www.sudzibas.lv AMP Situācija Darbinieku trūkums

AMP Situācija - Darbinieku trūkums

No nākamā gada sola apmaksāt ārstu virsstundas un nodrošināt sociālās garantijas "ātrās palīdzības" darbiniekiem Rīga, 21.maijs, LETA. No nākamā gada veselības aprūpes darbiniekiem tiks apmaksātas virsstundas un neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem tiks nodrošinātas iepriekš solītās sociālās garantijas, šodien tikšanās laikā ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētāju Valdi Keri solījis veselības ministrs Vinets Veldre.

LVSADA vadītājs arī pauda neapmierinātību par faktiskajai situācijai neatbilstošo mediķu algu indeksāciju šī gada sākumā, tomēr ministrs sacījis, ka veselības aprūpes darbinieku algu paaugstināšana vēl šogad nav iespējama, aģentūru LETA informēja Keris.

Pagaidām vēl nav skaidrs, kā tiks apmaksātas medicīnas personāla nostrādātās virsstundas. Par to LVSADA un ministrijas pārstāvji plāno vienoties nākamajā tikšanās reizē, kas notiks 7.jūnijā.

Kā skaidroja Keris, normatīvie akti paredz, ka medicīnas personāla alga katru gadu tiek indeksēta atkarībā no vidējās darba samaksas tautsaimniecībā. Šī gada janvārī mediķu alga tika palielināta saskaņā ar Finanšu ministrijas septembrī paziņoto vidējās algas prognozi, kas bija 287 lati. Savukārt faktiskā vidējā darba alga, kas tika paziņota šī gada aprīlī, bija 302 lati.

Tādējādi, piemēram, ārstiem alga šogad ir par 50 latiem mazāka nekā tai vajadzētu būt.

Veldre tikšanās laikā sacījis, ka šogad veselības aprūpes darbinieku alga vairs nevar tikt mainīta, tomēr, veicot tās indeksāciju nākamā gada janvārī, iespēju robežās tiks kompensēta šī gada prognozes kļūda, solījis ministrs.

Keris sacīja, ka LVSADA izprot pašreizējo situāciju, kad arvien pieaugošās inflācijas situācijā valsts algu palielinājumam nevar piešķirt papildu līdzekļus. Tādēļ arodbiedrība nekādus protestus nerīkos.

Tomēr viņš pauda neizpratni par to, ka valdība un Veselības ministrija nerūpējas par to, lai tiktu pildīts iepriekš solītais.

Kā ziņots, LVSADA iepriekš brīdināja par iespējamām protesta akcijām, ja netiks īstenoti valdības iepriekšējo gadu solījumi veselības aprūpes jomā.

Kā aģentūru LETA informēja arodbiedrībā, valdības solījumu nepildīšana atjauno bažas par katastrofālu darbinieku trūkumu nozarē.

LVSADA 15.maijā rīkotajā konferencē secināts, ka "valdība ir pieļāvusi vairākas neattaisnojamas atkāpes no 2006.gadā apstiprinātās programmas "Cilvēkresursu attīstība veselības aprūpē 2006.-2015.gadam" realizēšanas."

Tā rezultātā jau 2010.gadā Latvijā var pietrūkt aptuveni 2500 ārstu un 5000 medicīnas māsu. Darbinieku trūkums visbūtiskāk skaršot neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Lai to novērstu, arodbiedrība aicināja Veselības ministriju no šī gada 1.jūlija indeksēt veselības aprūpē strādājošo algas atbilstoši faktiskajai vidējai darba samaksai tautsaimniecībā 2006.gadā. Tāpat no 2008.gada 1.janvāra jānodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem solītās sociālās garantijas, kas saskaņā ar valdības apstiprināto programmu bija jāievieš 2006.-2007.gadā, uzskata LVSADA.

Arodbiedrība arī aicināja nākamā gada budžetā paredzēt līdzekļus ārstniecības personu virsstundu darba apmaksai. Pašlaik darbinieku trūkuma dēļ vidēji katrs ārsts un medicīnas māsa Latvijā veic darbu 1,4 slodžu apmērā.

Guna Gleizde
LETA

21.05.2007

W

Komentāri (5)

V Vasja 18.02.2008

Ну вот, пришло первое января, а работники скорой помощи получили еще меньше, чем до этого. Остальное, видимо, ушло в карман сами знаете кому...

V Vivija 01.12.2008

Nekam vairs neticu, stradaju, ka zirgs, bet triju menešu laika alga kritās par 50 Ls... Un tā katru mēnesi pa druskai aldziņa paliek ar vien mazāka. :(

E exezz 17.03.2009

tagad ir 2009 17.marts
vai nav jauki! nogriezuši naudiņu par stažu, un vēl par dažam litiņam, arstnieciskas personas saņem ap 260ls par slodzi...ieskaitot nakts mainiņas ... vai nav jauki?...

K Krista 30.05.2009

Ar š.ģ. jūliju māsām sola 200Ls par slodzi...Viva Latvia!!!

"Nav ko bij' kauti kumeliņu, tagad pašiem jāstiepj vezumiņu." šos vārdus Skolnieciņš izkliedz Latvijas darba devējiem. Paši kapitālisti ir vainīgi Latvijas Republikas bēdīgajā situācijā, jo tieši kapitālisti šeit ir un bija pie varas. Par vēlu ir raudāt! Cieņā, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš Skolnieciņš™ [Baltu Skaudības Dievs Skolnieciņš]

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes