atstāja ļoti negatīvu iespaidu. Nevienam neiesaku šo ''klīniku - kautuvi''. Sūdziet tiesā!

T Taisnā 15.11.2016

Kovaļonoks ir bez dvēseles !Vienmēr tāds ir bijis!Darbiniekiem maksa maz un pa melno,tāpēc normālie ārsti tur nestrāda.
Izsaku savu līdzjūtību jums ,ļoti žēl sunīti...
Jums vajag sūdzeties talāk PVD.

O Olga Tixomirova 15.11.2016

В моем понимании если не любишь животных,не надо с ними работать! Безумно жаль вашу собачку! Держитесь. И обязательно в суд! Такие должны быть наказаны!

K KR 15.11.2016

Nu nezinu, vēl nesen ārstēju tur savu mazo ķepaini, viss bija ok, mums gan bija tikai neliels ādas iekaisums, kaķus arī uz turieni vedam, kad nepieciešams, nadziņus apgriežam. Par to vīrieti, ja tas ir tas pats kas tur arī strādā, nu tad nebrīnos ka kaut kas slikts notiek, ļoti nepatīkams vīrietis, kad jāiet griezt nagi, skatos vai viņš tur strādā vai nē, jo šķiet, ka viņš visu dara bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem. Dāmas gan tur patīkamas.
Diemžēl dzīvnieciņš ir tas radījums, kurš nevar pats izteikt kas viņam kaiš, tāpat kā mazs bērns, tāpēc gluži vainot ārstus pie visa arī domāju, ka nav prāta darbs, uztaisiet tomēr sekciju.

Примите мои соболезнования... Держитесь... это так сложно, я знаю. Тоже потеряла собаку по вине врачей и в комисию обращалась... но "рука руку моет"... я ничего не добилась

K Kate12345 19.11.2016

Ļoti žel Sunīša, bet, tā ir smaga procedūra, tā ir narkoze,un tik maziņam sunim, ar tādu nieka svaru. Jums nevajadzēja tā riskēt, un vel ne pirmo reizi. Kam tas ir vajadzīgs?! ES vienreiz atnācu ari interesejos pār zobu tīrīšanu, bet tiklīdz uzdzirdeju par narkozi,uzreiz atteicos. Man Jorks, 5 kg, jā, var būt zobi manam sunim ir netīri un slimi, (9 gadi viņam) bet viņš ir dzīvs.

D DārtiņaRiči 19.11.2016

Bet kāda gan ir viņa dzīves kvalitāte? Ieteiktu painteresēties, kā zobakmens, bojāti zobi atstāj iespaidu uz pārējiem orgāniem (nierēm, aknām, sirdi), baktērijām no mutes dobuma nonākot asinsritē.
Vai labāk sagaidīt brīdi, kad viņš vairs vispār nevar paēst, jo zobi tik ļoti sastrutojuši un sāk pat pūt? Tad narkoze ir daudz bīstamāka..

S Sieviete_ 09.03.2020

Es ar vienreiz vedu suni uz zobu tīrīšanu, lika parakstīt papīru par to, ka necelšu prasību tiesā, ja kaut kas notiks ar suni. Suni sapotēja un lika turēt klēpī kamēr iemieg, es pat apraudājos no visa procesa. Pēc procedūras viss bija ok (paldies Dievam), bet sev zvērēju, ka nekad vairs.. Nu mums jau Jorkam būs 13.gadi, protams, ka zobi ir ar zobakmeni, bet suņuks ir dzīvs. Es pat līdz galam nespēju izlasīt augstāk minēto rakstu, jo emocijas ņēma virsroku. Bija nesen gadījums, ka satiku kāpņutelpā kaimiņieni, kura ar asarām acīs noraudzījās uz manu suņuku.. Jo viņa savu suņuku bija aizvedusi uz klīniku uz ikgadējo poti pret trakumsērgu, kur pēc tās suns saslima un pēc pus gada nomira. Taisot ekspertīzi konstatēja, ka tik vecus suņus vairs nepotē, jo organisms nespēj pieņemt šos medikamentus un rezultāts var būt letāls. Piebildīšu, ka iepriekšminētais nav saistīts ar augstāk minētā raksta klīniku. Kā jūtas šodien Jūsu mīlulis, Kate12345?

K Kristīne Sūna 13.02.2017

Rakstiet uz Latvijas Veterinārārstu biedrības ētikas komisiju. Visu hronoloģiski iesnieguma veidā, pievienojiet čekus, fotogrāfijas ja ir, sarunu ierakstus utt. Tāpat identisku iesniegumu uz PVD. Grūti tādu dabūt, bet ja izdodās tad klāt pievienojiet cita veterināra vai sekcijas slēdzienu. Gadu atpakaļ šādi izcīnīju taisnību saistībā ar savas kaķenes sakropļošanu un novešanu pirmsnāves stadijā vienā no Jelgavas vetklīnikām. Lai izdodās!

S SvetlanaP 13.02.2017

Paldies! Rakstīju gan ētikas komisijai, gan PVD...Bijam tikšanos. Bet... Vienalga klinīka strāda kā parasti. Nedomāju, ka bija kādas nopietnas sankcijas pret ārstiem.

K kristjuks 17.08.2017

Piekrītu, ka šajā klīnikā strādā neprofesionāli ārsti. Kad mazai chihuahua bija problēmas ar kuņģi, mums uztaisīja gan rentgenu, gan pilno asins analīzi, kaut arī tas neko nedeva un pateica, ka sunim iekšēji viss kārtībā, taisījām vairākas dienas sistēmas un viss beigās bija kārtībā, taču ne pirmo reizi ir pieredze ar to, ka tur kāš naudu par visu , ko vajag un nevajag. Devāmies tur, jo ļoti tuvu mājām un strādā vakaros, taču šo klīniku vairs neapmeklēšu.

B Bios 19.12.2017

Redzu, ka vissi ārsti izsaka savu viedokli. Interesanti ir tas, ka neviens no komentētājiem pat anatomijas grāmatu rokās nav turējis, toties ir kompitents jautājumos par anestēziju. Kā suns vai kaķis panesīs anestēziju nezin neviens, un ja esat tik gudri un gribat veikt detalizētākus izmeklējumus pirms anistēzijas, pajautājiet sev, vai tādā gadījumā Jūs būtu gatavi par zobu tīrīšanu maksāt nevis 40EUR, bet gan 400EUR? Domāju ka ... bet tas jau ir cits stāsts. Tā kā nelamājiet un netiesājiet tos, kas ikdienā glābj dzīvības un izglābto man šķiet ir daudz vairāk, bet tie tikai netērē savu dārgo laiku šādās tenku mājaslapās un nevar izstāstīt savu pieredzi. Konkrētā klīnika man nav pazīstama, esmu cilvēks ar zināšanām dzīvo organismu uzbūvē. Suņa saimniekam izsaku līdzjūtību.

я яло 02.03.2018

мы тоже с ним столкнулись. сочувствую.

B Beatrise Rozenberga 03.03.2020

neatstājat to nesodītu ! tādas šausmas. tas ka klīnika joprojām strādā parāda ka Latvijā NAV taisnības. normālā valstī visi ārsti slepkavas būtu tiesātiun atņemtas licenzes.
u